Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

πονοκεφαλοι!!!!!!!!!!!!!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις


Στην 2η εγκυμοσύνη, προς το τέλος είχα και εγώ φοβερούς πονοκεφάλους. Μιλώντας με την μαία με έστειλε να μου πάρουν την πίεση (είναι σύμπτωμα υψηλής πίεσης, ο πονοκέφαλος μου είπε), αλλά ήταν εντάξει.Έπαιρνα ντεπόν όταν δεν άντεχα πια.

Link to comment
Share on other sites

και γω ειμαι στον 4ο μηνα κ εχω ηδη κανει ως τωρα 3 τρομερους πονοκεφαλουσ....αλλα δεν εχω πιεση,,,ειναι οκ!!! αρα η ειναι λογω εγκυμοσυνης----κ η κουνιαδα μου ειχε τρομερες ημικρανιες----η λογω κουρασης η επειδη εγω εχω κ αυχενικο κ τωρα με τισ υγρασιες κ το κρυο εχει πειραχτει ο αυχενας κ κανει πονοκεφαλουσ....παντως οταν με πιανει τρομερος πονοκεφαλος μου δημιουργει ταση για εμετο----τοτε αναγκαστικα παιρνω κ γω ντεπον.....οχι σαν καραμελες βεβαια!!!σαν τελευταιο σταδιο---αλλοτε περναει κ απο μονο του...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

ξανανοιγω αυτο το θεμα γιατι θελω τα φωτα σας.εδω και μια εβδομαδα εχω καποιες στιγμες πονοκεφαλους οχι εντονους αλλα αυτους που σε κουραζουν και βλεπεις λιγο θολα.τη παρασκευη μετρησα τη πιεση μου τυχαια και ειχα 15,5 με 10 νομιζω.απο τοτε εχει πεσει και αυτες τις μερες ειναι εντος φυσιολογικων.εχω μιλησει με το γιατρο και παρακολουθω τη πιεση 5 φορες την ημερα.ειναι καλη.και τωρα που εχω πονοκεφαλο τη πηρα και ειναι στο 12 με 7,5.αυριο θα στειλω ουρα 24ωρου για λευκωμα.θελω να ρωτησω αν ειχε και καποια αλλη εγκυουλα προβλημα με πονοκεφαλο παροτι δεν ειχε πιεση.ειναι προφανως ανεξαρτητο το ενα με το αλλο ή υποβοσκει υψηλη πιεση που θα εμφανιστει στη πορεια?εχω κατααγχωθει κοριτσια!!

KLinp2.pngjvcQp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...