Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

παλλινδρομησε παλι???


Recommended Posts

κοριτσια καλημερα. εχω κανει την 9η προσπαθεια εξωσωματικης (εχω ενα παιδακι). στις 27/11 εκανα οωληψια και στις 2/12 εμβρυομεταφορα (μετα απο βλαστοκυστες. ο γιατρος μου ειπε να κανω το τεστ στις 11/12 αλλα επειδη ηταν σαββατο εγω πηγα νωριτερα την παρασκευη 10/12. θετικοτατο με 118 μοναδες και μαλιστα η μαια μου ειπε πως μαλλον ειναι περισσοτερα απο ενα εμβρυα. επανελαβα το τεστ χθες 13/12 και οι μοναδες ηταν 233. μετα τον ενθουσιασμο της παρασκευης περιμενα να ειναι περισσοτερες μοναδες και φοβαμαι μηπως εχει παλλινδρομησει. ο γιατρος ηταν καθησυχαστικος και μου ειπε να επαναλαβω το τεστ την πεμπτη. δεν ξερω αλλα φοβαμαι πολυ γιατι εχω περασει αλλες 4 παλλινδρομησεις στο παρελθον και αν θυμαμαι καλα στον γιο μου ξεκινησα με 65 μοναδες και στο επομενο τεστ ειχαν εκτοξευτει στις 600. τωρα γιατι δεν συμβαινει το ιδιο?γιατι δεν υπερδιπλασιαστηκαν? μηπως κατι παει στραβα? αχ! θα τρελαθω. ξερω οτι το 233 ειναι καλο απο μονο του ομως συγκριτικα με το πρωτο τεστ δεν μου φαινεται αρκετα ικανοποιητικο. εχει καποια απο σας γνωση να με βοηθησει?:roll:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα. Οι τιμές της χοριακής δεν υπερδιπλασιάζονται κάθε δεύτερη μέρα. Συνήθως οι τιμές κυμαίνονται γύρω στο 70% αύξηση-δηλαδή λιγότερο απο το διπλάσιο. Οπότε οι δικές σου τιμές είναι φυσιολογικές :D

 

Δες κι εδώ σχετικά http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=21526

 

Εύχομαι όλα να πάνε τέλεια!!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Μία συμβουλή. Μπορώ να καταλάβω το μέγεθος της αγωνίας μετά από 9 προσπάθειες εγκυμοσύνης, αλλά να ξέρεις ότι το άγχος προκαλεί τέτοια διαταραχή ορμονών που μπορεί να επηρεάσει την εγκυμοσύνη σου. Όσο είσαι έγκυος να σκέφτεσαι ότι είσαι και να χαίρεσαι με αυτό κι όχι να σκέφτεσαι μήπως δεν είσαι! Στερείς τον εαυτό σου από τη χαρά που θα ενισχύσει τον οργανισμό στη προσπάθεια του να κρατήσει το μωράκι σου. Σου εύχομαι να έχεις υγεία, ηρεμία, και το όνειρο σου να γίνει σύντομα πραγματικότητα!!!

gth0p3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...