Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παλινδρομη δου φορες


Recommended Posts


Διαφημίσεις


Εντιτα λυπάμαι πολυ το έχω περάσει κ εγω 2 φορές και μπορώ να καταλάβω πως αισθάνεσαι. Για τις εξετάσεις που πρεπει να κάνεις θα σε καθοδηγησει ο γιατρος σου, αφου κάθε περιπτωση είναι διαφορετική. Εμένα παντος μετα απο δυο συνεχόμενες παλίνδρομες σε εξι μηνες (αν και εχω ηδη ενα αγοράκι με πολυ καλη πρώτη εγκυμοσυνη πριν τρια χρονια)ο γιατρος μου μου συνεστησε τις παρακατω εξετασεις

 

Αντιπυρηνικα

Β2 Γλυκοπρωτείνη(IgG,IgM,IgA)

Αντιθυροειδικα Αντισωματα(Μικροσωμιακα,Θυρεοσφαιρίνης)

Αντισωματα έναντι Καρδιολιπινης(IgG,IgM,IgA)

Αντισωματα έναντι Φωσφατιδυλσερίνης(IgG,IgM,IgA)

Αντιπατρικα

CD 56-NK

Συμπλήρωμα (C3,C4)

Ra test/CRP

APTT

Αντιθρομβίνη ΙΙΙ

Αντιπηκτικο Λύκου(LAC)

Πρωτείνη C

Πρωτείνη S

APCR

MTHFR

FACTOR V (Leider F5)

 

Εχω κλείσει ραντεβου στο Ελενα για να τις κανω και εχω μια αγωνια μεχρι να παω.

 

Καμια κοπέλα που έχει κάνει αντίστοιχες εξετάσεις; που τις κάνατε και πόσο σας κόστισαν; εγώ εχω ΙΚΑ και τις εχω γράψει καλύπτει τίποτας έχει καμια ανάλογη εμπειρία;

Link to comment
Share on other sites

Ελενη,σε ευχαριστω πολυ και λυπαμαι για σενα :( Μερικες απο εξετασεις που αναφερεις εκανα μετα απο την προτη παλινδρομη και ειταν καλες.Τορα ο γιατρος μου λεϊ να ξανα προσπαθουμε και βλεπουμε,αλλα δεν θελω να το αφισω ετσι :(

Link to comment
Share on other sites

Ευγενία10/08/2007 Χριστιάννα 11/06/2011

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

γεια σας κοριτσια κι απο μενα.εγω το 2005 ειχα μια παλινδρομη κυηση σε διδυμα.το πρωτο σοκ.το 2006 ξαναμενω εγκυος και γενναω το κοριτσακι μου το 2007,χωρις κανενα προβλημα.το 2008 ξαναμενω και το χανω παλι.περιπου στις ιδιες βδομαδες,5-7.τοτε ο γιατρος μου ειπε να κανω κατι εξετασεις.τις εκανα.τωρα ειμαι ξανα εγκυος στη 18η εβδομαδα.τι να πω!!ποτε δε ξερεις πως θα εξελιχθει η καθε εγκυμοσυνη.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...