Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γενική Κλινική Θεσσαλονίκης ή Βιοκλινική; ΕΟΠΠΥ;


Recommended Posts

Καλημέρα!! Επειδή είναι ένα θέμα που με απασχολεί προσωπικά και ίσως αρκετές μέλλουσες μανούλες θα ήθελα να μου πείτε αν κάποια που έχει ρωτήσει ή έχει γεννήσει πρόσφατα στη Γενική Κλινική γνωρίζει τι θα γίνει τελικά με το θέμα του ΕΟΠΠΥ; Πριν λίγες ημέρες που πήγα στο γιατρό μου για να δούμε πως πάει το μωράκι όταν τον ρώτησα μου έδειξε ένα χαρτί της κλινικής που είχε έρθει σε όλους τους γιατρούς/συνεργάτες της κλινικής το οποίο έλεγε πως παύει η συνεργασία τους στην ουσία με τον ΕΟΠΠΥ, την ίδια ημέρα όμως αφού τελειώσαμε την εξέταση και έπειτα από συμβουλή του γιατρού μου κατέβηκα στην υποδοχή και όταν ρώτησα για τιμοκατάλογο μου έδωσαν έναν λέγοντας μου πως αν έχω κάποια ασφάλεια κοιτάζω την αντίστοιχη στήλη..τελικά τι ισχύει;;; Και τέλος αν έχετε προσωπική εμπειρία θα ήθελα να μου πείτε αν γνωρίζεται κάτι από την Βιοκλινική. :-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γοργονουλα εγω γεννησα εκει 30/05.πληρωσα κανονικα με εοππυ δηλαδη τρικλινο 3 μερες φυσιολογικο τοκετο 900ευρω.η φιλη μου ομως που δουλευει εκει μου ειπε οτι μπαινουν κανονικα μεσα στοσ υστημ ατου εοππυ οπως ολες οι κλινικες πλεον.φανταζομαι οτιισχυει κανονικα εκτος εαν καναν παλι κανα χαζο και δεν πληρωνει ο εοππυ και σταματησαν οι κλινικες ..τι να πω!!αντε με το καλο ;)

Καλημέρα!! Επειδή είναι ένα θέμα που με απασχολεί προσωπικά και ίσως αρκετές μέλλουσες μανούλες θα ήθελα να μου πείτε αν κάποια που έχει ρωτήσει ή έχει γεννήσει πρόσφατα στη Γενική Κλινική γνωρίζει τι θα γίνει τελικά με το θέμα του ΕΟΠΠΥ; Πριν λίγες ημέρες που πήγα στο γιατρό μου για να δούμε πως πάει το μωράκι όταν τον ρώτησα μου έδειξε ένα χαρτί της κλινικής που είχε έρθει σε όλους τους γιατρούς/συνεργάτες της κλινικής το οποίο έλεγε πως παύει η συνεργασία τους στην ουσία με τον ΕΟΠΠΥ, την ίδια ημέρα όμως αφού τελειώσαμε την εξέταση και έπειτα από συμβουλή του γιατρού μου κατέβηκα στην υποδοχή και όταν ρώτησα για τιμοκατάλογο μου έδωσαν έναν λέγοντας μου πως αν έχω κάποια ασφάλεια κοιτάζω την αντίστοιχη στήλη..τελικά τι ισχύει;;; Και τέλος αν έχετε προσωπική εμπειρία θα ήθελα να μου πείτε αν γνωρίζεται κάτι από την Βιοκλινική. :-)
RN1Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γοργονουλα εγω γεννησα εκει 30/05.πληρωσα κανονικα με εοππυ δηλαδη τρικλινο 3 μερες φυσιολογικο τοκετο 900ευρω.η φιλη μου ομως που δουλευει εκει μου ειπε οτι μπαινουν κανονικα μεσα στοσ υστημ ατου εοππυ οπως ολες οι κλινικες πλεον.φανταζομαι οτιισχυει κανονικα εκτος εαν καναν παλι κανα χαζο και δεν πληρωνει ο εοππυ και σταματησαν οι κλινικες ..τι να πω!!αντε με το καλο ;)

Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!! Να σου ζήσει το μωράκι σου, να είναι γερό και να το δεις να μεγαλώνει και να σε κάνει καθημερινά περήφανη :) . Άλλη μία κοπέλα που δουλεύει εκεί μέσα μου είπε πως μέχρι στιγμής όλα γίνονται κανονικά αλλά με την τροπή που έχουν πάρει τα πράγματα ειλικρινά δεν ξέρω τι θα συμβεί μέχρι να γεννήσω..έχω ακόμη μέχρι τέλη Νοεμβρίου βλέπεις..οπότε τελευταία στιγμή θα αποφασίσουμε όπως καταλαβαίνω..για δημόσιο που μου λένε όλοι..δεν θα πω ψέματα..φοβάμαι..μία εγχείρηση είχα κάνει πριν από περίπου 1,5 χρόνο και δεν είχαν όλα τα απαραίτητα αναλώσιμα... μακάρι να ήταν καλύτερα τα πράγματα και να είχαμε εμπιστοσύνη.. σ'ευχαριστώ και πάλι :wink:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...