Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Δροσιά, άνοιξη, άγιος Στέφανος, Βαρυπόμπη-αίθουσες βάπτισης


Recommended Posts

Εχει κανείς να μου προτείνει κανένα καλό χώρο για τη βάπτιση της μονάκριβης κορούλας μου τον ερχόμενο Οκτώβριο στις περιοχές της Δροσιάς, άνοιξης, αγιου Στεφάνου, Βαρυπόμπης και Αφίδναι?Μη σας πω ότι ψάχνω και για εκκλησία κάπου εκεί κοντά..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις



Διαφημίσεις

Πολύ ωραίο είναι και το κτήμα Αριάδνη στη Βαρυμπόπη-Τατόι.

έχει πολύ καλούς χώρους...μάλιστα πριν 2 βδομάδες πήγα ξανά εκεί σε γάμο.

Και το φαγητό τέλειο!!!!! Πεντανόστιμο ---έχουν δικό τους catering μου είπε η φίλη μου (νύφη..)

Ρίξε μια ματιά

http://www.ktimariadni.gr/ktima.php

aaK3p3.png FCDMp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο φαίνεται αν και πανάκριβο. Θα επικοινωνήσω πάντως. Ευχαριστώ irev. Αλήθεια , ο γάμος έγινε στο εκκλησάκι ή έχει καταργηθεί πλέον αυτό?Εσύ καθίσατε μέσα ,γιατί για τον εσωτερικό χώρο ενδιαφέρομαι..κι εαν ναι πως αυτός ήταν. Επίσης ήταν μακριά από τον κόμβο Βαρυπόμπης...Συγνώμη αν σε ζάλισα με τις απορίες μου, αλλά καταλαβαίνεις..

Link to comment
Share on other sites

Δε με ζάλισες, γι' αυτό είμαστε εδώ άλλςστε, να βοηθάει ο ένας τον άλλον.

Λοιπόν, αν ξέρεις καθόλου από την περιοχή είναι μετά το αεροδρόμιο, 1-1,5χλμ, νομίζω, στα αροιστερά.

Τα παιδιά δε ρώτησαν καν για το εκκλησάκι, μιας και Φλεβάρη μήνα με πολύυυυ κόσμο ήθελαν μεγάλη εκκλησία.

Είναι πολύ εξυπηρετικοί πάντως, κάνε τον κόπο και πάρε ένα τηλ για λεπτομέρειες.

Ο χώρος είναι ωραία και κομψά διακοσμημένος - χωρίς πολλές φαμφάρες.

Α και το καλύτερο, μπορείς αν ενδιαφέεσαι σοβαρά να συνεννοηθείς και να πας σε κάποια άλλη εκδήλωση (γάμο ή βάπτιση) και να έχεις πολύ καλύτερη εικόνα. Και οι φίλοι μου είχαν πάει --- και στο δικό τους γάμο ήρθε ένα ζευγάρι με τους κουμπάρους - τους έβαλαν πίσω πίσω διακριτικά και τους πρόσφεραν λίγο κρασί...

Όσο για την τιμή ----- στις περιοχές που ανέφερες μόνο κτήματα ξέρω (που βέβαια πάντα τσιμπάνε λίγο)--- αλλά πάντως αυτό ήταν από τα πιο οικονομικά σε σχέση και με αυτά που προσφέρουν --- στο ξέρω γιατί οι φίλοι μου έκαναν έρευνα στην περιοχή.

Ελπίζω να βοήθησα :D

aaK3p3.png FCDMp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αν δε σε πειράζει να πας λιγο πιο εξω δες και το κτημα νικολελη. ειναι στο υψος των διοδιων. Εκανα τον γαμο μου εκει και ηταν απιθανο ο χωρος, το φαγητο και κυριως οι τιμες... Στο internet το βρισκεις στο http://www.anthoskifissias.gr/ktima/index.html

Link to comment
Share on other sites

Lena σε ευχαριστώ. Το ξέρω το κτήμα Νικολέλη Μάλιστα με βολεύει από πλευράς αποστάσεως. Απλά νομίζω ότι θέλουν από 100 άτομα και άνω. Το ίδιο ισχύει μάλλον και για το κτήμα Αριάδνη , αλλά δεν χάνω τίποτα να ρωτήσω...Στο Νικολέλη μπορείς να μου πεις πόσο στοίχιζε το άτομοκι αν η τιμή περιελάμβανε τα ποτά?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Συγνώμη που καθυστέρησα την απάντηση.

Το 2006 που έκανα τον γάμο μου αν θυμάμαι καλά ήταν 50-55 Ε το άτομο με τα πάντα μέσα, ποτά, σερβιτόρους, ακόμα και στολισμό τραπεζιών από τον πετρίδη, όταν τα αλλα κτηματα που βρίσκαμε ξεκιναγαν απο 60 και σου ελεγαν +5 σερβιτοροι, +2 παρκαδόροι, +++ και ανεβαινε το κόστος. Και όλοι μείναν ενθουσιασμένοι και με τον χώρο και με το φαι.

Τσεκαρε το...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...