Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

τα φωτα σας παρακαλώ!!!!!!


lenaG

Recommended Posts

κοριτσια τα φωτα σας παρακαλω γιατι εχω εξαντληθεί.

Η μπεμπα μου ειναι 7 μηνων μεχρι τον 5ο κοιμοταν συνεχομενα απο τις 9 εως 7 το πρωι. απο τοτε ξυπνα καθε βραδυ πανω απο 2-3 φορες. δεν ειναι ομως αυτο το θέμα μου αλλα οτι εδω και 3-4 βραδια κοιμαται μονο στην αγκαλιά μου.

μολις παω να την ακουμπησω στο κρεββατι χτυπιεται χερια ποδια και ξυπναει, μολις τη σηκωσω κοιμαται αμεσως.

Αν τυχει και κοιμαται βαθια θα καθυστερήσει λίγο αλλα μολις συνειδητοποιησει πως δεν ειναι αγκαλια κλαιει απαρηγορητα κι αν δεν τη σηκωσουμε αμεσως κλαιει με λυγμους μεχρι και στον υπνο της.

μεχρι 5.5 μηνων επινε αντλημενο μητρικο γάλα σε μπιμπερο τωρα θηλάζει απο στηθος και μάλιστα μανιωδως λετε να εχει καμια σχεση αυτ'ο??

Οταν της προσφερω το στηθος τρωει αλλα δε νομιζω να κλαιει απο πεινα.

 

κοριτσια νιωθω να καταρεω δεν κοιμαμαι περισσοτερο απο 2 ωρες το βραδυ:(:(

 

τι λετε να κανω δε θελω νατην αφησω να κλαιει μεχρι να κοιμηθει αποκαμωμένη οπως θελει ο αντρας μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


φοβαμαι πως πρεπει να το αφησεις να κλαψει λιγο...στην αρχη πηγαινε χαιδεψε το στα 5 λεπτα και φυγε μετα γυρνα στα 10 λεπτα και ουτω καθεξης ετσι ωστε να νιωθει την ασφαλεια πως εστω και αν αργεις θα πηγαινεις εως οτου κοιμηθει.και κοιτα μην παρεις το παιδι στο κρεββατι χαθηκες!!!!!!εξαλλου οπως λεει και μια παιδιατρος κανεις δεν μπορει να κανει ωραιο υπνο στην αγκαλια;)

uDuOp2.png
Link to comment
Share on other sites

το πέρασα αυτό που λες πριν 1 μήνα περίπου (τώρα είμαστε 10 μηνών)

από την δική μας περίπτωση θα σου πω λοιπόν οτι απλά έκανα υπομονή ήταν μια φάση και πέρασε. Τα μωράκια όπως μας είπε και ο γιατρός περνάνε από διάφορες φάσεις και δεν έχουν ένα μόνιμο πρόγραμμα. Πιθανόν να την ενοχλούσαν τα δόντια και να ήθελε περισσότερο αγκαλίτσα...μήπως συμβαίνει το ίδιο και με το δικό σου μωράκι?

η δική μου το έκανε για 6-7 μέρες και μετά σιγά σιγά ξανακοιμήθηκε στην κούνια της.

ελπίζω να ξεκουραστείς σύντομα γιατί ξέρω πόσο δύσκολο είναι

χαμογελάς και φωτίζει ο κόσμος όλος!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ευχαριστω για τις απαντησεις σας

Δυστυχως δεν παιρνει πιπιλα, νομιζω πως εχει να κανει με ανασφάλεια γιατι δε σταματα να κλαιει μεχρι να τη σηκωσουμε και μετα λες και πατας το stop κοιμαται επιτοπου:confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τα έκανε κι ο δικός μου αυτά...και μάλιστα από τον 6ο μήνα μέχρι και τον 14ο μήνα...μετά έστρωσε. Ξυπνούσε πολλές φορές την νύχτα κι έκλαιγε απαρηγόρητος...πλέον είμαι σίγουρη πως ήταν η οδοντοφυία!

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

sardelaki τωρα μπορω να αυτοκτονησω:?:(

το θεμα δεν ειναι μονο οτι ξυπναει αλλα κοιμαται μονο στην αγκαλια δεν θελει κρεββατι καθόλου, ουτε την κουνια της ουτε και στο κρεββατι μαζι μου μονο οση ωρα θηλαζει ξαπλωμενηκαθεται και μολις σταματησει βαζουμε τη "σειρήνα" και μολις σηκωθει κοιμαται αμεσως

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...