Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ποια γεννάει στην Γενική Κλινική Θεσσαλονίκης???


Recommended Posts

Γεια σας! Μόλις εχθές έμαθα πως να συμμετέχω στο forum παρόλο που το διαβάζω πολύ καιρό! Γεννάει καμμία σας στην Γενική στην Θεσσαλονίκη? Ξέρετε από τιμές και αν "κλείνουμε" δωμάτιο? Εγώ έχω ΠΗΤ 07/11/2010 αλλά κάτι μου λέει ότι θα γεννήσω νωρίτερα!:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


geia sou ! ego tha genniso stin geniki teli oktobriou! apo oso xero den kleineis dwmatio apla otan erthei i wra pas kateutheian ekei kai kanonizeis ta sxetika! oson afora tis times sou paratheto to email pou mou esteilan!

Κατόπιν της επικοινωνίας σας με την κλινική μας, σας αποστέλλουμε τον τιμοκατάλογο του Μαιευτικού Τμήματος της Κλινικής που ισχύει :

ΤΙΜΟΚΑΤΑΛΟΓΟΣ ΜΑΙΕΥΤΙΚΟΥ - ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ

(ΙΣΧΥΕΙ ΑΠΟ 4/5/2010)

ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΣ ΤΟΚΕΤΟΣ

Περιλαμβάνει παραμονή μέχρι 4 ημέρες, χρήση καρδιοτοκογράφου, ομάδα αίματος - Rhesus νεογνού, αναλώσιμα & Pampers

ΙΔ.

ΙΔ.

4κλινο

1.200

2κλινο Lux (603)

2.000

3κλινο

1.350

1κλινο Γραβιάς (635,636)

2.380

2κλινο Γραβιάς

1.500

1κλινο Παραλίας

2.750

2κλινο Θάλητος (610,611,612)

1.650

Σουίτα 501,601

3.200

2κλινο Παραλίας

1.850

Σουίτα 701,702,703,704

4.250

Πρόσθετη επιβάρυνση για παιδιατρική παρακολούθηση 120 ? & για αναλώσιμα αναισθησιολογικού τμήματος 100 ?

ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΤΟΜΗ

Περιλαμβάνει παραμονή μέχρι 5 ημέρες, χρήση καρδιοτοκογράφου, έξοδα χειρουργείου, ομάδα αίματος - Rhesus νεογνού, αναλώσιμα νεογνού & Pampers

ΙΔ.

ΙΚΑ

ΙΔ.

ΙΚΑ

4κλινο

1.580

1.080

2κλινο Lux (603)

2.700

2.400

3κλινο

1.780

1.450

1κλινο Γραβιάς (635,636)

2.880

2.580

2κλινο Γραβιάς

2.000

1.700

1κλινο Παραλίας

3.280

2.980

2κλινο Θάλητος (610,611,612)

2.150

1.850

Σουίτα 501,601

3.780

3.480

2κλινο Παραλίας

2.350

2.050

Σουίτα 701,702,703,704

4.700

4.400

Πρόσθετη επιβάρυνση για παιδιατρική παρακολούθηση 120 ? & για αναλώσιμα αναισθησιολογικού τμήματος 100 ?

· Στο πακέτο τοκετού περιλαμβάνονται και οι κάτωθι εξετάσεις της μητέρας:

Γενική αίματος, χρόνος ροής, χρόνος προθρομβίνης, χρόνος μερικής θρομβοπλαστίνης, ομάδα αίματος, Rhesus, Aua

 

  • Πρόσθετη επιβάρυνση αποτελούν: η λήψη βλαστοκυττάρων 140 Eurο και 80 Euro τα μεταβολικά νοσήματα του νεογνού.

Για τις αμοιβές των γιατρών (γυναικολόγου-αναισθησιολόγου) συνεννοείστε εσείς απευθείας με τους ίδιους για το ποιες θα είναι αυτές.

Σας ευχαριστούμε που επιλέξατε την κλινική μας για την ιδιαίτερα ξεχωριστή στιγμή της ζωή σας και σας ευχόμαστε «καλό και ανώδυνο τοκετό»!

Είμαστε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε περαιτέρω πληροφορία ή διευκρίνιση.

Με εκτίμηση,

Γραμματεία Διεύθυνσης

Euromedica Γενική Κλινική Θεσσαλονίκης

(τηλ. 2310.895100, fax. 2310.847144)

e-mail: [email protected] ή [email protected]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
χωρις φπα ειναι.. ο φπα είναι 11% και στο ταμειο μου είπαν πως σου κάνουν μια έκπτωση περίπου 5% άρα πληρώνουμε 6% φόρο.. α! στα αναλώσιμα 11%

πηρα προχθεσ τον τιμοκαταλογο.οι τιμες ειναι ιδιες με αυτες του μειλ απλα γραφει οτι το φπα περιλαμβανεταικ εχει κ διαφορα πακετα 2 κ τριων ημερων.οι δευτεροτοκες εχουν εκπτωση 10%.αυτααα με το καλο ολες!!!!!

2009-2011

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας! Μόλις εχθές έμαθα πως να συμμετέχω στο forum παρόλο που το διαβάζω πολύ καιρό! Γεννάει καμμία σας στην Γενική στην Θεσσαλονίκη? Ξέρετε από τιμές και αν "κλείνουμε" δωμάτιο? Εγώ έχω ΠΗΤ 07/11/2010 αλλά κάτι μου λέει ότι θα γεννήσω νωρίτερα!:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

γεννησα στη γενικη πριν 10 μηνες! δωματιο κλεινεις μονο αν κανεις καισαρικη οποτε και διαλεγεις δικλινο,τρικλινο κτλ. αν σε πιασουν οι πονοι και πας οτι υπαρχει διαθεσιμο εκεινη τη στιγμη. εγω ημουν σε τρικλινο καλα ηταν αλλα καλυτερα ειναι τα 4κλινα ειναι πιο μεγαλα.απο τιμες πηγαινεις εκει και σου δινουν ενα φυλλαδιο που τα γραφει ολα. εγω δε θυμαμαι ακριβως γιατι ειχα και εξοδα θερμοκοιτιδας μεσα παντως ολα ολα μαζι (και με τη γιατρο) βγηκαν γυρω στα 3800. φυσικα η καισαρικη ειναι πιο ακριβη και πηρα απο ικα πισω 400. να ξερεις παντως κανει πολυ ζεστη εκει. κι εγω γεννησα νοεμβριο και περσι ειχε ακομα ζεστη. παρε και ελαφρια ρουχα γιατι θα σκασεις! το προσωπικο πολυ εξυπηρετικο δεν ειχα παραπονο. παντως αν θελεις να θηλασεις να ζητησεις να σε βοηθησουν οι μαιες γιατι απο μονες τους δεν προκειται να σου πουν και πολλα..με το καλο σου ευχομαι να ρθει το παιδακι σου! α επισης για το μωρο θα χρειαστεις μονο ρουχα εξοδου και καμια πανα (αυτες που τυλιγουν τα μωρα) οταν στο φερνουν στο δωματιο.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...