Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Περίεργος πόνος και ανησυχία


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα! Τον τελευταίο καιρό είχα σχετικά σπάνια ένα πόνο από κάτω γύρω από τον κόλπο και πιο μπροστά. Από χτες το έχω πιο έντονα και σχεδόν συνέχεια. Πήρα τον γιατρό μου τηλ και μου είπε πως από τη στιγμή που δεν έχω καθόλου πόνους στην κοιλιά δεν είναι τίποτα. Αυτόν τον πόνο τον είχα πάντα τη δεύτερη ή τρίτη μέρα περιόδου αφού είχε τελειώσει η πολύ έντονη ροή και κάποιες φορές μετά από έντονη σεξουαλική επαφή.

 

Έχω αγχωθεί λίγο παρ' ότι μου είπε ο γιατρός ότι δεν είναι τίποτα. Είμαι υπερβολική;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


δεν ειμαι γιατρος αλλα απο προσωπικη εμπειρια (ετσι ξεκινησα κι εγω να ποναω μεχρι που εκανα συσπασεις και τωρα κρεβατωθηκα) θα σου πω απλα να μην κουραζεσαι κ να κανεις οτι σου λεει ο γιατρος.

Link to comment
Share on other sites

1 μηνα το εχω τωρα...μια με πιανει μια με αφηνει.ειμαι 26+2.το πρωι που σηκωνομαι ξεκουραστη δεν με ενοχλει.αν κουρατω με πιανει.εγω ειμαι αδυνατη κ σκεφτομαι μηπως ειναι το βαρος του μωρου...θα του το πω κ εγω την αλλη βδ που θα τον δω.καμια αλλη κοπελα ξερει κατι γι'αυτο?

s0g0p2.png

5wRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μου είπε και η μαμά μου για το βάρος και στην εβδομάδα που είμαι τώρα το θεωρώ λογικό. Σήμερα δεν πονάω καθόλου. dimi εσένα πότε ξεκίνησαν οι συσπάσεις; την άλλη βδομάδα μπαίνω στο μήνα μου και ακόμα και συσπάσεις να είναι και αυτό φυσιολογικό το θεωρώ. Εν τω μεταξύ τις τελευταίες μέρες έχω και περισσότερα υγρά άοσμα στην αρχή αλλά μυρίζουν μετά από λίγη ώρα αν δεν αλλάξω αμέσως εσώρουχο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω ειμαι στην 26 εβδομαδα...πονακια δεν εχω..μονο αμα κουραστω,τα οποια μετα περνανε αμα ξαπλωσω...γυρω γυρω απο την κοιλιτσα τα νιωθω σαν σφυξιματακια.εχω παρει φορα τα μαγαζια για το δωματιο της μικρης μου ε...και οσο να'ναι κουραζομαι...:P..βεβαια με το μετρο οχι καθε μερα...ο γιατρος μου εχει πει...οτι ειναι το αλαρμ μου...οτι κουραστηκα και θελω ξαπλα...και αυτο κανω φυσικα...Και απο υγρα εχω φουλ!!!!...βεβαια δεν με ενοχλουν...δεν εχω δηλαδη φαγουρα...ουτε περιεργη οσμη....προς το παρον!!αυτα!!!!με το καλο σε ολες!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από μήκυτες έχω άσχημη εμπειρία. Αρκετά χρόνια τώρα εκεί που καθαρίζω εκεί κολλάω πάλι... Όπως είπε και ο γιατρός μου μου έχει μείνει κοσούρι πλέον. Σε όλη την εγκυμοσύνη εμφανίστηκαν 2 φορές και τώρα φοβάμαι λόγω του τοκετού δεν θα ήθελα να κολλήσω πάλι ειδικά τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...