Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιασώ, Μητέρα ή Λητώ;


Recommended Posts


Διαφημίσεις


Έχω νοσηλευτεί στο 2ο, 4ο και 6ο όροφο του ΙΑΣΩ. Στον 2ο όροφο ήμουν ειδική περίπτωση οπότε με προσέχαν και ιδιαίτερα.

Όσον αφορά τους τοκετούς μου έχω να πω ότι η φροντίδα του 4ου ορόφου ήταν ένα σκαλί καλύτερα από τον 6ο όροφο. Και οι μαίες πιο εξυπηρετικές και όλο γενικά προς το καλύτερο.

Με το καλό το μωράκι σου!

Link to comment
Share on other sites

Έχω νοσηλευτεί στο 2ο, 4ο και 6ο όροφο του ΙΑΣΩ. Στον 2ο όροφο ήμουν ειδική περίπτωση οπότε με προσέχαν και ιδιαίτερα.

Όσον αφορά τους τοκετούς μου έχω να πω ότι η φροντίδα του 4ου ορόφου ήταν ένα σκαλί καλύτερα από τον 6ο όροφο. Και οι μαίες πιο εξυπηρετικές και όλο γενικά προς το καλύτερο.

Με το καλό το μωράκι σου!

 

Θα το έχω υπόψη μου. Μου έχουν πει πάντως πως καλό θα ήταν ν' αποφύγω τον 5ο, δεν ξέρω γιατί.. καμιά περίεργη προϊσταμένη ίσως;:-P

27pzp3.png

 

qIUIp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Εγω εμεινα πολυ ικανοποιημενη απο το Λητω, απο τις μαιες που με παρελαβαν στην εισαγωγη και απο τις μαιες οροφου στον 2ο. Γενικα ηταν ολες ευγενικες και εξυπηρετικες, σε ελαχιστες περιπτωσεις επεσα σε λιγο αποτομες, ομως και παλι με εξυπηρετησαν. Μου αρεσε επισης πολυ η ατμοσφαιρα του μαιευτηριου, που ειναι μικρο και δεν γινεται χαμος, που εχουν πολιτικες φιλικες προς τα μωρακια και που σεβονται τις επιθυμιες της μαμας.

Το Ιασω δεν μου ταιριαζει. Δεν εχω γεννησει εκει, αλλα εχω παει πολλες φορες επισκεψη και το θεωρω ψυχρο. Γινεται χαμος απο κοσμο, φασαρια, ειναι λιγοτερο (εως καθολου) ελαστικοι με τις επιθυμιες της μαμας και γενικα δεν ταιριαζει αυτο που εχω δει με την φιλοσοφια μου.

Στο Μητερα δεν εχω παει ποτε και δεν εχω αποψη.

Link to comment
Share on other sites

Γεννησα στο ΜΗΤΕΡΑ (στο οικονομικο τρικλινο) και τις δυο μου κορες κι ειμαι πολυ ευχαριστημενη απο το προσωπικο,ολα τελεια οτι πληρωνεις περνεις!!!!

Και 8α ξαναπαω παλι στο 3ο παιδι που 8α βαλω μπρος σε λιγο καιρο :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το Ιασω δεν μου ταιριαζει. Δεν εχω γεννησει εκει, αλλα εχω παει πολλες φορες επισκεψη και το θεωρω ψυχρο. Γινεται χαμος απο κοσμο, φασαρια, ειναι λιγοτερο (εως καθολου) ελαστικοι με τις επιθυμιες της μαμας και γενικα δεν ταιριαζει αυτο που εχω δει με την φιλοσοφια μου.

 

Αυτή ακριβώς ήταν κι εμένα η αίσθηση που μου έμεινε απ' το Ιασώ, τα έχω γράψει αναλυτικά και στο θέμα "Μαίες...", αν το θυμάμαι σωστά. Παρά την ευγένεια του προσωπικού (εξαιρούνται οι προϊσταμένες), γίνεται ένας σχετικός χαμός σε όλους τους τομείς.

27pzp3.png

 

qIUIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...