Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

παιδικός - Ιωσηφόγλειο


Recommended Posts

γνωρίζει κανείς τίποτα για το δημοτικό παιδικό σταθμό στη Νέα Σμύρνη που στεγάζεται στο κτίριο του Ιωσηφόγλειου? περνούσα μια μέρα απέξω και εντυπωσιάστηκα από το πόσο μεγάλη αυλή έχει μέσα στα δέντρα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα!το μόνο που ξέρω είναι ότι ο παιδικός στεγάζεται σ ενα χώρο στο ισόγειο του κτηρίου και το υπόλοιπο λειτουργεί σαν ξενώνας έφηβων κοριτσιών...

Link to comment
Share on other sites

Η κόρη μου ξέκίνησε φέτος στον Ζ παιδικό σταθμό της Νέας Σμύρνης στο Ιωσηφόγλειο.Πέρσι πηγαίναμε στον Α παιδικό αλλά φέτος ζήτησα μετεγγραφή γιατί είναι πιο κοντά στο σπίτι μας.Ο σταθμός ξεκίνησε να λειτουργεί από πέρσι στα μέσα της χρονιάς.Μέχρι στιγμής είμαι πολύ ευχαριστημένη και από την διευθύντρια και από τις παιδαγωγούς.Η αυλή δεν έχει διαμορφωθεί ακόμα πλήρως(τσουλήθρες , παιχνίδια , γκαζόν κλπ) , αλλά η διευθύντρια μας είπε πως ο δήμος σύντομα θα φτιάξει πράγματα , ίδωμεν...Ο σταθμός στεγάζεται στο ισόγειο του ιδρύματος , όμως η αυλή έχει φράχτη και δεν υπάρχει επαφή με τον υπόλοιπο κόσμο.Ο χώρος δεν επικονωνεί δηλαδή με το υπόλοιπο χώρο.

Link to comment
Share on other sites

Rosaki καλησπέρα.Επειδή έχουν περάσει πολύ λίγες μέρες που τα χώρισαν σε τμήματα ανά ηλικία λόγω των προσαρμογών , στην τάξη της κόρης μου(γεννημένη το 2009) έχουν 1 παιδαγωγό , πάντα όμως υπάρχει άμεση βοήθεια από άλλη κοπέλα.Ειδικά τώρα που προσέλαβαν και τις καινούριες συμβασιούχους , υπάρχουν αρκετές δασκάλες.Η διευθύντρια μου είπε πως μόλις ολοκληρωθούν οι πρσαρμογές και ξεκινήσουν κανονικά το ωράριο τους όλα τα παιδάκια , θα υπάρχουν ανά τμήμα 2 παιδαγωγοί(εκτός απροόπτου).

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...