Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!!!!!!!


Recommended Posts

Λοιπον ακουστε τι επαθα εγω με την αδεια μητροτητας.

Χθες μου ηρθε να χαρτι απο τις κοινωνικες ασφαλισεις (ετσι τις λενε εδω)

να δηλωσω την ημ/νια που γεννησα. Οταν ειδα τις ημ/νιες κατι δεν μου πηγαινε καλα κ σκαλισα λιγο την υποθεση. Να σημειωσω εδω πως στην Κυπρο η αδεια ειναι 18 εβδομαδες εκ των οποιων οι 2 ειναι πριν τον τοκετο. Μου αναφεραν λοιπον πως η ΠΗΤ που εγραψε ο γιατρος μου ηταν 05/03 ενω επρεπε να γραψει 18/03 και ετσι χανω 2 εβδομαδες αδεια.

Τους εξηγησα πως το λαθος εγινε εκ παραδρομησ προφανωσ αφου γεννησα με καισαρικη στις 06/03. Μου ειπαν πως "δυστυχως" δεν μπορει να γινει τιποτα!!!

Τους ειπα πως για μενα ειναι πολυ σημαντικο αφου θα μεινω 2 εβδομαδες λιγοτερες με το παιδι μου που δεν εχω να το αφησω σε κανεναν!!!!

Η απαντηση τουσ παρακαλω ηταν να βαλω την ετησια αδεια μου, κατι που ετσι κ αλλιως θα κανω!

Ζητησα να μιλησω με καποιον ανωτερο κ βγηκε μια προισταμενη η οποια μου ειπε τα ιδια κ μαλιστα με συμβουλεψε να μην προχωρησω γιατι ετσι ειναι κ δεν μπορω να το αλλαξω. Της ειπα πως το λαθος αποδυκνειεται ευκολα απο ολα τα υπερηχογραφηματα κ τις εξετασεις που αναφερουν ΠΗΤ κ μπορω να τους τα προσκομισω. Δεν μπορει να γινει τιποτα μου λεει κ ο νομος ειναι ξεκαθαρος!!!! Ετσι γραφει η αιτηση ετσι ειναι... οταν μαλιστα ο τοκετος εχει ηδη πραγματοποιηθει. :twisted:

Κατεβασα τον νομο μεσω ιντερνετ κ λεει πως μπορω να κανω προσφυγη στον υπουργο και θα το κανω.

Καλεσα πριν στον διευθυντη ο οποιος δεν μπορει να μου μιλησει κ με συμβουλεψαν να μην ασχοληθω αλλο αφου οτι μου ειπαν αυτο ειναι.

Αφησα μνμ να μου τηλεφωνησει κ του εστειλα κ μεσω e-mail το παραπονο μου. Αν δεν επικοινωνησει μαζι μου θα στειλω προσφυγη την Δευτερα στον Υπουργο και απο κει θα βγω στα καναλια.

Ειναι πολυ σημαντικο για μια μανα κ το παιδι της.

Ευχαριστω που με ακουσατε ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Να το κανεις.

Τι παει να πει ετσι ειναι? Απάντηση ειναι αυτη?

Απλα θα μπλεκανε οι ιδιοι σε διαδικασιες και σου λεει ας την αποτρεψουμε.... εμεις θα χασουμε 2 βδομαδες?

Καλη δυναμη. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...