Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

επειγον!!ενεσεις κορτιζον και θηλασμος?


Recommended Posts

χθες εκανα την πρωτη ενεση και σημερα θα κανω την δευτερη επειδη εχω συσπασεις και ο γιατρος φοβατε προωρο τοκετο ειμαι στην35 εβδομ.

φοβαμαι πολυ εχω βεβαια εμπιστοσυνη στο γιατρο μου αλλα μηπως εχει καποια κοπελα εμπειρια ? και καπου διαβασα οτι μετα δεν κανει να θηλασω το μωρο ειναι αληθεια? σας παρακαλω απαντηστε μου αμεσα γιατι ανησυχω πολυ ευχαριστω

123379gbkck5awnc.gif

71653r1qw0j5654.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Jesus! Τι αλλο θα ακουσουμε γι' αυτον τον αμοιρο το θηλασμο?!

 

Δλδ, γιατι να μην κανει? Επειδη θα περασει στο παιδι μεσω του θηλασμου? Απο το αιμα σου δε περναει τωρα? Παλι ο θηλασμος φταιει?

 

Κοπελα μου, μην ακους βλακειες! Αστους να λενε!

 

Σχετικα με τον προωρο τοκετο και τις συσπασεις...τι ακριβως θες να μαθεις?

Κι εγω εκανα 2 ενεσεις γιατι ειχα συσπασεις με το που μπηκα στον 8ο. Το γιατι? Απο την κουραση....

 

 

Link to comment
Share on other sites

Χρειάστηκε να πάρω κορτιζόνη (μεγάλη δόση) για 10 μέρες λόγω μιας αλλεργίας. Αυτό έγινε 1 μήνα μετά που γέννησα όσο θήλαζα. Για εκείνο το διάστημα όλοι οι γιατροί μου συνέστησαν να σταματήσω τον θηλασμό. Μετά από 2 μέρες όμως που σταμάτησε η θεραπεία συνέχισα να θηλάζω κανονικά. Αν ο γιατρός σου απαγορέψει το θηλασμό λόγω φαρμάκων που παίρνεις μην το αγνοείς!

Τα fora και η "ενημέρωση" από θείες - φίλους κτλ δεν υποκαθιστούν κανένα γιατρό!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εγω σημερα μπηκα στον 8ο μηνα πως καταλαβαινουμε τις συσπασεις?

 

στις συσπασεις εχουμε πονακια συνηθως χαμηλα

123379gbkck5awnc.gif

71653r1qw0j5654.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας παρα πολυ

εχετε δικιο και θα ρωτησω και τον γιατρο μου αλλα και εμπειριες της καθε μιας μας ειναι μεγαλο σχολειο

123379gbkck5awnc.gif

71653r1qw0j5654.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κι εγώ χρειάστηκε να πάρω κορτιζόνη μερικές μέρες αφού γέννησα αλλά μου έδωσαν medrol σε χάπι που δεν αντενδύκνειται στο θηλασμό, οπότε συνέχισα κανονικά...

There is no way to be a perfect mother but a million ways to be a good one!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...