Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΑΝΑΡΡΩΤΙΚΗΣ ΑΔΕΙΑΣ


Recommended Posts

Καλησπερα σας,

Θα ηθελα να ρωτησω το εξης:

Ειμαι εγκυος 20 εβδομαδων και θελω την αλλη εβδομαδα να παρω 5 μερες αναρρωτικη αδεια απο την δουλεια μου για να ξεκουραστω λιγο.Μεχρι στιγμης δεν εχω χρησιμοποιησει την εγκυμοσυνη μου σαν προφαση για οποιαδηποτε αδεια.

Θα ηθελα να μου πειτε αν γνωριζετε την διαδικασια για να παρω την αδεια απο τον γιατρο του ΙΚΑ.Αν παω στο Κεντρο Μανας κ Παιδιου στον γυναικολογο που υπαρχει εκει θα μπορεσω να την παρω?

Η αληθεια ειναι οτι δεν εχω καποιο γιατρο του ΙΚΑ που με παρακολουθει απλα παω σε αυτον για να μου γραφει φαρμακα κ εξετασεις.Α...και κατι ακομη...ποσες μερες πριν πρεπει να παω?

Παρακαλω οποιος γνωριζει ολα αυτα τα διαδικαστικα παρακαλω ας μου δωσει τα φωτα του.

 

Σας ευχαριστω θερμα,.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πας κατευθειαν στο γυναικολόγο στο κεντρο Μανας και παιδιού. Αυτος θα σου γραψει εναν λογο που πρεπει να παρεις την αναρρωτικη. Μετα αυτο το χαρτι το πας στον εργοδοτη σου οταν γυρισεις για δουλεια.

Τη πρωτη μερα που θα θες να ξεκινησει η αναρρωτικη σου πηγαινε στο γιατρο. Αυτος θα συμπεριλαβει στις 5 μερες και αυτη.

Καλη ξεκουραση :D και καλη συνεχεια στην εγκυμοσύνη σου. :D

Link to comment
Share on other sites

Πας κατευθειαν στο γυναικολόγο στο κεντρο Μανας και παιδιού. Αυτος θα σου γραψει εναν λογο που πρεπει να παρεις την αναρρωτικη. Μετα αυτο το χαρτι το πας στον εργοδοτη σου οταν γυρισεις για δουλεια.

Τη πρωτη μερα που θα θες να ξεκινησει η αναρρωτικη σου πηγαινε στο γιατρο. Αυτος θα συμπεριλαβει στις 5 μερες και αυτη.

Καλη ξεκουραση :D και καλη συνεχεια στην εγκυμοσύνη σου. :D

 

Αυτά ισχύουν αν ο γιατρός του κέντρου Μάνας και Παιδιού είναι συνεργάσιμος. Γιατί αν δεν είναι...

Εμένα μου έγραψε ο γιατρός μου πρώτα την αναρρωτική και μετά πήγα στο Κέντρο Μάνας και Παιδιού με το χαρτί όπου μου έβγαλαν το λάδι. Η άδεια που θα σου γράψουν στο ΙΚΑ πρεπει να είναι 'από αύριο' γιατί αν αργήσεις να πας και έχει περάσει έστω και 1 μέρα άδειας θα πρέπει να περάσεις για τη μέρα αυτή από επιτροπή (άλλο πακέτο).

Link to comment
Share on other sites

naina εχεις δικιο για τον "συνεργασιμο" γιατρο. Ισχυει.

 

Δεν νομιζω ομως οτι η αδεια μετραει "απο αύριο". Πως θα δικαιολογησει "τη σημερινή" εαν λειπει απο το πρωι? Εκτος και αν εννοεις οτι θα παει μετα τη δουλεια το απογευμα. :wink: Τοτε ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,

Θα ηθελα να ρωτησω το εξης:

Ειμαι εγκυος 20 εβδομαδων και θελω την αλλη εβδομαδα να παρω 5 μερες αναρρωτικη αδεια απο την δουλεια μου για να ξεκουραστω λιγο.Μεχρι στιγμης δεν εχω χρησιμοποιησει την εγκυμοσυνη μου σαν προφαση για οποιαδηποτε αδεια.

Θα ηθελα να μου πειτε αν γνωριζετε την διαδικασια για να παρω την αδεια απο τον γιατρο του ΙΚΑ.Αν παω στο Κεντρο Μανας κ Παιδιου στον γυναικολογο που υπαρχει εκει θα μπορεσω να την παρω?

Η αληθεια ειναι οτι δεν εχω καποιο γιατρο του ΙΚΑ που με παρακολουθει απλα παω σε αυτον για να μου γραφει φαρμακα κ εξετασεις.Α...και κατι ακομη...ποσες μερες πριν πρεπει να παω?

Παρακαλω οποιος γνωριζει ολα αυτα τα διαδικαστικα παρακαλω ας μου δωσει τα φωτα του.

 

Σας ευχαριστω θερμα,.

 

Να θυμάσαι όμως κάπου εδώ στην ενότητα διάβασα ότι με τα επιδόματα που πέρνεις κυοφορίας και λοχείας μετά, δικαιούσαι αν δεν έχεις πάρει καθόλου αναρρωτική να σου δώσει ο εργοδότης την αναρρωτική σου σε χρήματα! Κάτι τέτοιο θυμάμαι από τα κορίτσια για ψάξτο πρώτα μην τα χάσεις αυτά τα λεφτά!! Και φυσικά αν θυμάμαι λάθος παρακαλώ όποια γνωρίζει ας με διορθώσει!! Εγώ δεν τα πήρα γιατί είμαι ωρομίσθια ενώ δεν είχα χρησιμοποιήσει καθόλου την αναρρωτική μου.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμένα μου έγραψε ο δικός μου γιατρός (που δεν είναι του ΙΚΑ) την άδεια.

Επειδή σύμφωνα με την άδεια έπρεπε να μείνω δέκα μέρες στο κρεβάτι πήρα τηλέφωνο στο ΙΚΑ για να στείλουν γιατρό στο σπίτι.

Ο γιατρός μπορεί να έρθει ή μπορεί να σου ζητήσουν να πάει κάποιος δικός σου από εκεί και να πάρει το χαρτί (δε σε εξετάζει, απλά σου γράφει το χαρτί).

Εμένα με το χαρτί αυτό με έστειλαν σε επιτροπή(κι ας ήταν οι πρώτες δέκα μέρες ασθενείας του 2008, όπου κανονικά για τις πρώτες 15 του έτους δεν περνάς επιτροπή).

Η επιτροπή είχε ραντεβού ένα μήνα μετά (όλο αυτό το διάστημα το τμήμα ανθρώπινου δυναμικού έκανε υπομονή για την εκκαθάριση της μισθοδοσίας μου, η οποία έγινε στον επόμενο μήνα), στην οποία επιτροπή έπρεπε να πάω η ίδια διότι στον άντρα μου δεν έδιναν το χαρτί(εφόσον εγώ είχα επιστρέψει στην εργασία μου). Φυσικά αυτό σημαίνει ότι έπρεπε να πάρω άδεια από την εργασία μου για να περάσω από επιτροπή(καθαρά τυπικό το θέμα... σε ρωτάν αν είσαι η ίδια και σου γράφουν το χαρτί)

Γενικά μετά τη δεύτερη φορά που επιχείρησα να συναλλαγώ με το ΙΚΑ και μετά το σπάσιμο νεύρων που μου έκαναν κατάλαβα ότι πάντα έτσι θα είναι με το ΙΚΑ κι αποφάσισα πριν ξεκινήσω να παίρνω μια βαθιά ανάσα και να λέω στον ευαυτό μου " ότι και να ακούσεις μην αναστατωθείς, με ψυχραιμία και ηρεμία να προσπαθήσεις να βρεις τον καλύτερο τρόπο να εξυπηρετηθείς και αν γι' αυτή τη δουλειά που πας σήμερα τελειώσεις σήμερα να ξέρεις ότι είσαι τυχερή".

Συγνώμη για το μακροσκελές post...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

SOS! Tα νεύρα μου με το ΙΚΑ!

Πριν μια εβδομάδα χειρουργήθηκα λαπαροσκοπικά για ινομύωμα στο ΙΑΣΩ και ο γιατρός μου έδωσε ένα χαρτί που προτείνει 15 ημέρες άδεια. Ωστόσο, για να το υποβάλω στην υπηρεσία μου πρέπει να εγκριθεί από το ΙΚΑ λέει.

Στο ΙΚΑ της περιοχής μου που απευθύνθηκα δεν είναι καθόλου πρόθυμοι για πληροφορίες, με έστειλαν σε κοντινής περιοχής όπου δήθεν υπάγομαι, όπου όμως και από εκει με στέλνουν αλλού κλπ.

Μήπως γνωρίζεται ποια ακριβώς είναι η διαδικασία; Κάτι μου είπαν για αναγγελία αλλά εγώ δεν έχω κάνει κάτι τέτοιο διότι όι ίδιοι πριν εγχειριστώ μου είχαν πει ότι μετά πρέπει να κάνω τις διάφορες ενέργειες έχοντας το εξιτήριο.

Help! Όποια είναι εξοικειωμένη με αυτό τον λαβύρινθο των διαδικασιών του ΙΚΑ ας βοηθήσει. Κάθε πληροφορία πολύτιμη γιατί είμαι χειρουργημένη, δεν έχω άτομα να τρέχουν για εξωτερικές δουλειές, έχω δυσκολία στη μετακίνηση και πραγματικά δε βγάζω άκρη με δαύτους.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα σας,

 

Είμαι καινούρια στο Forum και θα ήθελα κάποια βοήθεια. Είμαι στον 5ο μήνα και έλειψα 2 εβδομάδες από την εργασία μου. Είμαι ασφαλισμένη στο ΙΚΑ. Μπορείτε να μου πείτε τι κάνω για να δικαιολογήσω αυτές τις 2 εβδομάδες? Έχω το χαρτί από τον γιατρό μου, πήγα στο ΙΚΑ και μου είπαν πρέπει να περάσω από επιτροπή....

 

Μπορείτε να μου πείτε τι κάνω ακριβώς?

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

Είμαι καινούρια στο Forum και θα ήθελα κάποια βοήθεια. Είμαι στον 5ο μήνα και έλειψα 2 εβδομάδες από την εργασία μου. Είμαι ασφαλισμένη στο ΙΚΑ. Μπορείτε να μου πείτε τι κάνω για να δικαιολογήσω αυτές τις 2 εβδομάδες? Έχω το χαρτί από τον γιατρό μου, πήγα στο ΙΚΑ και μου είπαν πρέπει να περάσω από επιτροπή....

 

Μπορείτε να μου πείτε τι κάνω ακριβώς?

 

Ευχαριστώ πολύ

 

Γεια σου!! Παρόλο που δεν έχω πάρει τόσες μέρες άδεια αναρρωτική, αλλά λιγότερες, νομίζω ότι δεν θα έχεις πρόβλημα. Πιο πολύ είναι η ταλαιπωρία της γραφειοκρατίας παρά κάτι ουσιαστικό. Απλά θα περασεις από την επιτροπή την καθορισμένη ημερομηνία και ώρα, που ειναι μια εντελώς τυπική διαδικασία, θα δώσεις το χαρτί της επιτροπής στον εργοδότη (φωτοτυπια καλύτερα, το πρωτότυπο κράτα το), για να δικαιολογήσεις την απουσία σου. Θα πας στο μητρώο του ΙΚΑ και θα σου δώσουν κάτι άλλα χαρτιά τα οποία θα συμπληρώσει ο εργοδότης σου, τα οποία βεβαιώνουν ότι έλειπες το συγκεκριμένο διάστημα από την δουλειά σου. Έπειτα το χαρτί της επιτροπής και τα χαρτιά που σου συμπληρωσε ο εργοδότης θα το πας στο τμήμα παροχών του ικα και θα σε αποζημιώσουν με ό,τι δικαιούσαι για τις ημέρες που έλειπες. Και μέρος των χρημάτων θα τα πάρεις κανονικά από τον εργοδότη με το μισθό σου. Αυτά. Ελπίζω να βοήθησα. Να είσαι καλά.

a9X0p3.pngmrSbp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου!! Παρόλο που δεν έχω πάρει τόσες μέρες άδεια αναρρωτική, αλλά λιγότερες, νομίζω ότι δεν θα έχεις πρόβλημα. Πιο πολύ είναι η ταλαιπωρία της γραφειοκρατίας παρά κάτι ουσιαστικό. Απλά θα περασεις από την επιτροπή την καθορισμένη ημερομηνία και ώρα, που ειναι μια εντελώς τυπική διαδικασία, θα δώσεις το χαρτί της επιτροπής στον εργοδότη (φωτοτυπια καλύτερα, το πρωτότυπο κράτα το), για να δικαιολογήσεις την απουσία σου. Θα πας στο μητρώο του ΙΚΑ και θα σου δώσουν κάτι άλλα χαρτιά τα οποία θα συμπληρώσει ο εργοδότης σου, τα οποία βεβαιώνουν ότι έλειπες το συγκεκριμένο διάστημα από την δουλειά σου. Έπειτα το χαρτί της επιτροπής και τα χαρτιά που σου συμπληρωσε ο εργοδότης θα το πας στο τμήμα παροχών του ικα και θα σε αποζημιώσουν με ό,τι δικαιούσαι για τις ημέρες που έλειπες. Και μέρος των χρημάτων θα τα πάρεις κανονικά από τον εργοδότη με το μισθό σου. Αυτά. Ελπίζω να βοήθησα. Να είσαι καλά.

 

Ευχαριστώ πολύ, με βοήθησες αφάνταστα. Να είσαι καλά!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
Ευχαριστώ πολύ, με βοήθησες αφάνταστα. Να είσαι καλά!!

 

Καλημέρα κορίτσια,

 

Υπολογίζω να ξεκινήσω την άδεια τοκετού μου κοντά στο Πάσχα. Μπορείτε να μου πείτε τι πρέπει να κάνω όσον αφορά το ΙΚΑ, ποιές είναι οι διαδικασίες δηλαδή?

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Πήρα κι εγώ 2 εβδομάδες αναρρωτική λόγω υπερέμεσης, 24/2/2011 - 11/3/2011. Την άδεια μου την έγραψε το γυναικολόγος μου (εκτός ΙΚΑ). Την 6η ημέρα της άδειας πήγα στο ΙΚΑ Αγ. Παρασκευής, γιατί τότε είχε ραντεβού ο γυναικολόγος και δε μπορούσα και να πάω νωρίτερα αφού ήμουν χάλια, ο οποίος μου είπε ότι αφού δεν πήγα από την 1η ημέρα, θα πρέπει να περάσω επιτροπή. Την επόμενη πήγα στο ΙΚΑ Αγ. Παρασκευής, εκεί που μου είπε, να υποβάλω αίτηση για επιτροπή, μου είπαν ότι υπάγομαι στο ΙΚΑ Αλεξάνδρας. Πήγα στο ΙΚΑ Αλεξάνδρας, μου είπαν ότι υπάγομαι στο ΙΚΑ Ζωγράφου. Πάω στο ΙΚΑ Ζωγράφου και μου λένε να υποβάλω αίτηση για τις 12 μέρες να πάνε επιτροπή, και να με δει γυναικολόγος επί τόπου για τις υπόλοιπες 2 μέρες. Άλλα αντί άλλων δηλαδή.

 

Τελικά, 3 μέρες αργότερα πήγα στην επιτροπή του ΙΚΑ Ζωγράφου η οποία μου έδωσε ένα χαρτί για τις 12 μέρες, και μου είπε με αυτό το χαρτί και το άλλο χαρτί των 2 ημερών του γυναικολόγου να πάω στο ΙΚΑ Χολαργού να εισπράξω το ποσόν. Πάω χθες στο ΙΚΑ Χολαργού και μου λένε ότι η επιτροπή ήταν απορριπτική, και πρέπει να κάνω ένσταση γιατί δεν πήγα λέει την πρώτη μέρα της ασθένειας!!!

Πάω στον 4ο να κάνω ένσταση, και της λέω σε πόσες μέρες περίπου θα περάσω από επιτροπή? Και μου λέει "όχι σε πόσες μέρες, σε πόσους μήνες. Δεν έχουμε ακόμα ξεκινήσει τις αιτήσεις του 2010"!!!

 

Κοινώς, με απλά λόγια, έγκυος, άρρωστη, με 10-15 εμετούς την ημέρα, έχω περάσει από 4 ΙΚΑ, 2 γυναικολόγους, όλοι πιστοποιούν ότι έχω υπερέμεση, αλλά ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙ το ΙΚΑ τίποτα!

 

14 χρόνια τους πληρώνω και δεν έχω χρειαστεί ποτέ τίποτα, έχω ιδιωτική ασφάλιση για την οποία πληρώνω αδρά. Πρώτη φορά τους χρειάστηκα και να τα αποτελέσματα... Είμαι έξαλλη! ΈΞΑΛΛΗ!

Link to comment
Share on other sites

μετά την εξω/ματικη πήρα στην γυναίκα μου 13 ημέρες άδεια

8/3/2011 εώς 20/3/2011

πήγα στο ίκα και πέρασα επιτροπή και μου έγραψαν άλλες 6 ημέρες άδεια γιατι δέν είχαμε μάθει 21/3/2011 εώς 26/3/2011

τρίτη βγήκε θετικό έγκυος

Σαββάτο πάμε για 2η εξέταση θέλοντος θεού αν πάνε όλα καλά

απο δευτέρα 28/3/2011 θα πάω πάλι στο ίκα για την επόμενη άδεια????????????

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

καλημερα........

θελω μια πληροφορία.......

γνωριζει καμια απο εσας ποσο ευκολο ειναι πλεον καποιος να βγει σε επαπειλουμενη κυηση?

ακουσα γενικα οτι εχουν δυσκολεψει τα πραγματα......λογω ολων αυτων των θεματων με την κριση!!!!!!!

στην πρωτη μου εγκυμοσυνη την πηρα πολυ ευκολα.....

σε αυτην μου ειπαν οτι το ικα θα κανει ελεγχους και στο σπιτι. ενδιαφερομαι για μια επαπειλουμενη που στην ουσια δεν θα ειναι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγώ πάντως πέρυσι που ήμουν έγκυος και κάποια στιγμή προέκυψε θέμα με λίγο αίμα η γιατρός μου είπε ότι για να δώσει ο διευθυντής του νοσοκομείου άδεια πρέπει να έχει γίνει εισαγωγή και νοσηλεία 3 ημερών αν θυμαμαι καλά...

vyLxp3.pngG7Azp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια, αναλογο θεμα ειχε ανοιξει καποτε μια κοπελα και εγινε πολυ μεγαλη φασαρια και το θεμα κλειδωθηκε.

μην προκαλειτε με τετοια θεματα, καντε τα σιωπιλα και μην ζητατε βοηθεια.

ΠΡΟΚΑΛΟΥΝ ασχημα, γιατι για ολες αυτες τις ψευδεις καταστασεις καποιος αλλος πληρωνει .

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια, αναλογο θεμα ειχε ανοιξει καποτε μια κοπελα και εγινε πολυ μεγαλη φασαρια και το θεμα κλειδωθηκε.

μην προκαλειτε με τετοια θεματα, καντε τα σιωπιλα και μην ζητατε βοηθεια.

ΠΡΟΚΑΛΟΥΝ ασχημα, γιατι για ολες αυτες τις ψευδεις καταστασεις καποιος αλλος πληρωνει .

 

Δεν το είχα παρακολουθήσει το θέμα, αλλά μάλλον καλώς είχε γίνει φασαρία και έχεις δίκιο οτι προκαλεί και πολύ μάλιστα.:evil:

Link to comment
Share on other sites

Γιατί βρε κορίτσια προκαλεί? Συζήτηση κάνουμε δεν στέλνουμε διάγγελμα σε υπουργό. Κ αλήθεια, ακόμα κ να μην υπάρχει αίμα, είναι εύκολο με όλες αυτές τις ζαλάδες και τα πονάκια και τις αναγούλες κ αν έχεις κ άλλο παιδί στο σπίτι να πας στη δουλειά?Τι πρέπει να σέρνεσαι στα πατώματα για να πάρεις επαπειλούμενη?Νομίζω ότι όλες οι έγκυες αξίζουν περισσότερη άδεια από το δήμηνο που δίνεται.Ο γιατρός πάντα στην εγκυμοσύνη συστήνει ξεκούραση....

Link to comment
Share on other sites

ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΟΝ ΠΕΜΠΤΟ ΜΗΝΑ.

ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΕΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΠΟΔΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΟΡΘΟΠΕΔΙΚΟΙ ΜΟΥ ΣΥΣΤΗΣΑΝ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ΚΑΙ ΑΚΙΝΗΣΙΑ. ΕΙΧΑ ΑΝΑΡΩΤΙΚΕΣ ΑΔΕΙΕΣ ΑΠΟ ΟΡΘΟΠΕΔΙΚΟ ΤΟΥ ΙΚΑ ΑΠΟ 2 ΦΛΕΒΑΡΗ ΩΣ 10 ΑΠΡΙΛΗ. ΠΕΡΑΣΑ ΑΠΟ ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΚΑΙ Η ΑΔΕΙΑ ΕΓΚΡΙΘΗΚΕ. ΟΤΑΝ ΠΗΓΑ ΣΤΙΣ ΠΑΡΟΧΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΛΗΡΩΜΗ, ΑΡΝΗΘΗΚΑΝ ΝΑ ΜΟΥ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕ ΠΡΟΣΦΥΓΗ ΜΕ ΠΑΡΑΠΕΜΨΑΝ ΣΕ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑ ΕΠΙΤΡΟΠΗ. ΣΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑ Ο ΟΡΘΟΠΕΔΙΚΟΣ ΔΙΕΓΝΩΣΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΚΙΡΣΟΥΣ, ΜΟΥ ΣΥΣΤΗΣΕ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΑΓΓΕΙΟΛΟΓΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΠΕΡΙΨΕ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΑΓΝΟΩΝΤΑΣ ΤΙΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΓΝΩΜΑΤΕΥΣΕΙΣ ΤΩΝ ΟΡΘΟΠΕΔΙΚΩΝ.

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΧΑΣΩ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΑΠΡΙΛΙΟΥ?

ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΝΣΤΑΣΗ?

ΜΠΟΡΕΙ Ο ΑΓΓΕΙΛΟΓΟΣ ΑΝ ΔΙΑΓΝΩΣΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΜΟΥ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΣΕΙ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΑΔΕΙΑ??

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΒΟΗΘΕΙΑ

Link to comment
Share on other sites

ομολογω πως πρωτη φορα ακουω κατι τετοιο.να περασεις επιτροπη για αναρρωτικη,να παρεις την εγκριση και να γινει αυτο που εγινε στη συνεχεια :confused::confused:.και ενας λογος παραπανω που εισαι και εγκυος!:evil::evil:

 

θα παρακολουθω το θεμα σου να δω τι θα γινει.γιατι τετοια 'εμπειρια' δεν εχω για να σε βοηθησω!

 

 

καλη τυχη!:?

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

καλησπερα κοριτσια...ειμαι σε αναρρωτικη αδεια απο τις 12 ιουλιου γιατι εχω ενα προβληματακι με τον πλακουντα μου κ πρεπει να ειμαι ξαπλα,ειμαι 17 εβδομ.τις πρωτες 15 μερες δεν υπηρχε κανενα προβλημα με την αδεια τωρα που μου εγραψε ο γιατρος μου αλλο 1μηνα μου λενε στο ικα οτι για να περασω επιτροπη εκτος απ'το χαρτι του γιατρου μου θελουν κ να με δει γιατρος κατ'οικον. το προβλημα ειναι ομως οτι στην περιοχη μου δεν υπαρχει κατ'οικον γιατρος ουτε κ στις γυρω περιοχες....αδεια ομως μου εγραψε ο γιατρος απ'το κεντρο μανας κ παιδιου..λετε να εχω προβλημα??:oops:

Xc60p3.png ghL0p3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ!!!!

ΕΙΜΑΙ ΗΔΗ ΣΤΗΝ 5η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΗΔΗ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΑΡΧΙΚΑ ΜΙΑ ΑΝΑΡΡΩΤΙΚΗ ΑΔΕΙΑ 15ΗΜΕΡΩΝ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗΣ ΚΑΙ ΑΚΙΝΗΣΙΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ Η ΕΞΗΣ: Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΩΤΗΣ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΘΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΧΑΡΤΙ ΠΟΥ ΝΑ ΑΙΤΙΟΛΟΓΕΙ ΤΗΝ ΑΝΑΡΡΩΤΙΚΗ ΑΔΕΙΑ ΠΟΥ ΣΥΣΤΗΝΕΙ.ΑΠΟ ΚΕΙ Κ ΠΕΡΑ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ???

ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΣΤΟΝ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΤΟΜΕΑ ΜΕ ΕΝΕΡΓΟ ΣΧΕΣΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΑΠΟ ΤΟΝ 10/2006 ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΕΡΓΟΔΟΤΗ ΚΑΙ Ο ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΟΣ ΜΟΥ ΦΟΡΕΑΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΚΑ.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!

Το θαύμα της ζωής βρίσκεται μέσα μας...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...