Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΟΣΟ ΚΡΑΤΑΕΙ??????


Recommended Posts

Δεν αντεχω αλλο,εχω αφησει τελειως το ενα μου παιδι κ ασχολουμαι μονο με τον μικρο θηλαζει ολη μερα με μονο 3 2ωρα κενο.Ολη την ωρα τον εχω στο στηθος,ακομα κ για να κοιμηθει θελει να τον βαλω ενα λεπτο στο στηθος χωρις να πιει γαλα.Η κορη μου εχει γινει ενα αλλο παιδι δεν την αναγνωριζω,εχει γινει ολο αντιδραση,φρικαρει που ειναι κ λογικο,αφου ολη την ημερα ασχολουμαι μονο με τον μπεμπη.

Πεστε μου ποσο κραταει αυτο??????????Σημερα ο μπεμπης γινεται 20ημερων,το ξερω θα μου πειτε οτι ειναι νωρις,αλλα ποσο να αντεξω ολο αυτο το ξενυχτι,κ ολη αυτην την αντιδραση του παιδιου μου.Να βαλω ενα γευμα ξενο γαλα ωστε να ξεκουραζομαι κ εγω λιγο περισσοτερο?ποσο μπορει να επηρεασει την παραγωγη μου ενα ξενο γευμα?δεν θα ηθελα ουτε κ εγω να το κανω,αλλα δεν παλευεται η κατασταση.Ισως να μην κανω κ εγω κατι σωστα γιατι ο μικρος τρωει κοιμαται κανει κακακια του τον βαζω να τον αλλαξω κ ξυπναει κ φτου απ την αρχη.Μερικα βραδια τον εχω αφησει κ με τα κακα του για να μην ξυπνησει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γέννησες καρδούλα μου και ούτε που το πήρα χαμπάρι....

Να σου ζήσει, να είναι πάντα γερός και καλότυχος ο μικρός σου :D

 

Υπομονή με τον θηλασμό, δεν ξέρω τι άλλο να σου πω... Καταλαβαίνω οτι είναι δύσκολο όταν έχεις και άλλο παιδί αλλά είναι τόσο καλό για το παιδί και για εσένα.

 

Εμένα πάντως, για να απαντήσω στο ερώτημά σου, η αρχική δύσκολη φάση κράτησε γύρω στο μήνα, μετά τα πράγματα έστρωσαν.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το μωρό είναι 35 ημερών και ο εξάχρονος γιός μου έχει φρικάρει επίσης! Το ότι θηλάζεις δεν παίζει ρόλο εγώ του δίνω αποκλειστικά ξένο γάλα αλλά πάλι συνέχεια με το μωρό ασχολούμαι. Σκέψου μόνο πως αξίζει τον κόπο γιατί είναι μεγάλο πράγμα να έχεις αδέρφια!!

4599150571.png6def44b14c.png

Link to comment
Share on other sites

yiannaf σε ευχαριστω πολυ,εχω παρει κατι για το νινι σου ηθελα να στο στειλω πριν γεννησω κ δεν προλαβα,ελπιζω να παω την αλλη εβδομαδα στο ταχυδρομειο κ να στο στειλω επιτελους.

Ευχομαι σε 10 -20 μερες να αλλαξουν τα πραγματα γιατι δεν βγαινει ετσι τα εχω παιξει τελειως,κ αισθανομαι πολυ ασχημα για το πρωτο μου παιδι,γιατι δεν εχω καθολου χρονο να ασχοληθω μαζι της,το μονο που κανω ειναι να την ταιζω κ να την πλενω.Μιλαμε κοριτσια για τρελο ξενυχτι,τι να πω ελπιζω να αλλαξει λιγο η κατασταση κ να μπορεσω να συνεχισω γιατι το θελω κ εγω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Υπομονή και κουράγιο!

Δεν είσαι η μόνη. Μπορώ πάντως να πω ότι μετα τις 40 μέρες τα πράγματα βελτιώνονται πολύ.Κρίμα είναι να δώσεις ξένο και μπορεί και να αντιμετωπίσεις πρόβλημα σύγχυσης θηλών.

Ρίξε μια ματιά εδώ γιατί όλες έχουμε αντίστοιχους προβληματισμούς για το μεγαλύτερο παιδί.

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=40756

KbCJp2.pngEYukp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

κοριτσια εμενα τα πραγματα δεν εχουν βελτιωθει ο μικρος θηλαζει καθε μιση ωρα,καθε μια ωρα καθε δυο ωρες,δεν εχει κανενα ωραριο κ δεν μπορω να κανω τιποτα ουτε απο το σπιτι δεν μπορω να βγω.

Θελω να σας ρωτησω οι τσιμπιες στο στηθος ποτε σταματανε?κ εκτος απο αυτο το στηθος ποτε ξεπριζετε,μου εχει μεγαλωσει 2 νουμερα κ τα κιλα της εγκυμοσυνης τα εχω χασει,θα παραμεινει ετσι μεχρι να αποθηλασω?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και μένα 10 γεύματα τη μέρα τρώει -ξένο γάλα- απλά ΄πάω τον μεγάλο βόλτα για ένα δίωρο το απόγευμα και τον κρατάει η γιαγιά. Είναι και στο παιδί, μιας φίλης μου απο 40 ημερών τρώει 5!! γεύματα τη μέρα, εννοείτε δεν ξυπνάει το βράδυ κι ας είναι λιγότερα κιλά απο τον δικό μου. Εμένα στον πρώτο μου γιο το στήθος ήταν πρησμένο και πονούσε και τους 3 μήνες που τον θήλασα, για παραπάνω θα απαντήσουν οι πιο υπομονετικές!

4599150571.png6def44b14c.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εμενα τα πραγματα δεν εχουν βελτιωθει ο μικρος θηλαζει καθε μιση ωρα,καθε μια ωρα καθε δυο ωρες,δεν εχει κανενα ωραριο κ δεν μπορω να κανω τιποτα ουτε απο το σπιτι δεν μπορω να βγω.

Θελω να σας ρωτησω οι τσιμπιες στο στηθος ποτε σταματανε?κ εκτος απο αυτο το στηθος ποτε ξεπριζετε,μου εχει μεγαλωσει 2 νουμερα κ τα κιλα της εγκυμοσυνης τα εχω χασει,θα παραμεινει ετσι μεχρι να αποθηλασω?

για τα ωράρια, κάνε λίγο υπομονή ακόμα...

από το προηγούμενο παιδί, το στήθος μου ήρθε σε πιο νορμάλ μέγεθος γύρω στους 3 μήνες -όχι όμως το αρχικό. Μετά που σταμάτησα να θηλάζω μίκρυνε και λίγο περισσότερο από το αρχικό μέγεθος. Τα κιλά τα είχα χάσει στις 40 μέρες, εκτός από 2 που έφυγαν με το τέλος του θηλασμού.

KbCJp2.pngEYukp3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εμενα τα πραγματα δεν εχουν βελτιωθει ο μικρος θηλαζει καθε μιση ωρα,καθε μια ωρα καθε δυο ωρες,δεν εχει κανενα ωραριο κ δεν μπορω να κανω τιποτα ουτε απο το σπιτι δεν μπορω να βγω.

Θελω να σας ρωτησω οι τσιμπιες στο στηθος ποτε σταματανε?κ εκτος απο αυτο το στηθος ποτε ξεπριζετε,μου εχει μεγαλωσει 2 νουμερα κ τα κιλα της εγκυμοσυνης τα εχω χασει,θα παραμεινει ετσι μεχρι να αποθηλασω?

Καλημέρα,

η μικρή μου θήλαζε έτσι μέχρι περίπου 1 μηνός, μετά έτρωγε ανα 2ωρο, αλλά ήθελε να κοιμάται στο στήθος! Ωράριο έστρωσε γύρω στις 40μέρες, αλλά μη νομίζεις ότι ξαφνικά θα έχεις άπλετο ελεύθερο χρόνο μπροστά σου. Απλά ξέρεις πότε θα φάει, αρχίζει να κάθεται και μόνο του κ ξεκουράζεσαι κι εσύ λίγο. Υπομονή θέλει και σιγά σιγά θα φτιάξουν τα πράγματα!

Στην μεγάλη σου κόρη δεν θήλασες?

Οι τσιμπιές που περιγράφεις δεν ξέρω εάν είναι από κάποιο τυχόν πρόβλημα, ψάξτο στο φόρουμ, εμένα έκανε γύρω στον μήνα να στρώσει κάπως η παραγωγή μου και να μην είναι τόσο πρησμένο το στήθος μου. Πάντως δεν μένει τοοοόσο μεγάλο ως να αποθηλάσεις, θα ξεπρηστεί κααάπως.

Αυτά, θα σου απαντήσουν και οι πιο έμπειρες

φιλιά και κουράγιο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!

Vann μου, και εμείς έτσι ήμασταν μέχρι το 2ο μήνα!Κάθε μισή, κάθε μία ώρα......

Δεν είχαμε πρόγραμμα!Τώρα η κατάστσση είναι πολύ καλύτερη!!Τρώει , περίπου, κάθε 2 ώρες και το βράδυ κοιμάται, περίπου 6 ώρες συνεχόμενες!!!

Βέβαια την ημέρα δεν κοιμάται πολύ, κάτι μισάωρα μόνο, γιατί θέλει να κοιμάται αγκαλιά! Αλλά και ξύπνιος κάθεται στο ριλάξ! Μόλις γκρινιάξει, τις περισσότερες φορές, τρέχει η κόρη μου και του μιλαει και αυτός σταματάει και την καιτάει στα μάτια, και μόλις φύγει η μικρή, αρχίζει πάλι!!4_1_6.gif

 

Εγώ, αν δεν έχει κοιμηθεί την ημέρα, και αρχίζει τη γκρίνια το απόγευμα, τον βάζω στο καρότσι ή στο μάρσιπο και βγαίνουμε βόλτα!! Σταματάει η γκρίνια και αφού χαζέψει λίγο, κοιμάται για όσο κρατήσει η βόλτα!!!!!!

 

Το πότε ξεπρήζεται το στήθος, το έχω και 'γω απορία!!

Θα ξεπρηστεί κάποια στιγμή ή σε όλη τη διάρκεια του θηλασμού θα είναι έτσι??

8a1731cd5c.png 4b3bd8119f.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια δεν θέλω να σας απογοητεύσω αλλά και εμένα που κοντευει 3 μηνών δεν έχουμε και πολύ πρόγραμμα και εννοείται για αυτές που έχουν και άλλο παιδάκι δεν υπάρχει πολύ χρόνος για το μεγαλύτερο. Εμένα δεν κάθετε και πολύ μόνος του οπότε τον έχω όλη την ώρα ή αγκαλιά ή αγκαλιά για να το θηλάσω. Υποτίθεται τρώμε ανα 2 ώρες αλλά πολλές φορές που κλαίει είναι ο μόνος τρόπος για να τον ηρεμήσω αλλιώς πρέπει να διανύσω χιλιόμετρα μέσα στο σπίτι

MLZ0p3.pngpZRYp3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εμενα τα πραγματα δεν εχουν βελτιωθει ο μικρος θηλαζει καθε μιση ωρα,καθε μια ωρα καθε δυο ωρες,δεν εχει κανενα ωραριο κ δεν μπορω να κανω τιποτα ουτε απο το σπιτι δεν μπορω να βγω.

Θελω να σας ρωτησω οι τσιμπιες στο στηθος ποτε σταματανε?κ εκτος απο αυτο το στηθος ποτε ξεπριζετε,μου εχει μεγαλωσει 2 νουμερα κ τα κιλα της εγκυμοσυνης τα εχω χασει,θα παραμεινει ετσι μεχρι να αποθηλασω?

 

Το μωρό είναι πολύ μικρό για να έχει οποιοδήποτε είδος προγράμματος. Γιατί δεν μπορείς να βγεις απο το σπίτι; Ντύνεσαι, το ετοιμάζεις, το θηλάζεις κι έφυγες. Έστω και μια βόλτα μισής ώρας είναι αρκετή για να ξεσκάσεις εσύ και να ηρεμήσει και το μωρό. Τους αρέσει η βόλτα.

 

Τσιμπιές είναι το αντανακλαστικό καθόδου του γάλακτος και δεν έχει χρονικό όριο. Άλλες κοπέλες δεν το νιώθουν καθόλου και ποτέ, άλλες το έχουν όσο καιρό θηλάζουν κι άλλες το είχαν στην αρχή και μετά σταμάτησε.

 

Το μέγεθος του στήθους συνήθως επανέρχεται αλλά κάθε γυναίκα είναι διαφορετική. Σε άλλες επανέρχεται στο προ εγκυμοσύνης μέγεθος και σε άλλες όχι. Εμένα στο πρώτο παιδί μεγάλωσε κι όσο κι αν έχασα τα κιλά της εγκυμοσύνης κι αποθήλασα, παρέμεινε σε μεγαλύτερο μέγεθος από ότι ήταν πριν μείνω έγκυος.

PhC7p3.pngXCt8p2.png
Link to comment
Share on other sites

Προτουλα την κορη μου δεν την θηλασα εβγαζα 3 μηνες με το θηλαστρο γαλα τοσο αντεξα,κ φανταζομουν οτι ειναι διαφορετικο ο θηλασμος απο το να βγαζεις γαλα με το θηλαστρο.

Πιπι δεν λεω να αποκτησει απο τοσο μικρος προγραμμα,απλα θα ηθελα μια ωρα να μπορουσα να βγω εξω μονη μου,να παω εστω σουπερ μαρκετ γιατι ουτε αυτο μπορω,μεσα σε 1 μηνα εχω βγει 2 φορες εξω απο το σπιτι,κ αυτο για να παμε την μεγαλη μου κορη στις κουνιες,κ μας βγηκε ξινο.Ο μικρος εκλαιγε συνεχεια κ ολη την ωρα ηθελε να ειναι στο στηθος εγω μεσα στο αυτοκινητο κ να θηλαζω.Παντως την προηγουμενη φορα το στηθος μου ηταν συνεχεια πρησμενο κ ενιωθα συνεχεια τσιμπηματα μεχρι που σταματησα τον θηλασμο,οποτε λογικα ετσι θα ειναι συνεχεια

Link to comment
Share on other sites

Vann, γιατί κάνεις τη ζωή σου δυσκολη; Στο σούπερ μάρκετ μπορείς να πας με το μωρό, με το καρότσι ή ακόμα καλύτερα με το σλινγκ (δεν θα κλαίει). Στις κούνιες φαντάζομαι υπάρχουν παγκάκια όπου μπορείς να θηλάσεις, γιατί να είσαι στο αυτοκίνητο; Αν κλαίει και θέλει να τον κρατάς και η κόρη σου είναι μικρή και θέλει την προσοχή σου, πάλι στο σλινγκ μπορείς να τον βάλεις, με την κίνηση θα κοιμηθεί και θα σε αφήσει κάποια ωρίτσα να ασχοληθείς με την μεγάλη. Όσο κάθεσαι μέσα και περιμένεις την ιδανική στιγμή, τόσο πιο δύσκολα θα γίνονται όλα!

HXuSp2.pngaS46p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

sofuka εχεις δικιο σ αυτο που λες,αλλα το σλινκ δεν μπορω να το βολευτο με τιποτα,προσπαθουσα να το βαλω μεσα στο σπιτι κ δεν μπορουσα.Την πρωτη φορα αυτο εκανα εκατσα σε ενα παγκακι εβαλα μια εσαρπα για να θηλασω τον μικρο,ξερετε πως με κοιταγαν????????αισθανομουν σαν εξωγηινος,κ ντρεπομουν απιστευτα

Link to comment
Share on other sites

Με το σλινγκ χρειάζεται λίγη εξάσκηση. Καθώς μεγαλώνει λίγο το μωρό και κρατάει το σωματάκι του καλύτερα γίνεται πιο εύκολο.

Μη μασας και να θηλάζεις όπου βρίσκεσαι. Κάνεις το φυσιολογικό. Οι άλλοι να πάνε να κουρεύονται. Γενικά πάντως αν φοράς σχετικά φαρδιά μπλούζα που την ανασηκώνεις και όχι μπλούζα με κουμπάκια που την ανοίγεις, μένεις λιγότερο ακάλυπτη και λιγότεροι άνθρωποι παρατηρούν και καταλαβαίνουν ακριβώς τι τρέχει;)

KbCJp2.pngEYukp3.png
Link to comment
Share on other sites

sofuka εχεις δικιο σ αυτο που λες,αλλα το σλινκ δεν μπορω να το βολευτο με τιποτα,προσπαθουσα να το βαλω μεσα στο σπιτι κ δεν μπορουσα.Την πρωτη φορα αυτο εκανα εκατσα σε ενα παγκακι εβαλα μια εσαρπα για να θηλασω τον μικρο,ξερετε πως με κοιταγαν????????αισθανομουν σαν εξωγηινος,κ ντρεπομουν απιστευτα

 

καλο μου κοριτσι!!!!!!!!παρε τα παιδακια σου και βγες εξω!!μας κανει απιστευτα καλο και ας μην το αντιλαμβανομαστε εκ των προτερων....εγω το πρωτο διαστημα πηγαινα σε πολυ κοντινη αποσταση απο το σπιτι κυριως γιατι ειχε απιστευτους κολικους-τα εχουμε ξαναπει μαζι, αληθεια ελπιζω ειστε καλυτερα-και αρχιζε να ουρλιαζει σε ανυποπτο χρονο, ενω λογω προωρωτητας πειναγε σθγουρα ανα μισαωρο!να μην ντρεπεσαι καθολου..δεν πρεπει να νιωθουμε ασχημα για κατι τοσο φυσικο.και εγω στην αρχη ειχα αναστολες,αλλα προσπαθησα και τις νικησα...θηλασε καλη μου...να παρει πια και το φυσικο τη θεση που του αρμοζει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

καλο κουραγιο και μην τα παρατας!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Με το σλινγκ χρειάζεται λίγη εξάσκηση. Καθώς μεγαλώνει λίγο το μωρό και κρατάει το σωματάκι του καλύτερα γίνεται πιο εύκολο.

Μη μασας και να θηλάζεις όπου βρίσκεσαι. Κάνεις το φυσιολογικό. Οι άλλοι να πάνε να κουρεύονται. Γενικά πάντως αν φοράς σχετικά φαρδιά μπλούζα που την ανασηκώνεις και όχι μπλούζα με κουμπάκια που την ανοίγεις, μένεις λιγότερο ακάλυπτη και λιγότεροι άνθρωποι παρατηρούν και καταλαβαίνουν ακριβώς τι τρέχει;)

 

Aκριβώς! Ούτε εσάρπες, ούτε τίποτα. Οι περισσότεροι θα νομίζουν ότι απλά το κοιμίζεις! Αλλά ότι και να νομίζουν δεν θα σε απασχολεί εσένα, άμα έχουν πρόβλημα να κοιτάνε αλλού!

Για το σλινγκ, δοκίμασε την όρθια θέση με τα ποδαράκια μαζεμένα, μήπως του αρέσει περισσότερο, τα περισσότερα μωρά δυσανασχετούν στην ξαπλωτή. Και να τον βάλεις μέσα τελευταία στιγμή, πριν φύγεις, ώστε με το περπάτημα να κοιμηθεί.

HXuSp2.pngaS46p2.png
Link to comment
Share on other sites

Sofuca δεν ειναι οτι δεν μπορει ο μικρος μεσα στο σλινκ,εγω δεν μπορω να το χρησιμοποιησω,προφανως δεν το φτιαχνω σωστα,γιατι πολλες κοπελες μεσα απο το φορουμ το εχουν βολευτει.

Link to comment
Share on other sites

αν παρατηρησεις τι δεν καταφέρνεις ή τι σου φαίνεται άβολο και γράψεις τις απορίες σου στο αντίστοιχο τόπικ, η Στέλλα σίγουρα θα σε βοηθήσει. Δίνει πάντα φανταστικές οδηγίες;)

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?p=937367#post937367

KbCJp2.pngEYukp3.png
Link to comment
Share on other sites

και εγώ πρώτη φορά το Σάββατο θήλασα δημόσια σε μια ταβέρνα το μωρό μου και τελικά ήταν πιο εύκολο από ότι νόμιζα. Μέχρι στιγμής έτρεχα στο αυτοκίνητο όταν χρειαζόταν αλλά τώρα δεν το έκανα και ηταν μια χαρά και για όσους κοιτάνε περιέργα δεν μας ενδιαφέρει. ´Οσο για τη βόλτα έξω θα συμφωνήσω και εγώ ότι αναζωογονεί πολύ και τα παιδιά αλλά κυρίως εμάς, και εγώ προσπαθώ να πηγαίνουμε βόλτες καθημερινά

MLZ0p3.pngpZRYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια θα ηθελα να σας ρωτησω γιατι χθες μια φιλη με ψιλο μπερδεψε,με ρωταγε καθε ποτε τρωει ο μικρος κ της ελεγα οτι δεν εχουμε προγραμμα καθε μιση ωρα καθε μια ωρα καπου εκει,κ μου λεει εισαι καλα το παιδι τωρα που σαραντισε πρεπει να τρωει τουλαχιστον καθε δυωρο με τριωρο,κ οτι θα του σπασω το στομαχι ετσι ισχυει???

κ το αλλο ειναι οτι ο μπεμπες πολλες φορες κοιμαται πανω στο στηθος μου αλλα δεν τον βγαζω γιατι οταν του πειραζω την μυτουλα τα ποδαρακια συνεχιζει κ ρουφαει,κ μου ειπε οτι νομιζω οτι ρουφαει απλα πιπιλαει ειναι δυνατον να συμβαινει αυτο?εγω το κανω γιατι εαν τον βγαλω στο 5λεπτο μετα απο 10λεπτα θα ειναι παλι στο στηθος κ νομιζα οτι το παιδι πινει γαλα

Link to comment
Share on other sites

Vann, αυτά που λέει η φίλη σου είναι οδηγίες για αποθηλασμό. Η φίλη σου έχει θηλάσει; Δεν έχεις κανένα λόγο να ακούς φίλες που δεν έχουν εμπειρία από θηλασμό. Το μητρικό γάλα είναι το καταλληλότερο για το στομάχι των μωρών, γιατί χωνεύεται πολύ γρήγορα και σίγουρα δεν τους προκαλεί δυσπεψία. Όταν το μωρό σου ζητάει να θηλάσει συχνά σημαίνει ότι έχει χωνέψει το γάλα απ' το προηγούμενο γεύμα και πεινάει. Μια χαρά τα κάνεις εσύ, μην ακούς τις φίλες.

Για το δεύτερο τώρα που λες, πολλά μωρά (και τα δικά μου μέσα σ' αυτά) το κάνουνε αυτό. Μπορεί μόνο να πιπιλάει (το στήθος χρησιμοποιείται από τα μωρά και για να ανακουφιστούνε, για να κοιμηθούνε κλπ, όχι μόνο για γάλα). Το τι θα κάνεις εσύ σ' αυτή την περίπτωση εξαρτάται. Αν πχ θέλεις να κάνεις κάποια μικρή δουλίτσα ή να ξεκουραστείς για λίγο χωρίς να κρατάς το μωρό, μπορείς να το αφήσεις και όταν ξυπνήσει, όποτε κι αν γίνει αυτό και δείχνει ότι θέλει να θηλάσει το ξαναθηλάζεις. Αν δεν σε πειράζει και σ' ευχαριστεί να το κρατάς αγκαλιά αφού βλέπεις ότι πιπιλάει, μπορείς να το κρατάς όσο σου αρέσει, το μωράκι νιώθει καλά στην αγκαλιά σου κι εσύ απολαμβάνεις στιγμές με το μωρό σου. Δεν υπάρχουν νόμοι και κανόνες στο θηλασμό. Κάνεις ότι είναι καλύτερο για σένα και το μωρό σου και ότι βολεύει καλύτερα ώστε να μπορέσεις να θηλάσεις όσο το δυνατόν περισσότερο χωρίς να κουραστείς σωματικά και ψυχολογικά.

HXuSp2.pngaS46p2.png
Link to comment
Share on other sites

μια φιλη με ψιλο μπερδεψε,με ρωταγε καθε ποτε τρωει ο μικρος κ της ελεγα οτι δεν εχουμε προγραμμα καθε μιση ωρα καθε μια ωρα καπου εκει,κ μου λεει εισαι καλα το παιδι τωρα που σαραντισε πρεπει να τρωει τουλαχιστον καθε δυωρο με τριωρο,κ οτι θα του σπασω το στομαχι ετσι ισχυει???

 

Αυτό το κουφό με το στομάχι το έχω ακούσει κι εγώ άπειρες φορές. Συγκρίνουν το στομάχι του μωρού με το στομάχι το δικό μας και κάνουν λες και το να θηλάζει χωρίς πρόγραμμα είναι το ίδιο με το να έχεις πατατάκια δίπλα στον υπολογιστή και να τρως όποτε σου κάνει όρεξη :roll:

Κατά τ΄άλλα συμφωνώ απόλυτα με τη Σοφούκα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...