Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γυναικολόγος στο Ηράκλειο Κρήτης


Triferoula

Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ...ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ...

 

ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΟΝ Κ. ΑΓΓΕΛΑΚΗ ΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ?ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ?

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 119
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα. Τον ξέρω απο γνωστές και φίλες που έχουν γεννήσει σε αυτόν αλλα και απο μαία. Είναι πάρα πολύ καλός, αρκετά λεπτολόγος και σωστή επιλογή. Θεωρείται απο τους πολύ καλούς και αναλαμβάνει και δύσκολες περιπτώσεις.

 

Καλη επιτυχία

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Κορίτσια, εδώ που σας βρίσκω μαζεμένες,

 

μπορείτε να μου προτείνετε κάποιον γυναικολόγο/μαιευτήρα στο Ηράκλειο από τον οποίο να μείνατε ευχαριστημένες?

Προτιμώ σε νοσοκομείο.

Δεν είναι απαραίτητο να είναι σούπερ όνομα γιατί γεννάω 15αύγουστο και μάλλον κανείς "μεγάλος" δεν θα με αναλάβει.

Link to comment
Share on other sites

εγώ είμαι fun του Μανόλη Αγγελάκη αλλά είναι ιδιώτης στο Μητέρα. Αν θέλεις πληροφορίες στείλε μου μήνυμα

 

κι εγω αγγελακη δαγκωτο

ανθρωπος και επιστημονας!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

παιδιά ο άνθρωπος είμαι ΑΝΘΡΩΠΟΣ με όλη τη σημασία της λέξης και για μένα, επειδή ανήκω και στο χώρο της υγείας, είναι και ένας πολύ καλός επιστήμονας, που δεν κοιτάει το πορτοφόλι σου και είναι διαθέσιμος να σου λύσει κάθε απορία, ακόμα, και αν ακούγεται χαζή....

 

Και για να μην παρεξηγηθώ δεν είμαι συγγενής του, δεν είμαι καν απο την Κρήτη απλά μένω πολλά χρόνια εδώ και ξέρω τι συμβαίνει. Γι'αυτό και τα 2 μου τα παιδιά επέλεξα και τα εμπιστεύτηκα να τα φέρει αυτός στον κόσμο.

 

Μακάρι να υπάρχουν συχνά τέτοιοι άξιοι γιατροί ειδικά για εμάς τις μανούλες, γιατί δυστυχώς, υπαρχουν και πολλοί αγύρτες που παίζουν με τον πόνο μας και την επιθυμία μας να φέρουμε στον κόσμο ένα παιδάκι

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κορίτσια. Την Τρίτη έχω κλείσει ραντεβού με την παλιά μου γυναικολόγο να δω αν μπορεί να με αναλάβει και βλέπουμε. Είμαι στην 8η βδομάδα και μάλλον θα ακούσουμε και καρδιά!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά!

Μήπως γνωρίζετε γυναικολόγο στο Ηράκλειο, κατά προτίμηση σε δημόσιο νοσοκομείο που να αναλαμβάνει φυσιολογικό τοκετό μετά από καισαρική; Ευχαριστώ

 

mmmmmmm καλή εγκυμοσύνη να έχεις και με το καλό έναν υπέροχο τοκετό!:D

4BMSp3.pngzHf1p3.png
Link to comment
Share on other sites

mmmmmmm με το καλό να έρθει το μωράκι σου.

 

Zaxarenia γέννησα το 1ο παιδί με καισαρική και το 2ο επίσης, γιατί ήταν εγκάρσια και 4.400 γρμ και 4.500 γρμ αντίστοιχα. Επίσης δεν είχε παρέλθει μεγάλο χρονικό διάστημα απο την 1η στη 2η εγκυμοσύνη. Το 1ο το γένησα στο ΜΗΤΕΡΑ και το 2ο στο ΠΑΓΝΗ με τον κο Μανιδάκη Γιώργο - Λουης. ΦΟΒΕΡΟΣ....!!!! Τον έχουν συστήσει ιδιώτες γυναικολόγοι γνωστοί στο Ηράκλειο όπως ο Αγγελάκης και ο Προκοπάκης (που πήγαινα εγώ). Είναι ευγενέστατος, πάντα διαθέσιμος, δεν ζήτησε τίποτα ποτέ....! Με ανέλαβε τον Σεπτέμβριο και γένησα μέσα Γενάρη (άλλοι θα μπορούσαν να αρνηθούν και μου είχε τύχει στην 1η εγκυμοσύνη). Μου έδωσε όλα τα τηλέφωνα κινητό δουλειάς και σπιτιού (και είναι δημόσιος όχι ιδιωτικός). "Απαιτούσε" να του τηλεφωνώ κάθε 15 ημέρες για να του λέω ότι είμαι καλά. Με δέχτηκε πολλές φορές σε ημέρες εφημερίας για να μην πληρώνω τα απογευματινά ιατρεία. Νομίζω ότι καλό θα ήταν να τον δεις και να συζητήσεις την επιθυμία σου για φυσιολογικό τοκετό.

 

Αν θες στειλε μου πμ να σου στείλω πληροφορίες. Επειδή το θέμα γιατροί και γαρ γυναικολόγοι το εχω ψάξει πολύ και έχω κάνει διατριβή, αν έχεις κάποιον άλλον υπόψη σου και θες γνώμη πες μου να σου πω. Δεν έχω συγγενική ή φιλική σχέση με κανέναν απο αυτούς, αλλά μου έχουν συμβεί πολλά και έχω προσωπική εμπειρία.

 

Με το καλό λοιπόν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...

γεια σας κορίτσια!!!

λοιπόν, ειμαι καινουρια στο forum αλλά και στην εγκυμοσύνη.

Δεν εχω πάει ακόμα σε γυναικολόγο και θέλω τη γνώμη σας..την Βαρδάκη στο ΠΕΠΑΓΝΗ την ξέρετε? εχω ακούσει πολύ καλα λογια.. μηπως ξερει καποια να μου πει? α! ξεχασα να πω..ειμαι απο ηρακλειο κρητης!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κορίτσια!!!

λοιπόν, ειμαι καινουρια στο forum αλλά και στην εγκυμοσύνη.

Δεν εχω πάει ακόμα σε γυναικολόγο και θέλω τη γνώμη σας..την Βαρδάκη στο ΠΕΠΑΓΝΗ την ξέρετε? εχω ακούσει πολύ καλα λογια.. μηπως ξερει καποια να μου πει? α! ξεχασα να πω..ειμαι απο ηρακλειο κρητης!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια! κι εγω στον Μανιδάκη σκέφτομαι να πάω..θα ηθελα να μου πειτε την αποψη σας αν τον γνωριζετε. θελω να γεννησω στο πεπαγνη, αλλα δεν ξερω κανεναν αλλο γιατρο..για πειτε... εχω αγχωθει... περιμενω πμ.

Link to comment
Share on other sites

marina29 ι φιλη μου προσφατα γιεννισε με τον μανιδακι στο πε.πα.γνη ,εμινε ευχαριστιμενη . αν θες περισοτερες πλιροφοριες μπορω να σε φερω στην επαφη μαζι της

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας κοριτσια! κι εγω στον Μανιδάκη σκέφτομαι να πάω..θα ηθελα να μου πειτε την αποψη σας αν τον γνωριζετε. θελω να γεννησω στο πεπαγνη, αλλα δεν ξερω κανεναν αλλο γιατρο..για πειτε... εχω αγχωθει... περιμενω πμ.

 

Καλησπέρα

 

ΜΑΝΙΔΑΚΗΣ ΔΑΓΚΩΤΟ!!!!

 

Εχω κάνει 2 καισαρικές, η 2η με το Μανιδάκη. Εχω κάνει διατριβή σε γιατρούς και γυναικολόγους λόγω προβλημάτων και ατυχιών που είχα, ενώ έχω εικόνα και απο φίλες και γνωστές.

 

Λοιπόν το Μανιδάκη τον έχει συστήσει μέχρι στιγμής ο Προκοπάκης και ο Αγγελάκης καθώς και μια μαία του ΜΗΤΕΡΑ. Εγώ έμεινα ικανοποιημένη απο τον γιατρό που είναι και πολύ καλός άνθρωπος. Έχω ήδη στείλει μια φίλη μου και είναι και αυτή ικανοποιημένη.

 

Βέβαια η κατάσταση στα νοσοκομεία δεν έχει καμια σχέση με τα ιδιωτικά μαιευτήρια. Βέβαια με τα λεφτά που εξοικονομείς μπορείς να έχεις μια εξωετρική έξτρα βοήθεια ή να σε βοηθήσει κάποιος της οικογένειας. Να ξέρετε ότι σε καισαρική, το νοσοκομείο είναι πολύ καλό και πιο σίγουρο.

 

Με το καλό να έρθουν τα μωράκια σας και για ό,τι πληροφορία θέλετε, είμαι στη διάθεσή σας.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα κορίτσια !! Εγώ πάντως δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα για τον..... ! Και βρίσκομαι και εγώ σε αναζήτηση γυναικολόγου λόγω εγκυμοσύνης!Τα καλύτερα έχω ακούσει για τον Ζιώγο αλλά δυστυχώς θα φύγει οπότε δεν μπορεί να με αναλάβει!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας κοριτσια,

 

Θα ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση. Μετακομίζω στο Ηρακλειο και θα ήθελα τα φώτα σας για γυναικολόγο. Ξέρετε αν υπάρχει κάποιος γυναικολόγος που να γνωρίζει όμως και απο αυτοάνοσα νοσήματα? Όπως καταλαβαίνετε είμαι ιδιαίτερη περίπτωση!

 

 

Ευχαριστώ πολύ

zl9Up2.png
Link to comment
Share on other sites

Φιλία μου και εγω στον Αγγελάκη πάω και σε αυτόν γέννησα πριν 5 μήνες. το μικρό μας είχε ένα πρόβλημα που το είχε βρει όταν ήταβ ακόμα έμβρυο και μας συμβούλεψε για την εξέλιξη. τι να σου πω μαε είχε κατεβάσει όλο το ιατρείπο για να μας κάνει να καταλάβουμε τι έχει το παιδί και γενικ΄λα ε΄λιναι πολύ λεπτολόγος σε όλα και παλιότερα που είχα και εγώ καποιθα σοβαρά προβλήματα μου τα έλησε όλα αν θες πληροφορίες μπορώ να σου στείλω. ίσως μία δοκιμή θα ήταν καλήτερα.

Link to comment
Share on other sites

για τον αγγελάκη έχω ακούσει τα καλύτερα αν και εγώ δεν πάω εκεί (μένω στα νότια του νομού και πάω σε γιατρό εκτος ηρακλείου). δυο κολλητές μου φίλες τον έχουν γιατρό και οι δύο πίνουν νερό στ'ονομά του!

Link to comment
Share on other sites

Τον Αγγελάκη τον εχω γυναικολόγο καμια 10ετια τώρα και τώρα εννοείτε με παρακολουθεί αυτός. ;)

 

Σε βλέπει σαν ανθρωπο και οχι σαν πορτοφόλι ...

 

Κι εγώ κορίτσια τον Αγγελάκη έχω. Εξαιρετικός επιστήμονας και άνθρωπος...κυρίως.

a9X0p3.pngmrSbp3.png
Link to comment
Share on other sites

Φιλία μου και εγω στον Αγγελάκη πάω και σε αυτόν γέννησα πριν 5 μήνες. το μικρό μας είχε ένα πρόβλημα που το είχε βρει όταν ήταβ ακόμα έμβρυο και μας συμβούλεψε για την εξέλιξη. τι να σου πω μαε είχε κατεβάσει όλο το ιατρείπο για να μας κάνει να καταλάβουμε τι έχει το παιδί και γενικ΄λα ε΄λιναι πολύ λεπτολόγος σε όλα και παλιότερα που είχα και εγώ καποιθα σοβαρά προβλήματα μου τα έλησε όλα αν θες πληροφορίες μπορώ να σου στείλω. ίσως μία δοκιμή θα ήταν καλήτερα.

 

 

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση κοριτσάκι μου. Αν μπορείς στείλε μου πμ με τα στοιχεία του γιατρού. Να σου ζήσει το παιδάκι σου.

zl9Up2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...