Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΛΕΝΑ - Κος ΦΑΡΜΑΚΙΔΗΣ


Recommended Posts

Καλησπέρα, καινούργια στο forum και θα ήθελα βοήθεια .......

αν και ο γυναικολόγος που γνωρίζω είναι πολυ καλός και ακούω πολύ

θετικές απόψεις από το περιβάλλον μου. Συνεργάζεται με το ΜΗΤΕΡΑ αλλά λόγω του οικονομικού κοιτάμε και για δημόσιο.

Μία φίλη φίλης μας έιπε πως έμεινε πολύ ευχαριστημένη από το ΕΛΕΝΑ και μας συστηνει τον Κο Φαρμακίδη.

Γνωρίζει κάποια τον γιατρό? Τι εντυπώσεις έχει?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων όποια βοήθεια......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 50
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δεν τον ξέρω προσωπικά όμως είναι γιατρος της κολλητης μου, γέννησε πέρσυ μαζί του κ ήταν πολύ ευχαριστημένη. Όπως μου τον έχει περιγράψει είνια ένας άνετος τύπος , δεν σε αγχώνει κ δεν σε τρελαίνει στην εγκυμοσύνη με χίλια δυο πρόσεχε κ μη . Εκείνη την παρακολουθούσε στο Ελενα , οπότε δεν πλήρωνε επισκέψεις κ στον τοκετό του έδωσε από μόνη της ένα ποσό σε φακελάκι χωρίς αυτος να της ζητήσει (στο λεω γιατι άλλοι έχουν ταρίφα, παρότι είναι σε δημόσιο νοσοκομείο). Επίσης από το νοσοκομείο ήταν πολύ ευχαριστημένη, είναι πολύ υποστηρικτικοί στον θηλασμό.

 

iTLNp3.pnguQzNp3.png

 

If my heart can become pure and simple, like that of a child, I think there probably can be no greater happiness than this. -- Kitaro Nishida

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Αν ξέρει κάποια το κινητό του κ. Φαρμακίδη παρακαλώ πολύ να μου το στείλει με π.μ. Ηταν ο γυναικολόγος μου στο δεύτερο παιδάκι μου και έχω χάσει το κινητό του.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Οι θησαυροί μου:

Δημήτρης 5,5 χρονών, Ματθαίος 22 μηνών

Link to comment
Share on other sites

Δεν τον ξέρω προσωπικά όμως είναι γιατρος της κολλητης μου, γέννησε πέρσυ μαζί του κ ήταν πολύ ευχαριστημένη. Όπως μου τον έχει περιγράψει είνια ένας άνετος τύπος , δεν σε αγχώνει κ δεν σε τρελαίνει στην εγκυμοσύνη με χίλια δυο πρόσεχε κ μη . Εκείνη την παρακολουθούσε στο Ελενα , οπότε δεν πλήρωνε επισκέψεις κ στον τοκετό του έδωσε από μόνη της ένα ποσό σε φακελάκι χωρίς αυτος να της ζητήσει (στο λεω γιατι άλλοι έχουν ταρίφα, παρότι είναι σε δημόσιο νοσοκομείο). Επίσης από το νοσοκομείο ήταν πολύ ευχαριστημένη, είναι πολύ υποστηρικτικοί στον θηλασμό.

 

 

 

 

 

Είσαι σίγουρη ότι η φίλη σου δεν πλήρωνε επισκέψεις;;

Στο ρωτάω γιατί κι εγώ είχα γιατρό στο "Έλενα" ο οποίος ζητούσε 30 € την επίσκεψη (χωρίς απόδειξη) αλλιώς 60 € με απόδειξη στη γραμματεία του νοσκομείου.

Όσο για τον τοκετό όπως τα λες ταρίφα:evil:

 

Βέβαια τα παραπάνω λεφτά ήταν για απογευματινό ραντεβού. Απ'όσο γνωρίζω όμως στα πρωινά δεν έχεις δικαίωμα επιλογής γιατρού. Κάνω λάθος;; :?:

 

FGBKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Όσο για τον Φαρμακίδη, τον έχω κι εγώ στα υπόψη μου...

Δεν τον γνωρίζω προσωπικά, ούτε κάποια από τις φίλες μου...

 

Όσο κουφό κι αν ακούγεται συμπάθησα τη μαία που είναι μαζί του (Αλεξάνδρα τη λένε νομίζω) κι αν κατάλαβα καλά όταν μας έκανε τα μαθήματα "ανώδυνου" τοκετού μας άφησε να εννοηθεί ότι ξεγεννάει τις γυναίκες που έχει αναλάβει ο Φαρμακίδης. Δεν ξέρω βέβαια αν αυτό γίνεται στο δημόσιο - να έχει δηλ. ο κάθε γιατρός τη δική του μαία - αλλά η συγκεκριμένη είναι ένα απίθανο γλυκομίλητο και ήρεμο πλάσμα (προσωπική εκτίμηση φυσικά). Το μόνο αρνητικό είναι ότι δεν έχει γεννήσει η ίδια. :?

 

Γενικά, έχω καταλήξει ότι η μαία θα πρέπει να παίζει τον πρώτο ρόλο (μετά τη μητέρα και το παιδί) και ο γιατρός να είναι παρατηρητής και να μεσολαβήσει όποτε και άμα χρειαστεί :wink: (Αχρείαστος να είναι!!! :-D)

 

FGBKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είσαι σίγουρη ότι η φίλη σου δεν πλήρωνε επισκέψεις;;

Στο ρωτάω γιατί κι εγώ είχα γιατρό στο "Έλενα" ο οποίος ζητούσε 30 ? την επίσκεψη (χωρίς απόδειξη) αλλιώς 60 ? με απόδειξη στη γραμματεία του νοσκομείου.

Όσο για τον τοκετό όπως τα λες ταρίφα:evil:

 

Βέβαια τα παραπάνω λεφτά ήταν για απογευματινό ραντεβού. Απ'όσο γνωρίζω όμως στα πρωινά δεν έχεις δικαίωμα επιλογής γιατρού. Κάνω λάθος;; :?:

 

φυσικα και στα πρωινα μπορεις να διαλεξεις γιατρο!η δικη μου γιατρος ηταν στα πρωινα 3 φορες την εβδομαδα.εκοβα το παραβολο των 3 ευρω και πηγαινα να την δω.φυσικα η αναμονη ηταν απο 10 λεπτα μεχρι 3-4 ωρες αναλογα την κινηση η καμια γεννα που τυχαινε.και λεφτα δεν της εδωσα ποτε σε πρωινο ραντεβου!!!!

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

φυσικα και στα πρωινα μπορεις να διαλεξεις γιατρο!η δικη μου γιατρος ηταν στα πρωινα 3 φορες την εβδομαδα.εκοβα το παραβολο των 3 ευρω και πηγαινα να την δω.φυσικα η αναμονη ηταν απο 10 λεπτα μεχρι 3-4 ωρες αναλογα την κινηση η καμια γεννα που τυχαινε.και λεφτα δεν της εδωσα ποτε σε πρωινο ραντεβου!!!!

 

 

 

Δηλαδή πιάστηκα κορόιδο δυο φορές:!::!:

Προς γνώση και συμμόρφωση λοιπόν

 

Σ'ευχαριστώ πολύ

 

FGBKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Είχα πάει 2 φορές στον Φαρμακίδη. Μία πρωινό και μία απογευματινό με πληρωμή 60€. Θα σου πω τι δεν μου άρεσε. Στο απογευματινό έκανα υποτίθεται υπέρηχο. Είχε τόσο παλιό μηχάνημα που ακούγαμε μόνο χτυπους και δεν βλέπαμε τίποτα.

Όταν τον πήρα τηλ για να τον ρωτήσω κάτι σημαντικό, μου λέει πάρτε με σε 10'. Τον πήρα σε 15-20' και μου λέει δυσανασχετώντας πάρτε με σας είπα πιο μετά. Μπορεί όντως να έκανε κάτι σημαντικό (γιατρός είναι άλλωστε) αλλά δεν θέλω να κολλάω να πάρω τον γιατρό μου. Γι' αυτό και τον σταμάτησα.

 

Δεν τον κράτησα παραπάνω για να έχω μία πιο ολοκληρωμένη άποψη.

Kt0tp2.png NaAfp3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρη ότι η φίλη σου δεν πλήρωνε επισκέψεις;;

Στο ρωτάω γιατί κι εγώ είχα γιατρό στο "Έλενα" ο οποίος ζητούσε 30 € την επίσκεψη (χωρίς απόδειξη) αλλιώς 60 € με απόδειξη στη γραμματεία του νοσκομείου.

Όσο για τον τοκετό όπως τα λες ταρίφα:evil:

 

Βέβαια τα παραπάνω λεφτά ήταν για απογευματινό ραντεβού. Απ'όσο γνωρίζω όμως στα πρωινά δεν έχεις δικαίωμα επιλογής γιατρού. Κάνω λάθος;; :?:

Δεν νομίζω να έχει κανένα λογο να μου πει ψέματα , έτσι μου έλεγε ότι πήγαινε στα πρωινά ιατρεία κατόπιν συνεννόησης μαζί του στο κινητό και δεν πλήρωνε ποτέ. Μάλιστα χαρακτηριστικα του είχε πει έχουμε κάποια υποχρέωση απέναντι σας; και τής είπε όχι καμία. Οταν γέννησε του έδωσε μόνη της ένα ποσό που εκείνη ήθελε. Αυτό για την αναμονή που έγραψε κάποια κοπέλα, νομίζω ισχύει γιατί μια φορά που της είχα τηλεφωνήσει θυμάμαι την πέτυχα στο Ελενα και μου είχε πει χαρακτηριστικά , έχω βαρεθεί να περιμένω ...

 

iTLNp3.pnguQzNp3.png

 

If my heart can become pure and simple, like that of a child, I think there probably can be no greater happiness than this. -- Kitaro Nishida

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να έχει κανένα λογο να μου πει ψέματα , έτσι μου έλεγε ότι πήγαινε στα πρωινά ιατρεία κατόπιν συνεννόησης μαζί του στο κινητό και δεν πλήρωνε ποτέ. ...

Ισχύει αυτό! Και μένα στο πρωινό δεν πήρε τίποτα! Και δεν με υποχρέωσε να πάω στο απογευματινό, μόνη μου το ήθελα.

Kt0tp2.png NaAfp3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μου έχουν πει πολύ καλά λόγια για τον Φαρμακίδη και σκέφτομαι σοβαρά να τον δοκιμάσω. Το πρώτο μου μωράκι το γεννήσα στο ΜΗΤΕΡΑ, αλλά πλέον θα σκεφτώ πολύ να ξαναδιαθέσω τέτοιο ποσό σε ιδιωτικό... Πολλά τα λεφτά!!!

Ο Φαρμακίδης είναι καλός φίλος της θείας μου και υποστηριζει ότι είναι εξαιρετικός!!!Μάλιστα κάποια στιγμή που τον επισκέφτηκα στο ΕΛΕΝΑ για να με καθησυχάσει για κάποια προβληματάκια στην εγκυμοσύνη μου (δεν ήταν καν ο γιατρός που με παρακολουθούσε) είδα μια φωτογραφία με αφιέρωση στο γραφείο του, από μία γυναικά με ένα κοριτσάκι αγκαλιά. Πλησίασα και διέκρινα το επίθετο "Trump":!:... Τον ρώτησα ποια είναι και χωρίς τουπέ μου απάντησε, ότι όταν ήταν στην Αμερική (όντως ήταν για πάρα πολλά χρόνια) ήταν ο γυναικολόγος και ο γιατρός που ξεγέννησε την πρώην γυναίκα του Donald Trump :!::!::!: του μεγιστάνα, την Marla!!!

Υποθέτω με το ταπεινό μου μυαλό, ότι για να τον είχε αυτή γιατρό, που είχε χρήμα να φάν' και οι κότες, μάλλον θα είναι πολύ καλός!!!

 

Αυτά!!!Φιλάκια!!!

I LOVE LOVE LOVE MY LOVEs!!!

kk3v338aind9kxn9.png

 

kk3v94dfbst5o12x.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Αν ξέρει κάποια το κινητό του κ. Φαρμακίδη παρακαλώ πολύ να μου το στείλει με π.μ. Ηταν ο γυναικολόγος μου στο δεύτερο παιδάκι μου και έχω χάσει το κινητό του.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

 

Παρακαλώ θα ήθελα και εγώ το κιν. του κ. Φαρμακίδη. Έχω ακούσει τα καλύτερα.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπερα θα ηθελα το τηλ. του κυριου Φαρμακιδη...ειμαι 26 εβδομαδων και θελω να αλλαξω γιατρο...πηρα τον κυριο Γαζη αλλα δυστυχως δεν αναλαμβανει προχωρημενες εγκυμοσυνες!!!Σας ευχαριστω....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 10 months later...

Καλημέρα,

είμαι νέα στο Forum έχω στείλει κάποια μηνύματα και θα ήθελα την βοήθειά σας με αυτά...

 

Πρίν 7 μήνες είχα μια παλλίνδρομη και άλλαξα γιατρό...Θα ήθελα να μου πείτε αν γνωρίζετε κάτι για τον κο Φαρμακίδη (είναι στο Ελενας). Επίσης αν γνωρίζετε κάποιο καλό αιματολόγο στο Ελενας....

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εχουν γεννήσει με αυτόν 2-3 φίλες μου που η μία τον συστήνει στην αλλη και λένε ότι είναι καλός, σε βλέπει πάντα στο Ελενα, καθώς δεν έχει ιατρείο και δε ζητάει φακελάκι.

 

Με το καλό σου ευχομαι

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Καλησπέρα σε όλες και όλους! Είχα μια ατυχία προχθές, έχασα το κινητό μου και δυστυχώς μόνο εκεί είχα περασμένο το κινητό του κ. Φαρμακίδη. Αύριο όμως πρέπει να τον πάρω τηλέφωνο για να κανονίσουμε ραντεβού, έχω φάει το ίντερνετ αλλά άκρη δεν βρίσκω. Μπορείτε να μου στείλετε με προσωπικό μήνυμα το κινητό του;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλημερα σε ολες....μηπως ειναι αυκολο να μοθ στειλει καποια που ειχε γιατρο τον κυριο φαρμακιδη το τηλ του γτ η χαζη εφυγα για διακοπες και δεν πηρα μαζι μου την ατζεντα και πρεπει να κλεισω ραντεβου,ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

καλησπέρα

είδα το μνμ σου για τον Κ. Φαρμακίδη και θα σε παρακαλούσα αν μπορείς να μου δώσεις το τηλέφωνό του γιατί ειναι αδύνατο να το βρω και εχω ακουσει τα καλύτερα?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, έχει καμιά σας ιδέα τι θα ήταν λογικό να δώσω στον κύριο Φαρμακίδη σαν αμοιβή για καισαρική;

Να διευκρινήσω ότι ο ίδιος δεν ζήτησε χρήματα και γενικά είναι άψογος στη συμπεριφορά του και με έχει βοηθήσει πολύ, εγώ προσωπικά επέλεξα να τον ανταμείψω για τη δουλειά που θα κάνει. Δεν παρακολουθεί την εγκυμοσύνη αλλά του ζήτησα να κάνει την καισαρική.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Παρακαλώ όποια κοπέλα γνωρίζει πληροφορίες για το συγκεκριμένο γιατρό ας τις μοιραστεί μαζί μας,διότι είμαι σε αναζήτηση γυναικολόγου στο έλενα και σκέφτομαι να τον επισκεφθώ.Θα με ενδιέφερε να μάθω αν δέχεται πρωινά και το κυριότερο αν ζητάει χρήματα στον τοκετό.

Θα εκτιμούσα την όποια απάντηση...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

Ο γιατρός είναι καταπληκτικός, μου έκανε μια τέλεια καισαρική, ήταν καθυσυχαστικός μαζί μου και κανόνισε την εξέταση από την κυρία Κομνού (κα-τα-πλη-κτι-κή), εμβρυοκαρδιολόγο του Έλενα και τη μεταφορά του μωρού στο Ωνάσειο. Διεκπεραιωτικός, χωρίς πολλά πολλά μπλα μπλα, αν έχετε οποιοδήποτε πρόβλημα ή σοβαρή κατάσταση να τον προτιμήσετε, δίνει λύσεις. Πήγα να γεννήσω στο Έλενα από Θεσσαλονίκη, με πρόβλημα καρδιάς στο μωρό, και δεν είχα να σκεφτώ τίποτα, σε όλα του τέλειος.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα σας!

 

Θα ήθελα να μου πείτε τι γνωρίζετε για αυτόν τον γιατρό. Θα είναι το δεύτερο παιδάκι μου όταν έρθει και ψάχνω γιατρό στο Έλενα. Επειδή είμαι υπερ του φυσιολογικού τοκετού ήθελα να ξέρω αν αυτός είναι.. Παίρνει αμοιβή? Αν κάποιες φόρες δεν μπορώ να πάω το πρωί στο Έλενα (που απ'ότι ξέρω δεν παίρνουν αμοιβή) και πάω απόγευμα παίρνει αμοιβή?Παίρνει λεφτά στο τέλος τού τοκετού και πόσα? Στον τοκετό βρίσκεται κοντά σου όλη την διάρκεια ή τα τελευταία 10 λεπτά. Έχει την δική του μαία ή οποία βρίσκεται σε εφημερία και ότι προλαβαίνει?? Απαντήστε μου σας παρακαλώ..

AGAPAKI

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...