Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΙΜΟΡΡΑΓΙΑ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ


Recommended Posts

kalimera se olous...!!!....

loipon eimai kainourgia edw kai thelw epigontws na rwtisw...proxthes piga ston ginaikologo mou kai diapistwse oti imai stin 3i evdomada egkimosinis....twra apo exthes to vradi eixa trelous ponous kai arketo aima....distixws den mporw akoma na epikoinwnisw me ton ginaikologo mou....iparxei periptwsi na itan apovoli..???????....omws exakolouthw na exw piretous kai anakatosoures k.l.p. tis egkimosinis....ax apantiste mou giati tha trelathw....efxaristw para poli...!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 104
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

kalimera se olous...!!!....

loipon eimai kainourgia edw kai thelw epigontws na rwtisw...proxthes piga ston ginaikologo mou kai diapistwse oti imai stin 3i evdomada egkimosinis....twra apo exthes to vradi eixa trelous ponous kai arketo aima....distixws den mporw akoma na epikoinwnisw me ton ginaikologo mou....iparxei periptwsi na itan apovoli..???????....omws exakolouthw na exw piretous kai anakatosoures k.l.p. tis egkimosinis....ax apantiste mou giati tha trelathw....efxaristw para poli...!!!!

 

 

καλημερα! ισως να ειναι καποια επιπλοκη ,χωρις αυτο να σημαινει πως εχασες το μωρο... πιθανον ομως και να ηταν αποβολη..... αιμοραγια ειχες,οχι περιοδο ετσι?

.................................

Link to comment
Share on other sites

καλημερα ευχομαι να πανε ολα καλα,μια αιμοραγ δεν σημαινει οτι ειναι αποβολη!μολις μιλησεις με τον γιατρο σου θα σου πει τι πρεπει να κανεις.να σε ρωτησω πως κ εμαθες τοσο νωρις την εγκυμοσυνη σου,απο την 3η εβδομαδα?

χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα

το αγορακι μου ειναι η ζωη μου ολη!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ide ton sako...alla isa isa pou to ide..alla kai pali anisixw para poli alla ta simptwmata paramenoun....

 

τι να σου πω αν την 3βδομαδα ειδατε σακο τοτε σημαινει οτι η εγκυμοσυνη εχει πιαστει καλα,κ στο λεω γιατι σακο βλεπεις μετα την καθυστερ της περιοδου,συνηθως 4-5εβδομ!καλη συνεχεια με το μπεμπακι σου:):):)!

χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα

το αγορακι μου ειναι η ζωη μου ολη!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

nai alla oi entonoi ponoi kai i aimoragia itan apla perastikoi arage.../???...ax makari na pane ola kala.....

 

Μπορει κ να ταν καποια μικρη αποκολληση,μαλλον θα σου δωσει κ καποια χαπια ο γιατρος κ ολα θα πανε καλα!

να σε ρωτησω κ πως ανακαλυψες την εγκυμοσυνη σου?

χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα

το αγορακι μου ειναι η ζωη μου ολη!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημεραααααα....χωρις να θελω να σε τρομαξω στην πρωτη μου εγκυμοσυνη ετσι ξαφνικα και εγω ειχα δει αιμα....πολυ αιμα και πονους κατευθειαν ειχα τηλεφωνησει στον γιατρο μου ημουν μια εβδομαδα ξαπλα αγκαλια με τα utrogestan αλλα τελικα δεν το γλιτωσα...απεβαλα...μπορει να μην ξερω πολλα...αλλα ξερω πωσ σε καθε περιπτωση το αιμα δεν ειναι καλο...ελπιζω η περιπτωση σου να ειναι διαφορετικη μονο σε παρακαλω....αν μπορεισ κατα την ταπεινη μου αποψη να εισαι ξαπλωμενη να μην κουραζεσαι πολυ και πανω απο ολα οχι κλαματα θετικεσ σκεψεισς η ψυχολογια παιζει παρα πολυ μεγαλο ρολο....ελπιζω να μην εχει γινει κατι και το φασολακι σου να ειναι καλα.....ποτε θα επικοινωνησεις με τον γιατρο σου???

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

ta simptwmata egkimosinis sinexizontai kai meta apo apovoli..????

 

σε μενα οχι προσωπικα μονο πονους χαμηλα ειχα κ λιγο πυρετο αλλα μαλλον ηταν λογω της αποβολης.....μιλησες με τον γιατρο σου?εχεις κανενα νεο?

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα και από εμένα .

Είμαι στην 7η εβδομάδα και από την 1η ημέρα καθυστέρησης έχω καφέ υγρά τα οποία έρχονται και φεύγουν ...ξεκουράζομαι πάρα παρά πολύ και ο γιατρός μου που με παρακολουθεί μου είπε ότι δεν είναι τίποτα και δεν βλέπει αποκόλληση ή αίμα ούτε κατά διάνυα ...Πριν λίγο πήγα στο super market που είναι 100 μέτρα από το σπίτι και επιστρέφοντας έχω για πρώτη φορά κόκκινο αίμα ... έχω τρομοκρατηθεί φοβάμαι να σηκωθώ από τον καναπέ και να πάω στην τουαλέτα πάλι .....έχουν κοπεί τα πόδια μου ... να πάρω τον γιατρό μου? Με είδε την Πέμπτη και όλα ήταν μια χαρά παρά το καφέ και το σποράκι μια χαρά και καρδιά ακούσαμε και όλα ... γιατί τώρα μου συμβαίνει αυτό ? :(:(:(:(:(::(:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Να πω ότι το κόκκινο ήταν στο σερβιετάκι και καθόλου στο χσρτί ...τώρα ξαναπήγα τουαλέτα ούτε στο χαρτί έχω κάτι ούτε στο σερβιετάκι...πο πο θα σκάσω σήμερα :(:(:(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ιωαννα είχα καφέ υγρα΄απο 6 εβδομάδων. Παρ ολα αυτά ακουσαμε καρδιά και όλα ήταν καλα. Οταν ήμουν 9 περίπου εβδομάδων ο γιατρός είδε αποκόλληση. Μετα απο 4-5 μερες είχα αίμα πολύ που κρατησε 1 λεπτο. Πήγα στο γιατρό και όλα ήταν καλα. Μετα ξαναείδα αίμα αλλες δύο φορες και σκεψου πλεον ο γιατρός δε βλέπει αποκολληση. Περα απο αυτό μετα το άίμα έχω παντα καφε σκουρα υγρα. Για να καταλάβεις, απο 6 εβδομαδων ολο και κάτι βλέπω καθε μερα, είτε κοκκινο είτε καφε, και πλεον είμαι 14ων εβδομάδων. Και εγω εχω αγχος αλλά αφου πανε ολα καλά προσπαθω να μην το σκέφτομαι. Αφού κι εσενα το αιμα δεν κρατησε πιστευω δεν είναι κατι κακο. Ισως μια μικρή αποκολληση ή καποιο αγγείο που έσπασε.

Παρ ολα αυτά παρε το γιατρό σου και πες του το και πήγαινε να σε δει απο Δευτερα να ηρεμήσεις. Ξεκουράσου και μην αγχώνεσαι.;)

Link to comment
Share on other sites

Τον πήρα τώρα τηλέφωνο δεν άντεξα και μου είπε να μην ανησυχώ εκτός και αν δω πολύ πολύ αίμα ξαφνικά ...με είδε δύο ημέρες πριν που είχα και πάλι καφέ και μου είπε ότι όλα είναι άριστα ακούσαμε κ καρδούλα και όλα καλά αλλά αυτό σήμερα μου έκοψε τα πόδια. Είμαι κάθε ημέρα στο κρεβάτι καθώς δεν δουλεύω και προσέχω παρότι ο γιατρός μου έχει πει ότι δεν χρειάζεται ... και έτσι σήμερα πήρα την απόφαση να μην το παρακάνω βγήκα από το καβούκι μου και είχα χαρεί πολύ έστω και με το super market που έκανα την βολτούλα μου και πηγαίνοντας τουαλέτα μου ήρθε τούβλο .. τώρα φοβάμαι να κουνηθώ έστω και μέχρι την τουαλέτα :(:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα ο γιατρός στο τηλέφωνο μου είπε και πάλι να μην κάθομαι τέζα στο κρεβάτι αλλά να κάνω βολτούλες κτλ να καθαρίζει και η μήτρα από υπολείμματα ... εγώ δεν τολμώ να γυρίσω πλευρό στο κρεβάτι όμως όχι να σηκωθώ και όλας

Link to comment
Share on other sites

ναι έπαιρνα ένα πρωί ένα βράδυ των 100 και τώρα μου είπε για μια εβδομάδα να πάρω των 200 ανά 8 ώρες και μετά πάλι για μια εβδομάδα πρωί βράδυ μονό και να τα σταματήσω.

Link to comment
Share on other sites

:-D Δεν το πιστεύω!!!! Μα οσα μου ελεγες ήταν σαν να ακουω το γιατρό μου!!!! χαχαχαχα... απίστευτο!!!!!! Είναι καλός πάντως!!! Πάντως μην ανησυχείς. Εγω οσες φορες εχω παει μετα απο αιμα να με δει, όλα ήταν μια χαρα. Για να ησυχάσεις πες του να πας να σε δει.
Link to comment
Share on other sites

ιωαννα ημουν ιδια περιπτωση , απο την πεμπτη εβδομαδα ειχα συνεχεια καφε

επερνα και εγω ουτρο και ο γιατρος δε μου ειχε συστησει ξαπλα (απλα οχι υπερβολες)

και ξαφνικα την εβδομη ειδα κατακοκκινο αιμα στο σερβιετακι για μια φορα μονο

ο γιατρος μου ειπε τα ιδια(αφου με εξετασε πρωτα) οτι το μωρο ειναι μια χαρα

και απλα λιγη προσοχη

τα καφε παντως συνεχιστηκαν (καποια στιγμη ειδα και μαυρα κομματια) μεχρι και την 9 εβδομαδα οπου και δεν ξανα ειδα τιποτα

 

ολα θα πανε μια χαρουλα

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...