Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ραπτομηχανή Singer Smart II


fragola

Recommended Posts

Καλημέρα!

 

Έχετε δει τη διαφήμιση στη city press? Δίνουν την παραπάνω μηχανή μόνο 149 ευρώ. Τί λέτε? Πάντα ήθελα να πάρω μια ραπτομηχανή, μικρή έραβα στης μαμάς μου, τώρα έχω χρόνια να ράψω βέβαια... Θα μου χρησιμεύσει λέτε? Είναι καλή αυτή άραγε...? Την ψάχνω στο σάιτ του Κωτσόβολου, κλπ και δεν τη βρίσκω τη συγκεκριμένη...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα σου!

Δεν ειδα την συγκεκριμενη μηχανη (που οντως ειναι μια καλη αγορα & χρησιμη) αλλα ξερω οτι αυτη η εταιρια ειναι κορυφη! Η μαμα μου ειχε μια singer απο τα νιατα της & ακομα δουλευει! Σου προτεινω ομως να μπεις στο www.skroutz.gr οπου εκει βρισκεις ο,τι ψαχνεις με το χαμηλοτερο κοστος της αγορας! ;)

καλη επιτυχια

4usdp3.png
Link to comment
Share on other sites

γεια κι απο μενα! Η σινκερ ειναι η κορυφαια μαρκα! Ομως σιγουρεψου πρωτα αν θα βρισκεις ανταλλακτικα για το συγκεκριμενο μοντελο. Αν τη θες για απλη χρηση, κοντυματα και τετοια,καλη μου ακουγεται.αν για πιο πολλες δουλειες, πχ καλλυματα κλπ. βολευουν αυτες με ενιαια βαση και επιπλακι. Δεν εχω δει τη διαφημιση

Βοηθηστε τους γιατρους να βοηθησουν οπου υπαρχει αναγκη. Γιατροι της καρδιας, 2103317288. Γιατροι του κοσμου,2103213150Στελνουμε φαρμακα,ειδη πρωτης αναγκης και κουβερτες,στελνουμε αγαπη...

Ενα μηλο την ημερα...

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξα και στο σκρουτζ και μόνο ένα "μαγαζί" την έχει προς το παρόν... Γενικά θέλω απλά πράγματα, κόντυμα, καμιά στολή της μικρής γαι το σχολείο, επιδιορθώσεις, κλπ. για αρχή τουλάχιστον, τώρα αν μετά ξυπνήσει ο Ασλάνης μέσα μου, τί να πω!!! :D Θέλω όμως κάτι οικονομικό (και τα 149 πολλά μου φαίνονται που λέει ο λόγος) και βασικά κάτι μικρό για να χωράει στην ντουλάπα, γιατί όπως σε όλα τα σπίτια υπάρχει πρόβλημα χώρου... Τώρα, ως προς τα ανταλλακτικά, λογικά δε θα έχει η singer, τι στο καλό...

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, βρήκα στο αγγλικό ebay το μοντέλο singer 4210 170 ευρώ μαζί με τα μεταφορικά, ενώ εδώ έχει 360 ευρώ!!! Μάλιστα το μοντέλο αυτό έχει πιο πολλές δυνατότητες, αλλά με την εγγύηση τί γινεται σε αυτή την περίπτωση?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα! Δε θα αγοραζα τιποτα απο το ιντερνετ η την τηλεοραση, γιατι ειμαι επιφυλακτικη. Μια φορα η κολλητη μου ζηλεψε τα καλλυματα στις καρεκλες του σαλονιου. Επειδη δεν ειχα χρονο κι υπομονη να της ραψω, τις εκανα δωρο ετοιμα που ειδα σε μια διαφημιση. Ομως αντι για 6 μου εστειλαν 5 Οκ,εκαναν λαθος και το αναγνωρισαν, αλλα απο μαγαζι δε θα γινοταν. Σου προτεινω πριν οποιαδηποτε αγορα να περασεις για μια ματια και συμβουλες στην Αθηνα, κεραμεικου 5 οπου εχει απο αντικες ραπτομηχανες μεχρι υπερσυγχρονες. Εκει παω τακτικα κι εγω για ανταλλακτικα Αμα θες να ψαξω πιο σχολαστικα τη διευθυνση, να σιγουρευτω πως την εγραψα σωστα,γιατι εγω γνωριζω χρονια το μαγαζι και θυμαμαι να παω μονη μου

Βοηθηστε τους γιατρους να βοηθησουν οπου υπαρχει αναγκη. Γιατροι της καρδιας, 2103317288. Γιατροι του κοσμου,2103213150Στελνουμε φαρμακα,ειδη πρωτης αναγκης και κουβερτες,στελνουμε αγαπη...

Ενα μηλο την ημερα...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

καλημερα. Ασχολουμαι με το ραψιμο ερασιτεχνικα. Κανω μεταποιησεις στα ρουχα μας, καλλυματα για καναπε και καρεκλες,κουρτινες και πολλα αλλα. Εχω μια ερασιτεχνικη ραπτομηχανη απ τη μητερα μου. Μοντελο του 83 περιπου,μερσεντες ζανομ με βαση επιπλο και μοτερ ποδιου. Πριν λιγες μερες ηρθε τεχνικος για ρεγουλαρισμα,καθαρισμα και λαδωμα. Μου την εκανε καινουργια. Οχι μονο αυτο,αλλα μου εδειξε και πολλα πραγματα που δεν ηξερα. Ρυθμισεις και τετοια.Να λοιπον μια καλη ιδεα. Οποια κοπελα ετυχε ναχει ραπτομηχανη αλλα δεν ξερει να τη χρησιμοποιει και θελει,μπορει να παρει τηλ το σερβις ναρθει καποιος να της κανει επιδειξη. Στην αρχη θα κοβει παλια σεντονια να τα κανει ξεσκονοπανα για να παρει το χερι. Ετσι εμαθα εγω. Και θαχει ενα πανι για να δοκιμαζει γαζι,ειδος κ παχος βελονιας κλπ. Μετα να ραψει σεντονια,για να μαθει το χερι στο ισιο γαζι. Στην αρχη χαμηλη ταχυτητα παντα. Ρυθμιζεται το πρες ποδιου.Οποια θελει να με ρωτησει κατι,η τωρα η και μετα απο καιρο,ας στειλει πμ. Πιο καλα στο παρεντςκαφε,γιατι πιο συχνα εκει μπαινω. Τωρα θελω κι εγω να ρωτησω κατι,μηπως γνωριζει καμμια

Βοηθηστε τους γιατρους να βοηθησουν οπου υπαρχει αναγκη. Γιατροι της καρδιας, 2103317288. Γιατροι του κοσμου,2103213150Στελνουμε φαρμακα,ειδη πρωτης αναγκης και κουβερτες,στελνουμε αγαπη...

Ενα μηλο την ημερα...

Link to comment
Share on other sites

επειδη οι τεχνικοι βρισκουν ευκαιριες, ειπα αν βρει κανεναν κοπτοραπτη σε καλη τιμη να με ενημερωσει. Με πηρε τηλ και μουπε για τρικλωνο φορητο,ιαπωνεζικη μαρκα,δε θυμαμαι ποια,αν ειναι να τον παρω. Μεταχειρισμενο φυσικα. 200 ευρω. Αν μου φτιαξει και επιπλο βαση,που πιστευω χρειαζεται θα μου παρει αλλα 100. Τωρα πιστευετε ειναι καλη τιμη,η μπα? Θα παω τριτη να τον δω και θα παρω υφασμα για καλλυματα και τζιν να τον δοκιμασω. Καλα,πολυ βαρια υφασματα πχ μοκετες κουβερτες και τετοια δεν εχω σκοπο να καρυκωσω. Πιστευω πως αν παρω κοπτοραπτη θα μου λυθουν τα χερια,γιατι τον διπλασιο χρονο απ τις ραφες μου τον τρωει το καρυκωμα. Και θαναι και πιο σωστο το τελειωμα.Να τον παρω?Τι λετε?

Βοηθηστε τους γιατρους να βοηθησουν οπου υπαρχει αναγκη. Γιατροι της καρδιας, 2103317288. Γιατροι του κοσμου,2103213150Στελνουμε φαρμακα,ειδη πρωτης αναγκης και κουβερτες,στελνουμε αγαπη...

Ενα μηλο την ημερα...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...