Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

προβλημα καθυστερησης


Recommended Posts

geia se olous!eimai 20 xronwn k dystyxws mesa se ola ta kaka pou mou exoun sumvei ton teleutaio xrono,kollisa kondylwmata(atyxia tha to elega gt eimai panta poly prosektiki s auta) k exw talaipwrithei polu tous teleutaious 5 mines me pollous k epwdynous kautiriasmous megalis ektasis,farmakeutikes agwges k mia proliptiki kwnoeidi traxilou kathws eixa upostei elafres alloiwseis(CI I) sta traxilika kuttara gia na apokleisw endexomeno karkinou pros to paron.einai gegonos oti i psixologia mou exei pesei para polu,exw pathei arrwstofovia k exw polles kriseis agxous..meta tin kwnoeidi stis 11 maiou eixa periodo kanonika xronika stis 20 maiou me xamili roi.ektote periodos dn exei emfanistei para mia mikri koilida s swstes sxetika imerominies k exw idi apokleisei endexomeno kuisis.simeiwnw oti oso exw tin kathusterisi peripou exw kopsei ta antisulliptika meta apo 9mini lipsi..episis alles loimwkseis dn uparxoun para mono mia elafria kolpitida pou den exrize agwgis logw tis antisipsias pou ekana.ponous exw k malista entonous.epipleon prin kana xrono eixa kanei pliri elegxo k upirxe mia upopsia polukustikwn logw varous profanws(den eixa alla isws ekana).gia sxetikes eksetaseis twra prepei na adiathetisw ksana opws mou pe o giatros.telos auto prwti fora mou sumvainei k klironomikotita den uparxei kammia k s tipota.euxaristw polu gia tin upomoni sas..opoia thelei as me sumvouleusei giati exw frikarei!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μου πει μια γεια σε ολους!ειμαι 20 χρ κ δυστυχως μεσα σε ολα τα κακα που μου εχουν συμβει τον τελευταιο χρονο κολλησα κονδυλωματα(ατυχια θα το ελεγα γτ ειμαι παντα πολυ προσεκτικη στα σμν) κ εχω ταλαιπωρηθει πολυ τουσ τελευταιουσ 5 μηνεσμε πολλους κ επωδυνουσ καυτηριασμους μεγαλης εκτασης,φαρμακευτικες αγωγες κ μια προληπτικη κωνοειδη τραχηλου καθως ειχα υποστει ελαφρες αλλοιωσεις (CI I) στα τραχηλικα κυτταρα για να αποκλεισω ενδεχομενο περαιτερω αλλοιωσης.ειναι γεγονος οτι η ψυχολογια μου εχει πεσει παρα πολυ,εχω παθει αρρωστοφοβια κ εχω πολλες κρισεις αγχους.μετα την κωνοειδη στις 11 μαιου ειχα περιοδο κανονικα χρονικα στις 20 μαιου με χαμηλη ροη.εκτοτε περιοδος δν εχει εμφανιστει παρα μονο μια μικρη κοιλιδα σε σωστες σχετικα ημερομηνιες κ εχω αποκλεισει ενδεχομενο κυησεως.σημειωνω οτι οσο εχω καθυστερηση εχω κοψει τα αντισυλληπτικα μετα απο 9μηνη ληψη.επισης αλλες λοιμωξεις δν υπαρχουν παρα μονο μια ελαφρια κολπιτιδα μαλλον λογω αντισηψιας που εκανα στην περιοχη χωρις να χρηζει αντιμετωπισης.πονους εχω κ μαλιστα εντονους.επιπλεον πριν κανα χρονο ειχα κανα γενικο ελεγχο κ εδειξε μια υποψια πολυκυστικων μαλλον λογω παραπανισιου βαρους(δν ειχα αλλα ισως εκανα)για σχετικες εξετασεις πρεπει να αδιαθετησω ξανα οπως μου ειπε ο γιατρος.τελοσ,πρωτη φορα μου συμβαινει κ κληρονομικοτητα δν υπαρχει καμμια κ σ τιποτα.ευχαριστω πολυ για την υπομονη σας κ οποια θελει ασ γνωμη γτ εχω φρικαρει!

Link to comment
Share on other sites

μου πει μια γεια σε ολους!ειμαι 20 χρ κ δυστυχως μεσα σε ολα τα κακα που μου εχουν συμβει τον τελευταιο χρονο κολλησα κονδυλωματα(ατυχια θα το ελεγα γτ ειμαι παντα πολυ προσεκτικη στα σμν) κ εχω ταλαιπωρηθει πολυ τουσ τελευταιουσ 5 μηνεσμε πολλους κ επωδυνουσ καυτηριασμους μεγαλης εκτασης,φαρμακευτικες αγωγες κ μια προληπτικη κωνοειδη τραχηλου καθως ειχα υποστει ελαφρες αλλοιωσεις (CI I) στα τραχηλικα κυτταρα για να αποκλεισω ενδεχομενο περαιτερω αλλοιωσης.ειναι γεγονος οτι η ψυχολογια μου εχει πεσει παρα πολυ,εχω παθει αρρωστοφοβια κ εχω πολλες κρισεις αγχους.μετα την κωνοειδη στις 11 μαιου ειχα περιοδο κανονικα χρονικα στις 20 μαιου με χαμηλη ροη.εκτοτε περιοδος δν εχει εμφανιστει παρα μονο μια μικρη κοιλιδα σε σωστες σχετικα ημερομηνιες κ εχω αποκλεισει ενδεχομενο κυησεως.σημειωνω οτι οσο εχω καθυστερηση εχω κοψει τα αντισυλληπτικα μετα απο 9μηνη ληψη.επισης αλλες λοιμωξεις δν υπαρχουν παρα μονο μια ελαφρια κολπιτιδα μαλλον λογω αντισηψιας που εκανα στην περιοχη χωρις να χρηζει αντιμετωπισης.πονους εχω κ μαλιστα εντονους.επιπλεον πριν κανα χρονο ειχα κανα γενικο ελεγχο κ εδειξε μια υποψια πολυκυστικων μαλλον λογω παραπανισιου βαρους(δν ειχα αλλα ισως εκανα)για σχετικες εξετασεις πρεπει να αδιαθετησω ξανα οπως μου ειπε ο γιατρος.τελοσ,πρωτη φορα μου συμβαινει κ κληρονομικοτητα δν υπαρχει καμμια κ σ τιποτα.ευχαριστω πολυ για την υπομονη σας κ οποια θελει ασ γνωμη γτ εχω φρικαρει!

 

Μόνο γιατρός θα σου πει για την περίοδό σου...

Εγώ αυτό που έχω να σου πω είναι να πας να κάνεις το εμβόλιο για τα κονδυλώματα και ναι, μπορώ να σου το επιβεβαιώσω, 'δουλεύει' και αφού έχεις κολλήσει τον ρημαδοΗPV.

xp3Xp3.png
Link to comment
Share on other sites

ο γιατρος μου κοριτσια θελει αλλαγη..εμεινα σ αυτον γιατι με ειδε εκτακτως μεγαλοβδομαδο κ με κουραρε καλα.ειναι καλος αλλα ειναι πιτσιρικας κ απειρος κ εγω λογω ηλικιας κ ιστορικου θελω μεγαλυτερη υπευθυνοτητα.δν μου εδωσε καμμια σαφη εξηγηση.τη μια μου ειπε κατι για καταστολη νομιζω του ωαριου απο τα χαπια κ για το αγχος μου κ οτι πρεπει να χαλαρωσω κ την αλλη με αγχωνε απο μονος του.κ οσο για το εμβολιο,απο οσο εχω ψαξει(αρκετα πιστεψτε με)το εμβολιο αυτο προστατευει απο στελεχη του ιου που δν εχω κ ειναι υψηλου κινδυνου.ι δικη μου περιπτωση κατατασσεται στης μεσαιας επικινδυνοτητας κ καμμιιας επικινδυνοτητας κ δν εχουν ενοχοποιηθει ακομα για κρουσματα καρκινου.κ επειδη θεωρω οτι ειναι εμποριο οπωσ κ ο ιος που ριξανε,κ επειδη ειχε μιλησει ο πατερας μου προ 20ετιας με επιστημονα για το εμβολιο πριν βγει στην αγορα κατι δεν μου παει καλα..τη μια θελανε μονο παρθενες κ ξαψνικα το κανουν ολες..μετα βαλανε οριο ηλικιας.ασε που ειναι κ πανακριβο κ προσεξτε!!ειμαι ανασφαλιστη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ο γιατρος μου κοριτσια θελει αλλαγη..εμεινα σ αυτον γιατι με ειδε εκτακτως μεγαλοβδομαδο κ με κουραρε καλα.ειναι καλος αλλα ειναι πιτσιρικας κ απειρος κ εγω λογω ηλικιας κ ιστορικου θελω μεγαλυτερη υπευθυνοτητα.δν μου εδωσε καμμια σαφη εξηγηση.τη μια μου ειπε κατι για καταστολη νομιζω του ωαριου απο τα χαπια κ για το αγχος μου κ οτι πρεπει να χαλαρωσω κ την αλλη με αγχωνε απο μονος του.κ οσο για το εμβολιο,απο οσο εχω ψαξει(αρκετα πιστεψτε με)το εμβολιο αυτο προστατευει απο στελεχη του ιου που δν εχω κ ειναι υψηλου κινδυνου.ι δικη μου περιπτωση κατατασσεται στης μεσαιας επικινδυνοτητας κ καμμιιας επικινδυνοτητας κ δν εχουν ενοχοποιηθει ακομα για κρουσματα καρκινου.κ επειδη θεωρω οτι ειναι εμποριο οπωσ κ ο ιος που ριξανε,κ επειδη ειχε μιλησει ο πατερας μου προ 20ετιας με επιστημονα για το εμβολιο πριν βγει στην αγορα κατι δεν μου παει καλα..τη μια θελανε μονο παρθενες κ ξαψνικα το κανουν ολες..μετα βαλανε οριο ηλικιας.ασε που ειναι κ πανακριβο κ προσεξτε!!ειμαι ανασφαλιστη!

για εμένα πάντως, το εμβόλιο έκανε το θαύμα του και ηρέμισα....Και είμαι 37 χρονών, για το παρθένα δεν χρειάζεται να απαντήσω :lol:

Στην δική μου περίπτωση καταπολεμήθηκαν οξυτενή κονδυλώματα, τα οποία με ταλαιπωρούσαν πολλά χρόνια. Μιλάμε για απανωτούς καυτηριασμούς κάθε μήνα για 3 τουλάχιστον χρόνια. Αποφάσισα λοιπόν και έκανα λειζερ για τα εξωτερικά αυτά κονδυλώματα, η εμπειρία ήταν πολύ επίπονη. Και μετά έκανα και τον εμβολιασμό. Μου πέρασαν κατευθείαν.

Στον τράχηλο είχα εμφανίσει δυσπλασία πριν καμιά δεκαριά χρόνια (και βάλε ίσως), η οποία καταπολεμήθηκε πάλι με λειζερ...

xp3Xp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...