Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Clear blue λαθος??


Recommended Posts

Καλησπέρα! Θα ηθελα να μαθω αν υπαρχουν καποιες κοπελες που εκαναν το τεστ clearblue την αναμενομενη ημερα περιοδου και τους βγηκε λαθος..? Το θεμα είναι πως δεν εχω καθυστερηση ποτε και όμως αυτό το μηνα ενώ περιμενα στις 29 η περιοδος μου είναι ακομα αφαντη και τα συμπτώματα ξεκινησαν από τις 23..σκεφτομαι να κανω ακομα ένα τεστ αλλα εχω ακουσει πως η εγκυροτητα του συγκεκριμενου είναι αδιαμφισβητητη.. Και στην πρωτη μου εγκυμοσυνη οι πονοι περιοδου ηταν αφορητοι και πιστευα πως από ωρα σε ωρα θα μου ερθει περιοδος...συμπτώματα εγκυμοσυνης υπαρχουν πολλα αλλα δεν δινω βαση καθως γνωριζω πως είναι τα ιδια με της περιοδου...με τη μοναδικη διαφορα πως ωρες ωρες νιωθω πως θα σοριαστω κατω..πως χανω ελαφρως τον κοσμο αλλα εχω κολλησει πολύ στο αρνητικο αποτελεσμα του τεστ οποτε θεωρω πως πρεπει να περιμενω να δω πως θα παει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Το ψηφιακο εκανες??? και το αποτελεσμα ηταν "οχι εγκυος"??? εγω ειχα κανει το ψηφιακο την 4η ημερα καθυστερησης και μου εβγαλε "εγκυος 4+". Επειδη και εγω εχω ακουσει καλες κριτικες για τη συγκεκριμενη μαρκα (γιαυτο ηταν και η πρωτη μου επιλογη απο τα 3 συνολικα που εκανα :oops:), θα σου ελεγα οτι ισως να μην ειχες την αναμενομενη ποσοτητα ορμονης και γιαυτο να βγηκε λαθος. Θα σου προτεινα να κανεις αλλο ενα αυριο-μεθαυριο δεδομενου οτι εχεις περασει σε καθυστερηση, εχεις κυκλο σταθερο και ενα επιπλεον συμπτωμα εγκυμοσυνης (εκτος του πονου που ουτως η αλλως τον εχεις και οταν περιμενεις να αδιαθετησεις).

 

Σου ευχομαι οτι καλυτερο να δεις!!!

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω για τη γρηγορη απαντηση. Όχι δεν εκανα το ψηφιακο το clearblue plus εκανα ακριβως την ημερα που ηταν να μου ερθει περιοδος. Και εγω ειπα να περιμενω να περασει το Σαββατοκυριακο και επειτα να το κοιτάξω παλι . Μου κανει εντυπωση ακομα και πριν την πρωτη εγκυμοσυνη μου ενώ ειχα κυστες σε καποια φαση η περιοδος ηταν παλι σταθερη.. Σ'ευχαριστω ξανα!

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω για τη γρηγορη απαντηση. Όχι δεν εκανα το ψηφιακο το clearblue plus εκανα ακριβως την ημερα που ηταν να μου ερθει περιοδος. Και εγω ειπα να περιμενω να περασει το Σαββατοκυριακο και επειτα να το κοιτάξω παλι . Μου κανει εντυπωση ακομα και πριν την πρωτη εγκυμοσυνη μου ενώ ειχα κυστες σε καποια φαση η περιοδος ηταν παλι σταθερη.. Σ'ευχαριστω ξανα!

 

Χμ...η αληθεια ειναι οτι με το απλο clear τα πραγματα λιγο διαφερουν συνηθως, δλδ δεν ειναι τοσο εγκυρο οσον αφορα παντα την ημερα αναμονης περιοδου, γιαυτο κανε αλλο ενα τεστακι και βλεπεις...!!!

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

Αυριο με το καλο αν δεν εχει ερθει η περιοδος θα παρω ένα ψηφιακο και με το καλο Δευτερα πρωι θα κανω το τεστ. Αν εχει βγει λαθος το πρωτο θα ψιλοφασκελωσω τον εαυτο μου που όταν πηγε ο συζυγος μου στο φαρμακειο επεμενααα επιμονα να παρει clearblue γτ ελεγα αποκλειεται να κανει λαθος! χαχαχα :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

όπως είπε και το koalaki μπορει η ορμονη να μην αυξηθηκε σε ανιχνεύσιμα επίπεδα και γι αυτό το τεστ να σου βγηκε αρνητικο,,περιμενε 2-3 ημερες και αν δεν ξανακανε,,,

bGTMp3.png6mSOp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτό σκεφτηκα να κανω απλα στην πρωτη εγκυμοσυνη με μια ημερα καθυστέρησης το τεστ yes or no αν θυμαμαι καλα ειχε δειξει αχνη γραμμη κατευθείαν γι'αυτο τωρα αναρωτηθηκα...σας ευχαριστω κορίτσια! Καλο βραδυ!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...