Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΣΤΟΛΙΣΜΟΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ ΧΩΡΟΥ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ


irenese

Recommended Posts

Χρυσοχερες μανουλες θελω τις γνωμες σας.....

Θελω να στολισω τον εξωτερικο χωρο της εκκλησιας, η οποια ειναι σε ενα δασακι. Η βαπτιση θα γινει εξω απο το εκκλησακι και εχω σκεφτει τα εξης:

Στα 2 δεντρα στην εισοδο της εκκλησιας (στον διαδρομο) θα δεσω τουλια ροζ.

Λιγο πιο μεσα θα βαλω τοn καμβα σε ενα μικρο καβαλετο πανω σε 1 τραπεζακι , με ασπρο μακρυ τραπεζομαντηλο.

Εζω απο την εκκλησια θα βαλω 2 μεγαλα ασπρα φαναρακια στολισμενα με κορδελες.

Εχω φτιαξει στεφανια με κορδελες 6 και λεω να τα βαλω στον χωρο του μπουφε, ο οποιος ειναι διπλα απο την εκκλησια και εχει πολλα δεντρα και γκαζον.

Τι αλλο μπορω να κανω;;;;;;;

αυτη ειναι η εκκλησια

 

my.php?image=grafeio002.jpggrafeio002.th.jpggeshack.us/img196/2045/grafeio001.th.jpg][/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εμενα παλι μου φαινεται αρκετα αδειο,οποτε αυτα που λες μου ακουγονται μια χαρα.το τουλι ουτως η αλλως ειναι αναλαφρο υφασμα κ δεν φορτωνει εναν χωρο.Τα φαναρια ειναι ωραια ιδεα για αριστερα κ δεξια,μπορεις να γραψεις κ με το χρωμα της βαφτισης κ το ονομα του βλασταριου σου!Αν σκεφτεις οτι θα εχεις κ το τραπεζι για μπομπο,καντο κ κεινο λιγο περιποιημενο κ εισαι ενταξει.Ιδεες πολυ ωραιες εχει το http://www.rosetta.gr k http://www.evendi.gr αλλα αν προσθεσεις κ αλλα πραγματα θα ξεφυγεις πιθανον απο το budget σου.

ΓΙΩΡΓΑΚΗ ΜΠΟΥΡΜΠΟΥΛΗΘΡΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΕΡΩΤΑΣ ΜΟΥ!!!!

 

url=http://lilypie.com].png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καταρχας ρωτα πρωτα στην εκκλησια αν επιτρεπουν το στολισμο, γιατι καμια φορα δεν αφηνουν οι παπεδες καποια πραγματα.

Μπορεις να χρησιμοποιησεις κ μπαλονια, κανουν μπουγιο κ δεν κοστιζουν ιδιαιτερα. Τα τουλια και καποια φαναρακια κ στεφανακια εδω κ εκει νομιζω ειναι αρκετα. Μην το παραφορτωσεις κιολας, γιατι δε θελει πολυ να γινει κιτς..

Μπορεις αν θες να κανεις κατι επιλεον να παρεις καποιον ξυλοποδαρο ή παγωτατζη στο τελος..

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πολύ ωραια εικονα θα εχεις αν ενωσεις τις 2 μαυρες κολόνες με μια χονρη κορδελα και εκει κρεμασεις αρτινα αεροστατα που απο μεσα θα "πεφτουν" λουλουδάκια και κορδελες ως το πατωμα...ειναι φθηνα και τα βρηκα στον Πειραιά περιπου 10 ευρω το ενα αλλα ειναι απολυτα εντυπωσιακα και διαφορετικά...

Μετά θα μπορουσες να κρεμάσεις μπάλες απο λουλουδια που κάπου τις πήρε το ματι μου -θα βεβαιωθω και θα σου πω- απο φελιζολ γεματες με υφασματινα λουλούδια και αμα τους βαλεις και κανα φιογκάκι παραπάω θα ειναι αψογες...

Μπορεις να κρεμάσεις φαναράκια-ασχετως ωρας - με κάλυμα απο πάνω να μη σε κυνηγάει καμια πυροσβεστική για πυρκαγιά...διαφορων χρωμάτων...

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω που για τις ιδεες σας!!!

 

Το εκκλησακι ειναι εξω απο την πολη που μενω. Οχι στην Αθηνα.

 

το τραπεζι με τις μπομπο θα το στολισω, το εχω σκεφτει....

 

Εχω φτιαξει και τουλινες μπαλες αλλα δεν ξερω που να τις βαλω.......

 

Αggeloudia μηπως μπορεις να μου εξηγησεις παλι τι να κανω;;;; Δεν σε καταλαβα....(και δεν ειμαι και ξανθια....)

Link to comment
Share on other sites

kalamaraki την λαμπαδα της βαπτισης την παμε 3 φορες στην εκκλησια μαζι με το παιδι για κοινωνια και μετα την αφηνουμε εκει. Εγω την ειχα παει στην Τηνο, και αυτο θελω να κανω και τωρα.

Του γαμου δεν θυμαμαι.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

kalamaraki την λαμπαδα της βαπτισης την παμε 3 φορες στην εκκλησια μαζι με το παιδι για κοινωνια και μετα την αφηνουμε εκει. Εγω την ειχα παει στην Τηνο, και αυτο θελω να κανω και τωρα.

Του γαμου δεν θυμαμαι.....

 

ααα ... κατάλαβα.. και άμα είναι βαριά?? (ερωτηση που κάνω ε??? :rolleyes::rolleyes:) Να είσαι καλά που μου απάντησες irenese γιατί είχα μείνει με την απορία!! :D

 

Link to comment
Share on other sites

Ποπο τι ωραίο εκκλησάκι!!!:P

Θα σου πρότεινα να μην βάλεις πολλά.Εμένα προσωπικά σε τέτοια μέρη μου αρέσουν τα πιο''ρομαντικά''και απλα.Πχ φαναράκια όπως προείπες και τούλι στα δέντρα.Μια καλή ιδέα επίσης θα ήταν να πάρεις μικρά φαναράκια ,να τα δέσεις με κορδέλες στο χρώμα του θέματος της βάφτισης και να τα κρεμάσεις ασύμμετρα από τα δέντρα!:D

.png

.png

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν ηταν καλη ιδεα γιατι δεν μένεις Αθηνα και αυτά που σου εξηγουσα -τα υλικά...τις μπαλες με λουλούδια κλπ...-ξερω μονο για Αθήνα να σου πω...

Πες μου τι δεν κατάλαβες να σου το αναλύσω...

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

επίσης μπορείς να στολίσεις την πόρτα της εισόδου με τούλι γύρω γύρω (το περίγραμμά της) πιασμένο ανα διαστήματα με φιόγκους ή λουλούδια!

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...