Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

κοριτσια ποιες περιμενουμε μετα απο εμβρυομεταφορα


djina76

Recommended Posts

Εγώ δεν έχω ούτε αυτό σε σημείο που ξεχνιέμαι και θυμάμαι να προσέχω. Τώρα βέβαια αν εμφυτευτηκαν εμφυτευτηκαν!!! Καλή επιτυχία και μια τριψήφια χοριακη εύχομαι!!!

 

Και σε σένα το ίδιο!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 466
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κορίτσια!

Κ εμείς 22/04 βάλαμε 2 κατεψυγμένες βλαστοκύστες. Στο ιστορικό μου έχω άλλες 3 αποτυχημένες προσπάθειες, όλες με φρέσκα...σε διάστημα 1 χρόνου!!! Το θέμα μας είναι στο σπέρμα....δυστυχώς όμως ενώ οι δικές μου εξετάσεις είναι τέλειες δεν έχουμε σταθεί ακόμη τυχεροί για το πολυπόθητο....

Ενώ τις πρώτες μέρες ήμουν πάρα πολύ χαλαρή και αισιόδοξη....από την Κυριακή δε ξέρω με έχει πιάσει τρελό άγχος....

Σκέφτομαι με τρόμο πώς θα πάω για χοριακή τη Δευτέρα??????????

Τί να πω.....ότι καλύτερο για όλες μας......

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Κ εμείς 22/04 βάλαμε 2 κατεψυγμένες βλαστοκύστες. Στο ιστορικό μου έχω άλλες 3 αποτυχημένες προσπάθειες, όλες με φρέσκα...σε διάστημα 1 χρόνου!!! Το θέμα μας είναι στο σπέρμα....δυστυχώς όμως ενώ οι δικές μου εξετάσεις είναι τέλειες δεν έχουμε σταθεί ακόμη τυχεροί για το πολυπόθητο....

Ενώ τις πρώτες μέρες ήμουν πάρα πολύ χαλαρή και αισιόδοξη....από την Κυριακή δε ξέρω με έχει πιάσει τρελό άγχος....

Σκέφτομαι με τρόμο πώς θα πάω για χοριακή τη Δευτέρα??????????

Τί να πω.....ότι καλύτερο για όλες μας......

 

Mariahania λογικό είναι να σε πιάνει κ λίγο άγχος....θα πας για χοριακη την Δευτέρα με το καλό θα δώσεις το αιματακι σου κ όλα καλά θα πάνε αυτό να σκέφτεσαι!! Περιμένουμε τα χαρμόσυνα σου νέα!!!

που θα πάει θα έρθει!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εκανα εμβρυομεταφορά το πρωι.

Με τρια δανεικα ωαρια. ενα με 8 κυταρα και δύο με 7.

Στο medimall με τον Γιώργο Ξυδιά.

Περιμένω χωριακή πλεον στις 11 Μαϊου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, σήμερα πάλι πήρα ψυχρολουσία ... 3η φορά προσπαθούμε και πάλι δε πετύχαμε το επιθυμητό αποτέλεσμα. Ελπίζω να βρω τη δύναμη να συνεχίσω διότι αυτή τη στιγμή δε μπορω ούτε κάν να το σκεφτώ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα σας,ξεκιναμε τον αγωνα μας παλι απο την αρχη και η βοηθεια σας μας ειναι πολυτιμη.Χρειαζόμαστε λοιπον φαρμακα Puregon η Gonal Αν σας εχουν μεινη παρακαλω στειλτε μου π.μ.Την πρωτη μας φορα εκανα διεγερση με Gonal και κατεληξα με εξωμητριο το οποιο προλαβαμε στο παρα πεντε να χειρουργησουμε.

Δευτερη προσπαθεια εμεινα εγκυος διδυμη κυηση αλλα δυστυχως ολα τελειωσαν 22 εβδομαδα και εχασα αγορι και κοριτσι.

Ο πονος ητανε αβασταχτος,τα λογια δεν μπορουν να περιγραψουν την απωλεια,γκρεμισμένα όνειρα,το απολυτο κενο,

Μας πηρε τεσσερα χρονια να παρουμε την αποφαση για το επομενω βημα,αυτη τη φορα πηραμε μια αρνητικη χοριακη.και αναρωτιεμαι αυτο που καποιοι με τοση ευκολια αποκτουν γιατι ειναι τοσο μακρια μου.

Και τωρα ξανα στον αγωνα απο την αρχη με ελπιδα στην επιτυχια οχι μονο για μας αλλα για ολα τα ζευγαρια που προσπαθουν.

Καπου μας περιμενη το μωρο μας-καλη δυναμη!

3uyY.pngdpTGp3.png ]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, σήμερα πάλι πήρα ψυχρολουσία ... 3η φορά προσπαθούμε και πάλι δε πετύχαμε το επιθυμητό αποτέλεσμα. Ελπίζω να βρω τη δύναμη να συνεχίσω διότι αυτή τη στιγμή δε μπορω ούτε κάν να το σκεφτώ!

 

 

Μια αγκαλια απο μενα!!!

3uyY.pngdpTGp3.png ]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Τα νέα μου είναι μάλλον ευχάριστα....δεν άντεξα να περιμένω μέχρι 4/5 που μου είπε ο γιατρός και έκανα 1η χοριακή το Σάββατο 2/4 η οποία βγήκε 133! Ξαναέκανα 2η χθες και βγήκε 326!!! Μακάρι να πάνε όλα καλά και να τα καταφέρουμε μέχρι τέλους....

Εύχομαι με όλη μου την ψυχή σε όλες τις κοπέλες που μπαίνουν σε αυτήν την διαδικασία, στο τέλος να ανταμειφθούν με όσο το δυνατό λιγότερο κόστος, οικονομικό κ ψυχολογικό....

Θα μπορούσα να γράψω πολλά...όπως και κάθε μια από εμάς φαντάζομαι....αλλά θα αρκεστώ μόνο στο να στείλω τις καλύτερες ευχές μου σε όλες και σύντομα να κάνουμε όλες πολλά πολλά πολλά μωρά!!!!!!!!!

Φιλιά

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Τα νέα μου είναι μάλλον ευχάριστα....δεν άντεξα να περιμένω μέχρι 4/5 που μου είπε ο γιατρός και έκανα 1η χοριακή το Σάββατο 2/4 η οποία βγήκε 133! Ξαναέκανα 2η χθες και βγήκε 326!!! Μακάρι να πάνε όλα καλά και να τα καταφέρουμε μέχρι τέλους....

Εύχομαι με όλη μου την ψυχή σε όλες τις κοπέλες που μπαίνουν σε αυτήν την διαδικασία, στο τέλος να ανταμειφθούν με όσο το δυνατό λιγότερο κόστος, οικονομικό κ ψυχολογικό....

Θα μπορούσα να γράψω πολλά...όπως και κάθε μια από εμάς φαντάζομαι....αλλά θα αρκεστώ μόνο στο να στείλω τις καλύτερες ευχές μου σε όλες και σύντομα να κάνουμε όλες πολλά πολλά πολλά μωρά!!!!!!!!!

Φιλιά

 

Συγχαρητήρια! Σου εύχομαι να πάνε ολα καλά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια! Τα νέα μου είναι μάλλον ευχάριστα....δεν άντεξα να περιμένω μέχρι 4/5 που μου είπε ο γιατρός και έκανα 1η χοριακή το Σάββατο 2/4 η οποία βγήκε 133! Ξαναέκανα 2η χθες και βγήκε 326!!! Μακάρι να πάνε όλα καλά και να τα καταφέρουμε μέχρι τέλους....

Εύχομαι με όλη μου την ψυχή σε όλες τις κοπέλες που μπαίνουν σε αυτήν την διαδικασία, στο τέλος να ανταμειφθούν με όσο το δυνατό λιγότερο κόστος, οικονομικό κ ψυχολογικό....

Θα μπορούσα να γράψω πολλά...όπως και κάθε μια από εμάς φαντάζομαι....αλλά θα αρκεστώ μόνο στο να στείλω τις καλύτερες ευχές μου σε όλες και σύντομα να κάνουμε όλες πολλά πολλά πολλά μωρά!!!!!!!!!

Φιλιά

 

Μπράβο mariahania !!!! Είδες όλα καλά πήγα κ θα συνεχίσουν να πηγαίνουν!!! :D:D

που θα πάει θα έρθει!

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο mariahania !!!! Είδες όλα καλά πήγα κ θα συνεχίσουν να πηγαίνουν!!! :D:D

 

Σε ευχαριστώ κοπέλα μου. Σου εύχομαι η τέταρτη ναναι η τυχερή σου...!!!!!!

Φιλάκια και καλή δύναμη

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ......εύχομαι κ σένα τα καλύτερα!

 

Mariahania με εχεις βαλει σε τρελες σκεψεις γιατί ειναι να την κανω την Δευτερα την χωριακή και ούτε εγω αντέχω μέχρι τοτε.

Link to comment
Share on other sites

Mariahania με εχεις βαλει σε τρελες σκεψεις γιατί ειναι να την κανω την Δευτερα την χωριακή και ούτε εγω αντέχω μέχρι τοτε.

 

Τι να σου πω κοπέλα μου...από ότι κατάλαβα εσύ έβαλες 3 ημερών έμβρυα. Εγώ είχα βάλει 5 ημερών και μετά έκανα χοριακή την 10η μέρα ενώ ο γιατρός μουχε πει την 12η.... κ να σου πω την αλήθεια την χοριακή την έκανα νωρίτερα γιατί ήμουν σίγουρη ότι θα αδιαθετούσα, αφού είχα όλα τα συμπτώματα και είχα βγάλει κ ένα σπυρί τεράστιο εκείνο το πρωί....!!!!!!!!!!

 

Ότι και να αποφασίσεις πάντως ........ σου εύχομαι να έχεις μια πολύ πολύ πολύ καλή χοριακή!

 

Φιλιά κ καλή επιτυχία

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σας,

 

σας διαβάζω τις τελευταίες μέρες και μου δίνετε κουράγιο χωρίς να έχω γράψει τίποτε!!!

 

Εκανα εμβρυομεταφορά στο Emvriiolab Θεσσαλονίκης στις 30/4 και τη Δευτέρα 11/5 πάω για χοριακή. Κράμπες στα πόδια και πολύ υπνηλία. Πρήξιμο φυσιολογικό.

 

 

Καλή επιτυχία σε όλες μας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

σας διαβάζω τις τελευταίες μέρες και μου δίνετε κουράγιο χωρίς να έχω γράψει τίποτε!!!

 

Εκανα εμβρυομεταφορά στο Emvriiolab Θεσσαλονίκης στις 30/4 και τη Δευτέρα 11/5 πάω για χοριακή. Κράμπες στα πόδια και πολύ υπνηλία. Πρήξιμο φυσιολογικό.

 

 

Καλή επιτυχία σε όλες μας.

 

υπνηλια εχω και γω. και απο την πρώτη μερα πονους χαμηλα και σφιξιμο στο στηθος.

αντε να εχουμε καλα νεα την δευτερα και οι δύο

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι vbrillis, υπομονή και ευχάριστα πράγματα μέχρι την Δευτέρα. Εγώ το περνάω τελείως μόνη μου, ο άντρας μου στην κοσμάρα του. Σε κανέναν άλλον δεν έχουμε πεί για την προσπάθειά μας. Θέλω να αποφύγω την ψυχολογική πίεση.

 

Εύχομαι να έχουμε ευχάριστα νέα τη Δευτέρα και οι δυό μας! Εμένα είναι η δεύτερη μου προσπάθεια. Η πρώτη με δικά μου. Αυτή τη φορά με ¨"δανεικά".

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι vbrillis, υπομονή και ευχάριστα πράγματα μέχρι την Δευτέρα. Εγώ το περνάω τελείως μόνη μου, ο άντρας μου στην κοσμάρα του. Σε κανέναν άλλον δεν έχουμε πεί για την προσπάθειά μας. Θέλω να αποφύγω την ψυχολογική πίεση.

 

Εύχομαι να έχουμε ευχάριστα νέα τη Δευτέρα και οι δυό μας! Εμένα είναι η δεύτερη μου προσπάθεια. Η πρώτη με δικά μου. Αυτή τη φορά με ¨"δανεικά".

 

εγω δεν πρόλαβα να κανω με δικα μου. προωρη εμμηνοπαυση.

θα παω αυριο 7.30 το πρωί να την κανω. μια ωρα μετα λέει, θα εχουμε τααποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια. κατ'αρχην ευχομαι ΟΛΟΨΥΧΑ θετικες και μεγαλες ωραιοτατες χοριακες σε οσες περιμενουν αποτελεσματα αυτην την εβδομαδα. εγω εκανα την εμβρυομεταφορα την παρασκευη, 2 εμβρυακια 2 ημερων - τωρα παιρνω αρκετα φαρμακακια και περιμενω σε 10 μερουλες να κανω και τη χοριακη - η ημερα πεφτει και στα γενεθλια μου οποτε λεω να την κανω μια μερα πριν η μετα για να μην φαω καμια κρυαδα..!! Γενικα προσπαθω να ειμαι αισιοδοξη - οτι ειναι να γινει θα γινει - κι αν δε γινει τωρα θα γινει την επομενη. εχω τραβηγματα και πονακια στην κοιλια αλλα αυτα φανταζομαι ειναι απο την ωοληψια/φαρμακα. ο γιατρος δε μου ειπε λεπτομερειες για τα εμβρυα - απλα οτι ειναι πολυ καλα - γενικα δε μιλαει και πολυ - τα ραντεβου του ειναι του λεπτου - αλλα του εχω εμπιστοσυνη - στο εμβιο του π...σχου καναμε την προσπαθεια.. αντε να δουμε τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Γρηγορα τα αποτελεσματα!

Ευχομαι μια θετικοτατη χοριακη! Περιμενουμε τα νεα σου!!!

 

κοριτσιαααααα 14.5!!!

τι γινεται τωρα? θετικό λέει αλλα ειναι χαμηλο. να συνεχισω τα χαπια και να παω αυριο το πρωι για ένεση intrallipid που ειχα κανει και την αλλη φορά και βοηθάει την κυηση.

θελω να χαρω και δεν μπορω. η κουμπάρα μου στο τριτο παιδι ειχε 15.

πφφφφ

Link to comment
Share on other sites

κοριτσιαααααα 14.5!!!

τι γινεται τωρα? θετικό λέει αλλα ειναι χαμηλο. να συνεχισω τα χαπια και να παω αυριο το πρωι για ένεση intrallipid που ειχα κανει και την αλλη φορά και βοηθάει την κυηση.

θελω να χαρω και δεν μπορω. η κουμπάρα μου στο τριτο παιδι ειχε 15.

πφφφφ

 

 

Συγχαρητηρια ειστε εγκυος!!!! Ποια ημερα μετα την εμβρυομεταφορα εισαι? Μην σκεφτεσαι αρνητικα - να χαρεις - θετικη ενεργεια στο μπεμπε σου!!σημασια εχει να διπλασιαζεται!! Ολα καλα θα πανε θα δεις!!!! :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια ειστε εγκυος!!!! Ποια ημερα μετα την εμβρυομεταφορα εισαι? Μην σκεφτεσαι αρνητικα - να χαρεις - θετικη ενεργεια στο μπεμπε σου!!σημασια εχει να διπλασιαζεται!! Ολα καλα θα πανε θα δεις!!!! :lol::lol:

 

η εμβρυομεταφορα ειχε γινει στις 30 απριλιου με εμβρυο 3 ημερων. δηλαδη αν μετραω καλα, είμαι 14 ημερων

σε ευχαριστω πολυυυυυυυ

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι vbrillis, υπομονή και ευχάριστα πράγματα μέχρι την Δευτέρα. Εγώ το περνάω τελείως μόνη μου, ο άντρας μου στην κοσμάρα του. Σε κανέναν άλλον δεν έχουμε πεί για την προσπάθειά μας. Θέλω να αποφύγω την ψυχολογική πίεση.

 

Εύχομαι να έχουμε ευχάριστα νέα τη Δευτέρα και οι δυό μας! Εμένα είναι η δεύτερη μου προσπάθεια. Η πρώτη με δικά μου. Αυτή τη φορά με ¨"δανεικά".

 

Ζγουρομαλλα μας πως πηγαν τα δικα σου αποτελεσματα? Ολα καλα? Ελπιζω να χεις στα χερια σου μια τεραστια χοριακη!:-)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...