Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πληροφορίες για ιδιωτικά σχολεία


Recommended Posts

Απο προσωπικη πειρα με το σχολειο που πανε τα παιδια μου αλλα & απο αλλα ακουσματα μεσω φιλων, πλεον ολα τα σχολεια "παζαρευονται"!!

Ειδικα εαν τους πεις οτι θελεις να πληρωσεις τα διδακτρα ολο το ποσο εφαπαξ & οχι σε δοσεις κανουν παρτυ!!!

Πριν 2 χρονια πολλα σχολεια το μονο που σου λεγανε ειναι οτο δεν κανουμε εκπτωσεις παρα μονο εν 5% στα διδακτρα για το 2ο παιδι.

Τωρα....ολοι καθονται να συζητησουνε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Η διαφορά των εκπαιδευτερίων Γείτονα με τον Κωστέα-Γείτονα ποια είναι ? Έχουν καποια σχεση μεταξύ τους?

Έψαξα εδω και για γνωμες για τον Γέιτονα αλλα δεν βρήκα. Έχει κανεις εμπειρίες ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες και σε όλους. Θέλω τη βοήθεια και τη γνώμη σας. Εχω αρχίσει έρευνα για σχολείο στα Νότια Προάστεια. Πριν ξεκινήσω συμβουλεύτικα τον πίνακα που έχουν αναρτήσει στο υπουργείο, που αναφέρει όλα τα ιδιωτικά σχολεία και τις τιμές αυτών. Προς μεγάλη μου εκπληξη είδα ότι η τιμή που μου είπαν με την τιμή που είναι αναρτημένη είναι 1.000€ πιο πάνω. Τι κάνουμε σε αυτήν την περίπτωση? Το λέμε?

 

Ευχαριστώ

 

Συνήθως χρεώνουν κάποιες δραστηριότητες παραπάνω. Σε αυτά που έχω ψάξει εγώ, η τιμή του υπουργείου είναι για μέχρι το ωράριο των δημοσίων. Μετά χρεώνουν παραπάνω (εκτός από τη Λεόντειο, που έχει δωρεάν φύλαξη μέχρι τις 16.00).

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είναι συγγενείς αλλά τσακώθηκαν και τα έσπασαν σε Γείτονα και Κωστέα Γείτονα.

Αρα καμία σχέση το ένα εκπαιδευτικό πρόγραμμα με το αλλο, no ?

 

Γιατι δίαβασα καποια καλα πραγματα για τον Κωστεα Γειτονα σε σχέση με τις τιμές και τι προσφέρει αλλα δεν εχω ιδεα τι δουλεια κανει ο αλλος ξαδελφος-θειος-μπατζανακης που τα εσπασαν, ο Γειτονας. Υπαρχει κανεις να μας διαφωτησει ? Εστω καποιος που να πηγε στο σχολειο να ενημερωθει ?

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως χρεώνουν κάποιες δραστηριότητες παραπάνω. Σε αυτά που έχω ψάξει εγώ, η τιμή του υπουργείου είναι για μέχρι το ωράριο των δημοσίων. Μετά χρεώνουν παραπάνω (εκτός από τη Λεόντειο, που έχει δωρεάν φύλαξη μέχρι τις 16.00).

 

Η τιμή ήταν χωρίς δραστηριότητες, και προσφέρουν 2 ώρες μελέτης δωρεάν ήταν ξεκάθαρο. Oi Δραστηριότητες είναι extra. Τελικά τι ισχύει κανείς δεν ξέρει!

Link to comment
Share on other sites

Και όμως kyra υπάρχει κάτι που μπορείς να συγκρίνεις ανάμεσα στα σχολεία όποιας κατηγορίας και αυτό είναι η στάση, το attitude των ανθρώπων που σε ενημερώνουν και εκείνη τη στιγμή είναι εκπρόσωποι του σχολείου και υπεύθυνοι να σε εμπνεύσουν υποτίθεται για το τί γίνεται σε αυτό. Δε μπορούμε να συγκρίνουμε τα δίδακτρα ανάμεσα στα μεγάλα και στα μικρά σχολεία γιατί όπως λες τα μεγάλα προσφέρουν άλλες δυνατότητες από εγκαταστάσεις, δραστηριότητες κλπ. Συμφωνώ. Αλλά η εκπαίδευση είναι εκπαίδευση. Εκτός και αν πιστεύουν ότι πας εκεί, βλέπεις τις εγκαταστάσεις και πέφτεις ξερός. Και πάλι δεν έκανα σύγκριση ανάμεσα στου Ζηρίδη και στου Πασχάλη, απλά έτυχε να γράψω για το ένα κάτω από το άλλο, αλλά χωριστά!:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες τις μανούλες.

 

Μήπως έχει επισκεφτεί κάποιος τις εγκαταστάσεις τις Ελληνικής Παιδείας (Μαρούσι ή Ηράκλειο) και γενικότερα τι εντυπώσεις αποκόμισε?

 

Ξέρω ότι το σχολείο αυτό έχει μια ιδιαιτερότητα. Το έντονο ενδιαφέρον για την θρησκεία. Ισχύει κάτι τέτοιο? Σαν ιδιωτικό σχολείο τι διαφορές έχει από ένα δημόσιο? Γιατί σε σύγκριση με ένα άλλο ιδιωτικό αρκετά πιο ακριβό, οι διαφορές είναι εμφανείς.

 

Όποια βοήθεια ευπρόσδεκτη.

 

Ευχαριστώ

Η Δαναη μου ήρθε 16-2-2008

Αντίο μεμπάκι 28-7-2010

Ο Τάσος μου ήρθε 22-8-2011

Link to comment
Share on other sites

Μια φίλη που πάει τα παιδιά της χρόνια εκεί, είναι πολύ ευχαριστημένη και λέει ότι στο μεγάλο της παιδί βλέπει πράγματα που τα έμαθε εκεί μικρός και τα εφαρμόζει τώρα που είναι μεγάλος ( σε θέματα παιδείας). Ομως ξέρω ότι απευθύνεται σε γονείς που είναι πολύ θρησκευόμενοι. Συνήθως αυτοί οι γονείς είναι πολύ ευχαριστημένοι. Αν δεν ανήκεις σε αυτή την κατηγορία μάλλον δεν θα σε ικανοποιήσει απόλυτα. Είμαι και εγώ σε αναζήτηση σχολείου στα βόρεια και το έχω ψάξει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και όμως kyra υπάρχει κάτι που μπορείς να συγκρίνεις ανάμεσα στα σχολεία όποιας κατηγορίας και αυτό είναι η στάση, το attitude των ανθρώπων που σε ενημερώνουν και εκείνη τη στιγμή είναι εκπρόσωποι του σχολείου και υπεύθυνοι να σε εμπνεύσουν υποτίθεται για το τί γίνεται σε αυτό. Δε μπορούμε να συγκρίνουμε τα δίδακτρα ανάμεσα στα μεγάλα και στα μικρά σχολεία γιατί όπως λες τα μεγάλα προσφέρουν άλλες δυνατότητες από εγκαταστάσεις, δραστηριότητες κλπ. Συμφωνώ. Αλλά η εκπαίδευση είναι εκπαίδευση. Εκτός και αν πιστεύουν ότι πας εκεί, βλέπεις τις εγκαταστάσεις και πέφτεις ξερός. Και πάλι δεν έκανα σύγκριση ανάμεσα στου Ζηρίδη και στου Πασχάλη, απλά έτυχε να γράψω για το ένα κάτω από το άλλο, αλλά χωριστά!:)

 

Κάποιοι νομίζουν κι αυτό. Και να σου πω, πιάνει και αυτό. Δηλαδή, αν είναι να δώσω 8-10000 ευρώ το χρόνο, ναι, θέλω να δω και εγκαταστάσεις.

Το ξέρω ότι δεν έκανες σύγκριση, άλλωστε έχω καταλάβει τα κριτήριά σου. Επίσης ξέρω ότι μερικά σχολεία βασίζονται στο όνομά τους και στην εντυπωσιακή τους εικόνα. Αυτό πουλάνε. Απλά θέλω να πω ότι στο μικρό σχολείο έχεις πιο πολλές πιθανότητες να σου κάνει ξενάγηση ο ιδιοκτήτης του σχολείου, που το αγαπάει και το νοιάζεται, ή μία κυρία που είναι εκεί 200 χρόνια και είναι το σπίτι της και όχι ένας 'πωλητης' που προωθεί ένα προϊόν. Αυτό δε σημαίνει ότι το ένα είναι καλό και το άλλο όχι. Δυστυχώς πρέπει να κρίνουμε με κριτήρια δικά μας και φυσικά ένα από το κριτήρια είναι και η πρώτη εντύπωση.

Link to comment
Share on other sites

τελικα, εχει καποιος εμπειρία από τον παιδικό σταθμό και το δημοτικο της Μαιρης Αργύρη?

 

 

θα παω συντομα να επισκευτω τον παιδικο και θα σου πω.

ειναι στην περιοχη μου και εχω ακουσει πολυ καλα λογια.

ειναι υποψηφιος για εμας απο σεπτεμβρη.

για το δημοτικο δεν εχω ιδεα ομως.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Εγώ σκέφτομαι του χρόνου να στείλω την κορούλα μου στο παιδικό σταθμό στα Εκπαιδευτήρια Πλάτων στα Γλυκά Νερά (Λόφος Φούρεζι). Γνωρίζει κανείς κάτι για αυτό το εκπαιδευτήριο? Μας ήρθε διαφημιστικό έντυπο με DVD και εγώ και ο άντρας μου εντυπωσιαστήκαμε από τις εγκαταστάσεις. Θα ήθελα όμως και τι γνώμη άλλων γονέων εάν στέλνουν τα παιδιά τους εκεί ή έχουν ακούσει κάτι από φίλους, συγγενείς.

 

Ευχαριστώ Πολύ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κάποιοι νομίζουν κι αυτό. Και να σου πω, πιάνει και αυτό. Δηλαδή, αν είναι να δώσω 8-10000 ευρώ το χρόνο, ναι, θέλω να δω και εγκαταστάσεις.

Το ξέρω ότι δεν έκανες σύγκριση, άλλωστε έχω καταλάβει τα κριτήριά σου. Επίσης ξέρω ότι μερικά σχολεία βασίζονται στο όνομά τους και στην εντυπωσιακή τους εικόνα. Αυτό πουλάνε. Απλά θέλω να πω ότι στο μικρό σχολείο έχεις πιο πολλές πιθανότητες να σου κάνει ξενάγηση ο ιδιοκτήτης του σχολείου, που το αγαπάει και το νοιάζεται, ή μία κυρία που είναι εκεί 200 χρόνια και είναι το σπίτι της και όχι ένας 'πωλητης' που προωθεί ένα προϊόν. Αυτό δε σημαίνει ότι το ένα είναι καλό και το άλλο όχι. Δυστυχώς πρέπει να κρίνουμε με κριτήρια δικά μας και φυσικά ένα από το κριτήρια είναι και η πρώτη εντύπωση.

 

Μα εννοείται ότι αν δώσεις 8-10000 το χρόνο θα θες να δεις εγκαταστάσεις, μη σου πω τον... ουρανό με τα άστρα. Πάντως οι τιμές που μου είπαν στου Ζηρίδη δεν είχαν καμια σχέση με ό,τι βλέπεις στη σελίδα του υπουργείου εμπορίου. Σου στέλνω πμ.

Βρε παιδί μου, ποια ξενάγηση! Εδώ σου λέω ότι ρώτησα για το πρόγραμμα

fastrackids που το έχω σταμπάρει εδώ και καιρό και ξέρω ότι το έχουν και στου Ζηρίδη (και αλλού) και τί μου είπαν;;; Είναι λέει ΚΑΤΙ σαν το μάθημα που γίνεται στο διαδραστικό πίνακα του νηπιαγωγείου!!! Τελεία. Και παύλα. :lol:Αυτό είχε να μου πει!

 

Και για να γίνω πιο σαφής το μονο που μου ανέλυσαν ήταν η "επιδότηση" έκπτωσης που δίνει η διεύθυνση και πως μπορώ να πληρώσω και ότι πρέπει να αποφασίσω γρήγορα γιατί έχουν πολλές αιτήσεις!!!:shock::shock::shock:

 

Μην ανησυχείς και εγώ κρίνω όχι μόνο από την εντύπωση που μου έδωσαν οι υπεύθυνες αλλά και από αυτά που είδα μέσα στις τάξεις να εξελίσσονται κλπ.

Τεκμηριωμένη άποψη για ένα σχολείο από μια επίσκεψη φυσικά και δεν μπορείς να έχεις! Τέλος πάντων, αν κάποια μαμά στέλνει εκεί τα παιδιά της και διαφωνεί ας μας το πει, θα χαρώ να μάθω ότι κάνω λάθος!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα...

Εγω πηγα σε αυτο το σχολειο.Πηγα εκει στο συγκροτημα της Πευκης,οταν ημουν στην 3η Γυμνασιου και στην 1η Λυκειου.Τοσο αντεξα.Τοτε ηταν και θηλεων.Των αρρενων ηταν στο Μαρουσι.Τωρα ειναι μεικτο και στο Μαρουσι μονο αν δεν κανω λαθος...

Το σχολειο αυτο ειναι παααααρα πολυ θρησκευομενο,οποτε αναλογα το τι θελει ο καθενας,και πως πιστευει...Εγω δεν αντεξα...Ηταν υπερβολικο για μενα,να με πανε στο γραφειο και να μου κανει παρατηρηση ο εποπτης επειδη στην σχολικη εκδρομη τραγουδουσα με τις φιλες μου το "πουκαμισο το θαλασσι".......Σε γενικες γραμμες ηταν πολυ αυστηρο...δεν χρειαζεται τοσο πολυ....

Οσο για το ακαδημαικο του μερος,δεν μπορω να πω οτι ειναι φοβερο...Πιο πολλα εμαθα αργοτερα στο δημοσιο παρα εκει...

Η αληθεια ειναι βεβαια οτι ο αδερφος μου που πηγε στο Δημοτικο της "Παιδειας",που ηταν τοτε στην Κυψελη,εμαθε παρα πολλα πραγματα,και γενικα ειμασταν πολυ ευχαριστημενοι.Θα ηθελα το παιδι μου να παει στο Δημοτικο εκει...αλλα οχι στο Γυμνασιο και στο Λυκειο.Με τιποτα...

Σε γενικες γραμμες περισσοτερα αρνητικα εχει το σχολειο αυτο παρα θετικα...παντα μιλαω για γυμνασιο και λυκειο....Α!Ξεχασα να σας πω οτι ολες οι καθηγητριες εκει,ειναι αφιερωμενες στον Θεο και πολυ κολλημενες.....Και φοραγαμε και στολη!!!!!!Αυτο.οπως το παρει κανεις.Καλο για ατομα που δεν ειναι και στην καλυτερη οικονομικη κατασταση...Απ'την αλλη,αφου ειναι σε καλη οικονομικη κατασταση ωστε να πληρωνουν διδακτρα για ιδιωτικο,νομιζω πως ειναι περιττη η στολη...αν την εχουν ακομα......

Το μονο καλο που εχω να θυμαμαι απο κει,ειναι τα πολυ καλα παιδια,με τα οποια και σημερα κανουμε παρεα...αλλα καλα παιδια υπαρχουν παντου.

Αυτααααα............:lol:

Link to comment
Share on other sites

Τα διδακτρα σε ολα τα σχολεια ειναι με το χρονο & οχι με τους μηνες οπως σε καποιους παιδικους σταθμους. Εαν ειναι π.χ. 6000 πληρωνεις ολο το ποσο για το 9μηνο που θεωρειται ενα σχολικο ετος.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΟΛΙΣ ΠΡΙΝ 2 ΜΕΡΕΣ ΕΓΡΑΨΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΣΤΟΝ ΠΛΑΤΩΝΑ . ΜΕΝΟΥΜΕ ΡΑΦΗΝΑ ΚΑΙ ΑΚΟΥΣΑΜΕ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΑΡΚΕΤΟΥΣ ΓΝΩΣΤΟΥΣ. ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΚΑΝΑΜΕ ΚΑΛΑ:lol:

Link to comment
Share on other sites

Τα διδακτρα σε ολα τα σχολεια ειναι με το χρονο & οχι με τους μηνες οπως σε καποιους παιδικους σταθμους. Εαν ειναι π.χ. 6000 πληρωνεις ολο το ποσο για το 9μηνο που θεωρειται ενα σχολικο ετος.
`

 

Στα περισσοτερα ναι, οχι σε ολα ομως. Εγω πηγα σε 2 ΙΔΙΩΤΙΚΑ ΣΧΟΛΕΙΑ που ειναι με το μηνα και αν φυγεις δε σε χρεωνουν για τους υπολοιπους μηνες.

Link to comment
Share on other sites

Μα και αυτά που ζητούν τρεις ή πέντε δόσεις, δεν μπορούν να σου ζητήσουν τα υπόλοιπα, εφόσον φύγεις. Ακόμα και δικαστικά να πάνε, θα πρέπει να αποδείξουν ότι για να πάρουν εσένα, δεν πήραν άλλο παιδάκι και έχασαν τα χρήματα.Το πόσες δόσεις θα γίνουν τα δίδακτρα είναι θέμα συνεννόησης με το σχολείο. όταν οι γονείς είναι μισθωτοί, τα σχολεία δέχονται τη μηνιαία δόση. Πάντα όμως υπολογίζουν ένα συνολικό ποσό....

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!

ΠΡΕΠΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΩ. ΤΟ ΕΝΑ ΜΟΥ ΑΓΟΡΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΓΕΝΝΗΜΕΝΟ ΤΟ 2007 ΚΑΙ ΑΠΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΘΑ ΠΑΕΙ ΠΡΟΝΗΠΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΕΝΝΗΜΕΝΟ ΤΟ 2009 ΚΑΙ ΑΠΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΘΑ ΠΑΕΙ ΠΡΟΠΡΟΝΗΠΙΑ. ΤΑ ΕΧΩ ΔΕΙ ΟΛΑ ΣΧΕΔΟΝ ΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΣΤΟ Π. ΦΑΛΗΡΟ. ΑΥΤΑ ΤΑ ΤΡΙΑ ΜΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΤΡΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΚΑΤΙ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ. ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΨΗ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ? ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΟΥΣΕ Η ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ. ΕΙΜΑΙ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΗ ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΑΓΩΝΙΑ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!

ΠΡΕΠΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΩ. ΤΟ ΕΝΑ ΜΟΥ ΑΓΟΡΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΓΕΝΝΗΜΕΝΟ ΤΟ 2007 ΚΑΙ ΑΠΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΘΑ ΠΑΕΙ ΠΡΟΝΗΠΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΕΝΝΗΜΕΝΟ ΤΟ 2009 ΚΑΙ ΑΠΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΘΑ ΠΑΕΙ ΠΡΟΠΡΟΝΗΠΙΑ. ΤΑ ΕΧΩ ΔΕΙ ΟΛΑ ΣΧΕΔΟΝ ΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΣΤΟ Π. ΦΑΛΗΡΟ. ΑΥΤΑ ΤΑ ΤΡΙΑ ΜΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΤΡΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΚΑΤΙ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ. ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΨΗ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ? ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΟΥΣΕ Η ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ. ΕΙΜΑΙ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΗ ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΑΓΩΝΙΑ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.

 

Καλημέρα Σύλβια,

 

Το μόνο που μπορώ να σου πω είναι για τον Ξενόπουλο και αυτό όχι θετικά σχόλια. Μιλάω για το δημοτικό στο οποίο είχα τρία άτομα απο το προσωπικό μου περιβάλλον που έστελναν τα παιδιά τους εκεί και δεν ήταν καθόλου ευχαριστημένοι και οι τρεις σταμάτησαν να τα στέλνουν εκεί. Λεπτομέριες δεν ξέρω να σου πω, δεν ρώτησα κι όλας. Πάντως επειδή και εμένα θα ξεκινήσει η μεγάλη μου απο Σεπτέμβρη προνήπιο ούτε καν το επισκεύτηκα. Για τα υπόλοιπα δεν έχω ακούσει τίποτα για να σε βοηθήσω.:)

eNortjKzUjI0tLQ0NVOyBlwwFasC3A,,85.pngeNortjKzUjI0tLQ0NVWyBlwwFagC2w,,34.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Σύλβια.

Μπορώ να σου πω για τα καινούργια μπαλόνια. Έχω ακούσει τα καλύτερα από καλή μου φίλη που τα έστελνε και είχα και τις καλύτερες εντυπώσεις από την επίσκεψή μου εκεί. Είναι σχολείο με φιλοσοφία και άποψη, δραστηριότητες και γενικά νομίζω ότι κάνουν πολύ καλή δουλειά. Απλά εμένα δεν μου άρεσε ο εσωτερικός χώρος, τον βρήκα μικρό και σκοτεινό. Αυτός είναι ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ λόγος που δε έστειλα τα παιδιά εκεί.

Καλή τύχη στην επιλογή σου.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...