Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

κολπιτιδα λιγο πριν τη γεννα!


Recommended Posts

καλησπερα κοριτσια... πρωτη φορα στη παρεα σας! ειπα να ρωτησω μηπως μπορειτε να με βοηθησετε. ειμαι στις μερες μου για γεννα και ξαφνικα ενιωσα οτι εχω κολπιτιδα, πηρα τον γιατρο μου και μου ειπε να βαλω ενδοκολπικο υποθετο χωρις ομως να με δει. το θεμα ομως ειναι οτι νιωθω οτι υποχωρει απο μονο του. να βαλω το ενδοκολπικο τελικα η οχι? αν δεν το βαλω βεβαια και εχω δεν θα μπορεσω να γεννησω με φυσιολογικο τοκετο μηπως κολλησει το μωρο το μικροβιο. ας με βοηθησει καποιος.....:-(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


δεν ειμαι σιγουρη. εγω εκτως απο τα πολλα υγρα εχω και φαγουρα στον κολπο. οποτε του το ειπα στο τηλεφωνο και μου ειπε για το ενδοκολπικο.

Link to comment
Share on other sites

κι εγω αυτα ειχα, αλλα εκανα ληψη δειγματος και ηταν καποιος μηκυτας (δε θυμαμαι τωρα το ονομα) και μου εδωσε ενδοκολπικες κρεμες να βαζω. Τον ρωτησα αν γεννησω φυσιολογικα μην τυχον και κολλησει το παιδι, μου ειπε οτι απο τον συγκεκριμενο μηκυτα δεν υπαρχει προβλημα.

 

Σε ενα μικροβιολογο πηγα και μου πηρε δειγμα με μια μπατονετα. καλυτερα να το κανεις αυτο να δεις τι ακριβως εχεις....δεν ειναι τιποτα....μισο λεπτο δουλεια....

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Με το καλο το νινακι σου καλη μου!

Εγω ειμαι απ αυτες που σχεδον μονιμα ταλαιπωρουμαι με κολπιτιδες.

Πιστευω πως εχω καταστρεψει την χλωριδα μου με τοση αντιβιωση ποια αλλα κ τι να κανω...

Καθ ολη την εγκυμοσυνη μου ως τωρα(σε λιγο μπαινω στον μηνα μου)δεν ειχα καποιο προβλημα,αλλα τελευταια μου βγαινουν στα ουρα πυοσφαιρια πολλα(που σημαινει αιμα/φλεγμονη συνεπαγεται κολπιτιδα λοιπον)ο μυκητας ειναι μικροβιο.Κανω καθε μηνα αιματος/ουρων.λογικα κ εσυ.ισως να χε δει κατι ο γιατρος σου σε καποια κ να στο πε.

Εγω παντως εχω παρει 2 αντιβιωσεις και κολπικα αλλα τιποτα..

για καισαρικη με κοβω(εχω συμφιλιωθει ηδη με την ιδεα)

Ευχομαι να εχεις καλα Χριστουγεννα,ενα δημιουργικο 2011 με υγεια κ τα καλυτερα για το μπεμπεδακι σου!

pEJHp3.png
Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι οτι οι εξετασεις μου ειναι παντα καλες. αλλα μου μπηκε τωρα στο μυαλο και εχω αγχωθει. σ'ευχαριστω πολυ παντως. αντε καλες γιορτες και με το καλο να ερθουν τα μωρακια μας!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...