Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Φετος εστειλα τα παιδακια μου στο προνηπιο Διονύσου ειναι καμια μαά απο εκεί ωστε να ανταλλάξουμε απόψεις!!! εχει κανεις γνωμή αν ειναι καλά για τα παιδάκια.

 

ευχαριστω πολύ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!

Αχ εσύ πες μου! Ψάχνω πληροφορίες για τον Διόνυσο, αλλά για νήπιο, μια που τελικά και φέτος (προνήπιο) την έστειλα σε ιδιωτικό.

Πως σου φαίνεται? Πόσα παιδάκια είναι? Έχεις ακούσει για το δημοτικό?

Συγνώμη για τις πολλές έρωτήσεις, αλλά το έχω πολύ άγχος το θέμα του σχολείου.

Επίσης, μένεις Διόνυσο? Εχεις ακούσει τί γίνεται και εάν δέχονται από άλλες κοντινές περιοχές?

Ευχαριστώ πολύ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

με μια πρωτη ματια δεν ειναι ασχημα αλλα το ψαχνω. να δουμε ειμαι πολυ επιφυλακτικη θα δουμε. για γυρω περιοχες ξερω οτι δεν δεχονται. πολλες φιλες μου θελανε και ηθελα και εχω για να ειναι με τους φιλους τους τα παιδια μοπυ αλλα δεν τα δεχτηκαν. εσυ που ανηκεις?

Link to comment
Share on other sites

Σταμάτα ανήκω και φυσικά έχω ακούσει τα καλύτερα για τον Διόνυσο.

Το ψάχνω τώρα αλλά δεν έχω ιδέα τί θα κάνουμε τελικά.

Και το μεγάλο ερώτημα: ιδιωτικό ή δημόσιο? και εάν ιδιωτικό σε ποιό? εννοείται ότι παίζει και το οικονομικό, γιατί είναι 2 τα παιδάκια, αλλά ποιός μπορεί να μου πει ότι όντως κάνουν καλύτερη δουλειά? φυσικά και θα προτιμούσα το δημόσιο.

Κατά τα άλλα στην Σταμάτα έχουμε λίγα παιδιά από ότι ξέρω, καλές οι δασκάλες αλλά δράμα το κτίριο.

Τί να πω????

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω οτι και καλα το ιδωτικο ειναι το καλυτερο σε πολλές περιπτωσεις εχω ακουσει τα χειροτερα. συμφωνω οτι στο ιδιωτικο κανουν πιο ωρεαίες γιορτές αλλά το μαθημα ειναι θεμα δασκαλας κυριως. αν ο διονυσος μας προσφερει ενα καλο σχολειο θα το προτιμήσω και για λπογους οικονομικούς αλλά και για λπογους οτι ειναι κοντά και τα παιδάκια δεν πρεπει να ξυπνάνε πολύ νωρίς αφού ειναι κοντά. αλλά αμα δω οτι δεν ειναι καλά τι να κάνω θα πρέπει να βρουμε σχολειο. εσυ καρδια τωρα που τα πας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εννοείται ότι είναι θέμα δασκάλας!! Ξέρω πολλούς γονείς που είναι κατενθουσιασμένοι από τους δασκάλους τους και ενώ θα μπορούσαν, δεν τα πάνε σε ιδιωτικό. Μάλιστα στο δημοτικό δεν είναι και τόσο απαραίτητο πια!!!

Αυτή την στιγμή πάμε σε ιδιωτικό παιδικό (Σταμάτα έτσι και αλλιώς δεν έχουμε δημοτικό σταθμό) και θα αρχίσει και ο μικρός μου σε λίγες μέρες. Κοντά στα 1000 και τα δύο παιδιά τον μήνα!!

Θέλω εννοείται να το αποφύγω από του χρόνου και μετά.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...