Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

οικογενειακο επιδομα ΟΑΕΔ


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 644
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

agkiolina σε ευχαριστώ πολύ για τα δικαιολογητικά!Πήγα χτες και τα κατέθεσα και ήταν όλα μια χαρά!!!Ευτυχώς τα είχα όλα μαζί μου όπως μου είχες πει και τελείωσα αμέσως!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ακουστε τι εγινε.... μεχρι περυσι εδινα ενα λογαριασμοσ τησ πεθερασ μου που ειχε δευτερο ονομα τον αντρα μου φετοσ λοιπον ανοιξαμε εναν καινουριο το οποιο δωσαμε σε φωτοτυπια στον οαεδ.... το αποτελεσμα?τα εβαλαν στο λογαριασμο τησ πεθερασ μου .......πανεξυπνοι ε????? κοιταξτε το αν ειχατε και παλιουσ λογαριασμουσ.. ηταν που δεν θα τα εβαζαν αν δεν ηταν πρωτο ονομα ο δικαιουχοσ........:o

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

μεχρι ποτε ειναι οι καταθεσεις δικαιολογητικων για ενα παιδι ??????ξερετε?

 

οι κανονικες ημερομηνιες εχουν τελειωσει αλλα αν θυμαμαι καλα ειναι μεχρι τελος του ετους.δεν ειμαι σιγουρη,παρε τηλ.και ρωτα.

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν παιρνω επιδομα παιδιου απο την δουλεια μου αλλα ο συζηγος μου (ασφαλεια ικα)παιρνει επιδομα παιδιου απο τον εργοδοτη του.απο οτι καταλαβα δεν το δικαιουμαι,σωστα? :?

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Tα κατέθεσα χθές (για ένα παιδί) και μου είπαν οτι θα πάρω το αστρονομικό ποσό σε 4 μήνες περίπου!!! :shock: :shock::shock::shock:

(η απορία μου είναι : ειναι σίγουροι οτι θα έχουν χρήματα σε 4 μήνες?? Πολύ ευχάριστο αυτό! :P)

QqmLp3.png
Link to comment
Share on other sites

εγω δεν παιρνω επιδομα παιδιου απο την δουλεια μου αλλα ο συζηγος μου (ασφαλεια ικα)παιρνει επιδομα παιδιου απο τον εργοδοτη του.απο οτι καταλαβα δεν το δικαιουμαι,σωστα? :?

Εφοσον το περνει ενας απο τους δυο απο τον εργοδοτη...δεν δικαιουστε.

jyjdp3.png

sWN4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το παιδί είναι ασφαλισμένο στο ταμείο εμπόρων ΟΑΕΕ στο βιβλιάριο του συζύγου, εγώ είμαι άνεργη, ξέρετε αν δικαιούμαι να πάρω το οικογενειακό επίδομα από τον ΟΑΕΔ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια καλησπέρα γέννησαν 20 Σεπτεμβρίου δικαιούμαι το οικογενειακό επίδομα για φέτος αναλογικά απο 20/9 μέχρι 31/12 για 3 μήνες κ 10 μέρες? ξέρει καμία σας? τι δικαιολογητικά χρειάζονται ευχαριστω...

 

Και κατι ακόμα περιμένω επίδομα τοκετου κ λοχειας περίπου 3200 ευρω κ τα δυο μαζι έκανε τα χαρτιά ο άνδρας μου 25/9 ξέρετε ποτέ θα τα πάρω απο την εμπειρία σας? το κυοφοριας που ήταν 1800 το πήρα σε ενα μήνα.

 

Είμαι ανεργη αλλα έχω το 2011 150 ένσημα.

 

Σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα γέννησαν 20 Σεπτεμβρίου δικαιούμαι το οικογενειακό επίδομα για φέτος αναλογικά απο 20/9 μέχρι 31/12 για 3 μήνες κ 10 μέρες? ξέρει καμία σας? τι δικαιολογητικά χρειάζονται ευχαριστω...

 

Και κατι ακόμα περιμένω επίδομα τοκετου κ λοχειας περίπου 3200 ευρω κ τα δυο μαζι έκανε τα χαρτιά ο άνδρας μου 25/9 ξέρετε ποτέ θα τα πάρω απο την εμπειρία σας? το κυοφοριας που ήταν 1800 το πήρα σε ενα μήνα.

 

Είμαι ανεργη αλλα έχω το 2011 150 ένσημα.

 

Σας ευχαριστω

το οικογενειακο επιδομα εχει ημερομηνια ληξης 31/1/2012

εαν εχεις καρτα ανεργιας κι εχεις ενσημα στο 2010 εστω και 50 μπορεις να το παρεις,Θα παρεις βεβαια μια αναλογια 3 μηνων που ειναι περιπου στα 15 ευρω.για τ 'αλλα δεν μπορω να σου πω γιατι προσωπικα εμενα λογω οτι ειμαι του δημοσιου μου τα κανανε σαλατα και δευτερον δεν ξερω τα του ικα πολυ καλα και δεν θελω να σου πω κατι λαθος

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα γέννησαν 20 Σεπτεμβρίου δικαιούμαι το οικογενειακό επίδομα για φέτος αναλογικά απο 20/9 μέχρι 31/12 για 3 μήνες κ 10 μέρες? ξέρει καμία σας? τι δικαιολογητικά χρειάζονται ευχαριστω...

 

Και κατι ακόμα περιμένω επίδομα τοκετου κ λοχειας περίπου 3200 ευρω κ τα δυο μαζι έκανε τα χαρτιά ο άνδρας μου 25/9 ξέρετε ποτέ θα τα πάρω απο την εμπειρία σας? το κυοφοριας που ήταν 1800 το πήρα σε ενα μήνα.

 

Είμαι ανεργη αλλα έχω το 2011 150 ένσημα.

 

Σας ευχαριστω

Εχουν αλλάξει αρκετά τον χρόνο πληρωμής από την στιγμή που κάνουν πίστωση στον τραπεζικό σου λογαριασμό μπορεί σε 15 μέρες μπορεί και σε 1 μήνα...

Παρ'τους ένα τηλέφωνο και ρώτα

ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΔΕΝΟΜΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ,ΠΩΣ ΘΑ ΞΕΠΕΡΑΣΤΕΙ ΤΟ ΟΙΔΙΠΟΔΕΙΟ ???????????????

1ος Αγγελος :31/10/08 ;)

2ος Αγγελος :01/04/10.:P

Link to comment
Share on other sites

Εμείς καταθέσαμε 5/9 , μας είπαν σε ένα μήνα , αλλά ακόμη δεν έχουν μπει τα χρήματα.

Υπάρχει κανείς που να κατέθεσε εκεί κοντά και να πληρώθηκε?

Μιλάω για δικαιούχους με ένα παιδί.

 

ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ...ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΖΩ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ....Σ'ΑΓΑΠΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα κι από μένα!

Μπορείτε να με βοηθήσετε με κάποιες διευκρινήσεις που χρειάζομαι;Θέλω να κάνω τα χαρτιά για να πάρω εγώ το οικ.επίδομα. Είμαι στο ΙΚΑ, αλλά ο σύζυγος και το παιδί είναι στο ΣΟΕΛ (Σώμα Ορκωτών Ελεγκτών Λογιστών). Το συγκεκριμένο ταμείο δεν δίνει βιβλιάριο ασθενείας αλλά μόνο μια κάρτα μέλους. Μπορώ να προσκομίσω τις κάρτες τους στον ΟΑΕΔ αντί για βιβλιάρια ή θα μου ζητήσουν κάτι επιπλέον; Επίσης, για την κοινή δήλωση που πρέπει να κάνω με το σύζυγο φτιάχνω ένα απλό χαρτί ή πρέπει να είναι υ/δ;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

βρε κοριτσια πεστε μου και εμενα ........

εκανα τα χαρτια για το οικογιενιακο επιδομα 4 οκτοβριου και ακομη να μπει στο λογαριασμο .......... κατιστερει τοσο πολυ ι δεν να μου το δοσουνε τελικα ???? οταν τα κατατεσα τα χαρτια μου δοσανε ενα χαρτι που γραφει ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΝΤΑΞΗ ΣΤΗΝ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ

Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσια πεστε μου και εμενα ........

εκανα τα χαρτια για το οικογιενιακο επιδομα 4 οκτοβριου και ακομη να μπει στο λογαριασμο .......... κατιστερει τοσο πολυ ι δεν να μου το δοσουνε τελικα ???? οταν τα κατατεσα τα χαρτια μου δοσανε ενα χαρτι που γραφει ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΝΤΑΞΗ ΣΤΗΝ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ

αφού σου γράφει έτσι περίμενε,σε άλλους έκανε 3-4 μήνες να τα δώσουνε.

ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΔΕΝΟΜΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ,ΠΩΣ ΘΑ ΞΕΠΕΡΑΣΤΕΙ ΤΟ ΟΙΔΙΠΟΔΕΙΟ ???????????????

1ος Αγγελος :31/10/08 ;)

2ος Αγγελος :01/04/10.:P

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Κι εμείς τα καταθέσαμε γύρω στις 20 οκτώβρη, για ένα παιδί, και τίποτα ακόμα.Μ'αρέσει που του είπαν του συζύγου μου σε ένα μήνα θα μπούνε! Κοροιδεύουν τον κόσμο! Σιγά τα πολλά λεφτά.98 ευρώ το χρόνο! Ελεος πια.Μια με τα λεφτά της απογραφής στο περίμενε, μια με αυτά εδώ! Βαρέθηκα να πηγαίνω στην τράπεζα να κοιτάω.ΟΥΣΤ ΑΠΟ ΔΩ!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...