Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ταβέρνα με παιδότοπο - παιδική χαρά


Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα! Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρετε καμία ταβέρνα (οτιδήποτε σε φαγητό) με παιδότοπο ή παιδική χαρά που να είναι φυσικά οργανωμένη, να υπάρχει καλό φαγητό και σίγουρα να βλέπεις το παιδί..

Ξέρετε κάτι.... Περιοχές δυτικών προαστίων...

Ευχαριστώ πολύ πολύ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δυτικά προάστια δεν ξέρω...Ξέρω μόνο την ταβέρνα του ΤΕΛΗ που βρίσκεται απέναντι από την μονή Πεντέλης κ έχει παιδική χαρά, κ το ΣΤΕΚΙ ΤΟΥ ΑΝΔΡΕΑ, στα Σπάτα που έχει παιδότοπο, έχει κ στο Χαλάνδρι αλλά δεν είμαι σίγουρη ότι εκεί υπάρχει παιδότοπος...Πάντως υπάρχουν κ τα 2 στο ίντερνετ αν ψάξεις.

Link to comment
Share on other sites

θα σε παω λιγο πιο μακρια απο δυτικα προαστια.στα κιουρκα διπλα στο σιδηροδρομικο σταθμοα εχει μια πολυ ωραια ταβερνα με κουνιες και χωρο για να παιζουν τα παιδια.βεβαια κυριακες και αργιες γινεται χαμος!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλά με συγχωρείτε!....

Μόνο ο Τέλης και το Στέκι του Αντρέα υπάρχουν σε ολόκληρο το λεκανοπέδιο της Αττικής ???

 

Και εγώ που μένω δηλαδή στα νότια προάστεια θα πρέπει να ξενιτευτώ στα Κιούρκα ή στην Πεντέλη και το Χαλάνδρι????

 

Πολύ ωραία!....

Ξέρω κι εγώ ένα.... στο Καρπενήσι!!!

 

Δηλαδή τόσο δύσκολο είναι να σκεφτούν να φτιάξουν περισσότερες ταβέρνες με κάποιον παιδότοπο ή κάποιον χώρο για τα παιδιά??

 

Θέλουμε να βγούμε οικογενειακώς σαν άνθρωποι και δεν μπορούμε

γιατί έχουμε παιδιά

τα οποία ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΙΟ ΤΟΥΣ ...

 

σκυλο-βαριούνται!!!....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 χρόνια μετά...
  • 1 month later...

Στα δυτικα προαστια υπαρχει η ταβερνα ο "τασος".Ειναι στα ορια Αιγαλεω-Αγια Βαρβαρα λιγο πιο κατω απο το λοιμωδων το νοσοκομειο.Εχει κουνιες για τα πιτσιρικια δεν ξερω τι ακριβως ομως γιατι οταν ειχα παει δεν ειχα παιδακι ακομα.Το φαγητο ηταν πολυ καλο.Ξερω απο πολλους φιλους οτι μαζευει πολυ κοσμο και περνανε ωραια και τα παιδακια τους.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

επαναφέρω το θέμα για να ρωτήσω αν γνωρίζετε αν υπάρχουν ταβέρνες, καφετέρειες φιλικές προς τα παιδιά. Δεν θέλω απαραίτητα να έχουν παιδότοπο ή κούνιες αλλά είτε να βρίσκονται σε πεζόδρομο, και γενικά να υπάρχει ελεύθερος χώρος που τα παιδάκια μπορούν να παίξουν χωρίς να τρελαίνεσαι ότι θα τα χτυπήσει κανένα αυτοκίνητο. μένω προς τα νότια προάστια και προτάσεις προς τα εδώ θα με βόλευαν πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Στα νότια προάστια υπάρχει το balux στην παραλιακή.Είναι με εσωτερικό χώρο για να παίξουν τα παιδιά και εξωτερικό παιδότοπο με φουσκωτά , καρουζέλ κτλ. Ο εξωτερικός παιδότοπος είναι επί πληρωμή αλλά οι τιμές είναι πολύ καλές.

Επίσης υπάρχει ο νοτος στην βούλα (καφετέρια), είναι λίγο πιο κάτω από το μπαλουξ. Με μεγάλη παιδική χαρά. Αν το παιδάκι είναι πιο λίγο πιο μεγάλο μπορείς να κάτσεις στα τραπεζάκια και το παιδί να παίζει στις κούνιες, έχεις δηλαδή οπτική επαφή.

Αυτά, εάν θυμηθώ κάτι άλλο θα στο πω.

Link to comment
Share on other sites

Στη Ν.Σμύρνη υπάρχει η ταβέρνα Μυρτιά, που βρίσκεται δίπλα σε παιδική χαρά του δήμου (μεσοτοιχία χαχά). Δεν υπάρχει δηλαδή κάποιος να προσέχει τα παιδιά, αλλά μέχρι να σκάσει η μπριζόλα και η πατατούλα (πολύ νόστιμα btw) ρίχνεις και μια τσουλήθρα στο τσακίρ κέφι.

FLcUp3.png0BQfp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...

Καλησπέρα!!Επαναφέρω το θέμα καθώς αναζητώ χώρο για φαγητό όπου να υπάρχει εσωτερικός χώρος για απασχόληση παιδιών. Δεν εξετάζω συγκεκριμένη περιοχή! Όλες ευπρόσδεκτες!

3otVp2.png
Link to comment
Share on other sites

Το Κοράλλι στην Καλλιθέα έχει παιδότοπο http://www.koralli.com.gr/

 

Το Σαραντατρίο στον Νέο Κόσμο έχει εσωτερική αυλή και χώρο με επιτραπέζια παιχνίδια https://www.facebook.com/43.sarantatrio?ref=hl

Link to comment
Share on other sites

Το Κοράλλι στην Καλλιθέα έχει παιδότοπο http://www.koralli.com.gr/

 

Το Σαραντατρίο στον Νέο Κόσμο έχει εσωτερική αυλή και χώρο με επιτραπέζια παιχνίδια https://www.facebook.com/43.sarantatrio?ref=hl

 

 

πολυ ωραιες ιδεες!ευχαριστω!!!

3otVp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

μια πολυ καλη ταβερνα με κουνιες σε περιφραγμενο χωρο ειναι ο ΜΑΝΑΡΑΣ στις Αφιδνες... εχω κανει τις βαπτισεις των παιδιων μου και αρκετες κυριακες για φαγητο με φιλους.. εκπληκτικο φαγητο, μεγαλες μεριδες, καλες τιμες και τα παιδια ευχαριστιμενα απο το παιχνιδι και το φαγητο :D:D:D

http://www.estiatoria.gr/estiatorio/1517/%CE%BC%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CF%81%CE%B1%CF%82_%CE%B1%CF%86%CE%B9%CE%B4%CE%BD%CE%B5%CF%82_%CF%84%CE%B1%CE%B2%CE%B5%CF%81%CE%BD%CE%B1

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το Κοράλλι στην Καλλιθέα έχει παιδότοπο http://www.koralli.com.gr/

 

Το Σαραντατρίο στον Νέο Κόσμο έχει εσωτερική αυλή και χώρο με επιτραπέζια παιχνίδια https://www.facebook.com/43.sarantatrio?ref=hl

 

Εχετε ιδέα τι παίζει με τιμές σε αυτά τα δύο; Και απο φαγητό καλό;

Link to comment
Share on other sites

Στο Κοράλλι δεν έχουμε πάει ακόμα, αλλά μου έχουν πει καλά λόγια.

 

Το Σαραντατρίο έχει τέλειο φαγητό και διαφορετικό (όχι δηλαδή τα κλασικά πιάτα ταβέρνας αλλά αρκετές παραλλαγές) και το μενού αλλάζει με την εποχή. Από τιμές είναι σε επίπεδα οικονομικού μεζεδοπωλείου. Δεν το λες φτηνό αλλά ούτε και ακριβό. Οι μερίδες είναι κανονικές.

Link to comment
Share on other sites

Στο Κοράλλι δεν έχουμε πάει ακόμα, αλλά μου έχουν πει καλά λόγια.

 

Το Σαραντατρίο έχει τέλειο φαγητό και διαφορετικό (όχι δηλαδή τα κλασικά πιάτα ταβέρνας αλλά αρκετές παραλλαγές) και το μενού αλλάζει με την εποχή. Από τιμές είναι σε επίπεδα οικονομικού μεζεδοπωλείου. Δεν το λες φτηνό αλλά ούτε και ακριβό. Οι μερίδες είναι κανονικές.

 

Σε ευχαριστώ πολύ, ίσως δοκιμάσουμε ένα από τα δύο την άλλη Κυριακή!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Μεσημέρι καθημερινής μια από αυτές τις γιορτινές μέρες. έχουμε βγει με ένα φιλικό ζευγάρι και το παιδάκι τους. ο καιρός χαλάει απότομα και αρχίζουμε να αναρωτιόμαστε που θα μπορούσαμε να πάμε για φαγητό και να είναι χαλαρά για τα μικρά (2.5 και 3.5 ετών).

 

δεν σκεφτήκαμε τίποτα και καταλήξαμε σπίτι.

 

αργότερα σκέφτηκα το balux (δεν έχω πάει ποτέ), είναι κατάλληλο για τέτοια περίσταση με μικρά? γίνεται πανικός γενικά Σ/Κ και αργίες?

Link to comment
Share on other sites

Emeis me ta filika mas zevgaria kai me ta paidia pame tgifridays pou ehoun kids menu k dinoun baloni k vivliaraki me crayon sta opoia zografizoun ta mikra i linoun grifous...ehoun k paidagogo me facepainting stis giortes i an kaneis paidiko party.

 

Tis kiriakes pali me parea sinithos pame sto hard rock cafe opou ehei kalo fagito k ta mikra trone dorean, apolamvanontas paihnidi me animater k heirotehnies...

 

Episis sinisto to wagamama me kids menu k vivliaraki me markadorous an eiste sto g h tou amarousiou opou den iparhei kaliteri lisi an eisai me paidi, tin aigli zapeiou kathe kiriaki opou k ekei mas aresei logo tou kalou fagitou k ton paihnidion pou prosferoun sta mikra , ikea klasika fai ftino men me parohes gia paidia de k telos baluxaki astera glifadas opou pigainoume pio spania gia fai me to gnosto paidotopo.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...