Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

εξωσωματικές και...κιλά!!!


Recommended Posts

γειά σας κορίτσια!!! θέλω να σας ρωτήσω κάτι πονεμένο...σας άφησαν κιλά οι εξωσωματικές; και αν ναι πόσο εύκολο ήταν μετά να τα χάσετε; εγώ έχω δει μεγάλες αλλαγές στο σώμα μου...π.χ. δεν είχα ποτέ κοιλιά και τώρα μετά από 2 εξωσωματικές έχω κάνει μια μπακούλα στρόγγυλη-στρόγγυλη που δεν λέει να φύγει... αισθάνομαι ότι είμαι πρησμένη και ιδιαίτερα στην περιοχή της κοιλιάς...προσπαθώ να χάσω κιλά και δεν φεύγουν με τίποτα!!!!! ανησυχώ γιατί θα πάω για τρίτη προσπάθεια και αν με το καλό έρθει εγκυμοσύνη μην ξεκινήσω με πολλά κιλά...και ο γιατρός μου για την εξωσωματική δεν θέλει πολλά κιλά... σημειωτέων πως στην τελευταία μου προσπάθεια έπερνα και κορτιζονούχα... με εσάς τι έχει συμβεί; ισχύει κάτι τέτοιο ή απλά έχω ξεφύγει;

Μαργαρίτα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γειά σας κορίτσια!!! θέλω να σας ρωτήσω κάτι πονεμένο...σας άφησαν κιλά οι εξωσωματικές; και αν ναι πόσο εύκολο ήταν μετά να τα χάσετε; εγώ έχω δει μεγάλες αλλαγές στο σώμα μου...π.χ. δεν είχα ποτέ κοιλιά και τώρα μετά από 2 εξωσωματικές έχω κάνει μια μπακούλα στρόγγυλη-στρόγγυλη που δεν λέει να φύγει... αισθάνομαι ότι είμαι πρησμένη και ιδιαίτερα στην περιοχή της κοιλιάς...προσπαθώ να χάσω κιλά και δεν φεύγουν με τίποτα!!!!! ανησυχώ γιατί θα πάω για τρίτη προσπάθεια και αν με το καλό έρθει εγκυμοσύνη μην ξεκινήσω με πολλά κιλά...και ο γιατρός μου για την εξωσωματική δεν θέλει πολλά κιλά... σημειωτέων πως στην τελευταία μου προσπάθεια έπερνα και κορτιζονούχα... με εσάς τι έχει συμβεί; ισχύει κάτι τέτοιο ή απλά έχω ξεφύγει;

 

Μαργαρώ καλημέρα!

Αχχχχ στην ίδια θέση βρισκόμαστε! Κι εγώ, μετά από δύο προσπάθειες, πάω για την τρίτη και αντιμετωπίζω ακριβώς το ίδιο θέμα!:-(

Κάνω δίαιτα για να χάσω το βάρος που πήρα, χάνω 2-3 κιλά το πολύ (από τα 9 που πήρα συνολικά) και σταματώ εκεί, δεν μπορώ με τίποτα, όμως, να κατέβω παρακάτω! Και η πλάκα είναι ότι πάντοτε ήμουν από αδύνατη έως κανονική.... Οι ορμόνες φταίνε? Η κορτιζόνη που πήρα και στις 2 εξωσωματικές? Δεν ξέρω...

Πάντως, και σε μένα πρόσφατα ο γιατρός, είπε να προσέχω το πρόσθετο βάρος, γιατί σε περίπτωση εγκυμοσύνης, θα πάρω κι άλλα κιλά!

Βέβαια, από την άλλη πλευρά, έχω και φίλη που έχει κάνει 5 εξωσωματικές και τώρα είναι εγκυος στο παιδάκι της, η οποία δεν πήρε σχεδόν καθόλου βάρος... Τώρα κάνω δίαιτα με τη βοήθεια μιας φίλης διαιτολόγου. Για να δούμε τι θα κάνω!

Εσύ χεις πάρει πολλά κιλά??

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλο θέμα αυτό. Πριν ξεκινήσω τις εξωσωματικές ήμουν 56 κιλά. Έμεινα έγκυος μετά από δύο εξωσωματικές στα 62 κιλά (τα οποία είχα φτάσει από την πρώτη εξωσωματική). Στη διάρκεια της εγκυμοσύνης ακολουθούσα διατροφή για διαβήτη κύησης και πήρα σύνολο... 2 κιλά. Την δεύτερη μέρα μετά τη γέννα που ζυγίστηκα ήμουν.... 55 κιλά.

 

Τι θέλω να πω: δεν είναι υποχρεωτικό να πάρετε κιλά στην γέννα αν προσέξετε την διατροφή σας. Δεν έχει νόημα να κάνετε δίαιτα στη διάρκεια της εξωσωματικής. Η κοιλιά δεν είναι από τα κιλά αλλά από το φούσκωμα που προκαλούν οι ορμόνες της εξωσωματικής. Τα κιλά χάνονται το φούσκωμα μένει αν δεν ακολουθήσετε ασκήσεις μετά τη γέννα.

 

Στην ουσία είναι κατακρατήσεις (και λόγω απουσίας άσκησης και ακινησίας) τις οποίες θα καταπολεμήσετε στην ώρα τους. Με το καλό να μείνετε εγκυούλες και το σώμα σας θα επανέλθει... με λίγο κόπο αλλά θα επανέλθει μετά τη γέννα.

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

panther2002 αισθάνομαι σαν με έχουν τρομπάρει και νόμιζω πως θα σκάσω!!!! πήρα σε 2 εξωσωματικές και 1 σπερματέγχυση συνολικά 6-7 κιλά!! ουκ ολίγα!!! το θέμα είναι πως και εγώ όπως και εσύ προσπαθώ να τα χάσω (η αλήθεια όχι φανατικά) με την μέθοδο που προσπαθούσα να χάσω τα περιττά κιλά μου πρωτού τις εξωσωματικές, δηλ. περιορίζοντας το φαγητό μου (τότε έχανα)...ήμουν κανονική σε κιλά (62)ενώ τώρα στα κιλά που έχω φτάσει (69) δεν είχα φτάσει ποτέ στη ζωή μου ξανά!!!! μία φίλη με 3 εξωσωματικές (άκαρπες δυστυχώς...) το μόνο που κέρδισε ήταν 18 κιλά!!!! οι γιατροί λένε προσοχή αλλά αυτές οι άτιμες οι ορμόνες παρέα με κορτιζόνοι νομίζω πως είναι πολύ κακός συνδυασμός!!!

Αερικό μου να χαίρεσαι την κουκλίτσα σου!!!! με εντυπωσίασες με τα 2 μόνο κιλά που πήρες στην εγκυμοσύνη σου!!!! αν με το καλό καταφέρουμε να μείνουμε έγκυος θα μας συμβουλέψεις έτσι; όσο για την κοιλιά...είναι απίστευτο!!!! δεν είναι απλά πρησμένη...είναι σαν ξεχυλωμένη....και όχι τίποτα άλλο αυτό το θέμα με τα κιλά μου κάνει και κακό στην ψυχολογία!!!! από αύριο θα το πάρω πιο ζεστά το θέμα με καμιά ωρίτσα διάδρομο την ημέρα και κομμένο βραδυνό....και βλέπουμε!!!

Μαργαρίτα

Link to comment
Share on other sites

Μαργαρώ μου η σωστή διατροφή δεν σημαίνει μείωση των γευμάτων. Σημαίνει αύξηση των γευμάτων και μείωση της ποσότητας. Δηλαδή τρώς πρωινό (γάλα, φρυγανιά), τρως δεκατιανό (τοστάκι ή φρούτο), τρως μεσημεριανό (μέγιστη ποσότητα 200 περίπου γραμμάρια με κρέας και πατατούλες ή ζυμαρικά, σαλάτα, φρούτο) τρως απογευματινό (γιαουρτάκι, φρούτο), τρως βραδινό (μικρότερη ποσότητα από το μεσημεριανό) με μέγιστη απόσταση γευμάτων τις 4 ώρες ώστε να ρυθμίσεις τον μεταβολισμό σου σωστά και να παίρνεις και τις θερμίδες που χρειάζεσαι. Ταυτόχρονα ασκείσαι (γιατί η κοιλιά μόνο με άσκηση πέφτει).

 

Ενδιάμεσα ΔΕΝ ΤΡΩΣ ΜΠΙΝΕΛΙΚΙΑ!

 

Το να κόβεις γεύματα είναι λάθος τρόπος και δίαιτας και διατροφής. Αυτό το σύστημα ακολούθησα στην εγκυμοσύνη και δυστυχώς το χάλασα όταν γέννησα κι έτσι κονόμησα μερικά κιλά ακόμα μετά από 2 μήνες από τη γέννα!

 

Αν το ξεκινήσεις από τώρα (μπορώ να σας βάλω και πιο αναλυτικά σχετικά με τα γεύματα) τότε θα σου γίνει ρουτίνα και στην εγκυμοσύνη ;)

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ουφ! Τι πονεμενο θεμα !

Στην πρωτη εξωσωματικη εχασα 3 κιλα προσεχα αρκετα !Αλλα δεν προλαβα να την ολοκληρωσω κ ετσι το τελευταιο σταδιο ηταν η ωοληψια !

 

Στην δευτερη ολοκληρωμενη προσπαθεια κ επειδη απο την ωοληψια και μετα επαιρνα κ 5 κορτιζονες την μερα + αλλα 20 χαπια προγεστρενονης κτλ πηρα 5 κιλα δυστυχως αλλα φαινεται για περισσοτερα !!!

 

Τωρα ειμαι 10 εβδ. κ κανω διατροφη με αρκετες ατασταλιες ομολογω αλλα ευτυχως δεν εχω παρει γραμμαριο !!!! ειναι κ νωρις ομως !!!

Ειμαι Ερωτευμενη με την κορη μου !!!

Link to comment
Share on other sites

panther2002 αισθάνομαι σαν με έχουν τρομπάρει και νόμιζω πως θα σκάσω!!!! πήρα σε 2 εξωσωματικές και 1 σπερματέγχυση συνολικά 6-7 κιλά!! ουκ ολίγα!!! το θέμα είναι πως και εγώ όπως και εσύ προσπαθώ να τα χάσω (η αλήθεια όχι φανατικά) με την μέθοδο που προσπαθούσα να χάσω τα περιττά κιλά μου πρωτού τις εξωσωματικές, δηλ. περιορίζοντας το φαγητό μου (τότε έχανα)...ήμουν κανονική σε κιλά (62)ενώ τώρα στα κιλά που έχω φτάσει (69) δεν είχα φτάσει ποτέ στη ζωή μου ξανά!!!! μία φίλη με 3 εξωσωματικές (άκαρπες δυστυχώς...) το μόνο που κέρδισε ήταν 18 κιλά!!!! οι γιατροί λένε προσοχή αλλά αυτές οι άτιμες οι ορμόνες παρέα με κορτιζόνοι νομίζω πως είναι πολύ κακός συνδυασμός!!!

 

Μαργαρώ, έτσι ακριβώς νιώθω κι εγώ!! Σαν να με έχουν φουσκώσει!! Εντωμεταξύ, δεν είμαι ψηλή, είμαι 1.63 περίπου, και έχω φθάσει τα 61 κιλά από 52 που ήμουν όταν ξεκίνησα τις εξωσωματικές! Δηλ. μία "μπαλίτσα". χαχα

Ασε, το άλλο: Δεν μου κάνει δε τίποτα από τα ρούχα μου! Αστα...

Μακάρι, τουλάχιστον να πετύχει αυτή η εξωσωματική που θα κάνουμε, Παναγίτσα μου! Ξεκίνησα, μερικές μέρες τώρα, διατροφή με τη βοήθεια μιας φίλης μου, η οποία δεν με αφήνει να ζυγιστώ (μόνο 1 φορά την εβδομάδα), αλλά νιώθω ότι είμαι στα ίδια. Νομίζω, δεν έχω χάσει ούτε γραμμάριο! Και ειλικρινά δεν έχω κάνει καμία ατασθαλία.

Λες, και δεν μου φθάνει το βάσανο και το στρες που περνάω με κάθε προσπάθεια, να τρομάζω να κοιταχτώ και στον καθρέφτη!! Αστα... :confused::confused:

 

Αeriko, καταρχήν, να χαίρεσαι το παιδάκι σου! Να είναι γερό και τυχερό!!

Μια χαρά τα πήγες με το βάρος σου! Μόνο δύο κιλά στην εγκυμοσύνη? Τέλεια!!:P:p Εγώ νιώθω ότι στην εγκυμοσύνη θα πάρω τουλάχιστον 15 κιλά!! Από την άλλη λέω: Μωρέ μακάρι να πετύχει και θα τα χάσουμε, με το τρέξιμο των μπεμπέ!!

Virgi μου, με το καλό, κορίτσι μου!!

Εμείς τα λέμε και στο άλλο τόπικ!! Αφού προσέχεις τη διατροφή σου, δεν νομίζω ότι θα πάρεις βάρος! Εεεε και μία μικρή ατασθαλία για το μπεμπε, επιτρέπεται δεν επιτρέπεται, βρε κορίτσια??? :-P:razz:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Πάντως εγώ, παρόλο που δεν ολοκλήρωσα την 1η μου IVF, δεν πήρα ούτε 1 γραμμάριο, παρά τη γενναία δόση φαρμάκων που έπαιρνα. Αντιθέτως έχασα ;). Από 62 κιλά περίπου κατέβηκα στα 58 χωρίς να αλλάξω διατροφή, τρόπο ζωής κλπ. Τί να πω ...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ, παρόλο που δεν ολοκλήρωσα την 1η μου IVF, δεν πήρα ούτε 1 γραμμάριο, παρά τη γενναία δόση φαρμάκων που έπαιρνα. Αντιθέτως έχασα ;). Από 62 κιλά περίπου κατέβηκα στα 58 χωρίς να αλλάξω διατροφή, τρόπο ζωής κλπ. Τί να πω ...

 

Κι εγώ μετά από τα φάρμακα που πήρα για τη σπερματέγχυση, μια αρχή εγκυμοσύνης και μια εξωσωματική κατά την οποία πήρα τη μέγιστη δόση, είμαι 5 κιλά ελαφρύτερη. Μάλιστα τελευταία κάνω αρκετές ατασθαλίες με junk food, αλλά δεν πήρα γραμμάριο. :D

Link to comment
Share on other sites

εγω κοριτσια στην πρωτη εξωσωματικη πηρα 2 κιλα...απο 48 εγινα 50 αλλα το θεμα ειναι οτι δεν φευγουν με τιποτα ..κανω διατροφη ....δεν τρωω βλακειες ..και κανω διαδρομο περιπου 60 λεπτα ημερησιως!!! γιατι δεν τα εχασα????

υπαρχει περιπτωση η κυστη που κληρονομισα απο την πρωτη εξωσωματικη να επαιξε ρολο ...τωρα ειμαι στην δευτερη και φοβαμαι να μην παρω αλλα 2 ....

 

εχω μια απορια ....σε ποια περιπτωση δινουν στην εξωσωματικη κορτιζονη???? γιατι εγω στην πρωτη δεν νομιζω οτι πηρα...εκτος αν καποιο φαρμακο περιείχε κορτιζονη και δεν το ηξερα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω κοριτσια στην πρωτη εξωσωματικη πηρα 2 κιλα...απο 48 εγινα 50 αλλα το θεμα ειναι οτι δεν φευγουν με τιποτα ..κανω διατροφη ....δεν τρωω βλακειες ..και κανω διαδρομο περιπου 60 λεπτα ημερησιως!!! γιατι δεν τα εχασα????

υπαρχει περιπτωση η κυστη που κληρονομισα απο την πρωτη εξωσωματικη να επαιξε ρολο ...τωρα ειμαι στην δευτερη και φοβαμαι να μην παρω αλλα 2 ....

 

 

Καλά, έγινες τόφαλος δεν το συζητώ!!! :lol::lol::lol: Σε καλό σου, γέλασα πάλι σήμερα! Θα διαβάζουν τα κορίτσια από πάνω που έχουν πρόβλημα με τα κιλά και θα τραβάνε τα μαλλιά τους. Και με το δίκιο τους.

 

Κύστη 2 ολόκληρα κιλά πρώτη φορά ακούω. :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

χα χα

χαιρομαι που σε εκανα να γελασεις....

αλλα παρολα αυτα ρε newbie..... με 1,56 υψος αν βαζω 2 κιλα σε καθε εξωσωματικη και κανω τεσσερεις ..θα βαλω 8 κιλα ....

ασε που δεν εννοουσα οτι η κυστη μου ηταν 2 κιλα...αλλα μηπως ειχε σχεση με κατακρατηση υγρων κλπ ..και δεν με αφηνε να επανελθω στα προηγουμενα κιλα μου???

κακουργα κοροιδευεις ε???

Link to comment
Share on other sites

Καλά, έγινες τόφαλος δεν το συζητώ!!! :lol::lol::lol: Σε καλό σου, γέλασα πάλι σήμερα! Θα διαβάζουν τα κορίτσια από πάνω που έχουν πρόβλημα με τα κιλά και θα τραβάνε τα μαλλιά τους. Και με το δίκιο τους.

 

Κύστη 2 ολόκληρα κιλά πρώτη φορά ακούω. :mrgreen:

 

Έγινες τόφαλοοοος... αχαχαχαχαχα! Κορίτσια, μου φτιάξατε το κέφι!!!!! Θενκς!:-D

Link to comment
Share on other sites

εγω κοριτσια στην πρωτη εξωσωματικη πηρα 2 κιλα...απο 48 εγινα 50 αλλα το θεμα ειναι οτι δεν φευγουν με τιποτα ..κανω διατροφη ....δεν τρωω βλακειες ..και κανω διαδρομο περιπου 60 λεπτα ημερησιως!!! γιατι δεν τα εχασα????

υπαρχει περιπτωση η κυστη που κληρονομισα απο την πρωτη εξωσωματικη να επαιξε ρολο ...τωρα ειμαι στην δευτερη και φοβαμαι να μην παρω αλλα 2 ....

 

εχω μια απορια ....σε ποια περιπτωση δινουν στην εξωσωματικη κορτιζονη???? γιατι εγω στην πρωτη δεν νομιζω οτι πηρα...εκτος αν καποιο φαρμακο περιείχε κορτιζονη και δεν το ηξερα..

 

 

Synik ένα έχω να σου πω...χα χα χα..:lol: ... επιτέλους κάποιος μου φτιάξε τη διάθεση !!!... σε βρίσκω καταπληκτική :P:p:p:p

σε λίγο θα δυσκολεύεσαι στις μετακινήσεις....!!!!

Με αγάπη... η τρελοκοτσιδού...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα κοριτσια, ημουν 60 κιλα πριν ξεκινησω & με της 5 εξωσ. εχω φταση 78 κιλα & το υψος μου ειναι 1,70

και τον αλλο μηνα θα κανω την επομενη εξωσ.

τι θα κανω με τα κιλα το ασχημο ειναι οτι εχω κοιλιτσα πολλες φορες νωμιζουν οτι ειμαι εγκυος

8HiKp2.png
Link to comment
Share on other sites

ΛΙΝ, πριν ξεκινήσω την εξωσωματική, ρώτησα το γιατρό μου αν θα πάρω κιλά ή αν θα πρηστώ και μου είπε "μόνο αν πάθεις υπερδιέγερση, αλλά θα φροντίσω εγώ να μην πάθεις". Κι όντως δεν πήρα γραμμάριο. Στη δουλειά είναι μια κυρία που έχει φουσκωμένη κοιλιά κι ήμουν έτοιμη να την ρωτήσω σε ποιο μήνα είναι, αλλά ευτυχώς κρατήθηκα. Μετά έμαθα ότι έχει κάνει αρκετές εξωσωματικές και το έπαθε από υπερδιέγερση.

 

Δεν ξέρω ποιον γιατρό έχεις, αλλά εδώ μέσα διάβασα ότι κοπέλες που πάνε σε συγκεκριμένο γιατρό, την περιμένουν στάνταρ την υπερδιέγερση. Λέω.. μήπως τα κιλά δεν είναι μόνο θέμα οργανισμού τελικά.

Link to comment
Share on other sites

ΛΙΝ, πριν ξεκινήσω την εξωσωματική, ρώτησα το γιατρό μου αν θα πάρω κιλά ή αν θα πρηστώ και μου είπε "μόνο αν πάθεις υπερδιέγερση, αλλά θα φροντίσω εγώ να μην πάθεις". Κι όντως δεν πήρα γραμμάριο. Στη δουλειά είναι μια κυρία που έχει φουσκωμένη κοιλιά κι ήμουν έτοιμη να την ρωτήσω σε ποιο μήνα είναι, αλλά ευτυχώς κρατήθηκα. Μετά έμαθα ότι έχει κάνει αρκετές εξωσωματικές και το έπαθε από υπερδιέγερση.

 

Δεν ξέρω ποιον γιατρό έχεις, αλλά εδώ μέσα διάβασα ότι κοπέλες που πάνε σε συγκεκριμένο γιατρό, την περιμένουν στάνταρ την υπερδιέγερση. Λέω.. μήπως τα κιλά δεν είναι μόνο θέμα οργανισμού τελικά.

 

καλημερα! ναι πηγαινω στο συγκεκριμενω εχω κανει και της 5 εξωσ. στον ιδιο. να ανυσιχο?

8HiKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν πρέπει ν' ανησυχείς, πάντως το ότι πελάτισσες του συγκεκριμένου παθαίνουν συχνά υπερδιέγερση, δεν μου ακούγεται καλό. Γιατί δεν το συζητάς μαζί με το γιατρό σου;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν πρέπει ν' ανησυχείς, πάντως το ότι πελάτισσες του συγκεκριμένου παθαίνουν συχνά υπερδιέγερση, δεν μου ακούγεται καλό. Γιατί δεν το συζητάς μαζί με το γιατρό σου;

 

να κανω μια ερωτηση μηπως επειδη καθε φορα παθαινω υπερδιεργεση να ειναι ο λογος που εχω αποτυχιες???

8HiKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν πρέπει ν' ανησυχείς, πάντως το ότι πελάτισσες του συγκεκριμένου παθαίνουν συχνά υπερδιέγερση, δεν μου ακούγεται καλό. Γιατί δεν το συζητάς μαζί με το γιατρό σου;

 

newbie G αν επιτρέπεται για ποιο κέντρο μιλάς; αν δεν θες να το πεις δημόσια, στείλτο μου σε πμ. σε ευχαριστώ.

Μαργαρίτα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Ειναι αληθεια πως καποα κιλα τα παιρνεις οπως και το οτι πρηζεσαι επισης.Εγω ημουν 49 και πηγα στα 53.Πιστευω οτι φταιει παρισσοτερο το οτι σταματισα να γυμναζομαι με ολα αυτα.Ειμαι στη 2η προσπαθεια και αν με το καλο μηνω εγκυος εχω σκοπο να παω σε διαιτολογο για να ακολουθησω ενα προγραμμα διατροφης το οποιο θα με κανει να μην παρω πολλα κιλα ,μα κυριως θα με συμβουλεψει και για το τι ειναι καλυτερο για το μωρο.;)

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω τωρα εγινα ακομα χειροτερα απο οτι ημουν...Αν ειναι προβλημα τα κιλα σας τι να πουν τα κιλααααα!!!απο 70 εγινα 81...Να πεθανω τώρα!Η να αρχισω να κανω μουουουουουου......?????????????????

ysjfp2.png

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω τωρα εγινα ακομα χειροτερα απο οτι ημουν...Αν ειναι προβλημα τα κιλα σας τι να πουν τα κιλααααα!!!απο 70 εγινα 81...Να πεθανω τώρα!Η να αρχισω να κανω μουουουουουου......?????????????????

 

χαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!! μην νομίζεις πως και εγώ πάω πίσω όμως...από 64 έφτασα αισίως στα 69-70!!! με ύψος 1,66 όπως καταλαβαίνεις τα έχω τα πιασιματάκια μου!!! μετά από 1σπερματέγχυση,2 εξωσωματικές και μία προετοιμασία για εμβρυομεταφορά κρυοσυντηρημένων (δεν ολοκληρώθηκε) το παιδάκι ακόμα δεν έχει έρθει και άρα με τα κιλά μάλλον θα πρέπει να έχω "καλές" σχέσεις στο εξής.... ας γίνω και 100 αλλά να έρθει το παιδάκι!!!

Μαργαρίτα

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...