Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γελαστο Πορτοκαλι-Χορος της Σοκολατας


Recommended Posts

Καλησπερα

ειμαι σε αναζητηση παιδικου για τον γιομου που το Σεπτεμβριο θα ειναι 31 μηνων , μενουμε Χολαργο και ψαχνω καποιον εδω γυρω πηγα ηδη σε 2 αλλα δεν μου πολυαρεσαν ο ενας ηταν πολυ χυμα χωρις καθολου εκπαιδευτικο προγραμμα και ο αλλος το αντιθετο πολυ αυστηρος με πολυωρο εκπαιδευτικο και ελαχιστο παιχνιδι. Σημερα πηγα στο Γελαστο Πορτοκαλι που μου αρεσε πολυ βεβαια μου φανηκε λιγο ακριβος 540 ευρω τον μηνα , και ο αλλος που εχω ραντεβου να παω ειναι Ο Χορος της Σοκολατας τον οποιο δεν εχω δει ακομα. Θα ηθελα οποια εχει εμπειρια απο το Γελαστο Πορτοκαλι ή τον Χορο της Σοκολατας να μου πει αποψεις, αν επισης ξερετε καποιον αλλο εδω γυρω να μου προτεινετε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kαλημέρα Κατερίνα, για το Γελαστό Πορτοκάλι στου Παπάγου ξέρω από την κουμπάρα μου που πηγαίνει τα 2 της παιδιά (τώρα 6 και 4) από μικρά ότι είναι πολύ ευχαριστημένη. Επειδή ξέρω ότι είναι ψείρας εμπιστεύομαι την γνώμη της και από συζητήσεις που έχω κάνει μαζί της για το τι κάνουν με τα παιδιά πιστεύω ότι είναι ένας καλός σταθμός. Αυτά ελπίζω να σε βοήθησα λίγο;)

xZBdp3.png
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ!!! Σημερα ειδα και τον Χορο της Σοκολατος και μπερδευτηκα πιο πολυ μου φανηκε εξισου καλος τα διδακτρα και στα 2 ειναι πανω κατω τα ιδια και δεν ξερω ποιον να επιλεξω. Αυριο εχει δυωρο φιλοξενιας στο Γελαστο Πορτοκαλι και θα παμε το πρωι με τον αντρα μου και τον μικρο να δω αντιδρασεις. Αν καποια αλλη ξερει κατι για καποιον απο τους 2 βοηθηστε με παρακαλω ειμαι πολυ μπερδεμενη. Να σας πω οτι στον Χορο της Σοκολατας μου αρεσαν πολυ οι εσωτερικοι χωροι απο κηπο δεν ελεγε πολλα , το Γελαστο Πορτοκαλι το αντιθετο επισης κατι που μου εκανε εντυπωση στο Χορο ηταν οτι στην εισοδο ολοι υποχρωτικα εβγαζαν παππουτσια , το αρνητικο του ηταν οτι δεν μου ειπε πολλα η υπευθυνη για το εκπαιδευτικο του πραγραμμα σε αντιθεση με το Γελαστο που μου εδωσε πλουσιο εκπαιδευτικο επισης , το μενου και στα δυο πολυ καλο.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

τελικα τον εγραψα στο Γελαστο Πορτοκαλι μου εκανε την καλυτερη εντυπωση απο ολους που ειδα και μαλιστα ξεκιναμε και την εβδομαδα φιλοξενιας 7 Ιουνιου αν αποφασισεις να τον γραψεις εκει Eve ενημερωσε με!!!

Το παιχνιδι της Χαρας το ειδα να σου πω την αληθεια δεν με ενθουσιασε μου φανηκε λιγο χυμα δεν μου αρεσε που την ωρα που πηγα ητανε ωρα υπνου των παιδιων παρολαυτα η υπευθυνη δεν διστασε να μου δειξει τον χωρο που κοιμοντουσαν τα μικρα και να με βαλει μεσα , επισης ειδα οτι κοιμοντουσαν ολα μαζι μικραμεγαλα σε ενα δωματιο εαν ειχα βρεφος θα μου φαινοταν πολυ αρνητικο αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο εμένα

 

Ο μεγάλος μου γιός πήγε 3 χρόνια στο Γελαστό Πορτοκάλι στου Παπάγου (από 3 έως 6) και ο μικρός πηγάινει ήδη ένα χρόνο (από πέρυσι τον Ιούνιο όταν ήταν 18 μηνών). Ο σταθμός είναι πολύ καλός από όλες τις πλευρές.

Katerina 23 η μικρή ομάδα που θα πας τώρα τον δικό σου για τις εβδομάδες φιλοξενίας είναι αυτή που πάει τώρα ο μικρός μου. 

Ο μεγάλος 15/6/2001

Ο μικρός 24/11/2007

Link to comment
Share on other sites

κι εγω στο πορτοκαλι κατεληξα!

 

ξεκιναμε στις εβδομαδες φιλοξενιας, εμενα θα παει στο μεσαιο τμημα διοτι ειναι το 2007.

ο σταθμος μου εκανε πολυ καλη εντυπωση, αντιθετα καποια πραγματα στο χορο της σοκολατας δεν μου αρεσαν κ τοσο..

 

κατερινα 23 στειλε πμ για να καταλαβω ποια εισαι!!!:D

Link to comment
Share on other sites

μηπως πηγες στο παιχνιδι της χαρας στο χολαργο;ψαχνω καποιον να μου πει εντυπωσεις!

 

Aν δεν κάνω λάθος στο όνομα του σταθμού απο φίλη πρωην παιδαγωγό εκεί είχα μάθει ότι στην ενημερωση στους γονείς για το καθημερινό μενού των παιδιών όλα ήταν στη μεση δηλ. το ένα τοστ που υποτίθεται έτρωγαν τα παιδιά στην ουσία ήταν μισό (τριγωνάκι) και οι μερίδες μικρές, πολύ μικρές.. Θα το διασταυρώσω όσον αφορά το όνομα του σταθμού και θα επανελθω

Link to comment
Share on other sites

κι εγω στο πορτοκαλι κατεληξα!

 

ξεκιναμε στις εβδομαδες φιλοξενιας, εμενα θα παει στο μεσαιο τμημα διοτι ειναι το 2007.

D

 

Κι εμένα στο μεσαίο θα είναι από Ιούλιο. Τώρα είναι ακόμη στη μικρή ομάδα όπου πήγε όλη τη χρονιά

Ο μεγάλος 15/6/2001

Ο μικρός 24/11/2007

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 χρόνια μετά...

Καλησπέρα και απο μένα.

 

Ο μικρος μου ειναι σήμερα σχεδον 5. Τον έγραψα, μετα από πολύ ψαξιμο, το 2010 στο Γελαστο Πορτοκαλι στην Κηφισια, λόγω του οτι με βόλευε γιατι ηταν και κοντα στην δουλεια μου. Μετα λοιπόν από την μικρή ομάδα, μετα την μεσαια ομάδα και τωρα την μεγάλη (προνήπιο) εχω να πω τα εξής :

Για μενα ειναι μακραν ο καλυτερος σταθμος...απο που να αρχισω?? απο τον χωρο? από τους υπεροχους ανθρώπους του? από την συνεχή ενημέρωση? απο την προσοχή και επιμέλεια? από την εκμάθηση συνεχώς νέων πραγματων, εκδρομες, θεατρα κλπ κλπ., απο την στηριξη παιδιων και γονεων σε όλα τα επιπεδα?

Με λίγα λόγια, όταν ο Γιωργάκης μου ειναι στον παιδικό σταθμό, νιωθω ασφάλεια σαν να ηταν μαζι μου σπίτι.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα,

 

ειμαι σε διαδικασια αναζητησης στην περιοχη Αμπελοκηποι - Ψυχικο - Παπαγου. Προς το παρον εχω ξεχωρισει 2 σταθμους - αν και τους εχω δει το απογευμα χωρις παιδακια

- ΟWLY

- ΓΕΛΑΣΤΟ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ

Ζητω τα φωτα οποιας μανουλας εχει προσωπικη και προσφατη εμπειρια απο τους παραπανω.

 

ευχαριστουμε πολυ!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Charislina,

προφανώς θα έχεις ήδη επιλέξει, αλλά να σου πω τι ξέρω σχετικά: Το Owly είναι ένας εξαιρετικός σταθμός, επικεντρωμένος στα Αγγλικά, η ιδιοκτήτρια κυρία Πανούση κάνει εξαιρετική δουλειά. Συνάδελφός μου πήγαινε την κόρη του πρώτα και το γιο του μετά. Ήταν πολύ ευχαριστημένος.

Εγώ πάλι μένω Παπάγου κι έχω ταλαιπωρηθεί πολύ με τους σταθμούς... "Το Χορό της Σοκολάτας" δεν τον συνιστώ, έστειλα το γιο μου πριν δύο χρόνια και δεν έμεινα ευχαριστημένη. Δεν έγινε κάτι τραγικό, αλλά λίγο που το παιδί ζήταγε 2ο πιάτο φαγητό και δεν του έδιναν πάντα, λίγο που μου είχει παραπονεθεί ότι τον είχαν μαλώσει ότι λέρωσε την τουαλέτα(!) δεν έμεινα και πολύ να διαπιστώσω κι άλλα.

Φέτος τελείωσε το προνήπιο στην "Ηλιαχτίδα" όπου σε γενικές γραμμές είμαστε ευχαριστημένοι. Συνεπείς, καλό εκπαιδευτικό πρόγραμμα και πολύ αγάπη για όλα τα παιδιά. Ελπίζω να βοήθησα έστω και λίγο.

Α! και η Μαίρη Αργύρη Λαιμού είναι πολύ καλή από εγκαταστάσεις και πρόγραμμα αλλά είναι η πιο.. τσουχτερή της περιοχής νομίζω. Ρώτα πάντως γιατί μπορεί και λόγω κρίσης να έχουν πέσει οι τιμές.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 χρόνια μετά...

Διαφημίσεις

  • 2 χρόνια μετά...

Καλημέρα σε όλους! Είμαι σχετικά νέο μέλος του forum Και θα ήθελα τη πολύτιμη συμβούλη σας όσον αφορά στην επιλογή παιδικού σταθμού. εχω ένα γιο 2,5 ετών και είμαι σε φάση επιλογής παιδικού σταθμού μετά απο διάφορα ραντεβού που είχαμε κανονίσει με το συζυγό μου και πήγαμε και είδαμε παιδικούς σταθμούς.

Ειμαστε μεταξύ δύο του χορού της σοκολάτας & γελαστό πορτοκάλι. Ο χορός της σοκολάτας έχει να παρουσιάσει ένα σημαντικό πρόγραμμα που φανερώνει ότι ασχολούνται με το παιδί και πολύ όμορφους εσωτερικούς χώρους εν αντιθέσει με τους εξωτερικούς. Η συνάντηση που είχα με τη διευθύντρια μου άφησε πολύ καλή εντύπωση.

Επίσης στο γελαστό πορτοκάλι η συνάντηση που είχα με την εκεί διευθύντρια ήταν εξίσου καλή και το πρόγραμμα του επίσης. Οι χώροι και εκεί οι εξωτερικοί δεν είναι κάτι σπουδαίο.

Τα δίδακτρα εξίσου υψηλά και με ελάχιστη διαφορά της τάξεως των 15 ευρώ..

Εχετε προσωπική εμπερία απο τους δυο αυτούς σταθμούς? Η αν έχετε στο περίγυρο σας γνωστούς φίλους που έχουν στείλει τα παιδάκια τους?

Οι απάντησεις σας πολύτιμες για εμάς!

Σας ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Beboulinia είπε:

Καλημέρα σε όλους! Είμαι σχετικά νέο μέλος του forum Και θα ήθελα τη πολύτιμη συμβούλη σας όσον αφορά στην επιλογή παιδικού σταθμού. εχω ένα γιο 2,5 ετών και είμαι σε φάση επιλογής παιδικού σταθμού μετά απο διάφορα ραντεβού που είχαμε κανονίσει με το συζυγό μου και πήγαμε και είδαμε παιδικούς σταθμούς.

Ειμαστε μεταξύ δύο του χορού της σοκολάτας & γελαστό πορτοκάλι. Ο χορός της σοκολάτας έχει να παρουσιάσει ένα σημαντικό πρόγραμμα που φανερώνει ότι ασχολούνται με το παιδί και πολύ όμορφους εσωτερικούς χώρους εν αντιθέσει με τους εξωτερικούς. Η συνάντηση που είχα με τη διευθύντρια μου άφησε πολύ καλή εντύπωση.

Επίσης στο γελαστό πορτοκάλι η συνάντηση που είχα με την εκεί διευθύντρια ήταν εξίσου καλή και το πρόγραμμα του επίσης. Οι χώροι και εκεί οι εξωτερικοί δεν είναι κάτι σπουδαίο.

Τα δίδακτρα εξίσου υψηλά και με ελάχιστη διαφορά της τάξεως των 15 ευρώ..

Εχετε προσωπική εμπερία απο τους δυο αυτούς σταθμούς? Η αν έχετε στο περίγυρο σας γνωστούς φίλους που έχουν στείλει τα παιδάκια τους?

Οι απάντησεις σας πολύτιμες για εμάς!

Σας ευχαριστώ πολύ

 

Έχω φίλη που είχε τα παιδιά της στο Γελαστό Πορτοκάλι και ήταν πολύ ικανοποιημένη. 

 

Προσωπική συμβουλή, δες και λίγο το δικό σου ένστικτο, εικονοποίησε το παιδί σου στους 2 αυτούς σταθμούς και δες τι θα σου άρεσε. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, annoulen είπε:

 

Έχω φίλη που είχε τα παιδιά της στο Γελαστό Πορτοκάλι και ήταν πολύ ικανοποιημένη. 

 

Προσωπική συμβουλή, δες και λίγο το δικό σου ένστικτο, εικονοποίησε το παιδί σου στους 2 αυτούς σταθμούς και δες τι θα σου άρεσε. 

σε ευχαριστω πολυ να εισαι καλα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...