Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

XAΠΙ ΩΟΡΗΞΙΑΣ???


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΠΟΥ ΠΡΟΚΑΛΟΥΝ ΠΟΛΛΑΠΛΗ ΩΟΡΗΞΙΑ?ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΓΙΑ 3 ΜΗΝΕΣ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΑ EVIΟL ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΒΙΤΑΜΙΝΕΣ ΚΑΙ ΤΑ CLOMIPHENE CITRATE ΠΟΥ ΑΠΟ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΣΑ ΠΡΟΚΑΛΟΥΝ ΠΟΛΛΑΠΛΗ ΩΟΡΗΞΙΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΛΟΙΠΟΝ..ΠΟΛΛΑΠΛΗ ΩΟΡΗΞΙΑ ΣΤΙΣ ΓΟΝΙΜΕΣ ΗΜΕΡΕΣ Η΄ΓΕΝΙΚΑ ΓΙΑ ΟΛΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ.ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΑΙΡΝΩ 5 ΧΑΠΙΑ ΤΟ ΜΗΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ 5η ΕΩΣ ΚΑΙ ΤΗΝ 9η ΜΕΡΑ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΤΑ ΠΗΡΑ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΕΠΑΦΗ ΕΙΧΑ ΣΤΙΣ ΓΟΝΙΜΕΣ ΔΗΛΑΔΗ 5-6 ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ ΤΟ 9ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΧΑΠΙ ΔΗΛΑΔΗ.

 

1956484dsh2s7o6cu.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πολλαπλή ωορρηξία σημαίνει οτι θα βοηθήσουν να ωριμάσουν περισσότερα του ενός ωαρίου, όπως συμβαίνει φυσιολογικά κάθε μήνα, ώστε να κάνεις τελικά ωορρηξία 1-2 ή και περισσότερα ωάρια.

Στις γόνιμες μέρες πάντα, γι αυτό και σου προσδιόρισε από πότε μέχρι πότε να τα πάρεις.

 

Εύχομαι καλή επιτυχία και να το τσακώσεις το μπεμπάκι :wink:

Love me or Hate me!

I'm still gonna shine!

Link to comment
Share on other sites

dinaki ΒΟΗΘΑ ΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΛΙΓΑΚΙ ΑΝ ΞΕΡΕΙΣ:

ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΑΠΙΑ. ΕΓΩ ΕΧΩ ΜΙΑ ΣΑΛΠΙΓΓΑ, ΕΣΥ ΤΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΧΕΙΣ???

ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΣΠΑΕΙ ΤΑ ΩΑΡΙΑ ΜΕ ΕΝΕΣΕΙΣ Ή ΑΠΛΑ ΘΑ ΠΙΕΙΣ ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΤΕ??ΓΙΑΤΙ ΨΑΧΝΟΝΤΑΣ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΣΥΝΗΘΩΣ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΩΑΡΙΑ ΤΑ ΣΠΑΝΕ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΜΕ ΕΝΕΣΕΙΣ.

ΕΓΩ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΤΑ ΗΠΙΑ, ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΩ ΟΡΜΟΝΕΣ. ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΣΚΑΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΥΠΟΜΟΝΗΣΙΑ ΜΟΥ ΠΟΤΕ ΘΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ :cry:

Link to comment
Share on other sites

ΒΑΒΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ...ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΩ ΣΑΝ ΒΟΗΘΗΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΡΜΟΝΕΣ ΔΥΝΑΤΕΣ ΟΠΩΣ ΟΙ ΕΝΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΘΑ ΠΡΗΣΤΩ Κ.Τ.Λ ΤΑ ΠΗΡΑ ΗΔΗ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ 4 ΧΑΠΑΚΙΑ ΤΟ ΜΗΝΑ ΑΠΛΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΤΗΣ ΩΟΡΗΞΙΑΣ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΠΡΙΝ ΕΙΧΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΠΟΛΛΑ ΥΓΡΑ...ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΕΠΑΦΗ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ.ΤΡΕΙΣ ΜΗΝΕΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΩ ΟΚΤΩΒΡΙΟ-ΝΟΕΜΒΡΙΟ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΑΠΛΑ ΑΓΧΟΝΟΜΑΙ ΠΟΛΥ Κ ΕΓΩ ΑΣΤΑ....ΤΩΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΥΡΙΟ ΜΕΘΑΥΡΙΟ ΠΕΡΙΟΔΟ ΚΑΙ ΚΑΘΟΜΑΙ ΣΤΑ ΚΑΡΦΙΑ :!::!:

 

1956484dsh2s7o6cu.gif

Link to comment
Share on other sites

dinaki σου ευχομαι καλη επιτυχια!!!

επειδη παιρνω και εγω αυτου του ειδους χαπια θα ηθελα να σου πω οτι ειναι σημαντικο να ελεγχεις με υπερηχο οτι τα ωαρια εχουν σκασει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΑΛΛΑ ΞΕΡΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΠΕΤΥΧΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΤΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ ΑΣΤΑ....ΕΣΥ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΤΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ?

 

1956484dsh2s7o6cu.gif

Link to comment
Share on other sites

Ε ΡΕ ΤΙ ΤΡΑΒΑΜΕ!!! ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΩ 3 ΜΗΝΕΣ ΜΟΝΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΑΙΤΡΟΣ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΜΟΝΟ ΜΕΧΡΙ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΙΠΕ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΤΩΡΑ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΡΟΚΥΨΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ :)

 

1956484dsh2s7o6cu.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια καλημέρα.Από προσωπική εμπειρία θα μιλήσω.Πήρα και γω χάπια SERPAFAR για πολλαπλή και έκανα και την ένεση PREGNYL για να σκάσουν.Ήρθαμε σε επαφή σε 36 ώρες μετά την ένεση και τώρα χαίρομαι τα δίδυμα κοριτσάκια μου που είναι κιόλας έξι μηνών.Η δεύτερη προσπάθεια ήταν η επιτυχημένη.Και μεις δεν είχαμε κανένα πρόβλημα.Μόνο το άγχος το δικό μου που είπα θέλω παιδί ΤΩΡΑ.Δύο χρόνια προσπαθούσαμε.Μην χάνεται το κουράγιο σας.Ο ΘΕΟΣ δίνει τα παιδιά όταν έρθει η ώρα τος.Εμείς είμαστε ανυπόμονες.Καλή επιτυχία σε όλες.

line_flow_rose_beg_xbliz34_time_1208577600_text_cfc920c4c9c4d5cccfd5cbc5d320ccc1d320c5c9cdc1c9.gif
Link to comment
Share on other sites

εγω τα παιρνω δυο μηνες, αλλα κανω και την ενεση pregnyl για να ειναι σιγουρο οτι θα σκασουν τα ωαρια...

eli75 αν δεν σκάσουν τί γίνεται??παθαίνεις ζημιά - παθαίνεις κύστες??

ή απλώς δεν σκάνε και δεν μένεις έγκυος??

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να δημιουργήσουν κύστες που θα εμποδίσουν -αν είναι σε τέτοιο σημείο- την έξοδο του ωαρίου τον επόμενο μήνα. Γι αυτό χρειάζεται υπερηχογραφικός έλεγχος. Το είχα πάθει εγώ και έκανα μια μεγάλη δόση μιας ενδομυικής ένεσης δεν θυμάμαι το όνομα τώρα και μου έιχε πει ο γιατρός οτι αν δεν φύγει με αυτό η κύστη θα πρέπει να κάνω παρακέντηση. Ευτυχως στον επόμενο υπέρηχο είχε σπάσει και είδε υγρό στο δουγλάσειο και όλα καλά. Τον επόμενο μήνα έμεινα έγκυος :wink:

Love me or Hate me!

I'm still gonna shine!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Εγώ παίρνω τα clomiphene citrate απο την 4 μέχρι την 8 μέρα για ωορηξία εδώ και 4 μήνες αλλά ακόμη τίποτα. Μου είπε να τα πάρω και αυτόν τον μήνα, πάμε στους 5!!!! Μετά την σαλπιγγογραφία που έκανα μου είπε ότι μέσα σε 2 με 3 μήνες θα μείνω εγκυος! Μακάρι!

iWgPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια παιρνω κι εγω τα serpafar πρωτη φορα αυτο το μηνα.Πηγα την 7 ημερα του κυκλου και βρηκαμε μονο 2 πιθανα αυγουλακια :cry: Σημερα θα ξαναπαω (11 ημερα του κυκλου)για να δουμε τι γινεται.Κατι που με εχει προβληματισει παρα πολυ παντως ειναι η ραγδαια αυξηση του βαρους μου.Πηρα μεσα σε 5 ημερες 5 κιλα.Ο γιατρος μου ειπε οτι συμβαινει αυτο με τα συγκεκριμενα χαπια.Ελπιζω τουλαχιστον να μου κανουν και κανενα αυγουλακι γιατι ειναι ο εννατος μηνας προσπαθειας και εχει αρχισει να με παιρνει απο κατω :cry:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εχω την εντυπωση οτι τα 5 κιλα ειναι πολλα!!!!!!!πηρα τα χαπια αυτο το μηνα και ναι μεν εχω ενα πριξημο αλλα δεν ευθυνονται τα χαπια,περισσοτερο οι ατασταλειες μου ευθυνονται!μη στεναχωριεσαι για τον αριθμο ωαριων,ο γιατρος μου ειπε οτι ισως χρειαζεται σε μερικες γυναικες απλως να αυξησουν τη δοσει των χαπιων για καλυτερα αποτελεσματα αλλα μονο μετα απο υπερηχο!

οτι και να"ναι στεναχωρησου λιγοτερο!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μολις γυρισα απο το γιατρο ο οποιος μου ειπε ευτυχως οτι σε ορισμενες γυναικες κανει παραπανω κατακρατηση κι ετσι ελπιζω να επανελθω στα φυσιολογικα μου κιλα.Μου εδεινε διπλασια δοσολογια και ηρθα και τουμπανιασα.... :shock: Το βασικοτερο ειναι οτι ειδε να αναπτυσονται, καθηστερημενα βεβαια, δυο αυγουλακια διαμετρου περιπου 12 χιλ. το καθενα.Σε περιπου 6 μερες μου ειπε οτι θα ειναι ετοιμα να ''σκασουν''.Ηθελα να ρωτησω κοριτσια αν με δυο αυγουλακια εχω καλες πιθανοτητες αυτο το μηνα.Αν θυμαστε απο τα δικα σας υπερηχα πειτε μου γιατι εχω μεγαλη αγωνια

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα tsarli5.Και γω δύο αυγουλάκια είχα και με την ένεση PREGNYL γονιμοποιήθηκαν και τα δύο.Μην αγχώνεσαι.Όλα θα γίνουν.

 

 

aeratos καλημέρα !!!! να σε ρωτήσω κι εγώ κάτι που είμαι αγχωμένη!!!!

Προσπαθούμε κι εμεις πανω απο 1,5 χρόνο , δεν έχουμε κάτι όλα είναι φυσιολογικά αλλα δυστυχως δεν συμβαίνει!!!!!!!!!

θα προχωρήσουμε σε σπερματέγχυση....

αυτα που έπερνες εσύ ήταν χάπια?? τα οποια ωρίμαζαν πάνω απο 1 ωάρια???

πόσους μήνες τα πήρες???

εγώ θα κάνω ενέσεις....

THE LIGHT WILL STAY ON

Link to comment
Share on other sites

Μολις γυρισα απο το γιατρο ο οποιος μου ειπε ευτυχως οτι σε ορισμενες γυναικες κανει παραπανω κατακρατηση κι ετσι ελπιζω να επανελθω στα φυσιολογικα μου κιλα.Μου εδεινε διπλασια δοσολογια και ηρθα και τουμπανιασα.... :shock: Το βασικοτερο ειναι οτι ειδε να αναπτυσονται, καθηστερημενα βεβαια, δυο αυγουλακια διαμετρου περιπου 12 χιλ. το καθενα.Σε περιπου 6 μερες μου ειπε οτι θα ειναι ετοιμα να ''σκασουν''.Ηθελα να ρωτησω κοριτσια αν με δυο αυγουλακια εχω καλες πιθανοτητες αυτο το μηνα.Αν θυμαστε απο τα δικα σας υπερηχα πειτε μου γιατι εχω μεγαλη αγωνια

 

tsarli5 καλημέρα!!!!!!!

τι φάρμακα πήρες και για πόσο καίρο?

πήρες κιλά???

THE LIGHT WILL STAY ON

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα zarozinia.Και σε μας δεν υπήρχε πρόβλημα.Ημέθοδος με τα χάπια είναι πρίν την σπερματέγχυση.Και γω αν δεν έμενα θα έκανα σπερματέγχυση και μετά εξωσωματική.Εμένα μου προκάλεσαν δύο ωάρια.Έκανα και μία ένεση και σε 36 ώρες απο την ένεση ήρθαμε σε επαφή.Και αυτό ήταν.Εγώ έμεινα έγκυος με την δεύτερη φορά.Εύχομαι καλή επιτυχία.

line_flow_rose_beg_xbliz34_time_1208577600_text_cfc920c4c9c4d5cccfd5cbc5d320ccc1d320c5c9cdc1c9.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα zarozinia.Και σε μας δεν υπήρχε πρόβλημα.Ημέθοδος με τα χάπια είναι πρίν την σπερματέγχυση.Και γω αν δεν έμενα θα έκανα σπερματέγχυση και μετά εξωσωματική.Εμένα μου προκάλεσαν δύο ωάρια.Έκανα και μία ένεση και σε 36 ώρες απο την ένεση ήρθαμε σε επαφή.Και αυτό ήταν.Εγώ έμεινα έγκυος με την δεύτερη φορά.Εύχομαι καλή επιτυχία.

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ κούκλα μου!!! κι εσύ να χαίρεσαι τα παιδάκια σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Άρα 2 μήνες κάνατε προσπάθεια...

Απλά έχω αγχωθεί γιατί λένε για τα φάρμακα αυτά ότι είναι βαριά!!!!! ενέσεις θα κάνω ...

THE LIGHT WILL STAY ON

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα zarozinia.Παιρνω τα serpafar και πηρα σχεδον αμεσως 5 κιλα.Ομως ενω ειμαι στα μεσα του κυκλου ειδη εχω χασει τα 3 χωρις διαιτα.Αρα εχουν δικιο οτι ειναι κατακρατηση υγρων γι'αυτο για το συγκεκριμενο θεμα να μην αγχωθεις καθολου.Εγω με τα συγκεκριμενα χαπια εκανα επιτελους ωορρηξια μετα απο αρκετους ανωορρηκτικους κυκλους.Τωρα αν θα φερουν το πολυποθητο αποτελεσμα θα δηξει σε λιγες μερες....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...