Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΛΗΘΕΙΑ 'Η ΜΥΘΟΣ?


tstella

Recommended Posts

Κορίτσια γεια σας.

 

Θέλω να ρωτήσω κάποια πράγματα που δεν ξέρω αν ισχύουν ή αν είναι απλά χαζομάρες.

 

Ισχύει αυτό που λένε ότι αν θέλεις να μείνεις έγκυος δεν πρέπει μετά το σεξ να πλυθείς ή να πας τουαλέτα?

 

Φιλάκια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 51
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μύθος δεν είναι, αλλά δεν το αποδέχονται και όλοι.

Υποτίθεται ότι μετά την επαφή μένεις ξαπλωμένη στο κρεββάτι για να διευκολύνεις μεγαλύτερη ποσότητα σπερματοζωαρίων να εισέλθει στη μήτρα. Παρ' όλα αυτά πολλές συμφορουμίτισσες έχουν αναφέρει ότι και μπάνιο έκαναν μετά την επαφή και έγκυες έμειναν.

Πάντως είναι μια συνηθης πρακτική για τις κοπέλες που προσπαθούν εντατικά.

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ δεν ξέρω αν είναι αλήθεια ή μύθος, εμένα πάντως μου το είπε και η γιατρός μου, καλό είναι να μην σηκωνόμαστε αμέσως μετά την επαφή, και αν μπορούμε να έχουμε τα πόδια σε κλίση προς τα πάνω, για τους λόγους που ανέφερε και η zouzounel. Δεν είναι πάντως τίποτα δύσκολο, οπότε γιατί να μην το δοκιμάσουμε; :wink::wink:

Qep5p3.pngrWtbp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σε μια παρομοια ερωτηση,σε ενα επιστιμονικο σαιτ,ενας ιατρος απαντησε ""λιγα λεπτα,μετα την στηση του ανδρα,,εκατομυρια σπερματοζωαρια βρισκονται βαθια στις σαλπιγγες,ψαχνοντας το αυγουλακι για να γινει η γονιμοποιηση!"

 

Παρ'ολα αυτα,πολλες απο μας, εφαρμοζουν τον παλιο,παραδοσιακο τροπο "ποδια ψηλα"-για τουλαχιστον 10 λεπτα μετα την πραξη!!!

********************************

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα, ή παράνομα ή παχαίνουν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαλλον μυθος ειναι γιατι απο το πολυ κατακορυφο μετα με εχει ταραξει η μεση μου και χαϊρι δεν εχω δει η γυναικα.Μεχρι και πλησεις με μαγειρικη σοδα μου ειπαν να κανω πριν, υποτιθεται για να μειωθει η οξυτητα των υγρων του κολπου αλλα τζιφος...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Κορίτσια άκουσα οτι μετά το σεξ πρέπει να ξαπλώνουμε για λίγη ωρα μπρούμητα γιατί έτσι βρίσκουν ευκολότερα τον...δρόμο τους τα σπερματοζωάρια κ επιτυγχάνεται ευκολότερα η σύλληψη.Αυτό ισχύει?:?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια άκουσα οτι μετά το σεξ πρέπει να ξαπλώνουμε για λίγη ωρα μπρούμητα γιατί έτσι βρίσκουν ευκολότερα τον...δρόμο τους τα σπερματοζωάρια κ επιτυγχάνεται ευκολότερα η σύλληψη.Αυτό ισχύει?:?

 

 

χαχαχα δεν ξερω αν ισχυει....εγω ειχα ακουσει οτι πρεπει να ξαπλωνεις με ενα μαξιλαρι κατω απο τη λεκανη σου για να ειναι ελαφρως σηκωμενη,επισης ακουσα οτι πρεπει να κανεις το κερακι....ξερεις με τα ποδια πανω....

 

τωρα αν σου πω πως παρολο που τα κοροιδευω κατι τετοια τελικα τα εκανα...τι να πεις!!!στην απελπισια του ο ανθρωπος κανει πολλα;)

 

οσο για τ'αποτελεσμα;;;εμεινα εγκυος....τωρα δεν ξερω κατα ποσο βοηθησαν αυτα τα ''πρακτικα''!!!!

Link to comment
Share on other sites

Eγω πάντως συμφωνώ,μπορεί να ακούγονται κάπως γελοία η κ τραβηγμένα όλα αυτά αλλά θα τα δοκιμάσω...Όλα θα τα κάνουμε μου φαίνεται για να γίνουμε μάνες!!!:P:p:p

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια άκουσα οτι μετά το σεξ πρέπει να ξαπλώνουμε για λίγη ωρα μπρούμητα γιατί έτσι βρίσκουν ευκολότερα τον...δρόμο τους τα σπερματοζωάρια κ επιτυγχάνεται ευκολότερα η σύλληψη.Αυτό ισχύει?:?

 

σιγα μη βαλουμε κ σηματα της τροχαιας με βελακια προς τα που ειναι το ωαριο:lol::lol::lol: για μπρουμυτα πρωτη φορα ακουω.αλλα εχω ακουσει το αλλο το καλο οτι πρεπει λεει να κανουμε κατακορυφο για να παει το σπερμα με τη μια κατω.λες και θα κανει τσουληθρα το σπερμα τυπου γουοτερ λαντ:shock::mrgreen:

εγω στο πρωτο κ στο τριτο παιδι μετα την επαφη ετρεξα στο μπανιο κατουρησα πλυθηκα κ εμεινα εγκυος :oops: μαλλον μουφες ειναι ολα αυτα

Link to comment
Share on other sites

εγω στο πρωτο κ στο τριτο παιδι μετα την επαφη ετρεξα στο μπανιο κατουρησα πλυθηκα κ εμεινα εγκυος :oops: μαλλον μουφες ειναι ολα αυτα

 

Λένε ότι άμα είναι να πιάσεις παιδί, το πιάνεις και στα όρθια! :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Λένε ότι άμα είναι να πιάσεις παιδί, το πιάνεις και στα όρθια! :mrgreen:

 

ετσι ακριβως.τον βρισκουν το δρομο τους τα σπερματοζωαρια.η φυση το εχει προβλεψει μια χαρα αυτο.αν ηταν θα βαζαμε κ μια λαμπα μεσα στον κολπο μας πριν το σεξ:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όλα αυτά (ας μου επιτραπεί η έκφραση) τα ''πρακτικά'', μόνο άγχος μπορούν να φέρουν. Το είχα ακούσει και εγώ και το δοκίμασα κιόλας (αυτό με τα πόδια σηκωμένα εννοώ), αλλά τελικά έγκυος έμεινα τον μήνα που δεν ασχολήθηκα καθόλου με αυτά.

Η γνώμη μου είναι να μην έχετε άγχος και να μην το σκέφτεστε. Χαρείτε τον έρωτά σας και το μωράκι θα έρθει σίγουρα :P!!!!!!!!

aYVcp2.png
Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά (ας μου επιτραπεί η έκφραση) τα ''πρακτικά'', μόνο άγχος μπορούν να φέρουν.

 

Αυτο ακριβώς πιστευω κι εγω.Κατακορυφα,τεστ ωορυξιας,μετρηση θερμοκρασιας και ολα τα συναφη μονο αγχος προσθετουν.

Link to comment
Share on other sites

Συμβουλές: 1.Σεξ απολαυστικό κιόχι αγγαρεία απλά για εγκυμοσύνη, 2. Μείνε για λίγα λεπτά ξαπλωμένη ανάσκελα ή στο πλάι μήπως και....

3. Υπόψιν το σπέρμα μένει για μισή ώρα αδρανές στο κόλπο της γυναίκας πρίν το τράχηλο της μήτρας και μετά κάποια σπερματοζωάρια καταφέρνουν και περνούν από το τράχηλο στη μήτρα και ξεκινούν το ταξίδι για το ωάριο. Μετά από καμιά μέρα γίνεται η ένωση με το ωάριο και καταβαίνει το έμβ ρυο στη μήτρα όπου μετά από 1 μέρα εμφυτεύεται και τότε πλέον μιλάμε για εγκυμοσύνη!!

gth0p3.png
Link to comment
Share on other sites

καλα πολλα θ ακουσεις....τοσα πολλα που δεν θα τα πιστευεις....εδω μου ειπαν οτι για να συλλαβεις πρεπει να φορας λεει καλτσες την ωρα της πραξης....αλλιως λεει ειναι κρυο το σωμα και δεν πιανεις παιδι.....τι αλλο θ ακουσω??????????

Link to comment
Share on other sites

Συμβουλές: 1.Σεξ απολαυστικό κιόχι αγγαρεία απλά για εγκυμοσύνη, 2. Μείνε για λίγα λεπτά ξαπλωμένη ανάσκελα ή στο πλάι μήπως και....

3. Υπόψιν το σπέρμα μένει για μισή ώρα αδρανές στο κόλπο της γυναίκας πρίν το τράχηλο της μήτρας και μετά κάποια σπερματοζωάρια καταφέρνουν και περνούν από το τράχηλο στη μήτρα και ξεκινούν το ταξίδι για το ωάριο. Μετά από καμιά μέρα γίνεται η ένωση με το ωάριο και καταβαίνει το έμβ ρυο στη μήτρα όπου μετά από 1 μέρα εμφυτεύεται και τότε πλέον μιλάμε για εγκυμοσύνη!!

 

30 λεπτά? Πολυ δεν είναι? Και τι κάνουν30 λεπτά, ξεκουράζονται?

Όλα πια εμείς οι γυναίκες πρέπει να τα κάνουμε! :lol:

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites

καλα πολλα θ ακουσεις....τοσα πολλα που δεν θα τα πιστευεις....εδω μου ειπαν οτι για να συλλαβεις πρεπει να φορας λεει καλτσες την ωρα της πραξης....αλλιως λεει ειναι κρυο το σωμα και δεν πιανεις παιδι.....τι αλλο θ ακουσω??????????

 

 

Α, μάλιστα....κι αν είναι ροζ κάνεις κορίτσι, αν είναι γαλάζιες αγόρι; ....ή δε γνωρίζουμε το ρόλο του χρώματος της κάλτσας στην ψυχολογία του άντρα εκείνη την ώρα...;

 

Κορίτσια το τι διασκεδάζω μ' αυτά τα "γιατροσόφια" δε λέγεται !!!

3642568b00.png

 

599c236a6c.png

Link to comment
Share on other sites

Α καλά η γιαγιά μου είχε μπόλικα τέτοια. Το μόνιμο κόλλημά της ήταν να μην κρυώνει η μήτρα, "να μην πάθουν τα μητρικά σου, κι ύστερα δεν θα πιάνεις παιδί". Άμα με έβλεπε με χαμηλό παντελόνι ή μίνι και λεπτό καλσόν, γυρνούσε το μάτι της ανάποδα...πολύ γέλιο. Περιττό να πω ότι πέρασα τη μισή μου ζωή "ξεσκέπαστη", όπως μου έλεγε, και φοβάμαι να κάνω σεξ γιατί μένω έγκυος από τον πρώτο μήνα...

Link to comment
Share on other sites

Α καλά η γιαγιά μου είχε μπόλικα τέτοια. Το μόνιμο κόλλημά της ήταν να μην κρυώνει η μήτρα, "να μην πάθουν τα μητρικά σου, κι ύστερα δεν θα πιάνεις παιδί". Άμα με έβλεπε με χαμηλό παντελόνι ή μίνι και λεπτό καλσόν, γυρνούσε το μάτι της ανάποδα...πολύ γέλιο. Περιττό να πω ότι πέρασα τη μισή μου ζωή "ξεσκέπαστη", όπως μου έλεγε, και φοβάμαι να κάνω σεξ γιατί μένω έγκυος από τον πρώτο μήνα...

 

Ευτυχώς που το έγραψες αυτό, γιατί είχα αρχίσει ν' ανησυχώ με τα παραπάνω. Πάντα είχα μια αγωνία ότι δεν μπορώ να κάνω παιδί επειδή μια ολόκληρη δεκαετία φορούσα μίνι ως τον αφαλό και βρακί σχεδόν ανύπαρκτο. Ακόμα και με θερμοκρασία υπό του μηδενός, έτσι κυκλοφορούσα. Κι άκουγα από τη γιαγιά μου τον εξάψαλμο!!! :?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...