Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

APATEONES GIATROI


katerinoulaaa

Recommended Posts

edo kai 1 mhna skeutome oti iparxoun giatroi apatenes ,klikes pou aposkopoun sto na paroun xrimata apo apelpismenous goneis.

brethike sto b epipedou problima sthn kardia kai o enas mas stelnei sto alo giatro,ola ginode se deuterolepta,oi sinenoiseis to ena to alo,mas exoun ferei se simio apelpisias kai se simio na pisteuoume oti 4-5 giatroi sinomotoun enadion mas.

exoun terastia prothimia na mas boithisoun,mas klinoun amesos radeuoy gia na mas dei kapios alos,amnioparakediseis,treksimo,eisitiria,leuta edo leuta ekei!!!

kai auto akousa ginete se poles egious.tous brskoun aniparkta problimata sta embria tous kai tous trexoun edo k ekei me skopo na tous fane ta ligosta tous leuta.ekmetaleuode katastaseis gia na bgaloun xrimata!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σου Κατερινα. Δεν μου εχει συμβεί κατι τετοιο οποτε δεν εχω προσωπική εμπειρία να σου παραθέσω. Εμενα ο δικος μου γιατρος ο οποιος κανει ο ίδιος στο ιατρειο του την η επιπεδου, αμνιοπαρακέντησεις, αυχενικούς κ γενικα ολες τις εξετασεις βρήκε προβλημα στο πρωτο μου μωρο στην καρδουλα του και απο την εμπειρία του μας πρότεινε διακοπής κυησης αφου πρωτα μας παρέπεμψε σε ειδική παιδοκαρδιολογο για δευτερη γνωμη. Εκεινη απλα επιβεβαίωσε τα λόγια του για σοβαρό προβλημα στη καρδια του μωρου και ετσι την 18 η εβδομαδα προχώρησα σε διακοπη. Ευτυχως δε ταλαιπωρήθηκα οπως εσυ και αυτο ισως γιατι ο γιατρος μου ειναι σωστος και πανω απο ολα επαγγελματίας. Ευχομαι συντομα να τελειωσει η περιπέτεια σου και ολα να πανε καλα. Καλη τυχη.

Link to comment
Share on other sites

οτι γινονται λαθη στις διαγνωσεις,ναι γινονται...οτι ειναι κλικα οπως λες,ναι καποιοι ειναι...αλλα οταν μια διαγνωση επιβαιβεωνεται και απο ενα δευτερο γιατρο, τοτε το ψαχνεις...δεν καταλαβαινω ομως ετσι οπως τα γραφεις:σας εφεραν σε σημειο απελπισιας λογω της διαγνωσης στο εμβρυο ή νομιζετε οτι σας κοροιδευουν και οτι σας βγαζουν επιτηδες αποτελεσματα εξετασεων παθολογικα??

ελπιζω παντως να ειναι ολα καλα με το μωρακι σας...

εχω εναν μικρο πριγγηπα στην αγκαλια μου...

Link to comment
Share on other sites

To oτι ειναι προθυμοι να βοηθήσουν δεν σημαινει οτι ντε και καλα εκμεταλευονται.

Εαν εχεις οποιαδηποτε υποψια, απλα πηγαινε σε καποιον γιατρο, εκτος κλικας (οπως τους ονομαζεις). Ειναι πολυ σημαντικο να ξερεις τι ακριβως συμβαινει με το μωρο σου και το πως θα το αντιμετωπισετε.

Ηρεμησε, ξεκαθαρισε το μυαλο σου, ενημερωσου σωστα και περιμενε την αφιξη του μωρου. Μην αναλωνεσαι σε συνομωσιες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πήγαινε σε γιατρό με πιστοποιητικό στους υπέρηχους και όχι στον καθένα γυναικολόγο

Εδώ θα βρεις την λίστα

https://courses.fetalmedicine.com/lists?course=1

Διάλεξε έναν από αυτούς και πήγαινε

 

Όλα θα πανε καλά μην αγχωνεσαι

Link to comment
Share on other sites

Κατερινούλα, έχω παρακολουθήσει το θέμα σου, στο άλλο τοπικ. Καταλαβαίνω ότι γίνεσαι καχύποπτα ή ότι, υποσυνείδητα, εύχεσαι να σας λένε ψέματα και τομωρό σας να είναι υγιέστατο. Εγώ θα συμφωνήσω με τη Ζωή: υπάρχουν γιατροί που, όταν διαπιστώσουν πρόβλημα σοβαρό, σκίζονται να βοηθήσουν, όσο μπορούν! Ας μην τους θεωρούμε όλους μέλη κλίκας. Ωστόσο, αν εσύ έχεις και την παραμικρή αμφιβολία, πάρε γνώμη από ουδέτερο γιατρό, να έχεις τη συνείδησή σου ήσυχη.

 

Εύχομαι να σας πάνε όλα κατ'ευχήν!

Link to comment
Share on other sites

euxarhstw gia tis apadiseis.

ton deutero giatro mas ton poteine o protos .ton k azariadh prodromo.

 

emeis oti kian eixe to moro den tha kaname pote diakoph kyhshs apla h tosh prothimia tous mas kanei na ipopteumaste.

ekana 2 b epipedou kai stis 2 brikan to problima sthn kardia k mas eipan efoson sinexizoume k den kanoume diakoph na pame onaseio na mas dei o tade p egrapsa parapano.autos oute iperixo mou ekane oute tpt oute kapia gnomateush mou edose.apla eide tis eksetaseis tou pedokardiologou edo krhth se dimosio nosokomeio (gnorizode oi 2 tixeo?) kai mas eipeoti prepei na geniso ekei athina,kai na paroun amesos to moro sto onasio na tou kanoun ths proth apo tis 3 egxirseis p apetude.kian zhsei kalos.allla mporei na pethanei k mesa sthn koilia mou tonisan prin geniso.

to thema eine oti se poles gnostes m kai files exo akousei na tous briskoun paromies astheneies kai otan ta genisa htan ygiestata.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε σε γιατρό με πιστοποιητικό στους υπέρηχους και όχι στον καθένα γυναικολόγο

Εδώ θα βρεις την λίστα

https://courses.fetalmedicine.com/lists?course=1

Διάλεξε έναν από αυτούς και πήγαινε

 

Όλα θα πανε καλά μην αγχωνεσαι

 

einai kapios apo krhth?den yparxei mia na ksana bgoume athina.

Link to comment
Share on other sites

Κατερινα καταλαβαινω σε ποια κατασταση βρισκεσαι. Αν το μωρο εχει καποιο προβλημα οντως, δεν ειναι καλυτερα να το ξερετε σε ολη του την εκταση και οταν με το καλο γεννηθει να εχει την καλυτερη δυνατη αντιμετωπιση? Γιατι βλεπεις παντου εχθρους? Οι γιατροι θελουν να σε βοηθησουν, αλλωστε αν αμφιβαλλεις για την διαγνωση ψαξε το περισσοτερο σε αλλον γιατρο στην Αθηνα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kατερινα, ειναι φυσικο και επομενο να εχεις σοκαριστει και να μην βλεπεις τα πραγματα ως εχουν.

Σαφως υπαρχουν γιατροι ειδικα καταρτισμενοι για συγκεκριμενες παθησεις. Μπορει ο γιατρος που ειδε το προβλημα του μωρου να σε εστειλε στον καλυτερο, σε αυτον που μπορει να χειριστει καλυτερα την κατασταση.

Και θα σου πω κατι δικο μου.. πριν λιγο καιρο σε μια εξεταση σε καρδιολογο ανακαλυψα οτι εχω καποιο συνδρομο και κατι αλλα ψιλα... Δεν ηξερα κανενα καρδιολογο. Πηγα σε εναν τυχαιο ο οποιος δεν με αναλαμβανε γιατι χρειαζομουν αλλη ειδικοτητα.. αρρυθμιολογο συγκεκριμενα. Εγω τον ρωτησα και μου προτεινε ενα γιατρο ο οποιος τελικα δεν ειναι αρρυθμιολογος αλλα ενας πολυ καλος καρδιολογος. Προθυμος να μου προτεινει εξετασεις, προθυμος να μου κανει ο ιδιος το τεστ κοπωσεως προθυμος στα παντα. Με ειδε 4 φορες και πληρωθηκε μονο την μια. Ο ιδιος με εστειλε σε συγκεκριμενο αρρυθμιολογο, ο οποιος ειναι σε δημοσιο νοσοκομειο και ειναι ειδικος στο συνδρομο που εχω. Το εχω παραμελησει και δεν εχω παει... ομως, τι σημαινει αυτο? Οτι με εκμεταλευτηκε? Επειδη οταν τον ρωτησα που θα παω μου προτεινε τον συγκεκριμενο αρρυθμιολογο? Αυτον που ειναι ειδικος για το δικο μου συνδρομο?

Κατερινα, στο ειπα και σε αλλα ποστ και γινομαι κουραστικη. Ηρεμησε οσο μπορεις.. αν χρειαστει να μιλησεις με ψυχολογο καντο... Μην αφηνεις ο χρονος να περναει ετσι. Εαν οντως εχει αμφιβολια πηγαινε σε αλλο γιατρο, χωρις να πεις και τιποτα... ΠΑρε μια δευτερη γνωμη και προετοιμασου καταλληλα για να αντιμετωπισεις σωστα την οποια κατασταση. Η κορη σου εχει αναγκη απο μια μαμα που παταει γερα στα ποδια της, που εχει καθαρο μυαλο .

Link to comment
Share on other sites

Kατερινα, ειναι φυσικο και επομενο να εχεις σοκαριστει και να μην βλεπεις τα πραγματα ως εχουν.

Σαφως υπαρχουν γιατροι ειδικα καταρτισμενοι για συγκεκριμενες παθησεις. Μπορει ο γιατρος που ειδε το προβλημα του μωρου να σε εστειλε στον καλυτερο, σε αυτον που μπορει να χειριστει καλυτερα την κατασταση.

Και θα σου πω κατι δικο μου.. πριν λιγο καιρο σε μια εξεταση σε καρδιολογο ανακαλυψα οτι εχω καποιο συνδρομο και κατι αλλα ψιλα... Δεν ηξερα κανενα καρδιολογο. Πηγα σε εναν τυχαιο ο οποιος δεν με αναλαμβανε γιατι χρειαζομουν αλλη ειδικοτητα.. αρρυθμιολογο συγκεκριμενα. Εγω τον ρωτησα και μου προτεινε ενα γιατρο ο οποιος τελικα δεν ειναι αρρυθμιολογος αλλα ενας πολυ καλος καρδιολογος. Προθυμος να μου προτεινει εξετασεις, προθυμος να μου κανει ο ιδιος το τεστ κοπωσεως προθυμος στα παντα. Με ειδε 4 φορες και πληρωθηκε μονο την μια. Ο ιδιος με εστειλε σε συγκεκριμενο αρρυθμιολογο, ο οποιος ειναι σε δημοσιο νοσοκομειο και ειναι ειδικος στο συνδρομο που εχω. Το εχω παραμελησει και δεν εχω παει... ομως, τι σημαινει αυτο? Οτι με εκμεταλευτηκε? Επειδη οταν τον ρωτησα που θα παω μου προτεινε τον συγκεκριμενο αρρυθμιολογο? Αυτον που ειναι ειδικος για το δικο μου συνδρομο?

Κατερινα, στο ειπα και σε αλλα ποστ και γινομαι κουραστικη. Ηρεμησε οσο μπορεις.. αν χρειαστει να μιλησεις με ψυχολογο καντο... Μην αφηνεις ο χρονος να περναει ετσι. Εαν οντως εχει αμφιβολια πηγαινε σε αλλο γιατρο, χωρις να πεις και τιποτα... ΠΑρε μια δευτερη γνωμη και προετοιμασου καταλληλα για να αντιμετωπισεις σωστα την οποια κατασταση. Η κορη σου εχει αναγκη απο μια μαμα που παταει γερα στα ποδια της, που εχει καθαρο μυαλο .

 

 

ma kai o adras mou ippsiazete olous etoutus tous giatrous.

an eisoun sthn thesh mou sigoura den th eixes katharo mialo me tosa problimata.eukolo na to les otan eise apo thn ekso.

Link to comment
Share on other sites

ma kai o adras mou ippsiazete olous etoutus tous giatrous.

an eisoun sthn thesh mou sigoura den th eixes katharo mialo me tosa problimata.eukolo na to les otan eise apo thn ekso.

 

Κατερινα δεν ηρθαν βολικα στην ζωη μου και εγω αντιμετωπισα καποια θεματα σε υπερηχο β επιπεδου και πολλα αλλα που δεν στα ευχομαι. Εαν εχεις υποψια πηγαινε αλλου!!!! Απλα τα πραγματα. Αν θελεις να βοηθησεις το μωρο σου. Το να καθεσαι πανω απο ενα λαπτοπ να κατηγορεις γιατρους, παιδια, αντρες, και δεν ξερω κ εγω τι αλλο δεν σου προσφερει τιποτα. Αντιθετα χανεις πολυτιμο χρονο. ΚΑποιος καποια στιγμη πρεπει να σε ταρακουνησει.

Link to comment
Share on other sites

Κατερινα δεν ηρθαν βολικα στην ζωη μου και εγω αντιμετωπισα καποια θεματα σε υπερηχο β επιπεδου και πολλα αλλα που δεν στα ευχομαι. Εαν εχεις υποψια πηγαινε αλλου!!!! Απλα τα πραγματα. Αν θελεις να βοηθησεις το μωρο σου. Το να καθεσαι πανω απο ενα λαπτοπ να κατηγορεις γιατρους, παιδια, αντρες, και δεν ξερω κ εγω τι αλλο δεν σου προσφερει τιποτα. Αντιθετα χανεις πολυτιμο χρονο. ΚΑποιος καποια στιγμη πρεπει να σε ταρακουνησει.

 

perastika.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Κατερινα. Δεν μου εχει συμβεί κατι τετοιο οποτε δεν εχω προσωπική εμπειρία να σου παραθέσω. Εμενα ο δικος μου γιατρος ο οποιος κανει ο ίδιος στο ιατρειο του την η επιπεδου, αμνιοπαρακέντησεις, αυχενικούς κ γενικα ολες τις εξετασεις βρήκε προβλημα στο πρωτο μου μωρο στην καρδουλα του και απο την εμπειρία του μας πρότεινε διακοπής κυησης αφου πρωτα μας παρέπεμψε σε ειδική παιδοκαρδιολογο για δευτερη γνωμη. Εκεινη απλα επιβεβαίωσε τα λόγια του για σοβαρό προβλημα στη καρδια του μωρου και ετσι την 18 η εβδομαδα προχώρησα σε διακοπη. Ευτυχως δε ταλαιπωρήθηκα οπως εσυ και αυτο ισως γιατι ο γιατρος μου ειναι σωστος και πανω απο ολα επαγγελματίας. Ευχομαι συντομα να τελειωσει η περιπέτεια σου και ολα να πανε καλα. Καλη τυχη.

 

 

eise sigourh oti exei problima to ebrio?mipos to eipan psemata gia kapion logo;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

eise sigourh oti exei problima to ebrio?mipos to eipan psemata gia kapion logo;

 

Βρε Κατερίνα μου λέγονται αυτά σε κοπέλα που έχασε το μωρακι της;

Λυπάμαι παρά πολύ για αυτό που περνάς

Κανε ένα τάμα στην Παναγία σίγουρα θα βοηθήσει!

Link to comment
Share on other sites

κατερινουλα οσο αναλωνεσαι με θεωριες συνομοσιας περι γιατρων, χανεις πολυτιμο χρονο γνωσης ακριβως της κατασταση σου και καλυτερης αντιμετωπισης...αν νομιζεις οτι οι γιατροι λενε ψεματα στις εγκυους για να κανουν διακοπες κυησης, τοτε το μονο που εχεις να κανεις, ειναι να περιμενεις να γεννησεις με το καλο για να διαπιστωσεις ή οχι, αν οι γιατροι σου λενε ψεματα τοσο καιρο για την κατασταση του μωρου σου...μεχρι τοτε ομως, ας εισαι πιο προσεκτικη σε αυτα που γραφεις...

εχω εναν μικρο πριγγηπα στην αγκαλια μου...

Link to comment
Share on other sites

eise sigourh oti exei problima to ebrio?mipos to eipan psemata gia kapion logo;

 

Και τι όφελος θα είχε κορίτσι μου ένας γιατρός να προχωρήσει σε διακοπή κύησης χωρίς λόγο;

 

Είναι δυνατόν να ξεστομίζεις κάτι τέτοιο σε μία μαμά που προχώρησε σε διακοπή κύησης; Καλό είναι να σκεφτόμαστε λίγο πριν γράψουμε το οτιδήποτε σε ένα δημόσιο φόρουμ....

 

Ας προσπαθήσω λοιπόν να συγκρατηθώ κι εγώ για να μη γράψω όλα όσα σκέφτομαι επί του θέματος ...

Link to comment
Share on other sites

Katerinoulaaa όλες καταλαβαίνουμε τον πόνο σου αλλά πρόσεχε πως εκφράζεσαι προς μια μητέρα που έχασε το μωράκι της. Για να βοηθήσει εσένα σου μίλησε για κάτι τόσο προσωπικό και επώδυνο και συ της κάνεις τέτοια ερώτηση; Λίγη συναίσθηση δεν βλάπτει.

 

Όταν γεννιέται ένα μωράκι με πρόβλημα υγείας που δεν είχε φανεί σε όλο τον προγεννητικό έλεγχο (γιατί δεν φαίνονται και όλα) φταίνε οι αλήτες, άχρηστοι γιατροί που μας ξεπετάνε, που δεν μας προσέχουν και νοιάζονται μόνο να μας φάνε τα λεφτά. Όταν βρίσκουν κάποιο πρόβλημα και μας προειδοποιούν και προσπαθούν να μας βοηθήσουν, είναι κλίκα και συντεχνίες και απατεώνες που πάλι προσπαθούν να μας φάνε τα λεφτά. Ε τότε τι τους θέλουμε; Ας γεννάμε μόνες μας, χωρίς εξετάσεις, χωρίς έλεγχο και οτι θέλει ας γίνει.

 

Αν έχεις αμφιβολίες πάρε και 2η και 3η γνώμη (που σε τόσο σοβαρά θέματα θα πρέπει έτσι και αλλιώς). Και μένα στην β επιπέδου είδαν κύστες στα νεφρά της μπέμπας μου. Ήλπιζα για το καλύτερο αλλά προετοιμαζόμουν για το χειρότερο ώστε να μπορώ με το που θα γεννηθεί να της προσφέρω την μέγιστη δυνατή βοήθεια. Ευτυχώς τώρα στον 9ο οι κύστες έχουν απορροφηθεί. Τι σημαίνει αυτό; ότι μου έλεγαν ψέματα οι γιατροί; Αφού τις έβλεπα στον υπέρηχο, τις μετρούσαμε.

 

Επειδή έχω παρακολουθήσει το θέμα σου και στο άλλο ποστ, θα σου πω απλά να ηρεμήσεις και να επικεντρωθείς στο μωρό σου και πως μπορείς να το βοηθήσεις. Μια σου φταίει ο άντρας σου, μια σου φταίνε τα άλλα παιδιά, τώρα σου φταίνε οι γιατροί. Αυτό που βλέπω εγώ είναι η άρνηση σου να δεχτείς και να εστιάσεις στο πρόβλημα της μπέμπας σου και γι'αυτό δημιουργείς και ασχολείσαι με άλλα προβλήματα. Ζήτησε ψυχολογική βοήθεια αν την χρειάζεσαι αλλά πρέπει με κάποιο τρόπο να το αντιμετωπίσεις. Σε λίγες βδομάδες η μπέμπα σου θα είναι εδώ και συ θα πρέπει να είσαι δυνατή δίπλα της.

Link to comment
Share on other sites

Katerinoulaaa όλες καταλαβαίνουμε τον πόνο σου αλλά πρόσεχε πως εκφράζεσαι προς μια μητέρα που έχασε το μωράκι της. Για να βοηθήσει εσένα σου μίλησε για κάτι τόσο προσωπικό και επώδυνο και συ της κάνεις τέτοια ερώτηση; Λίγη συναίσθηση δεν βλάπτει.

 

Όταν γεννιέται ένα μωράκι με πρόβλημα υγείας που δεν είχε φανεί σε όλο τον προγεννητικό έλεγχο (γιατί δεν φαίνονται και όλα) φταίνε οι αλήτες, άχρηστοι γιατροί που μας ξεπετάνε, που δεν μας προσέχουν και νοιάζονται μόνο να μας φάνε τα λεφτά. Όταν βρίσκουν κάποιο πρόβλημα και μας προειδοποιούν και προσπαθούν να μας βοηθήσουν, είναι κλίκα και συντεχνίες και απατεώνες που πάλι προσπαθούν να μας φάνε τα λεφτά. Ε τότε τι τους θέλουμε; Ας γεννάμε μόνες μας, χωρίς εξετάσεις, χωρίς έλεγχο και οτι θέλει ας γίνει.

 

Αν έχεις αμφιβολίες πάρε και 2η και 3η γνώμη (που σε τόσο σοβαρά θέματα θα πρέπει έτσι και αλλιώς). Και μένα στην β επιπέδου είδαν κύστες στα νεφρά της μπέμπας μου. Ήλπιζα για το καλύτερο αλλά προετοιμαζόμουν για το χειρότερο ώστε να μπορώ με το που θα γεννηθεί να της προσφέρω την μέγιστη δυνατή βοήθεια. Ευτυχώς τώρα στον 9ο οι κύστες έχουν απορροφηθεί. Τι σημαίνει αυτό; ότι μου έλεγαν ψέματα οι γιατροί; Αφού τις έβλεπα στον υπέρηχο, τις μετρούσαμε.

 

Επειδή έχω παρακολουθήσει το θέμα σου και στο άλλο ποστ, θα σου πω απλά να ηρεμήσεις και να επικεντρωθείς στο μωρό σου και πως μπορείς να το βοηθήσεις. Μια σου φταίει ο άντρας σου, μια σου φταίνε τα άλλα παιδιά, τώρα σου φταίνε οι γιατροί. Αυτό που βλέπω εγώ είναι η άρνηση σου να δεχτείς και να εστιάσεις στο πρόβλημα της μπέμπας σου και γι'αυτό δημιουργείς και ασχολείσαι με άλλα προβλήματα. Ζήτησε ψυχολογική βοήθεια αν την χρειάζεσαι αλλά πρέπει με κάποιο τρόπο να το αντιμετωπίσεις. Σε λίγες βδομάδες η μπέμπα σου θα είναι εδώ και συ θα πρέπει να είσαι δυνατή δίπλα της.

 

 

den ithela eilikrina na prosbalo thn kopela alla den ksero nomizo oti lene psemata oloi oi giatroi gia kapio logo den ksero pira tonra ton giatro p estila ton fakelo kai eine sthn gramatia o fakelos.tha ton dei kai tha mou pei!!giati den ton eide koma tha trelatho!!makari kamia mas na mhn xasei to moraki ths.ego ithela san trelh ena moro kai apo osa lene eine poli sobaro to problima.den mporo na to pistepsw .o

 

 

mou pan oti mporei na pethaei k sthn koilia mou,oti tha thn anoiksoun 3 fores tha stamathsoun thn kardia ths edelos gia na thn egxirisoun.pos tha adeksei ena moraki teties anoiktes egxiriseis?pos???????

Link to comment
Share on other sites

Katerinoulaaa όλες καταλαβαίνουμε τον πόνο σου αλλά πρόσεχε πως εκφράζεσαι προς μια μητέρα που έχασε το μωράκι της. Για να βοηθήσει εσένα σου μίλησε για κάτι τόσο προσωπικό και επώδυνο και συ της κάνεις τέτοια ερώτηση; Λίγη συναίσθηση δεν βλάπτει.

.

 

Aχ ποσο δικαιο εχεις!αυτο ακριβως σκεφτομουν απο την ωρα οου το διαβασα.μπηκε το κοριτσι να βοηθησει κ τι ακουσε (διαβαδε μαλλον ) χριστέ μου.....

Link to comment
Share on other sites

edo kai 1 mhna skeutome oti iparxoun giatroi apatenes ,klikes pou aposkopoun sto na paroun xrimata apo apelpismenous goneis.

brethike sto b epipedou problima sthn kardia kai o enas mas stelnei sto alo giatro,ola ginode se deuterolepta,oi sinenoiseis to ena to alo,mas exoun ferei se simio apelpisias kai se simio na pisteuoume oti 4-5 giatroi sinomotoun enadion mas.

exoun terastia prothimia na mas boithisoun,mas klinoun amesos radeuoy gia na mas dei kapios alos,amnioparakediseis,treksimo,eisitiria,leuta edo leuta ekei!!!

kai auto akousa ginete se poles egious.tous brskoun aniparkta problimata sta embria tous kai tous trexoun edo k ekei me skopo na tous fane ta ligosta tous leuta.ekmetaleuode katastaseis gia na bgaloun xrimata!

 

Μόνο να φανταστώ μπορώ την αγωνία που περνάς, αλλά όλα τα παραπάνω που διάβασα δείχνουν ότι αυτοί οι 4-5 γιατροί προσπαθούν να σας βοηθήσουν. Δεν είναι δυνατόν να υπογράφουν ψεύτικες διαγνώσεις.

Μακάρι να πάνε όλα καλά, αλλά να είσαι προετοιμασμένη ότι θα χρειαστεί μεγάλη υπομονή εκ μέρους σας, τρέξιμο και σίγουρα χρήματα προκειμένου να σωθεί το μωράκι σας.

Αν έχεις αμφιβολίες ζητάς και 2η και 3η γνώμη. Εφόσον συμφωνούν όλες οι γνώμες, δυστυχώς δεν πρόκειται για συνομωσία. Από εκεί και πέρα το αποδέχεσαι, ψάχνεις να δεις τι μπορεί να γίνει και ελπιζεις για το καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

signomh den tha ksana grapso edo mesa euxrhstw gia thn simparastash.

 

Κατερινούλα είδες πως απο την αρχή (και σε αυτό το πόστ και στο άλλο που έχεις ανοίξει) υπάρχει πολύς κόσμος πρόθυμος να σε ακούσει, να σου συμπαρασταθεί και να σε βοηθήσει. Δεν υπάρχει μανούλα ή μέλλουσα μανούλα που να μην καταλαβαίνει τον πόνο σου και κυρίως τον φόβο σου για την υγεία του παιδιού σου. Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι αν κάπου έχεις άδικο ή κάνεις λάθος θα πρέπει να το παραβλέπουμε. Καμιά φορά η αλήθεια πονάει αλλά είναι καλύτερα να λέγεται. Θέλεις να σου χαϊδεύουμε τα αυτιά (αυτό θεωρείς συμπαράσταση; ) ή να σου πούμε κάποια πράγματα που μπορεί να μην σου αρέσουν αλλά ίσως σε βοηθήσουν; Όπως και να έχει, γράφεις σε ένα ανοιχτό φόρουμ και θα ακούσεις όλες τις γνώμες.

Link to comment
Share on other sites

eilikrina xilia signomh sthn kopela pou egrapsa kati tetio.athela mou thn stenaxoresa kai den eixa auton ton skopo.

oute thimame to nick ths me to agxos pou exo kai thn stenaxoria.o giatros me pire kai epibebeose ola osa lene oi ipolipoi.oti iparxoun oi ipies sig kardiopathies oi sobares kai oi poli sobares.

h mikrh mou exei sobarh sigenhs kardiopatheia .dld tha enxiristei 3 fores gia na mporei na anaptixthei sosta diladi iparxoun elpides.

 

 

eseis sthn thesh mou tha kanate diakoph kyhshs?egw enoeite oxi.

sorry kai pali sas eipa ta nea mou kai efyga den maresoun oi diapliktismoi kai oi logomaxies.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...