Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κεντρα μανας+παιδιού Τζιτζιφιες,Αγ.Δημητριος και Μοσχατου


Recommended Posts

Καλησπερα σας,

ειμαι νεα εγκυούλα, μολις 7 εβδομάδων. Θα ηθελα να μου πουν όσες κοπελες εξυπηρετηθηκαν απο τα κεντρα μανας και παιδιού στις Τζιτζιφιες και στον Αγ. Δημητριο για φαρμακα και παραπεμπτικό προγεννητικών εξετάσεων, ποιος γιατρός εκεί είναι ανθρώπινος ώστε να μπορεσω να εξυπηρετηθώ. Το 184 μου ειπε οτι στις Τζιτζιφιες ειναι 2 γυναικολόγοι και δεν ξερω ποιον να ζητησω μιας και ακουσα απο μια κοπελα ασχημη εμπειρια απο τον ενα απο τους δυο, χωρις να δωσει ονομα όμως.

Επισης σκεφτηκα να παω στο κεντρο του Μοσχατου . Εκει ειναι ενας γιατρος ο κος Σιρμαγιάς και πας χωρις ραντεβού. Εχει καποια κοπελα εμπειρια απο αυτόν?

Ευχαριστω εκ των προτερων για την βοήθεια.

7SKXp3.png

6zRCp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


και οι δυο γιατροι στο ικα τζιτζιφιων ειναι αστα να πανε... μην σε νοιαζει αυτο το θεμα αν εχεις καποιο αλλο γιατρο που σε παρακολουθει;) εγω εκει πηγαινα μονο να μου γραφει τα φαρμακα ουτε καν εξετασεις....τωρα αν πας κ θελεις να σε παρακολουθει και εκτος απο το ικα ισως κ γινουν πιο καλοι... γενικα στο ικα εκει ειναι ολα πολυ τυπικα κ γρηγορα αν δεν ζητησεις η ιδια ουτε καν για υπεριχους δεν ρωτανε (αποτελεσματα εννοω)...αυτα ομως θα ελεγα πριν πυροβολησουμε ενα γιατρο καλο ειανι να εχουμε αρκετες γνωμες επειδη καμια φορα ισως να μη μας αρεσει καποια συμπεριφορα επειδη εχουμε μαθει σε καποια καλυτερη, η χειροτερη;) οποτε περιμενε και αλλες γνωμες η πηγαινε ακο μα κ ιδια μια φορα να συγκρινεις..σου ευχομαι με το καλο.....:P

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ.

Εχω ιδιωτικο γυναικολόγο, δεν θελω να με παρακολουθουν αυτοί. Μόνο για τα φαρμακα θα πηγαινω και για παραπεμπτικο εξετασεων. Και η κοπελα αυτή, το ίδιο ήθελε και της ειπε ο γιατρος στις Τζιτζιφιες οτι δεν ειναι γραμματεας να της γραφει μονο φάρμακα.Δεν νομιζω οτι η κοπελα υπερβαλλει. Ειναι απαραδεκτοι αυτοι οι γιατροί. Ας μου δειξουν που γραφει γραπτώς το ΙΚΑ ότι δεν δικαιουμαστε παροχες φαρμακων εαν εχουμε ιδιωτικό γιατρό. Εχουμε καθε δικαιωμα αφου ειμαστε ασφαλισμενοι του ΙΚΑ.

Εγω σημερα θα παω στο Μοσχατο γιατι εκει πηγαινε και μια φιλη μου πριν 3 χρονια βεβαια, και δεν ειχε προβλημα, οποτε θα δω τι επικρατει εκεί. Παντως στις Τζιτζιφιες μαλλον δεν θα παω ετσι που τα ακουω.

Ισως δοκιμασω τον Αγ. Δημητριο. Αν ξερει καποια κοπελα τι γινεται και εκει.

7SKXp3.png

6zRCp3.png

Link to comment
Share on other sites

Για οσες κοπελες τους ενδιαφέρει, στο κεντρο του Μοσχάτου εξυπηρετήθηκα καταπληκτικά. Ο γιατρός είναι ο κος Συρμαγιάς, και δεν μου ζήτησε ούτε υπέρηχο να δει. Ειναι τις Δευτέρες 1330 με 1730, την Πεμπτη 0830 με 1000 και τις υπόλοιπες μέρες 0830 με 1200.

Ραντεβου δεν κλεινεις με το 184 γιατι το συγκεκριμενο κεντρο δεν το εξυπηρετούν. Εχει σειρα προτεραιότητας. Εγω παντως εχτες στις 1600 που πηγα ηταν άδεια. Το τηλεφωνο υπαρχει στη σελιδα του ΙΚΑ Μοσχατου.

7SKXp3.png

6zRCp3.png

Link to comment
Share on other sites

Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΟΤΙ ΣΤΟ Κ.Μ.Κ.Π. ΤΗΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΣΤΙΣ ΤΖΙΤΖΙΦΙΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ. ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΤΟΥΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΝΤΙΓΡΑΦΟΥΝ ΑΠΛΑ ΣΥΝΤΑΓΕΣ. ΒΕΒΑΙΑ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΛΟΓΙΚΗ, ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ. ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΑΡΝΟΥΝΤΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΓΡΑΦΟΥΝ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ, ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΠΡΑΓΜΑ. ΟΠΟΤΕ ΠΑΣ ΕΚΕΙ, ΜΕ ΧΑΜΟΓΕΛΟ , ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΤΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΝΑ ΤΟΥΣ "ΚΑΛΟΠΙΑΣΕΙΣ "... ΑΤΑΚΕΣ ΤΟΥ ΣΤΥΛ " ΑΝ ΔΕ ΣΑΣ ΚΑΝΕΙ ΚΟΠΟ", " ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΤΕ ΝΑ ΜΕ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΕΤΕ", ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΙΣΩΣ ΧΡΕΙΑΣΤΟΥΝ. ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΘΕΙΤΕ,ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΥΓΧΥΣΤΕΙΤΕ !!!!!!!!

ΕΓΩ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΑ ΑΝΤΙΠΗΚΤΙΚΕΣ ΕΝΕΣΕΙΣ. ΕΚΑΝΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ. ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ 7 ΜΗΝΑ ΜΟΥ ΤΗΣ ΕΓΡΑΦΕ ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΕ ΑΛΛΟ ΙΚΑ, ΓΙΑΤΙ ΕΞΥΠΗΡΕΤΟΥΣΕ Η ΕΡΓΑΣΙΑ ΜΟΥ. ΣΤΟΝ 8 ΜΗΝΑ ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΟΥΒΑΛΙΕΜΑΙ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ, ΟΠΟΤΕ ΠΗΓΑ ΣΤΙΣ ΤΖΙΤΖΙΦΙΕΣ. ΜΕ ΤΑ ΧΙΛΙΑ ΖΟΡΙΑ ΜΟΥ ΤΙΣ ΕΓΡΑΨΕ. ΛΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΟΜΟΥΝ ΠΟΥ ΤΡΥΠΙΟΜΟΥΝΑ !!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΟΤΙ ΣΤΟ Κ.Μ.Κ.Π. ΤΗΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΣΤΙΣ ΤΖΙΤΖΙΦΙΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ. ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΤΟΥΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΝΤΙΓΡΑΦΟΥΝ ΑΠΛΑ ΣΥΝΤΑΓΕΣ. ΒΕΒΑΙΑ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΛΟΓΙΚΗ, ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ. ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΑΡΝΟΥΝΤΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΓΡΑΦΟΥΝ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ, ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΠΡΑΓΜΑ. ΟΠΟΤΕ ΠΑΣ ΕΚΕΙ, ΜΕ ΧΑΜΟΓΕΛΟ , ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΤΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΝΑ ΤΟΥΣ "ΚΑΛΟΠΙΑΣΕΙΣ "... ΑΤΑΚΕΣ ΤΟΥ ΣΤΥΛ " ΑΝ ΔΕ ΣΑΣ ΚΑΝΕΙ ΚΟΠΟ", " ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΤΕ ΝΑ ΜΕ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΕΤΕ", ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΙΣΩΣ ΧΡΕΙΑΣΤΟΥΝ. ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΘΕΙΤΕ,ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΥΓΧΥΣΤΕΙΤΕ !!!!!!!!

ΕΓΩ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΑ ΑΝΤΙΠΗΚΤΙΚΕΣ ΕΝΕΣΕΙΣ. ΕΚΑΝΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ. ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ 7 ΜΗΝΑ ΜΟΥ ΤΗΣ ΕΓΡΑΦΕ ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΕ ΑΛΛΟ ΙΚΑ, ΓΙΑΤΙ ΕΞΥΠΗΡΕΤΟΥΣΕ Η ΕΡΓΑΣΙΑ ΜΟΥ. ΣΤΟΝ 8 ΜΗΝΑ ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΟΥΒΑΛΙΕΜΑΙ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ, ΟΠΟΤΕ ΠΗΓΑ ΣΤΙΣ ΤΖΙΤΖΙΦΙΕΣ. ΜΕ ΤΑ ΧΙΛΙΑ ΖΟΡΙΑ ΜΟΥ ΤΙΣ ΕΓΡΑΨΕ. ΛΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΟΜΟΥΝ ΠΟΥ ΤΡΥΠΙΟΜΟΥΝΑ !!!!!!

 

Αυτο που λες το γραφει και στο Μοσχατο. Ευτυχως ο γιατρος μαλλον δεν του δινει σημασία. Δεν συμφωνω ομως οτι εχει λογική, γιατι ετσι ειναι σαν να σου λενε οτι δεν συμφωνουν με την παρακολουθηση που σου κανει ο γιατρος σου και να σου δωσουν αυτοι οτι θελουν. Δηλαδή προσπαθούν να σε υποχρεώσουν να σε παρακολουθουν αυτοί. Μα αν θελαμε δημοσιο γιατρο θα ειχαμε ηδη απευθυνθει σε καποιον στο ΙΚΑ.

7SKXp3.png

6zRCp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...