Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΡΟΚΑΔΕΣ ΤΟΥ PARENTS ΕΝΩΘΕΙΤΕ!


Recommended Posts

Kαπετάνισσα χρειάζεσαι μαθήματα! Φυσικά γνωρίζω τον Louisianna Red, πάει σχεδόν πάντα πακέτο στις συναυλίες με τους Blues Wire.

Οσο για τους ρεμπέτες, φυσικά και ήταν ροκάδες! Ανατρεπτικοί και επαναστάτες, αμφιλεγόμενες προσωπικότητες, και μάλλον ανάποδα πάει, γιατί το ρεμπέτικο προϋπήρχε της ροκ μουσικής!

Ο Jimie Hendrix έμαθε να παίζει κιθάρα με ταχύτητα ακούγοντας τους δίσκους του Μανώλη Χιώτη, το γνωρίζατε?

Ο Αντώνης έχει πυρετό όλη μέρα. Πάω να του αλλάξω ρούχα τώρα, γιατί είναι μουσκεμα.

Τραγουδάκι σε λίγο:D

 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • TARA

    TARA 268 δημοσιεύσεις

  • maira95

    maira95 245 δημοσιεύσεις

  • koufetaki

    koufetaki 191 δημοσιεύσεις

  • RENAH

    RENAH 153 δημοσιεύσεις

Ρε παιδιά έχω ένα πολύ σπάνιο καταπληκτικό κομμάτι, ροκ με μπουζούκι, της δεκαετίας 60 ή 70. Φυσικά δεν υπάρχει στο τιουμπ.

 

Πόσο θάρρος πρέπει να είχαν για να γράψουν τέτοιο κομμάτι!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω ένα πολύ σπάνιο καταπληκτικό κομμάτι, ροκ με μπουζούκι, της δεκαετίας 60 ή 70. Φυσικά δεν υπάρχει στο τιουμπ.

 

 

Πόσο θάρρος πρέπει να είχαν για να γράψουν τέτοιο κομμάτι!

 

κι αυτο και τοσα αλλα....

και εκεινες τις εποχες,που ηταν και δυσκολες καταστασεις

 

...ιωση περναει ο μικρος??

''...for those about to rock we salute you...''

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

Ο Φώτης νανούριζε μ΄αυτό το κομμάτι τη Δέσποινα... Τον Αντώνη με τον Ερωτόκριτο... Η Μαριαλένα είναι άτυχη, γιατί λόγω Αντώνη, δεν τολμάει και δεν έχει χρόνο να ασχοληθεί μαζί της!

Εχει πάει γήπεδο, αν ηταν εδώ, θα έβαζε ρεμπέτικα ως το πρωί!

Δεν ξέρω αν έχει ίωση ο Αντωνάκης μου, δεν έχει άλλο σύμπτωμα εκτός από τον πυρετό.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

Καταπληκτική ταινία!

ειχα φαει τρελο κολημα!ειχα παρει τα τργουδια σε κασετα τοτε και την εβαζα πολυ συχνα!τι τραβηξαν οι ανθρωποι τοτε ρε σεις!!!http://www.youtube.com/watch?v=EO3ewhjuafI&feature=related

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

τα πιο πολλα ρεμπετικα ομως προκαλουν μελαγχολια....ειναι καπως.....

 

οχι ομως και τα ροκ....

 

 

Τι περιμένεις? Ξεριζωμένοι, πονεμένοι άνθρωποι ήταν. Ωστόσο είχαν και αρκετά χαρούμενα κομμάτια.

 

 

 

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=1CeGogPy6fw&feature=related

 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ο Φώτης νανούριζε μ΄αυτό το κομμάτι τη Δέσποινα... Τον Αντώνη με τον Ερωτόκριτο... Η Μαριαλένα είναι άτυχη, γιατί λόγω Αντώνη, δεν τολμάει και δεν έχει χρόνο να ασχοληθεί μαζί της!

Εχει πάει γήπεδο, αν ηταν εδώ, θα έβαζε ρεμπέτικα ως το πρωί!

 

Δεν ξέρω αν έχει ίωση ο Αντωνάκης μου, δεν έχει άλλο σύμπτωμα εκτός από τον πυρετό.

 

καλος μπαμπας ο Φωτης...:D

 

κι εμενα το καλοκαιρι ο Σπυρος ξαφνικα ανεβασε πυρετο χωρις να εχει κανενα αλλο συμπτωμα και μετα απο 1-2 μερες αρχισε να φταρνιζεται και να βηχει...

 

και εδω και καιρο παλι και τα δυο για μια μερα ειχαν δεκατα,απο το πουθενα...και μετα απο 2 μερες παρουσιασαν μπουκωμα και φταρνισμα και πυρετο καθολου...

''...for those about to rock we salute you...''

Link to comment
Share on other sites

καλος μπαμπας ο Φωτης...:D

 

κι εμενα το καλοκαιρι ο Σπυρος ξαφνικα ανεβασε πυρετο χωρις να εχει κανενα αλλο συμπτωμα και μετα απο 1-2 μερες αρχισε να φταρνιζεται και να βηχει...

 

και εδω και καιρο παλι και τα δυο για μια μερα ειχαν δεκατα,απο το πουθενα...και μετα απο 2 μερες παρουσιασαν μπουκωμα και φταρνισμα και πυρετο καθολου...

 

Ωχ! Μη μου λες τέτοια γιατί με βλέπω να πηγαίνω μόνη μου στη συναυλία μεθαύριο!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ωχ! Μη μου λες τέτοια γιατί με βλέπω να πηγαίνω μόνη μου στη συναυλία μεθαύριο!

 

καλεεε!!!!!

 

ο,τι και να ειναι(που δεν θα ειναι τιποτα) μεεεχρι το σαββατο θα ειναι σε υφεση....:P.

 

http://www.youtube.com/watch?v=PDxvb8Lk-NE

''...for those about to rock we salute you...''

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαιρακι μου, το πητ είναι 14/1 και φυσικά είναι αγοράκι... πάλι! Καταδικασμένη στη σωβρακοφανέλα:lol: Κι είχα δει κάτι φουστανάκια μουρλια... Θα με κατασπαράξουν οι κάγκουρες... βυρηττό θα μου το κάνουν το τσαρδάκι μου!

Aυτά είναι... στο πρώτο ονειρεύεσαι φορεματάκια, σου βγαίνει τσουτσουνάτος. Παίρνεις απόφαση να το ξαναπαλέψεις, σου ξαναβγαίνει η τσουτσού παγανιά. Πως να κλείσεις συμβόλαιο ότι θα μπει φορεματάκι στο σπίτι; Εγώ χωρίς εγγυήσεις δεν ξαναγκαστρώνομαι, τέλος! Τουλάχιστον κοπελιά αυτός θα είναι και αιγόκερως, πολύ ιντελέ τυπάκι θα βγει και μοιραίο γκομενίδιο (θα με δει η Λιάνα τώρα και θα μου τα χώσει χαχα). Άσε που θα γεννηθεί στην επέτειο "φτιαξίματος" μου, θα κλείνουμε 9 χρόνια με τον καλό μου... Μάμα μίαααααααααααααα!!!

 

Kαλημερα και απο μενα!ελειψα λιγο γιατι ειχα κατι ψιλοπροβληματακια με το punkio που εχω μεσα μου!!!;);)

την καλημερα μου!!!

Τι έκανε το κουτσουνέλι; Περαστικά! Πες του να behave μην του βάλουμε να ακούει νυχθημερόν τα τραγούδια της "άλλης" πλευράς μπουχαχαχαχα

 

Λεγκω μπορει να πετυχεις με την τριτη το κοριτσακι
Είσαι τρελλή έτσι;

 

dogville-Lars fon Trier

goodbye Lenin-Wolfgang Becker

ντογκβιλ.... Πόοοοοοοοοοοσο βαρέθηκα; Είμαι τελείως υποκουλτούρα;

Λένιν: πολύ καλό

 

Trainspotting, Dogville, American History X, Οι ζωές των άλλων, Ο τελευταίος των Μοϊκανών (πιο πολύ για το soundtrack και για τον Daniel Day Lewis), H ζωή είναι ωραία, 24 days later και άλλες που δεν θυμάμαι τώρα.

Κορίτσια, δυστυχώς τα φάρμακα δεν τα απέφυγα, μου έγραψαν αγχολυτικά, πήρα μισό το πρωί και τώρα είμαι σαν κοτόπουλο.

Χριστινάκι, κανόνισε, ποιον θα έχω να μου δίνει κουράγιο αν πάθεις και εσύ κατάθλιψη (σιγά μην πάθεις δλδ, δεν μασάς εσύ).

Αμάν με το ντογκοχωριό! Κατά τα άλλα μια χαρά τα συμφωνούμε βρε δεσμέ! Μου αρέσουν πολύ ταινίες Μπενίνι, ταινίες που παίζει η Αμελού (έχω δει πλάκα πλάκα 3-4 μ'αυτήν, είμαι μετεγκυμονούσα, δεν θυμάμαι τίτλους, γεια σας), θριλεράκια ψυχολογικά τρελλαίνομαι, με τρομάζει απίστευτα με την ωμότητά του ο Ταραντίνος όμως. Γουστάρω πολύ αστυνομικά θρίλερ επίσης, είμαι φανατική αγκαθοκριστική και μετά όλους τους άλλους ντετέκτιβ στην μεγάλη οθόνη (σε βιβλία βέβαια ασύγκριτα καλύτερα). Η ταινία -που δεν ξέρω αν θα βρείτε ποτέ για να δείτε- Ο Τζώνυ πήρε τ΄όπλο του - Johnny got his gun (συγγραφέας Ντάλτον Τράμπο, το αγαπημένο μου βιβλίο, έκλαιγα ατελείωτα) είναι μια περίεργη ταινία. Πολύ κοντά πάντως στο βιβλίο.

Λατρεύω Ιρλανδία, το έχω πει; Άρα και σχετικές με αυτήν ταινίες. Και με Αγγλία φυσικά.

Αν δεν είδατε, δείτε το Crying game (Το παιχνίδι των λυγμών). Πολλές άσχετες μου έρχονται σόρρυ, θυμήθηκα τον "Φούρναρη" (έτσι νομίζω λέγεται, περσινή), Μαθήματα πιάνου, Ο θρύλος του 1900.... γκρρρ έχω κολλήσει με τίτλους τώρα... Ελαφοκυνηγός, αγαπημένη. Ο Ντάστιν Χόφμαν όπου έπαιξε μου άρεσε.

My name is Sam... πως την έλεγαν εκείνη που ξέχναγε τι έκανε την προηγούμενη μέρα και τα έγραφε όλα πάνω του ο τύπος; θρίλερ;

Α και ποια αστεράτη θα μου βρει πως λέγεται η κυριούλα που έπαιζε την μια φίλη της Μέρυλ Στριπ (άλλη αγαπημένη!) στο Μάμα μία; όχι την λουσού, την πιο κουλ φίλη; Αυτή είναι πολύ ηθοποιάρα και σε όποια ταινία κι αν την έχω δει, την έχει αναδείξει

Declaration: Mαμώ το αλτζχάιμερ μου μαμώ!

Θα επανέλθω, έχω πολλά αγαπημένα σε ταινίες... Α μην ξεχάσω Αλμοδοβάρ, κορυφή!

 

..υπαρχει και αυτο...για την ΧΡΙΣΤΙΝΑ.......:lol::lol::lol:

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

( ε ρε τι τραβαει ο ιταλος:lol::lol::lol:)

Καλά, να δεις μετά τι τράβηξε, εσύ μου μίλαγες κι εγώ του έχωνα χαχαχα κοίτα τι ώρα ξαναμπήκα!

 

Τσούπρες ήμουν καλύτερα σήμερα, ευχαριστώ για το σαπόρτ. Βέβαια βοήθησε το ότι έλειπα 7ωρο για δουλειά από το σπίτι κι ήμουν άκτιβ και χωρίς την γκρίνια του μωρού...

Ένα κομματάκι για τα κομμάτια εδώ μέσα :D

 

Α κι επειδή έ έ έφτασεεεεεεεεεεε http://www.youtube.com/watch?v=YVYxNMwoXXA

 

Ρένα μπορείς να βάλεις το κλασσικό τώρα εσύ :wink:

Μαριμαριάννα περαστικά στους άντρες! Ελπίζω να μην κολλήσετε τα κορίτσια! Όσο για το άλλο που λέγαμε (τι φλασιές τρώω 4 το πρωί ρε!) έχουμε περίπου 15 μέρες τελικά διαφορά...

 

--

You came and changed the way I feel, no one could love you more

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!!!:):)

Ααα κι εμένα μ'αρεσε το goodbye Lenin!

Είδες βρε και στις ταινίες πάνω κάτω ταιριάζουμε, τι καλά:lol:

 

Ναι ναι....μια παλια του ΤΑραντινο True romance την εχεις δει;;;;Ηταν η πρωτη του που ειχα δει και ως γνωστον..ε ο πρωτος ερωτας..ειναι αλλιως!:)

Εμένα πάλι γιατί δεν μου άρεσε το Amelie???

Εμενα μ αρεσε γιατι συνοδευοταν και με ωραιο σκηνικο...χιονισμενο μεσημερι στη Θεσσαλονικη η πρωτη ταινι που ειδα μαζι με τον αντρα ..τοτε( εχω ακομα το αποκομα των εισητηριων)!!!! ρε συ κουφετακι ηταν σε ενα κινηματογραφο σε αναμεσα σε Ναβαρινου και Εθνικης Αμυνης νομιζω..πως λεγοταν;;Ανατολια υπηρχε;;Ο

η Αμελι και τα Σφραγισμενα χειλη μου αρεσαν και μενα

 

επισης μου αρεσουν και ταινιες οπως '' Τα πορφυρα ποταμια'' ,''Το κελι''και το ''Seven''

 

 

Εσυ να κανεις παρεα με τον αντρα μου να βλεπετε ταινιες μαζι!!!Αν και το Seven μου αρεσε πολυ και εμενα

 

ακουστε αυτο....

 

http://www.youtube.com/watch?v=pymdbZb3L84

 

τελικα ροκαδες και ρεμπετες εχουν κοινα....

Εννοειται!!!!!!!!!!!!!

 

Οσο για τους ρεμπέτες, φυσικά και ήταν ροκάδες! Ανατρεπτικοί και επαναστάτες, αμφιλεγόμενες προσωπικότητες, και μάλλον ανάποδα πάει, γιατί το ρεμπέτικο προϋπήρχε της ροκ μουσικής!

Ο Jimie Hendrix έμαθε να παίζει κιθάρα με ταχύτητα ακούγοντας τους δίσκους του Μανώλη Χιώτη, το γνωρίζατε?

 

Ο Αντώνης έχει πυρετό όλη μέρα. Πάω να του αλλάξω ρούχα τώρα, γιατί είναι μουσκεμα.

Τραγουδάκι σε λίγο:D

Ετσι ακριβως!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Τι κανετε σημερα;;Καλυτερα;;;;

 

Aσχετο, και αν και δεν τον χωνεύω καθόλου...

 

Και γω...καθολου!!!

 

 

ντογκβιλ.... Πόοοοοοοοοοοσο βαρέθηκα; Είμαι τελείως υποκουλτούρα;

Λένιν: πολύ καλό

 

 

Αμάν με το ντογκοχωριό! Κατά τα άλλα μια χαρά τα συμφωνούμε βρε δεσμέ! Μου αρέσουν πολύ ταινίες Μπενίνι, ταινίες που παίζει η Αμελού (έχω δει πλάκα πλάκα 3-4 μ'αυτήν, είμαι μετεγκυμονούσα, δεν θυμάμαι τίτλους, γεια σας), θριλεράκια ψυχολογικά τρελλαίνομαι, με τρομάζει απίστευτα με την ωμότητά του ο Ταραντίνος όμως. Γουστάρω πολύ αστυνομικά θρίλερ επίσης, είμαι φανατική αγκαθοκριστική και μετά όλους τους άλλους ντετέκτιβ στην μεγάλη οθόνη (σε βιβλία βέβαια ασύγκριτα καλύτερα). Η ταινία -που δεν ξέρω αν θα βρείτε ποτέ για να δείτε- Ο Τζώνυ πήρε τ΄όπλο του - Johnny got his gun (συγγραφέας Ντάλτον Τράμπο, το αγαπημένο μου βιβλίο, έκλαιγα ατελείωτα) είναι μια περίεργη ταινία. Πολύ κοντά πάντως στο βιβλίο.

Λατρεύω Ιρλανδία, το έχω πει; Άρα και σχετικές με αυτήν ταινίες. Και με Αγγλία φυσικά.

Αν δεν είδατε, δείτε το Crying game (Το παιχνίδι των λυγμών). Πολλές άσχετες μου έρχονται σόρρυ, θυμήθηκα τον "Φούρναρη" (έτσι νομίζω λέγεται, περσινή), Μαθήματα πιάνου, Ο θρύλος του 1900.... γκρρρ έχω κολλήσει με τίτλους τώρα... Ελαφοκυνηγός, αγαπημένη. Ο Ντάστιν Χόφμαν όπου έπαιξε μου άρεσε.

My name is Sam... πως την έλεγαν εκείνη που ξέχναγε τι έκανε την προηγούμενη μέρα και τα έγραφε όλα πάνω του ο τύπος; θρίλερ;

Α και ποια αστεράτη θα μου βρει πως λέγεται η κυριούλα που έπαιζε την μια φίλη της Μέρυλ Στριπ (άλλη αγαπημένη!) στο Μάμα μία; όχι την λουσού, την πιο κουλ φίλη; Αυτή είναι πολύ ηθοποιάρα και σε όποια ταινία κι αν την έχω δει, την έχει αναδείξει

Θα επανέλθω, έχω πολλά αγαπημένα σε ταινίες... Α μην ξεχάσω Αλμοδοβάρ, κορυφή!

 

 

Ρένα μπορείς να βάλεις το κλασσικό τώρα εσύ :wink:

Γεια σου Χριστινακι μεταμεσινυχτιο!!!Ωραι που εισαι καλυτερα!!Εργασιοθεραπεια!!!

Παιχνιδι των Λυγμων..πολυ καλο!!Η ταινια με τον τυπο που ξεχνουσε ειναι το MEMENTO.Μ αρεσε!.Και ο θρυλος του 1900 μου αρεσε πααααααααααααααρα πολυ!!!(που την θυμηθηκες;;;)

Αλλα ο ΤΖοννυ πηρε το οπλο του;;;;ΠΩΠΩΠΩΠΩΠΩΠΩ.Ειχα μια κολλητη στο γυμνασιο και ειχε κολλησει με την ταινια .Μου την περιεγραφε καθε μερα!!!Και φυσικα δεν την ειδα..Εχω δει καποιες σκηνες μονο!

 

Ξεχασα να σας πω τον αγαπημενο μου ηθοποιο..Καλη η κουλτουρα και οι Ευρωπαιοι (Τριερ κλπ) αλλα ΑΛ ΠΑΤΣΙΝΟ!!!Εχω δει σχεδον ολες τις ταινιες!

Μου αρεσουν ολες!!!Σκυλισια μερα ειναι απο τις αγαπημενες και το Φρανκι & Τζοννυ!!!ΚΑι ολες οι αλλες!!!

Τελικα το ρεμπετικο ενωσε τις δυο πλευρες!!Νομιζω συμφωνουμε ολες!!Πολυ ωραιο το αφιερωμα κοριτσια!!!:)

Αλλα εγω ας βαλω το κλασσικο που λεει και η Χριστινα.

QJZup3.png

 

bxuCp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρααααααααααααα!

Ρένα, are you talking to me? (με προφορά ιταλοαμερικάνικη...!;))

Κριστίν, πρέπει να είσαι λίγο σαδομαζο...! Οταν έβλεπα τον Τζώνη και το όπλο του, πήγαινα στο παράθυρο κάθε τέταρτο και ανέπνεα βαθιά! Ακρως κλειστοφοβική και ψυχοπλακωτική ταινία. Ούτε τρέιλερ να ξαναδώ!!!

Το παιχνίδι των λυγμών μου άρεσε.

Δεν ήξερα ότι σου άρεσαν τα αστυνομικά θρίλερ!:D Είμαι φανατική!

Από βιβλία, πάρα πολύ καλός ο Χένινγκ Μάνκελ. Σουηδός, κορυφαίος στο είδος στην Ευρώπη. Θα τον λατρέψεις.

Ρένα πήγα προχθες στο σουπερ μάρκετ (που χρόνος για βιβλιοπωλειο), ευτυχώς έχει μεγάλο τμήμα με βιβλία, για να πάρω το μυθιστόρημα των 4. Το είχα δει τις προηγούμενες εβδομάδες και δεν το πήρα γιατί διάβαζα το τελευταίο του Μάνκελ, και προχθες δεν υπήρχε.:evil: Ετσι αγόρασα το χαμένο συμβολο του Μπραουν!

Ο άντρας μου έβγαλε όλη τη νύχτα με τον Αντώνη. Εγω κοιμήθηκα του καλού καιρού! Τωρα δεν έχει πυρετό, αλλα είχε όλη νυχτα.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρααααααααααααα!

 

Ρένα, are you talking to me? (με προφορά ιταλοαμερικάνικη...!;))

 

.........................................

 

Ρένα πήγα προχθες στο σουπερ μάρκετ (που χρόνος για βιβλιοπωλειο), ευτυχώς έχει μεγάλο τμήμα με βιβλία, για να πάρω το μυθιστόρημα των 4. Το είχα δει τις προηγούμενες εβδομάδες και δεν το πήρα γιατί διάβαζα το τελευταίο του Μάνκελ, και προχθες δεν υπήρχε.:evil: Ετσι αγόρασα το χαμένο συμβολο του Μπραουν!

 

Ο άντρας μου έβγαλε όλη τη νύχτα με τον Αντώνη. Εγω κοιμήθηκα του καλού καιρού! Τωρα δεν έχει πυρετό, αλλα είχε όλη νυχτα.

 

Πωπωπωπ Ταρα τι ειπες τωρα;;;Αυτη η προφορα ;;Και η φραση ..χαρακτηριστικη!!!!!!

Πρεπει να το παρεις λεμε!!!!!

Αντε καλυτερα ειστε σημερα!!Μπραβο!:D

QJZup3.png

 

bxuCp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...