Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Τη γνώμη σας θέλω!Η κόρη μου γιορτάζει τέλη Αυγούστου. Την επόμενη ημέρα αρχίζουμε παιδικό.πάμε απο πέρισυ οπότε τους γνωρίζουμε όλους.Να πάω γλυκά?να πάω τούρτα? ή να μην πάω τίποτα γιατί δεν ξέρω πόσα παιδάκια θα έχουν ξεκινήσει?να πάω μόνο για το προσωπικό?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ στη θέση σου θα πηγαινα τούρτα....θα έκαναν όλα ένα όμορφο και γλυκό ξεκίνημα της χρονιάς....υπολόγισε (ανάλογα με τον αριθμό στο τμήμα της κόρης σου- 1κιλό τούρτα - όχι χοντρή - βγάζει 15 μικρά κομμάτια) 2,5 κιλά τούρτα είναι καλά, σκέψου και τα παιδάκια που τυχόν θα ξεκινήσουν για πρώτη φορά παιδικό και είναι καινούργια ότι θα ξεκινήσουν με μία έκπληξη και ένα πάρτι....τον παιδικό..

 

Εγώ και τα δύο χρόνια στον παιδικό σταθμό και στο νήπιο στο γιο μου του έκοψα τούρτα (με τη σύμφωνη γνώμη των παιδαγωγών)

Αυτό που προσέχω πάντα για να μην τις κουράζω είναι (πλαστικά τραπεζομάντηλα για να αφήσουμε τα τραπεζάκια καθαρά να κάνουν αμέσως μετά τις δραστηριότητές τους. πλαστικά ποτηράκια, χαρτοπετσέτες, πλαστικά πιατάκια - κουταλάκια) είμαι και η ίδια παρούσα, σερβίραμε μαζί με το γιο μου, τα μάζεψα όλα μετά σε μεγάλες σακούλες σκουπιδιών....ήταν και μια ευχάριστη ανάπαυλα για τις παιδαγωγούς και τα παιδάκια τρελάίνονται γιατί είναι καλεσμένα σε πάρτι.....

 

ΑΑΑ πάρε και 3 μπουκάλια πορτοκαλάδα (αν δεν θέλεις κοκακόλες) αναψυκτικά (τους χυμούς δεν τους πολυπίνουν τα καμάρια μας) μόνο ένα είδος μην υπάρχει δυνατότητα επιλογής γιατί αν όλα θέλουν sprite και τελειώσει το μπουκάλι μπορεί να έχεις και κλάματα....

 

Μην ξεχάσεις να προσφέρεις σ'όλα τα παιδάκια κάποιο δωράκι....εγώ παίρνω αυτά που είναι σαν σφιρίκτρες και φουσκώνουν που τα χρησιμοποιουν στα πάρτι ή ακόμη και καπελάκια πάρτι που θα το κρατήσουν ως αναμνηστικό...

 

 

Ελπίζω να βοήθησα....ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΤΟ ΠΑΡΤΙ..

Link to comment
Share on other sites

Να μην πας τιποτα τουλαχιστον για τα παιδια εκτος αν εχεις συνεννοηθει απο πριν μετις δασκαλες και συμφωνουν. Οι πρωτες μερες ειναι απο μονες τους δυσκολες..

Αν θες μπορεις να πας κανα γλυκο για το προσωπικο.

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Αν θες μπορεις να πας κανα γλυκο για το προσωπικο.

 

Από το να πάει μόνο στο προσωπικό θα ήταν προτιμότερο να μην πάει τίποτα... πιστέυω ότι οι δασκάλες θα έρχονταν από μονες τους σε αμηχανία.

 

Καλυτερα να συνεννοηθεί μαζί τους αφού δεν ειναι κ η πρώτη χρονιά κ τις γνωρίζει, αλλιώς θα μπορούσε να πάει γλυκάκια για όλα τα παιδάκια ή σοκολατάκια ή smartakia που δεν θα βάλουν τις δασκάλες στη διαδικασία να δινουν πιατάκια, να κόβουν τούρτα κ τα σχετικά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ όλους σας για τις απαντήσεις, πέρισυ για τα γενέθλια της μου είπαν και πήγα κέικ και όχι τούρτα ή σοκολάτα γιατι δεν ήξεραν αν δίνουν οι γονείς τους. βλέπεις ήταν μικρούλια. Μάλλον θα πάω γλυκά για το προσωπικό και μήπως πάω ελίτσες σοκολατένιες για τα παιδάκια!

Link to comment
Share on other sites

θα ελεγα να αποφυγεις τις ελιτσες μια και σου ειπαν οτι δεν τους δινουν σοκολατα.Ειναι και καλοκαιρι και οσο να'ναι την αποφευγουμε ολοι την σοκολατα ετσι δεν ειναι?Και αν λεμε για την ιδια λιχουδια εχει μεσα και αμυγδαλο ετσι δεν ειναι?πολλα παιδακια εχουν αλλεργιες στους ξηρους καρπους...ξερω εγω μωρε..εγω στην θεση σου θα αγοραζα παγωτινια,παρε απο καπου που ξερεις πως εχει φρεσκα.

Και τα παιδια τα λατρευουν.

Και δεν νομιζω πως υπαρχουν γονεις που δεν δινουν παγωτακι στα παιδια τους τον Αυγουστο.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...