Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΤΡΑ - ΓΙΑΤΡΟΣ ΓΙΑ VBAC


Ν76

Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.

ΘΑ ΘΕΛΑ ΟΠΟΙΑ ΞΕΡΕΙ Ή ΕΧΕΙ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΓΙΑΤΡΟ ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΑ ΠΟΥ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ ΤΗΝ VBAC, ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ, ΠΟΥ ΝΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ Ή ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΝΑ ΣΤΕΛΝΕΙ ΚΑΠΟΙΝ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΜΙΑ ΠΕΝΤΑΕΤΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΑΙΔΙ ΓΙΑ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ. ΚΑΙ ΠΟΥ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΤΗΝ VBAC, ΟΧΙ ΝΑ ΛΕΕΙ ΝΑΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΑΝΕ ΜΙΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΓΙΑΤΙ ΔΗΘΕΝ ΤΟ ΕΝΑ Ή ΤΟ ΑΛΛΟ; ΥΠΑΡΧΕΙ Ή ΖΗΤΑΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ, ΟΕΟ;

ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΣΑΠΑΝΟ ΕΧΕΙ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΜΙΑ ΚΑΤΙ;

ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΧΡΗΣΙΜΗ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα,κοριτσι μου.Εγω εχω τον Τσαπανο.Ειναι εξαιρετος επιστημονας,σου εμπνεει σιγουρια και εμπιστοσυνη.Τον εμπιστευομαι με κλειστα ματια.Δεν ξερω τι ειναι το vbac,αλλα αλλα αν σου εχουν πει οτι ο Τσαπανος το υποστηριζει,τοτε μην το σκεφτεσαι καν.

Για ο,τι αλλο θελεις να με ρωτησεις πες μου να σου στειλω πμ.

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΤ' ΑΡΧΗΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.

ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΣ ΤΟΚΕΤΟΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΤΟΜΗ.

ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΓΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΤΗΣ ΕΚΑΝΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΥΟ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΚΑΙΣΑΡΙΚΕΣ!

ΞΕΡΕΙΣ ΑΝ ΕΧΕΙ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΑ ΙΑΤΡΕΙΑ; ΕΧΕΙΣ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ; ΗΤΑΝ ΕΚΕΙ; ΔΕΝ ΤΟ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕΓΑΛΟΚΑΘΗΓΗΤΗΣ; ΓΙΑΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΚΙ ΑΥΤΑ ΣΤΟ ΡΙΟ, ΑΛΛΑ ΘΑ ΘΕΛΑ ΝΑ ΞΑΝΑΓΕΝΝΗΣΩ ΕΚΕΙ ΟΧΙ ΤΟΣΟ ΓΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ (ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ), ΑΛΛΑ ΑΝ ΤΥΧΕΙ ΚΑΤΙ ΣΟΒΑΡΟ, ΟΠΩΣ ΕΤΥΧΕ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ, ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΙ.

ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΚΥΡΙΩΣ ΚΑΙ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ, ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΛΕΣ , ΕΙΣΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη,κουκλα μου που δεν σου απαντησα νωριτερα.

Λοιπον να σου απαντησω μια μια τις αποριες σου.

Καταρχην,εχει απογευματινα ιατρεια.

Εχω κανει τρεις φυσιολογικους τοκετους μαζι του.

Ηταν εκει και στους τρεις,εφ'οσον του ειπα οτι θελω αυτον και οχι οποιον τυχει να εφημερευει.

Ναι και'γω ειμαι της αποψης οτι ειναι καλυτερο να γεννησεις εκει,για παν ενδεχομενο (που σου ευχομαι να μην υπαρξει).

Τωρα,οσο για την συμπεριφορα.

Μεγαλοκαθηγητης,απ'οσο ξερω ειναι ουτως η αλλως.

Ειναι λιγο σοβαρος (ισως λιγο βαρυς),αλλα ειναι εγγυηση!

Το να ξερεις οτι εισαι σε παρα πολυ καλα χερια ειναι πολυ πιο βασικο.

Επισης,το πιο βασικο οσον αφορα την συμπεριφορα,κατα την διαρκεια του τοκετου,ειναι τελειως διαφορετικος και πολυ ανθρωπινος.

Να φανταστεις στην δευτερη εγκυμοσυνη μου που πονουσα φριχτα,πριν τον τοκετο,ηταν διπλα μου και μου χαιδευε τα μαλλια :lol::lol:.

Για να μην θυμηθω στην Σοφουλα μου που εγινε black out λιγο πριν μπω στο χειρουργειο και ολοι τα χασανε και αυτος ηρθε χαλαρος με φως ανθρακωρυχου στο κεφαλι :lol::lol:.Μιλαμε,ολα τα προβλεπει ο ανθρωπος.

Στην τριτη εγκυμοσυνη μου,η οποια τελειωσε αδοξα,μου συνεστησε για ληψη τροφοβλαστη εναν απο τους καλυτερους εμβρυολογους της Ελλαδας και μου τακτοποιησε το ραντεβου.

Εγω αυτες τις εμπειρειες εχω απο τον Τσαπανο.

Και,για την ιστορια,τον διαλεξα οταν η θεια του αντρα μου μου ειπε οτι προσπαθουσε 15 χρονια να κανει παιδακι και μονο με τον Τσαπανο καταφερε να μην το χασει.Το κοριτσακι της,η ξαδερφη του αντρα μου γεννηθηκε 1100 γρ και ουτε θερμοκοιτιδα δεν μπηκε.

 

Ελπιζω να σε βοηθησα.Αν θες κι'αλλες λεπτομερειες,εδω ειμαι.

 

Με το καλο,καρδουλα μου.Σου ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη και ενα υγιεστατο μωρακι.

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τιποτε,κοπελα μου.

Να εισαι καλα και'συ και το μωρακι σου!

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Diskolo to vlepo,,,,prepi na ehi ebiria. Den ime apo patra, alla epsahana stin Athina vbac yiatro...alla den iparhoun. To vbac, sta megala nosokomia tis Athinas ine 0% :(

 

kai omws emena o iatros pou imun paliotera to kanei edw kai polla xronia kai einai stin Athina..Glifada vevaia kai paei sto IASW...karagiannidis legetai kai exei erthei apo germania...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...