Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Εγώ το έκανα χτές και είμαι στην 25η εβδομάδα!!!! Ο γιατρός μου το ήθελε τότε. Το έκανα στο Παίδων - Αγλαία Κυριακού. Θα χρειαστεί να ξανακάνω μετά; Γιατί όλες σας το έχετε κάνει αργότερα; Δεν είχα ούτε πριν κανένα πρόβλημα, αλλά και το doppler έδειξε ότι όλα ήταν τέλεια ... Απλά μπερδεύτηκα! Θα επαναλάβω τις εξετάσεις;

 

Και την Β επιπέδου πότε την έκανες;;;;;;;;;;;;;;;;;; Συνήθως μέχρι εκεί κάνεις την Β επιπέδου. Σωστά κορίτσια;

Μαριαλένα 11/12/09

Εμμελεια 16/01/12

Στεφανος 8/5/15

 

23/3/2012 ήρθε και ο ανηψιός!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγω σημερα εκλεισα ραντεβου για το doppler στο Εμβρυο care,στους Αμπελοκηπους,για τις 29 του μηνος και θα μου κοστισει 80 ευρω!:)

 

Γλυκιές μου πεταλουδίτσες...

Link to comment
Share on other sites

Και εγω κοριτσια θυμαμαι οτι ειχα λυσαξει να κανω το 4D και το ντοπλερ για να δω το μωρο μου και τελικα ενω εκλεισα το ραντεβου δεν τα εκανα ποτε γιατι γεννησα προωρα και αντι για 4D ειδα live το μωρακι μου. Η πλακα ειναι οτι με επερναν τηλ γιατι δεν πηγα στο ραντεβου και εγω ειχα ηδη γεννησει!!!!!!!!

 

Να τις κανετε ολες τις εξετασεις και το ντοπλερ ειναι σημαντικο!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Β επιπέδου έκανα 3 εβδομάδες πριν. Δηλαδή στις 21 εβδομάδες.

Σωστά το έκανες, και εγώ τότε το έκανα, απλά το ντόπλερ μου φάνηκε πολύ νωρίς να το έχεις κάνει. Γνωρίζω ότι β επιπέδου είναι μεχρι 23-24 εβδομάδα αλλά το ντόπλερ δεν πρέπει να είναι πιο αργά;

Μαριαλένα 11/12/09

Εμμελεια 16/01/12

Στεφανος 8/5/15

 

23/3/2012 ήρθε και ο ανηψιός!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟ'ΜΕΝΑ!

ΕΧΩ ΚΛΕΙΣΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟ DOPPLER ΣΤΙΣ 28/9(ΘΑ ΕΙΜΑΙ 32 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ)ΣΕ ΕΝΑΝ ΓΙΑΤΡΟ ΙΔΙΩΤΙΚΑ,ΟΠΟΥ ΜΟΥ ΤΟΝ ΣΥΣΤΗΣΕ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΓΙΑΤΡΟΣ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΠΟΣΗ ΩΡΑ ΔΙΑΡΚΕΙ.ΕΠΙΣΗΣ ΔΙΝΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ DVD??ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΖΗΤΗΣΩ ΑΠΟ ΠΡΙΝ??ΚΑΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΟΣΤΟΣ ΓΙΑ ΤΟ DVD ΠΟΣΟ ΠΕΡΙΠΟΥ ΕΙΝΑΙ??

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 εβδομάδες μετά...
Βρε κορίτσια, ποια είναι η διαφορά doppler και υπέρηχου??

 

dev023pp___.png

Από ότι έχω καταλάβει, το doppler είναι ένας υπέρηχος, όπου ελέγχουν την κυκλοφορία του αίματος από και προς το έμβρυο...

:roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 χρόνια μετά...

Διαφημίσεις

Καλησπέρα! Είναι ένας αναλυτικότερος υπέρηχος (όπως η Β' επιπέδου) που κάνουμε στον έβδομο μήνα (32-34 εβδομάδες περίπου) και φαίνεται η ανάπτυξη του μωρού, πως τρέφεται από τον πλακούντα, πόσο αμνιακό υγρό έχουμε, το βάρος του, η λειτουργία της καρδούλας του, η ροή του αίματος στον ομφάλιο λώρο και τέτοιες λεπτομέρειες...

Ξαπλώνουμε άνετα και ... η επιστήμη μιλάει!

Συνήθως πάμε σε ειδικό γυναικολόγο (γενετιστή) που να έχει και τον κατάλληλο υπερηχογράφο..

 

Με το καλό το μωράκι σου!

:D
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...