Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

επισκληριδιο στο ΕΛΕΝΑ


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα,

ο καιρός πλησιάζει.. είμαι στα μέσα του ογδόου κ για αυτό τον λόγο έχω αρχίσει να ρωτάω τον γιατρό μου για την γέννα που όλο κ πλησιάζει κ όλο κ ανχωνομαι σαν πρώτο μου παιδάκι...το μεγαλύτερο μου ανχος εκτός από το να είναι υγιέστατος ο μπέμπης μου είναι η γέννα γιατί είμαι λίγο πολύ φοβητσιάρα αφού δεν έχω πατήσει σε νοσοκομείο ούτε για 1 ράμμα ποτέ ευτυχώς! για αυτό τον λόγο λοιπόν είχα στηριχτεί στην επισκληριδιο που είναι η χαρά της κάθε εγκύου.

έλα όμως που ο γιατρός μου είπε ότι δεν κάνουν επισκληριδιο στο φυσιολογικό τοκετό στο ελενα γιατί λέει δεν έχει αρκετούς αναισθησιολόγους που να καλύπτουν κ τους φυσιολογικούς τοκετούς:confused:. κάνουν λέει μόνο στην καισαρική... :confused:πείτε μου βρε κορίτσια έχει ρωτήσει κ καμία άλλη γιατί μου φένετε πολύ χαζή αυτή η απάντηση..:rolleyes: δηλαδή να πεθάνω από τους πόνους.. γιατί?????τι φταίω?? πονάω μόνο που το σκέφτομαι..

ευχαριστώ και καλή λευτεριά σε όλες μας!!!!!!

καλησπερα και απο μενα και καλη λευτερια! μπαινω και εγω στον 8ο σε λιγες μερες και με μια συντομη συζητηση γι'αυτο το θεμα με τον γιατρο μου οταν τον ρωτησα για επισκληριδιο μου ειπε πως φυσικα και κανουν αν το ζητησω και σε φυσιολογικο και σε καισαρικη! (γενναω και εγω στο ελενα). μαλιστα η απαντηση του ηταν οταν του ειπα:φυσικα και θα κανουμε δεν θα σε αφησω να τρελαθεις και απο τους πονους! πιστευω πως ειναι και θεμα γιατρου! εμενα ειναι διευθηντης εκει οποτε δεν ξερω αν παιζει καποιο ρολο!:confused: ας ερθει εκεινη η ωρα με το καλο και ευχομαι να πανε σε ολες μας καλα και να κρατησουμε στην αγκαλια μας τα αγγελουδια μας! :-P

as1cJTh0g410000MTA3MzUzZHwwMDczMDVkfHRvIG5lcmFpZGFraSBtb3UgZWluYWk.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα και απο μενα και καλη λευτερια! μπαινω και εγω στον 8ο σε λιγες μερες και με μια συντομη συζητηση γι'αυτο το θεμα με τον γιατρο μου οταν τον ρωτησα για επισκληριδιο μου ειπε πως φυσικα και κανουν αν το ζητησω και σε φυσιολογικο και σε καισαρικη! (γενναω και εγω στο ελενα). μαλιστα η απαντηση του ηταν οταν του ειπα:φυσικα και θα κανουμε δεν θα σε αφησω να τρελαθεις και απο τους πονους! πιστευω πως ειναι και θεμα γιατρου! εμενα ειναι διευθηντης εκει οποτε δεν ξερω αν παιζει καποιο ρολο!:confused: ας ερθει εκεινη η ωρα με το καλο και ευχομαι να πανε σε ολες μας καλα και να κρατησουμε στην αγκαλια μας τα αγγελουδια μας! :-P

Καλησπερα ρικι και εγω στο Ελενα θα γεννησω νομιζω οτι εχουμε και τον ιδιο γιατρο αν θελεις στειλε μου με πμ το ονομα του δικου σου.Α ποσο εβδομαδων εισαι?

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος ο γιατρός σου Riki..ο δικός μου ολο αρνητικά μου λέει για την επισκληρίδιο :( π.χ. οτι οι κίνδυνοι απο την επισκληρίδιο δεν είναι αμελητέοι... ότι η επισκληρίδιος μπορεί να μην με πιασει καλά, ότι μπορεί να μην μπορώ να σπρώξω και να χρησιμοποιήσουν βεντούζα για να το βγάλουν πράγμα που δεν είναι καλό για το μωρό...:-(και το χειροτερο που μου τη δίνει είναι όταν μου λέει οτι τόσες και τόσες γυναίκες γεννάνε χωρίς επισκληρίδιο :(.. εγώ όμως θέλω οπωσδήποτε να την έχω τουλάχιστον σαν επιλογή... οποτε ξεκινάω να το συζητήσουμε σοβαρά όλο βιάζεται και μου λέει να μην ανησυχώ και θα το ''δούμε''. Την επόμενη εβδομάδα όμως που μπαίνω στην 33 μου θα το ξεκαθαρίσουμε!:evil: Δεν πάει άλλο σκέφτομαι ακόμα και να αλλάξω μαιευτήριο σε περιπτωση που δεν 8α μπορέσω να εξασφαλίσω την επισκληρίδιο! Ελεος!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...