Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πάλι ζαλάδες και ναυτία;


Recommended Posts

Από την Κυριακή το βράδυ επανήλθαν οι ζαλάδες και η ναυτία. Προχθές μάλιστα έκανα κι εμετό. Δεν φτάνει που δεινοπάθησα το πρώτο τρίμηνο είναι δυνατόν τώρα στην 29η εβδομάδα να έχω πάλι τα ίδια;Βέβαια τώρα δεν τρέχω κάθε λίγο και λιγάκι στην τουαλέτα αλλά αισθάνομαι απίστευτη αδυναμία στα όρια υπνηλίας και ζαλίζομαι αν μείνω πολύ ώρα όρθια. Ειδικά δε αν ο μπέμπης μετακινείται πέρα δώθε νιώθω σαν να είμαι σε καράβι με 12 μποφόρ ή στην καλύτερη των περιπτώσεων σαν να έσκαβα ολημερίς στον κάμπο.

Δεν έχω πάρει ακόμα το γιατρό για να δω πως θα πάει για μια εβδομάδα και μετά θα τον ενοχλήσω. Εσείς ωστόσο είχατε παρόμοια συμπτώματα;

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Και εγώ ειχα ηρεμησει αλλά επανηλθαν προς το τέλος . Ειδικά τα γαλακτοκομικά και το τυρί μου τσάκιζαν το στομάχι ! Απλα το πάλευα ενώ τους 2 πρωτους μηνες ειχα μεινει στο κρεβάτι !

jHgFp3.png
Link to comment
Share on other sites

ω ναι !κ εγω την ιδια απορια ειχα !στις αρχες του τριτου τριμηνου θυμηθηκα το πρωτο τριμηνο την αισθηση αυτη της ανακατωσουρας!κρατησε λιγο ομως κ μετα εφυγε,ηρθαν βεβαιως οι καουρες οι οποιες ειναι πολυ ενοχλητικες γιατι με ξυπνανε το βραδι και χανω τον υπνο μου...αφου πλεον πινω παγωμενο γαλα απ το ψυγειο(το μονο που με βοηθαει)κ παλι μετα απο λιγο επανερχονται.υπομονη τι να κανουμε!θα περασει κ αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Tamar εμενα παλι δεν μου φυγαν ποτε οι ζαλαδες και οι εμετοι! Τωρα εχω και τις καουρες και εδεσε το γλυκο :D. Υπομονη να κανουμε να γεννησουμε, δεν θελουμε πια πολυ ακομη...

h0MYp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Tamar εμενα παλι δεν μου φυγαν ποτε οι ζαλαδες και οι εμετοι! Τωρα εχω και τις καουρες και εδεσε το γλυκο :D. Υπομονη να κανουμε να γεννησουμε, δεν θελουμε πια πολυ ακομη...

 

E πως...2 μήνες είναι αυτοί....

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

ναι γιατί πιέζει το στομάχι , επίσης εμένα το χειρότερο ήταν μια αίσθηση καούρας που ανεβαινε στον λαιμό και μου κοβόταν η αναπνοή ...αλλά όλα ξεχνιούνται !!!

jHgFp3.png
Link to comment
Share on other sites

κι εγω τα ιδια ειμαι. απο την 18η εβδομαδα μου σταματησαν οι εμετοι για δυο ολοκληρες βσομαδες. τις οποιες ειχα καουρες, και μετα ξαναρχισαν αλλα ευτυχως δεν εχω ολη μερα ναυτια οπως πριν. δηλαδη κανω 1-2 εμετους τη μερα, ή μπορει αι κανεναν, αλλα νοιωθω απιστευτ κουραση και αδυναμια, χτες βραδυ λιποθυμησα. ο γιατρος μου ειπε να προσεχω να μην κουραζομαι και ακομα κι αν κανω εμετους να προσπαθω να τρωω συχνα. τωρα ειμαι 24w + 3d

και νοιωθω οτι δε θα αντεξω μεχρι το τελος. και στην πρωτη εγκυμοσυνη παλι μεχρι τεος εκανα εμετους

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...