Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

SYNAGIS ΕΜΒΟΛΙΟ


Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ...ΕΧΩ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ 8 ΜΗΝΩΝ..ΠΑΣΧΕΙ ΑΠΟ ΣΥΓΓΕΝΗ ΚΑΡΔΙΟΠΑΘΕΙΑ ...ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΕΙΔΙΚΟ ΕΜΒΟΛΙΟ SYNAGIS ..ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΣΑΝ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ Η ΠΡΟΩΡΟ ΞΕΡΟΥΝ..ΘΑ ΑΝΟΙΞΟΥΜΕ Κ ΔΕΥΤΕΡΗ ΑΜΠΟΥΛΑ ΟΠΟΥ ΘΑ ΛΑΒΟΥΜΕ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΠΟΛΥΤΙΜΟΥ ΑΥΤΟΥ Κ ΑΚΡΙΒΟΥ ΦΑΡΜΑΚΟΥ..(1085ΕΥΡΩ ΤΟ ΦΙΑΛΙΔΙΟ) ΟΠΟΙΟ ΜΩΡΑΚΙ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ..ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΔΩΣΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΕΙ ΧΑΜΕΝΟ..ΒΕΒΑΙΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΣΤΙΓΜΗ ΣΤΟΝ ΠΕΙΡΑΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΣΥΝΝΕΝΟΗΘΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΤΗΣ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΓΙΝΕΙ.. ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑ ..

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ:roll:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ηθελα να σου δωσω συγχαρητηρια για την πρωτοβουλια σου αυτη.Επειδη ειμαι γονιος σε προωρακια διδυμα ειχα κανει αυτες τις ενεσεις και γνωριζω το μεγαλο τους κοστος.Ευχομαι καποιος που την χρειαζεται να δει αυτο σου το post και να ερθει σε επαφη μαζι σου.Τις καλυτερες ευχες για το μωρακι σου και να πανε ολα οπως επιθυμεις.

Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να σου δωσω συγχαρητηρια για την πρωτοβουλια σου αυτη.Επειδη ειμαι γονιος σε προωρακια διδυμα ειχα κανει αυτες τις ενεσεις και γνωριζω το μεγαλο τους κοστος.Ευχομαι καποιος που την χρειαζεται να δει αυτο σου το post και να ερθει σε επαφη μαζι σου.Τις καλυτερες ευχες για το μωρακι σου και να πανε ολα οπως επιθυμεις.

 

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΛΟΓΙΑ...ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΤΙΠΟΤΑ ΣΠΟΥΔΑΙΟ...ΠΕΡΝΑΜΕ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ..Κ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΟΥ ΝΙΩΘΩ ΠΛΕΟΝ ΜΗΤΕΡΑ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ..ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΙΧΑ ΕΝΑ ΜΑΓΙΚΟ ΡΑΒΔΑΚΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩΣΩ ΣΕ ΟΛΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΤΟΥΣ..ΚΡΙΜΑ ΟΜΩΣ ΠΟΥ Η ΘΕΛΗΣΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΗ ΑΛΛΑ ΟΙ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΜΟΥ ΤΟΣΟ ΛΙΓΕΣ.. ΕΤΣΙ ΛΟΙΠΟΝ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΟ ..ΒΕΒΑΙΑ ΤΩΡΑ ΤΙ ΝΑ ΠΩ??? ΚΡΙΜΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ ΧΑΜΕΝΟ ΜΙΑΣ Κ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΜΙΑ ΝΕΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΤΟΥ ΜΥΝΗΜΑΤΟΣ ΜΟΥ??? Η ΘΕΕ ΜΟΥ ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ΔΕΝ ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΝΕΙΣ??? ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΕΩΣ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΑΛΛΩΣΤΕ............ΣΕ ΑΥΧΑΡΙΣΤΩ Κ ΠΑΛΙ..:roll:

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ...ΕΧΩ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ 8 ΜΗΝΩΝ..ΠΑΣΧΕΙ ΑΠΟ ΣΥΓΓΕΝΗ ΚΑΡΔΙΟΠΑΘΕΙΑ ...ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΕΙΔΙΚΟ ΕΜΒΟΛΙΟ SYNAGIS ..ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΣΑΝ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ Η ΠΡΟΩΡΟ ΞΕΡΟΥΝ..ΘΑ ΑΝΟΙΞΟΥΜΕ Κ ΔΕΥΤΕΡΗ ΑΜΠΟΥΛΑ ΟΠΟΥ ΘΑ ΛΑΒΟΥΜΕ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΠΟΛΥΤΙΜΟΥ ΑΥΤΟΥ Κ ΑΚΡΙΒΟΥ ΦΑΡΜΑΚΟΥ..(1085ΕΥΡΩ ΤΟ ΦΙΑΛΙΔΙΟ) ΟΠΟΙΟ ΜΩΡΑΚΙ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ..ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΔΩΣΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΕΙ ΧΑΜΕΝΟ..ΒΕΒΑΙΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΣΤΙΓΜΗ ΣΤΟΝ ΠΕΙΡΑΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΣΥΝΝΕΝΟΗΘΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΤΗΣ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΓΙΝΕΙ.. ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑ ..

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ:roll:

 

Πραγματικα μπραβο σου!!! Πριν 2 χρονια καναμε κ εμεις αυτο το εμβολιο στην κορουλα μας λογω προωροτητας. Θυμαμαι ηταν πανακριβο κ το μοιραζομασταν με αλλο παιδακι στο Παπαγεωργιου στη Θεσσ/κη. Μακαρι να μην το χρειαζεται κανεις (πραγμα δυσκολο βεβαια γιατι ακομη γεννιουνται πολλα προωρα).Καλη δυναμη κ σ εσενα κ στο μωρακι σου κ καλα Χριστουγεννα!!!

i55Ip3?r=1285530151
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα μπραβο σου!!! Πριν 2 χρονια καναμε κ εμεις αυτο το εμβολιο στην κορουλα μας λογω προωροτητας. Θυμαμαι ηταν πανακριβο κ το μοιραζομασταν με αλλο παιδακι στο Παπαγεωργιου στη Θεσσ/κη. Μακαρι να μην το χρειαζεται κανεις (πραγμα δυσκολο βεβαια γιατι ακομη γεννιουνται πολλα προωρα).Καλη δυναμη κ σ εσενα κ στο μωρακι σου κ καλα Χριστουγεννα!!!

 

ΠΡΙΝ ΓΙΝΩ ΜΗΤΕΡΑ ΑΚΟΥΓΑ ΓΙΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΥΓΕΙΑΣ Η ΠΟΥ ΑΝ ΘΕΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΚΟΠΟΙΗΘΕΙ ΜΕ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΤΡΟΠΟ ,Κ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΣΤΕΝΟΧΩΡΙΟΜΟΥΝ ΜΕΣΑ ΣΕ ΜΙΣΗ ΩΡΑ ΟΜΩΣ ΤΟ ΕΙΧΑ ΠΡΟΣΠΕΡΑΣΕΙ ΠΗΓΑΙΝΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ...ΤΩΡΑ ΠΛΕΟΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ.. ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΚΕΦΤΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΙΔΙΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ Κ ΕΝΤΑΤΙΚΕΣ ΔΙΑΣΩΛΙΝΟΜΕΝΑ ΟΠΩΣ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ,ΔΕΝ ΧΩΡΑΕΙ Ο ΝΟΥΣ ΜΟΥ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΝΟΥΝ, ΠΕΙΝΟΥΝ ,ΚΡΥΩΝΟΥΝ Η ΚΛΑΙΝΕ,ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΡΑΓΙΚΑ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΣΚΕΦΤΩ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΑΚΟΠΕΡΝΟΥΝ.. ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ ..ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΚΕΦΤΩ ΛΕΞΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΚΦΡΑΣΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΝΙΩΘΩ...

ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΣΕ ΕΣΕΝΑ Κ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΟΥ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τα έχουμε κάνει κι εμείς αυτά τα εμβόλια. 6 μήνες. Όσο μεγάλωνε το μωρό, κανόνιζε η γιατρός και μοιραστήκαμε κι εμείς κάποιες δόσεις.

 

Μπράβο σου για την κίνησή σου αυτή. Η Παναγία κοντά σας και μακάρι σύντομα το μωρό σου να ξεπεράσει κάθε τωρινό του πρόβλημα και να το κρατάς στην αγκαλιά σου υγιέστατο. Καλά Χριστούγεννα και καλή χρονιά να έχετε.

Link to comment
Share on other sites

Τα έχουμε κάνει κι εμείς αυτά τα εμβόλια. 6 μήνες. Όσο μεγάλωνε το μωρό, κανόνιζε η γιατρός και μοιραστήκαμε κι εμείς κάποιες δόσεις.

 

Μπράβο σου για την κίνησή σου αυτή. Η Παναγία κοντά σας και μακάρι σύντομα το μωρό σου να ξεπεράσει κάθε τωρινό του πρόβλημα και να το κρατάς στην αγκαλιά σου υγιέστατο. Καλά Χριστούγεννα και καλή χρονιά να έχετε.

 

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΛΗ ΜΟΥ...ΠΟΣΟ ΘΛΙΒΟΜΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΥ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙ ΖΗΤΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ..Κ ΙΣΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΟΥ ΛΟΓΩ ΚΟΣΤΟΥΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΜΒΟΛΙΑΣΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ ΜΕ ΟΠΟΙΕΣ ΣΥΝΕΠΕΙΕΣ ΑΥΤΟ ΣΥΝΕΠΑΓΕΤΑΙ..ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ Κ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟΥ ΚΑΠΟΙΟ ΠΑΙΔΙ..Κ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΓΚΗ..

ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΟΤΙ ΑΓΑΠΑΣ..

Link to comment
Share on other sites

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΛΗ ΜΟΥ...ΠΟΣΟ ΘΛΙΒΟΜΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΥ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙ ΖΗΤΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ..Κ ΙΣΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΟΥ ΛΟΓΩ ΚΟΣΤΟΥΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΜΒΟΛΙΑΣΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ ΜΕ ΟΠΟΙΕΣ ΣΥΝΕΠΕΙΕΣ ΑΥΤΟ ΣΥΝΕΠΑΓΕΤΑΙ..ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ Κ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟΥ ΚΑΠΟΙΟ ΠΑΙΔΙ..Κ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΓΚΗ..

ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΟΤΙ ΑΓΑΠΑΣ..

Καλή μου κοπέλα να πω κάτι? Νομίζω ότι καλό θα είναι να βάλεις μια αγγελία εδώ στο φορουμ΄πιο κάτω στο σημέιο που λέει¨"χαρίζονται" Εκει κοιτάνε πολλοί γονείς που θα ήθελαν κάποια βοήθεια!!

Να ε'ίσαι πάντα καλά κι εσύ και το μωράκι σου

Link to comment
Share on other sites

Καλή μου κοπέλα να πω κάτι? Νομίζω ότι καλό θα είναι να βάλεις μια αγγελία εδώ στο φορουμ΄πιο κάτω στο σημέιο που λέει¨"χαρίζονται" Εκει κοιτάνε πολλοί γονείς που θα ήθελαν κάποια βοήθεια!!

Να ε'ίσαι πάντα καλά κι εσύ και το μωράκι σου

 

Εχεις δικιο κοριτσι μου σας ευχαριστω ολους για τις ευχες κ τα καλα σας λογια ..το εμβολιο εγινε..θελω να πιστευω οτι απλα δεν το χρειαστηκε κανεις.. το θεμα κλεινει..καλες γιορτες σε ολους..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...
Τα έχουμε κάνει κι εμείς αυτά τα εμβόλια. 6 μήνες. Όσο μεγάλωνε το μωρό, κανόνιζε η γιατρός και μοιραστήκαμε κι εμείς κάποιες δόσεις.

 

Μπράβο σου για την κίνησή σου αυτή. Η Παναγία κοντά σας και μακάρι σύντομα το μωρό σου να ξεπεράσει κάθε τωρινό του πρόβλημα και να το κρατάς στην αγκαλιά σου υγιέστατο. Καλά Χριστούγεννα και καλή χρονιά να έχετε.

κορίτσια ρώτησα κι εγω την παιδιατρο αλλά δεν μου πρότεινε κάτι. αυτα που διαβαζω με έχουν προβληματισει
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πραγματικα μπραβο σου!!! Πριν 2 χρονια καναμε κ εμεις αυτο το εμβολιο στην κορουλα μας λογω προωροτητας. Θυμαμαι ηταν πανακριβο κ το μοιραζομασταν με αλλο παιδακι στο Παπαγεωργιου στη Θεσσ/κη. Μακαρι να μην το χρειαζεται κανεις (πραγμα δυσκολο βεβαια γιατι ακομη γεννιουνται πολλα προωρα).Καλη δυναμη κ σ εσενα κ στο μωρακι σου κ καλα Χριστουγεννα!!!

έχετε μάθει σχετικά με τα κριτηρια για τη συνταγοργάφηση του ???

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καλησπέρα, εχω ενα κοριτσακι σχεδον 2 μηνων που γεννηθηκε προωρα την 31 εβδομαδα. απο το μαιευτηριο μου ειπαν οτι πρεπει να κανουμε το synagis απο τον νοεμβριο, μηπως γνωριζεται την διαδικασια συνταγογραφησης του? εχω ρωτησει σε κεντρο μανας και παιδιου και δεν γνωριζουν σε ποιο ικα η αρχη να απευθυνθω.μπορειτε να με βοηθησετε?εχω κι ενα κοριτσακι 2,5 ετων κι οπως καταλαβαινετε ειναι πολυ δυσκολο με θηλασμο και 2 παιδια να τρεχω ασκοπα απο δω κι απο κει.

Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εχω ενα κοριτσακι σχεδον 2 μηνων που γεννηθηκε προωρα την 31 εβδομαδα. απο το μαιευτηριο μου ειπαν οτι πρεπει να κανουμε το synagis απο τον νοεμβριο, μηπως γνωριζεται την διαδικασια συνταγογραφησης του? εχω ρωτησει σε κεντρο μανας και παιδιου και δεν γνωριζουν σε ποιο ικα η αρχη να απευθυνθω.μπορειτε να με βοηθησετε?εχω κι ενα κοριτσακι 2,5 ετων κι οπως καταλαβαινετε ειναι πολυ δυσκολο με θηλασμο και 2 παιδια να τρεχω ασκοπα απο δω κι απο κει.

Ευχαριστω πολυ!

 

Η διαδικασία που θα ακολουθήσεις είναι η εξής: (για Αθήνα μιλάω)

Θα κατεβεις στον εοπυυ στην αγίου κωνσταντίνου με φωτοτυπίες της σελίδας του βιβλιαρίου όπου θα αναφερονται η ημερομηνία γέννησης κ η εβδομάδα κυησης που γεννήθηκε το παιδί, φωτοτυπία της σελίδας του βιβλιαρίου όπου θα αναφερεται το βάρος του παιδιού το μήνα νοέμβριο που θα ξεκινήσεις. Επίσης χρειάζεσαι τη γνωματευση του νοσοκομειου που νοσηλευτηκε το μωρό με σφραγίδα απο πρωτόκολλο (αυτήν την παίρνεις απο το μαιευτήριο την ημερα που βγήκατε). Τέλος χρειάζεται φυσικά, η συνταγή απο τον παιδίατρό σου για το εμβόλιο. Με αυτά τα χαρτιά περνας την επιτροπή που σου εγκρίνουν τις δόσεις. Θα είσαι τυχερή αν σου εγκρίνουν κ τις πέντε ταυτόχρονα. Εμας δυστυχως μας εγκρίναν τις δυο πρώτες, και τις επόμενες τρεις κάναμε κάθε φορά την παραπάνω διαδικασία. Το εμβόλιο το παίρναμε απο τον εοπυυ στο μαρούσι.

Ακούγονται λίγο κινέζικα, αλλά δεν είναι. Θα βγάλεις άκρη.

Να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου. Περασα και γω τα ίδια φέτος το χειμώνα με τη μικρή μου κόρη πιυ γεννήθηκε κοντά στις 30 βδομάδες. Όλα θα πάνε καλά!

Οτι άλλη απορία εχεις να μου πεις!

78xyp2.png

 

Z1jep2.png

Link to comment
Share on other sites

χιλια ευχαριστω may 23 ειχα πολυ αγχος! να χαιρεσαι κι εσυ τα παιδακια σου! οτι χρειαστω θα σε ξαναρωτησω!μεχρι τοτε σου στελνω αγωνιστικους χαιρετισμους απο το μετωπο της προωροτητας!!!!!φιλια!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...
  • 2 εβδομάδες μετά...

Συγχαρητήρια στη μανούλα για αυτήν την πρωτοβουλία της να μοιραστεί το εμβόλιο...Αλήθεια , τι έγινε τελικά; βρέθηκε ενδιαφερόμενος;

Να ρωτήσω τώρα κάτι...το μικρότερο αγοράκι μας γεννήθηκε τον Μάιο στην 34η βδ και παρέμεινε 10 μέρες στη ΜΕΝΝ ιδιωτικού μαιευτηρίου και άλλες 10 στην απλή παρακολούθηση. Βγαίνοντας από το μαιευτήριο μας είπανε πως πρέπει να κάνει το εμβόλιο αυτό τον Νοέμβριο. Η παιδίατρός μας όμως την οποία εμπιστεύομαι απόλυτα ( είναι διευθύντρια κλινικής στο Παίδων) μας είπε πως δεν χρειάζεται να κάνουμε το εμβόλιο μιας και το μωράκι μας είναι σχεδόν 6 μηνών πια. Όσες κάνετε το εμβόλιο λόγω προωρότητας πόσο μηνών είναι το παιδί σας;

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γλυκιά vasdeli μου, τα ιδιωτικά μαιευτήρια ακολουθούν πρωτόκολλο που υπαγορεύει πως όλα τα παιδιά γεννημένα ως την 34η εβδομάδα πρεπει να κάνουν το εμβόλιο. Ωστόσο, είχα την εντύπωση οτι αυτό ισχύει, εφόσον τα μωράκια βγαίνουν απο τη μονάδα χειμερινούς μήνες κατα τους οποίους εχει εξαρση ο ιός rsv. Νομίζω πως ο μικρός σου έχει μεγαλώσει αρκετά τώρα για να κάνει το εμβόλιο. Γνώμη μου να ακοουθήσεις τη γνώμη της παιδιάτρου σου. Ίσως εντομεταξύ, δε σας το εγκρίνει καν η επιτροπή σε αυτήν την ηλικία που φαντάζομαι οτι ο μικρός έχει κ ικανοποιητικό βάρος.

78xyp2.png

 

Z1jep2.png

Link to comment
Share on other sites

Γλυκιά vasdeli μου, τα ιδιωτικά μαιευτήρια ακολουθούν πρωτόκολλο που υπαγορεύει πως όλα τα παιδιά γεννημένα ως την 34η εβδομάδα πρεπει να κάνουν το εμβόλιο. Ωστόσο, είχα την εντύπωση οτι αυτό ισχύει, εφόσον τα μωράκια βγαίνουν απο τη μονάδα χειμερινούς μήνες κατα τους οποίους εχει εξαρση ο ιός rsv. Νομίζω πως ο μικρός σου έχει μεγαλώσει αρκετά τώρα για να κάνει το εμβόλιο. Γνώμη μου να ακοουθήσεις τη γνώμη της παιδιάτρου σου. Ίσως εντομεταξύ, δε σας το εγκρίνει καν η επιτροπή σε αυτήν την ηλικία που φαντάζομαι οτι ο μικρός έχει κ ικανοποιητικό βάρος.

Σ' ευχαριστώ καλή μου για την απάντησή σου!

Ναι, αυτό θα κάνω! Θα την ακούσω!

Ο μικρός έχει ξεπεράσει τα 7 κιλά....

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ καλή μου για την απάντησή σου!

Ναι, αυτό θα κάνω! Θα την ακούσω!

Ο μικρός έχει ξεπεράσει τα 7 κιλά....

 

Να το χαίρεσαι! Και εμένα το ίδιο μου είχαν πει, χρειαζεται όταν γεννηθεινπροωρα πριν τις 34 εβδομαδες χειμερινούς μηνες.οποτε έχει δίκιο η παιδίατρος σου.εγώ γεννησα σε δημόσιο νοσοκομειο το Φλεβάρη και το κάναμε 25 μέρες μετα που πήγαμε σπιτι μας.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...