Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αιμα...


Recommended Posts

καλησπερα,

ειμαι εγκυος στη 13η εβδομαδα κυησης.τελευταια ταλαιπωρηθηκα με καφε υγρα τα οποια εμειναν για να με παιδεψουν περιπου 3 βδομαδες. ο γιατρος μου συνεστησε utrogestan και ξεκουραση.τα καφε σταματησαν κι εγω επιτελους πηρα ανασα μιας και ειναι η πρωτη μου εγκυμοσυνη και το αγχος μου μεγαλο.

πριν λιγο πηγα στο w.c και στο σκουπισμα ειδα σταγονες ξεθωριασμενο αιμα.συνεχιζω κανονικα τα χαπια και τωρα ξαναξαπλωσα γιατι φοβηθηκα. οταν ειχα ρωτησει το γιατρο μου τι να κανω σε μια τετοια περιπτωση μου ειχε πει ξαπλα και utrogestan και οτι αν πηγαινα εκει το μονο που θα μπορουσε να κανει θα ηταν να με βαλει σε ενα δωματιο και να βεβαιωθει οτι θα μεινω ακινητη.

με εχει πιασει φοβος οτι θα το χασω και απο τον πανικο μου με επιασε ημικρανια...εχει περασει καμια κατι αντιστοιχο με θετικη καταληξη?

συγγνωμη για το μακροσκελες μηνυμα.

tt1108c2.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μην ανησυχείς, εγώ στην 6η εβδομάδα είχα αιμορραγία απίστευτη, να τρέχει το αίμα ποτάμι, άλλαζα τη μία σερβιέτα μετά την άλλη, αλλά τελικά με utrogestan και ξάπλα, όλα πήγαν καλά! Είσαι σε μια εβδομάδα που δεν υπάρχει μεγάλος κίνδυνος. Άσε που το καφέ είναι παλιό αίμα!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω τοπερασα κοριτσι μου και ποολυυυυ τραγικα.Ειμουν για ψωνια στη λαικη με τη μαμα μου(καπου στον δευτερο μηνα..βολτιτσα δηλαδη.τιποτα δεν κουβαλησα..πηγα να κανω ενα μαθημα και πηγα στη τουαλετα..Ποταμι το αιμα.Ο αντρας μου φανταρος ..τον πηρα τηλ πηρα τον γιατρο και την κολητη μου μεχρι να βγει ο αντρας μου αποτο στρατοπαιδο..Ηταν 12 το πρωι και ο γιατρος μου ειπε να παω το απογευμα στις 5 και αν μην ανησυχω..Τι να σου πω εκλαιγα ολες αυτες τις ωρες.και τοαπολτελεσμα πηγα στον γιατρο και ολα οκ.Ειχαν λεει σπασει κατι αγγεια..

μου εδωσς utrogestan σαν κι εσενα κι ολα καλα...Εχω την πριγκιπησα μου

Μην ανυσηχεις καθολου..μην σε παρει απο κατω ολα ειναι οκ αφου στο ειπε ο γιατρος

Με το καλο το μωρακι σου

A14gp2.png

XEMvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Με καφέ εκκρίσεις κι εγώ από την αρχή σχεδόν. Για την ακρίβεια είχα αίμα στην αρχή. Μετά έγινε καφέ το οποίο σταμάτησε και μου ξανάρθε την Κυριακή. Περιττό να σου πω τι σενάρια επιστημονικής φαντασίας έκανε μέχρι χθες που πήγα στον γιατρό και μου είπε ότι το σπορίδι είναι μια χαρά... Είχα κατεβάσει όλα τα βιβλία που έχω σπίτι και τρέλανα τον άντρα μου...! Αφού χθες ο γιατρός, του είπε να μου τα πετάξει...! Τα βιβλιαράκια μου!! Αυτό που μου είπε είναι τους ανυσηχεί μόνο το κόκκινο αίμα συνοδεία πόνου. Οπότε μην μου αγχώνεσαι!! Όλα καλά θα πάνε!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα...πάρε τον γιατρό σου ΦΥΣΙΚΑ!!!-αλλά ξάπλα...εγώ το έπαθα στην προηγόύμενη εγκυμοσύνη στην 13η εβδομάδα με λίγο αίμα, οπου σταμάτησε μετά απο 3 ημέρες και στην 15η όπου ήταν ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ πολύ...αλλά όλα καλά..(απο αυτό το θέμα!!!!)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια ευχαριστω παρα πολυ για τις απαντησεις σας!πηρα το γιατρο και μου ειπε να συνεχισω τα χαπια και την ξαπλα και αν βλεπω οτι συνερχομαι να μην παιρνω αερα και αρχιζω τις δουλειες στο σπιτι,κατι το οποιο και εκανα φυσικα μεχρι τωρα αλλα με μεγαλη προσοχη.

σημερα ειμαι ηδη καλυτερα κι αυτο το πορτοκαλοκαφε εχει γινει παλι τελειως καφε οποτε ειμαστε σε καλο δρομο μαλλον!και παλι σας ευχαριστω!

tt1108c2.aspx

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...