Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

κοριτσια ποιες περιμενουμε μετα απο εμβρυομεταφορα


djina76

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια & καλό κουράγιο!!

Μπήκα ξανά στην παρέα σας για 4 φορά!! Ελπίζω κ τυχερή!!

Ήθελα να ρωτήσω κάτι , ο γιατρός μου είπε ότι έχω μια ελαφριά μόλυνση του τραχήλου ;; Έχει τύχει σε καμία;;

που θα πάει θα έρθει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 466
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Θα παρεις το χρονο που χρειαζεσαι, θα το τοποθετησεις μεσα σου, και θα συνεχισεις την προσπαθεια. Μανες θα γινουμε ολες!! Θεμα χρονου ειναι!! Ωραια για την υστεροσκοπηση - ο γιατρος θα τα δει ολα μεσα και οτι χρειαζεται το καθαριζει εκεινη τη στιγμη. Εχω κανει 2 υστεροσκοπησεις και μια λαπαροσκοπηση. Μην τη φοβασαι καθολου! Μπαμ μπαμ θα γινει! Σε πιο κεντρο πηγαινεις;

 

το οτι "καθαριζει" εκεινη τη στιγμη οτι βρει, το διαβασα ναι. πες μου κατι σε παρακαλω.

μετα την υστεροσκοπηση, εγινες "μαχιμη" για εξωσωματική αμεσως ή χρειάστηκε καποιο διάστημα, καποια θεραπεία που χρειάστηκε καποιο διάστημα?

Link to comment
Share on other sites

το οτι "καθαριζει" εκεινη τη στιγμη οτι βρει, το διαβασα ναι. πες μου κατι σε παρακαλω.

μετα την υστεροσκοπηση, εγινες "μαχιμη" για εξωσωματική αμεσως ή χρειάστηκε καποιο διάστημα, καποια θεραπεία που χρειάστηκε καποιο διάστημα?

 

Καλημέρα brilliant ! Συγνώμη που μπαίνω στην κουβέντα απλά επειδή μου έτυχε η παραπάνω σου ερώτηση εγώ έκανα υστεροσκοπηση κ μετά αδιαθέτησα κ ξεκίνησα για έμβρυο μεταφορά γιατί είχα κατεψυγμένα!! Είχα πολύποδα κιόλας!!

Σου εύχομαι καλή συνέχεια:wink:

που θα πάει θα έρθει!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα brilliant ! Συγνώμη που μπαίνω στην κουβέντα απλά επειδή μου έτυχε η παραπάνω σου ερώτηση εγώ έκανα υστεροσκοπηση κ μετά αδιαθέτησα κ ξεκίνησα για έμβρυο μεταφορά γιατί είχα κατεψυγμένα!! Είχα πολύποδα κιόλας!!

Σου εύχομαι καλή συνέχεια:wink:

 

γιατι συγγνωμη. εδω γραφουμε για να λεει ο καθενα τις εμπειριες του - γνωμη του.

εγω δεν ξερω αν εχω κατι. θα κανω υστεροσκοπηση γιατι απετυχε εξωσωματικη με τελεια εμβρυα. ψαχνοντας παω

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια... Πως ειστε? Εμενα με εχει πιασει ενας πανικοσ απο χθες - εκλαιγα ολη μερα -δηλωνω ενστικτο οτι δεν τα καταφεραμε - ο αντρας μου λεει μαλλον οι ορμονες ειναι και τα φαρμακα. Αυριο θα παω για χοριακη το πρωι οποτε λογικα μεχρι αυριο το βραδυ θα ξερω.

 

Νολα μου απο οσο εχω ακουσει μετα απο υστεροσκοπηση ειναι πιο γονιμο το εδαφος αν σου εχει καθαρισει πολυποδες κλπ.

 

Κι εγω τον προηγουμενο μηνα εκανα τη δευτερη υστεροσκοπηση (διαγνωστικη) και λαπαροσκοπηση και σαλπιγγογραφια - 3 σε 1 - μου ειπε ο γιατροσ αφου μπαινεις για λαπαροσκοπηση καλυτερα να τα κανουμε και τα αλλα να μαστε σιγουροι.

 

Μετα απο υστεροσκοπηση λογικα δε χρειαζεσαι θεραπεια - μια αντιβιωση θα παρεις - τωρα βεβαια σου λεω με βαση τις δικες μου εμπειριες.

 

Κοριτσια ποιες ειμαστε για αυτη τη βδομαδα με χοριακες?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια... Πως ειστε? Εμενα με εχει πιασει ενας πανικοσ απο χθες - εκλαιγα ολη μερα -δηλωνω ενστικτο οτι δεν τα καταφεραμε - ο αντρας μου λεει μαλλον οι ορμονες ειναι και τα φαρμακα. Αυριο θα παω για χοριακη το πρωι οποτε λογικα μεχρι αυριο το βραδυ θα ξερω.

 

Νολα μου απο οσο εχω ακουσει μετα απο υστεροσκοπηση ειναι πιο γονιμο το εδαφος αν σου εχει καθαρισει πολυποδες κλπ.

 

Κι εγω τον προηγουμενο μηνα εκανα τη δευτερη υστεροσκοπηση (διαγνωστικη) και λαπαροσκοπηση και σαλπιγγογραφια - 3 σε 1 - μου ειπε ο γιατροσ αφου μπαινεις για λαπαροσκοπηση καλυτερα να τα κανουμε και τα αλλα να μαστε σιγουροι.

 

Μετα απο υστεροσκοπηση λογικα δε χρειαζεσαι θεραπεια - μια αντιβιωση θα παρεις - τωρα βεβαια σου λεω με βαση τις δικες μου εμπειριες.

 

Κοριτσια ποιες ειμαστε για αυτη τη βδομαδα με χοριακες?

 

η αντιβίωση κράτησε πολυ ή στον επόμενο κυκλο έκανες κανονικά την εξωσωματική? εγω ειχα κανει υστεροσαλπιγγογραφία και δεν ειχε δειξει τιποτα. οποτε θα κανω υστεροσκοπηση ψάχνοντας...

ο αντρας σου εχει δικιο. εγω ειχα και απιστευτη υπνηλια. Η χωριακή κανει κανενα 2ωρο να βγει το αποτέλεσμα. ανάλογα με το κέντρο. σου έυχομαι ολοψυχα να εχεις καλα νέα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια κ καλές τριψήφιες χοριακές εύχομαι!!!

Ήθελα να πω ότι κ εγώ μετά απο 3 αποτυχημένες εξωσωμάτικες, τον μάρτιο έκανα υστεροσκόπηση κ ο γιατρός μου "έξησε" λίγο τη μήτρα γιατί κατά τα άλλα ήμουν μια χαρά, κ τον απρίλιο μεταφέραμε 2 κατεψυγμένες βλαστοκύστες κ έμεινα έγκυος....!!!!!τετάρτη θα πάμε να ακούσουμε καρδούλα!!!!!

Νομίζω ότι η υστεροσκόπηση βοήθησε πολύ....

Φιλιά σε όλες κ καλά αποτελέσματα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια κ καλές τριψήφιες χοριακές εύχομαι!!!

Ήθελα να πω ότι κ εγώ μετά απο 3 αποτυχημένες εξωσωμάτικες, τον μάρτιο έκανα υστεροσκόπηση κ ο γιατρός μου "έξησε" λίγο τη μήτρα γιατί κατά τα άλλα ήμουν μια χαρά, κ τον απρίλιο μεταφέραμε 2 κατεψυγμένες βλαστοκύστες κ έμεινα έγκυος....!!!!!τετάρτη θα πάμε να ακούσουμε καρδούλα!!!!!

Νομίζω ότι η υστεροσκόπηση βοήθησε πολύ....

Φιλιά σε όλες κ καλά αποτελέσματα

 

μπραβοοοοοο

αντε με το καλο. ο επιμενων νικα

Link to comment
Share on other sites

Vbrillis μετα την υστεροσκοπηση αδιαθετεις μια φορα και ξεκινας να φτιαχνεις ενδομητριο.

Επισης στην υστεροσκοπηση γινετε και το scratching που ειπε και η κοπελα πριν και εχεις μεγαλυτερς πιθανοτητες.

Ποτε πας στον γιατρο?

NMVcp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Vbrillis μετα την υστεροσκοπηση αδιαθετεις μια φορα και ξεκινας να φτιαχνεις ενδομητριο.

Επισης στην υστεροσκοπηση γινετε και το scratching που ειπε και η κοπελα πριν και εχεις μεγαλυτερς πιθανοτητες.

Ποτε πας στον γιατρο?

 

πεμπτη για να τα κουβεντιασουμε. περιμενω να αδιαθετησω πρωτα αυτες τις ημερες και προφανως θα κανω την υστεροσκοπηση αμεσως.

scratching? τι αλλο θα μαθουμε.

Link to comment
Share on other sites

η αντιβίωση κράτησε πολυ ή στον επόμενο κυκλο έκανες κανονικά την εξωσωματική? εγω ειχα κανει υστεροσαλπιγγογραφία και δεν ειχε δειξει τιποτα. οποτε θα κανω υστεροσκοπηση ψάχνοντας...

ο αντρας σου εχει δικιο. εγω ειχα και απιστευτη υπνηλια. Η χωριακή κανει κανενα 2ωρο να βγει το αποτέλεσμα. ανάλογα με το κέντρο. σου έυχομαι ολοψυχα να εχεις καλα νέα.

 

 

Η αντιβιωση κρατησε 5 μερες νομιζω - ναι καπακι στον επομενο κυκλο καναμε την εξωσωματικη. Μην τη φοβασαι την υστεροσκοπηση δεν ειναι τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

το οτι "καθαριζει" εκεινη τη στιγμη οτι βρει, το διαβασα ναι. πες μου κατι σε παρακαλω.

μετα την υστεροσκοπηση, εγινες "μαχιμη" για εξωσωματική αμεσως ή χρειάστηκε καποιο διάστημα, καποια θεραπεία που χρειάστηκε καποιο διάστημα?

 

"μαχιμη" αμεσως!!! Σου λεω εκανα combo 3 σε 1! Μια χαρα θα πανε ολα θα δεις - θα μπει μεσα να δει τι γινεται απο πρωτο χερι οχι υπερηχους κλπ. Επισης μετα παιζει και DVD να ξερεις απο την επεμβαση - ποπ κορν κοκα κολα και ταινια!! χαχα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια κ καλές τριψήφιες χοριακές εύχομαι!!!

Ήθελα να πω ότι κ εγώ μετά απο 3 αποτυχημένες εξωσωμάτικες, τον μάρτιο έκανα υστεροσκόπηση κ ο γιατρός μου "έξησε" λίγο τη μήτρα γιατί κατά τα άλλα ήμουν μια χαρά, κ τον απρίλιο μεταφέραμε 2 κατεψυγμένες βλαστοκύστες κ έμεινα έγκυος....!!!!!τετάρτη θα πάμε να ακούσουμε καρδούλα!!!!!

Νομίζω ότι η υστεροσκόπηση βοήθησε πολύ....

Φιλιά σε όλες κ καλά αποτελέσματα

 

Συγχαρητηρια κουκλα μου!!! Με το καλο να ακουσετε το μωρακι σας!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Η αντιβιωση κρατησε 5 μερες νομιζω - ναι καπακι στον επομενο κυκλο καναμε την εξωσωματικη. Μην τη φοβασαι την υστεροσκοπηση δεν ειναι τιποτα.

 

τα φοβαμαι ολα πλεον. ανηκω στο 1% της πρόωρης εμμηνοπαυσης πριν από τα 40 και παω σε εξωσωματική με ποσοστο επιτυχιας 80% και τελεια εμβρυα και χανω...

:):):):):)

αντε με το καλο, να εχεις καλά νεα αυριο.

να χαμογελασουμε λιγακι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τα φοβαμαι ολα πλεον. ανηκω στο 1% της πρόωρης εμμηνοπαυσης πριν από τα 40 και παω σε εξωσωματική με ποσοστο επιτυχιας 80% και τελεια εμβρυα και χανω...

:):):):):)

αντε με το καλο, να εχεις καλά νεα αυριο.

να χαμογελασουμε λιγακι...

 

Καλησπέρα κορίτσια! Avatar83 καλή επιτυχία για αύριο!!

vbrillis θέλω να σε ρωτήσω σχετικά μ΄αυτό που λες για την πρόωρη εμμηνόπαυση.. Από που ακριβώς το κατάλαβες αυτό ότι ισχύει στην περίπτωσή σου;; Εγώ είμαι 36 κ επειδή στη θεία μου στα 37 της της κόπηκε η περίοδος ( βέβαια είχε τραβήξει κ μια μεγάλη στενοχώρια 10 χρόνια πριν- δεν ξέρω αν παίζει ρόλο) σκέφτομαι μήπως παίζει κληρονομικότητα κ θα ήθελα να μου πεις για συμπτώματα . :?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Avatar83 καλή επιτυχία για αύριο!!

vbrillis θέλω να σε ρωτήσω σχετικά μ΄αυτό που λες για την πρόωρη εμμηνόπαυση.. Από που ακριβώς το κατάλαβες αυτό ότι ισχύει στην περίπτωσή σου;; Εγώ είμαι 36 κ επειδή στη θεία μου στα 37 της της κόπηκε η περίοδος ( βέβαια είχε τραβήξει κ μια μεγάλη στενοχώρια 10 χρόνια πριν- δεν ξέρω αν παίζει ρόλο) σκέφτομαι μήπως παίζει κληρονομικότητα κ θα ήθελα να μου πεις για συμπτώματα . :?

 

με μενα η επιστημη σηκωνει τα χερια. δεν ειχα συμπτωματα. απλά δεν ανταποκριθηκα σε φαρμακα και εβγαλα μονο ενα και δυο ωαρια σε δυο κυκλους και αυτα φτωxα με αμη 0.9,

σε φυσικό κύκλο εβγαλα ενα ωαριο με το ζορι και απο το πουθενα η fsh ανεβηκε στο 31. σε οσους γιατρους πηγα μου ειπαν προωρη εμμηνοπαυση, αποθεμα ωαριων τελος.

υ.γ. α στην μανα μου η περιοδος της κοπηκε στα 54!!!

Link to comment
Share on other sites

με μενα η επιστημη σηκωνει τα χερια. δεν ειχα συμπτωματα. απλά δεν ανταποκριθηκα σε φαρμακα και εβγαλα μονο ενα και δυο ωαρια σε δυο κυκλους και αυτα φτωμα με αμη 0.9,

σε φυσικό κύκλο εβγαλα ενα ωαριο με το ζορι και απο το πουθενα η fsh ανεβηκε στο 31. σε οσους γιατρους πηγα μου ειπαν προωρη εμμηνοπαυση, αποθεμα ωαριων τελος.

υ.γ. α στην μανα μου η περιοδος της κοπηκε στα 54!!!

 

Κατάλαβα.. Άρα δεν είναι απόλυτο ότι μπορεί να είναι κληρονομικό.

Link to comment
Share on other sites

Η αντιβιωση κρατησε 5 μερες νομιζω - ναι καπακι στον επομενο κυκλο καναμε την εξωσωματικη. Μην τη φοβασαι την υστεροσκοπηση δεν ειναι τιποτα.

 

τι νεα εχουμε? να πανηγυρισουμε?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια...ειμαι κ εγω σε αναμονη για χοριακη...εκανα την εμβρυομεταφορα στις 20 /5 με 2 βλαστοκυστες...μια κατεψυγμενη κ μια φρεσκια...αναμικτα συναισθηματα...αρκετο αγχος.φοβαμαι το αρνητικο αποτελεσμα!!!ειναι η δευτερη εξωσωματικη που κανω...ευχομαι σε ολες σας να υγιεστατα μωρακια στην αγκαλιτσα σας γρηγορα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια...ειμαι κ εγω σε αναμονη για χοριακη...εκανα την εμβρυομεταφορα στις 20 /5 με 2 βλαστοκυστες...μια κατεψυγμενη κ μια φρεσκια...αναμικτα συναισθηματα...αρκετο αγχος.φοβαμαι το αρνητικο αποτελεσμα!!!ειναι η δευτερη εξωσωματικη που κανω...ευχομαι σε ολες σας να υγιεστατα μωρακια στην αγκαλιτσα σας γρηγορα!!!

 

Καλή επιτυχία! :P

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια...σήμερα έκανα την χοριακη μου και βγήκε θετική!!!!!86,39!!!!ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω!!!κλαίμε όλοι οικογενειακως!!!! Εύχομαι σε όλες εσάς που περιμένετε να έχετε το θετικό αποτέλεσμα που τόσο ποθειτε!!! :P

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...