Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μεγάλη κοιλιά νωρίς…


Recommended Posts

Είμαι 1,5 βδομάδα πριν κλείσω τον τρίτο μηνά και ενώ στην ζυγαριά δεν έχει μπει ούτε κιλό ακόμα η κοιλιά μου είναι μεγάλη σαν να είμαι 4-5μηνων, είναι φυσιολογικό? Είχε άλλη κοπέλα? Φοβάμαι ότι θα φαίνομαι στο τέλος πριν στρίψω από την γωνιά ότι έρχομαι…

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εχεις ενα μεγαααλο θειο δωρο εκει μεσα...πως θα χωρουσε αλλιως?:wink:

Κοριτσι...αλλες ταλαιπωρουνται χρονια να αποκτησουνε ενα παιδακι,μην ανχωνεσε για τα μηκη κ πλατη της κοιλιας..Αν παρεις εμενα ως παραδειγμα...1,70 53 κιλα κανονικη....και στην εγκυμοσυνη εφτασα τα 82 κιλα κ ειχα μια κοιλια απο νωρις που οπως ειπες εστριβε πρωτη στις γωνιες:lol:Ολοι σταματουσανε κ με κοιτουσανε σαν κατι περιεργο,σε σημειο που εφτασα να στεναχωριεμαι κ να μη θελω να βγω απο το σπιτι.Και τι καταλαβα?Τιποτα...:cool:Τωρα βλεπω οτι πρεπει να χαιρομαστε κ να καμαρωνουμε για τις κοιλιστες μας...

 

Ξερεις πως με φωναζανε?Κιντερ εκπληξη:lol:

<<φυσης ουδεν ποιει ματην>>

αν ητανε η γνωση ψωρα θα θηλαζε ολη η χωρα

Link to comment
Share on other sites

Εχεις ενα μεγαααλο θειο δωρο εκει μεσα...πως θα χωρουσε αλλιως?:wink:

Κοριτσι...αλλες ταλαιπωρουνται χρονια να αποκτησουνε ενα παιδακι,μην ανχωνεσε για τα μηκη κ πλατη της κοιλιας..Αν παρεις εμενα ως παραδειγμα...1,70 53 κιλα κανονικη....και στην εγκυμοσυνη εφτασα τα 82 κιλα κ ειχα μια κοιλια απο νωρις που οπως ειπες εστριβε πρωτη στις γωνιες:lol:Ολοι σταματουσανε κ με κοιτουσανε σαν κατι περιεργο,σε σημειο που εφτασα να στεναχωριεμαι κ να μη θελω να βγω απο το σπιτι.Και τι καταλαβα?Τιποτα...:cool:Τωρα βλεπω οτι πρεπει να χαιρομαστε κ να καμαρωνουμε για τις κοιλιστες μας...

 

Ξερεις πως με φωναζανε?Κιντερ εκπληξη:lol:

Πολυ καλο καλα γελασα τοσο πολυ μαζι μου και ο μπεμπης μου γιατι κλωτσαγε ασταματητα να σαι καλα Λενακι.Εμενα μεχρι την 20η εβδομαδα την εψαχναν ολοι την κοιλια μου ενω τωρα πεταξε μια κοιλαραΚοριτσια καμαρωστε την ειναι για περιορισμενο χρονο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καιγω σημερα μπηκα 13η βδομ και οσο ναπεις δειχνω καλη καμπυλη στην κοιλιτσα! πρωτον ξερω πως αν εισαι αδυνατη φαινετε πιο ευκολα και γρηγορα η κοιλια. 2ον παιζει ρολο αν περνεις καποιο χαπι. πχ εγω στους πρωτους 2 μηνες επερνα το utrogestan που ειναι προγεστερονη και εμαθα οτι πριζετε λιγο η κοιλια με αυτο. οπως και ναχει μησε χαλαει. καλε αμαν κανουμε να φανει επιτελους καισυ γρινιαζεις?χαχα

1-2-3MPOMPIRES!!!

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι τον 5ο μήνα, κανείς δεν πίστευε οτι ήμουν έγκυος. Αν έβλεπε κανείς την κοιλιά μου θα έλεγε οτι είχα παραφάει το μεσημέρι! Απο τον 6ο και μετά... ... ... ξαφνικά έγινε τεράστια (αναλογικά με τα κιλά που πήρα - 9 κιλά και ήταν όοοοολα κοιλιά!).

 

Μη σε απασχολεί το πόσο μεγάλη θα είναι η κοιλιά σου. Εχω μια φίλη που είναι 3ων μηνών και φαίνεται έγκυος απο τώρα. Πρόσεχε τα κιλά σου μόνο γιατί άν πάρεις πολύ βάρος θα κουραστείς γρήγορα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα! Μια και είδα κουβέντες περί κοιλιάς είπα να πω κι εγώ το δικό μου size. Πριν μείνω έγκυος 56 κιλά και μέχρι στιγμής στην 9η εβδομάδα είμαι 58 με ανύπαρκτη μέση και ολοστρόγγυλη κοιλιά. Παίρνω βέβαια utrogestan. Δεν έχω θέμα να μην κάνω κοιλιά, αλλά πραγματικά δεν ξέρω τι να φορέσω! Στα τζιν μου δεν χωράω με τπτ! Γενικά παρόλο που έχω πάρει μόνο δύο κιλά, δεν χωράω πουθενά! Τα 'παιρνα κι εγώ όλα τα ρούχα ακριβώς...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα! Μια και είδα κουβέντες περί κοιλιάς είπα να πω κι εγώ το δικό μου size. Πριν μείνω έγκυος 56 κιλά και μέχρι στιγμής στην 9η εβδομάδα είμαι 58 με ανύπαρκτη μέση και ολοστρόγγυλη κοιλιά. Παίρνω βέβαια utrogestan. Δεν έχω θέμα να μην κάνω κοιλιά, αλλά πραγματικά δεν ξέρω τι να φορέσω! Στα τζιν μου δεν χωράω με τπτ! Γενικά παρόλο που έχω πάρει μόνο δύο κιλά, δεν χωράω πουθενά! Τα 'παιρνα κι εγώ όλα τα ρούχα ακριβώς...

 

 

κολαν,φορμουλες,σαλβαρια....εγω βρηκα και κατι τζιν με λαστιχο στην μεση(οχι εγκυμοσυνης,μοιζουν πιο πολυ με φορμα)απο λεπτο υφασμα,

λινα αερατα παντελονακια;)

Link to comment
Share on other sites

καλο ειναι κουκλα μου μάλλον κάνεις περισσότερη κατακράτιση υγρων δεν το λεω αποδεδειγμενα απλά και εγω έτσι ήμουν και όλοι στην αρχη μου λέγανε να κοψω το φαι...και πιο πολυ με κοροιδευε ο άντρας μου...τελικα όλο αυτο ηταν πρηξιμο υγρα και τα 3200 που ηταν το παιδι απο κιλά ειχα πάρει μονο 9.

1129643tvsq1yiqpw.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

από όσο ξέρω και από ότι έχω διαβάσει όλα είναι φυσιολογικά, είτε να έχεις μεγάλη κοιλιά είτε όχι. Το κάθε σώμα είναι διαφορετικό! Εκμεταλλεύσου ότι ήδη φαίνεσαι κι έτσι ήδη όλοι θα σε έχουν στα όπα-όπα!!!!

και γενικώς η κοιλίτσα είναι τόοοοσο ωραία!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...