Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

μπεν μαρι


epipolaiotita

Recommended Posts


Διαφημίσεις


Εγώ την κουβερτούρα τη λιώνω βάζοντας την σε ένα μεταλλικό μπολ πάνω από ένα κατσαρολάκι νερό που βράζει.

Επίσης μια φορά δοκίμασα να τη λιώσω βάζοντας την σε ένα κοντό μπιμπερό με πλατύ στόμιο (που μου είχε ξεμείνει σε ένα ντουλάπι) και μετά μέσα στο θερμαντήρα για το γάλα της κόρης μου. Έγινε τέλεια ;)

*

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το μπεν μαρί δεν είναι σκεύος, είναι η διαδικασία. Βάλε νερό σε κατσαρόλα να βράζει και βάλε την κουβερτούρα σε μικρότερο κατσαρολάκι. Βύθισέ το στην κατσαρόλα με το νερό μέχρι να λιώσει αλλά πρόσεχε τη πέσει νερό στην κουβερτούρα

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

μικροκυματων? απλα, θελει ανακατεμα, και μετα παλι για λιγα δευτερολεπτα

 

Και εγω αυτο κανω οταν βιαζομαι...αν εχω διαθεση ζαχαροπλάστη :mrgreen: το κανω οπως η RavT

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...