Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Προβλήματα με το όνομα!!!


beboulis

Recommended Posts

ΠΡΙΝ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ Ο ΠΕΘΕΡΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΠΟΤΕ ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΕΛΕΓΕ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΝΩ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ¨ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΜΕΝΑ¨, ΣΕ ΚΑΘΕ ΓΙΟΡΤΗ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΑΝ ΜΕ ΣΤΟΛΙΖΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ. ΟΤΑΝ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΣΥΝΕΧΙΖΕ ΝΑ ΜΕ ΠΡΟΣΒΑΛΕΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ. ΒΕΒΑΙΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΠΟΤΕ, Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΤΟΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΟΥΣΕ ΚΑΙ ΘΥΜΟΤΑΝ ΟΤΙ ΤΟΥ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ Η ΠΙΕΣΗ ΕΤΣΙ ΜΑΣ ΑΠΕΙΛΟΥΣΕ ΝΑ ΜΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΜΕ ΣΤΙΣ ΠΡΟΣΒΟΛΕΣ ΤΟΥ. ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ Ο ΠΕΘΕΡΟΣ ΜΟΥ ΦΩΝΑΖΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΓΩ ΚΑΝΕΝΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΩ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΘΑ ΑΥΤΟΚΤΟΝΗΣΕΙ .........ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΦΩΝΑΖΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΚΑΠΟΙΟΥ ΠΟΥ ΣΥΝΗΘΙΖΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΒΑΛΕΙ ΣΥΝΕΧΩΣ ΕΜΕΝΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΟΥ, ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΕΙΛΕΙ ΤΟΝ ΣΥΖΥΓΟ ΜΟΥ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΤΟΥ ΛΕΕΙ ΟΧΙ. ΟΤΑΝ ΑΚΟΥΓΑ ΤΕΤΟΙΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΤΙΣ ΘΕΩΡΟΥΣΑ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΕΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΖΩ ΤΗΝ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ .......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 344
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • vera

    vera 50 δημοσιεύσεις

  • nano

    nano 30 δημοσιεύσεις

  • LouLou

    LouLou 29 δημοσιεύσεις

  • beboulis

    beboulis 28 δημοσιεύσεις

πολύ δύσκολη η θέση σου πραγματικά....

ο άντρας σου τι λέει? είναι σημαντικό ποια είναι η στάση του άντρα σου...

 

αν για παράδειγμα ήταν ο δικός μου πατέρας έτσι κι απειλούσε με αυτοκτονίες κλπ θα τον ρωτούσα τι λουλούδια να του πάω στο μνήμα...

αλλά βέβαια η σχέση του κάθε παιδιού με τον γονιό του, του επιτρέπει κι άλλου είδους συμπεριφορά...

 

προσωπικά θα εναντιωνόμουν πολύ άσχημα με όποιες συνέπειες... δε θα με ένοιαζαν... θα γινόμουν και κακιά (κακό ψόφο ένα πράγμα) αλλά οκ... άλλο εγώ κι άλλο εσύ

 

αν είσαι αποφασισμένη να τεντώσεις το σκοινί κάντο αλλά να είσαι σίγουρη για τις αποφάσεις σου

διαφορετικά συζήτησε το με τον άντρα σου κι ας πάρει ο άντρας σου την "ευθύνη"

Link to comment
Share on other sites

...ΒΕΒΑΙΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΠΟΤΕ, Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΤΟΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΟΥΣΕ ΚΑΙ ΘΥΜΟΤΑΝ ΟΤΙ ΤΟΥ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ Η ΠΙΕΣΗ ΕΤΣΙ ΜΑΣ ΑΠΕΙΛΟΥΣΕ ΝΑ ΜΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΜΕ ΣΤΙΣ ΠΡΟΣΒΟΛΕΣ ΤΟΥ........

 

δλδ εσένα εγκυος γυναίκα δεν φοβόντουσαν να μην σου ανέβει η πίεση ;;;;; :?:

Απαράδεκτος !!!

δεν ξέρω να σου πω , τι μπορείς να κάνεις , ειναι δική σας απόφαση ... το μόνο που μπορώ να πω είναι οτι ο παππους του παιδιού σου είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ :x

(και απορώ κ πως άντεξες κ τον ξαναβλέπεις μετα απο τοσες προσβολές... εχω οχι μαυρη , κατάμαυρη πέτρα θα είχε ρίξει...

ο αντρας μου θα μπορουσε να τον βλέπει αν το ήθελε , και το εγγονι του αλλα εγω ποτε ....)

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites

Ε δεν είμαστε καλα!

πως ανέχτηκες τέτοια συμπεριφορά και πως την αντιμετώπισε ο άντρας σου?

Συγνώμη και δε μου πέφτει λόγος αλλά δεν αξίζει ούτε να ξαναδεί το μωρό με αυτά που λέει!Φαντάσου τι θα του λέει όταν αρχίσει το παιδάκι να καταλαβαίνει!

Βάλτε όποιο όνομα συμφωνήσετε με τον άντρα σου στην ανάγκη πείτε και πως ήτανε ταγμένο και σε όποιον αρέσει!εδώ δε μιλάμε για απλό κόλλημα με το όνομα αλλά για άσχημη συμπεριφορά γενικότερα και δεν υπάρχει κανένανς λόγος να τη δεχτείς!

Σε όλα αυτά βέβαια θα πρέπει να βοηθήσει και ο άντρας σου μια που είναι δικοί του γονείς.

Καλή υπομονή όπως και να'χει!

Link to comment
Share on other sites

:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Τι να πω!!!!!

:twisted::evil::twisted::evil: Δεν έχω ακούσει τίποτα χειρότερο απ'αυτό!!!!!!!

Ειλικρινά τρέμω ολόκληρη απ'τα νεύρα μου!!!!- και να σημειωθεί ότι σπάνια νευριάζω!!!!

 

ΕΠΡΕΠΕ ΗΔΗ ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΥΤΟΚΤΟΝΗΣΕΙ :!::!::!:

 

ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΕΠΕΜΒΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΑΦΗΝΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΕΡΑΣ ΝΑ ΛΕΕΙ ΤΟΣΟ ΠΡΟΣΒΛΗΤΙΚΑ ΚΑΙ ΑΠΑΝΘΡΩΠΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ :?::!::!::!:

 

ΠΑΡΕ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΑΣΕ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΤΙΣ ΕΥΓΕΝΕΙΕΣ!!!

ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΦΗΝΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑΝ ΝΑ ΣΟΥ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΕΤΑΙ ΜΕ ΤΕΤΟΙΟ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΤΡΟΠΟ :!::!::!: . ΒΑΛΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟΝ ΚΑΙ ΟΛΟΥΣ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΕ ΟΤΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΙΣ ΕΣΥ , Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ :!::!::!: ΠΕΣ ΤΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΛΜΗΣΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΞΑΝΑΜΙΛΗΣΕΙ ΕΤΣΙ :!::!::!:

 

ΠΕΣ ΤΟΥ ΟΤΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΕΤΟΙΑ ΑΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΣΤΟ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΟ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ :!::!::!: ΚΑΙ ΦΡΟΝΤΙΣΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΚΑΙ ΟΛΟ ΤΟΥ ΤΟ ΣΟΙ...

.png.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πρωτα απο ολα ηρεμησε και μην τρελενεσαι γιατι τρελενεις και τον μπεμπουλή σου και τον αντρα σου!!! οκ ειναι απαραδεκτος (το λεω κομψα γιατι ετσι και το ανοιξω ..... :evil: ). Μιλα στον αντρα σου ηρεμα και ωραια, εμεις οι γυναικες εχουμε διαφορα κολπα να παρουμε αυτο που θελουμε και να μην δημιουργησεις ριγμα μεταξυ του αντρα σου και εσενα!! ΑΥΤΟ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ!!! ο παππους το παιζει το παιχνιδακι του καλα!!! Παρε την αποφαση με τον αντρα σου και τυπωσε τα προσκλητηρια και δωστα!!! Να αυτοκτονισει αποκλειεται!! Μαλλον επειδη δεν αντιδρας τοσο καιρο νομιζει οτι θα κανει οτι θελει εκεινος!!!

Ηρεμησε!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΟΥΝΕ ΒΡΕΙ ΤΟ ΚΟΛΠΟ, ΚΑΙ Ο ΠΕΘΕΡΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΤΟ ΠΑΙΖΟΥΝ ΑΡΡΩΣΤΟΙ ΟΠΩΣ ΣΤΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ, ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ Η ΘΑ ΚΛΑΙΝΕ Η ΘΑ ΤΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΤΟΥΣ ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΙ ΚΑΙ Ο ΕΝΑΣ ΕΧΕΙ ΠΙΕΣΗ ΚΑΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΤΟΥ ...... ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΑ ΜΕ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΧΕΙ ΤΙΣ ΑΠΕΙΛΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΤΟΥΣ.......

 

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΠΙΕΣΗ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΕΙ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΝΕΒΑΙΝΕ Η ΠΙΕΣΗ ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΗΤΑΝ Ο ΠΕΘΕΡΟΣ ΜΟΥ

Link to comment
Share on other sites

ε ωραία... αν ο άντρας σου συμφωνεί, πείτε τους κι εσείς ένα τεράστιο ψέμα...

χτυπήστε τους με το ίδιο νόμισμα...

 

πείτε ότι είναι άρρωστος ο άντρας σου και τάξατε το παιδί :P

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ Η ΣΧΕΣΗ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΗΔΗ ΤΟΣΟ ΤΕΤΑΜΕΝΗ ΟΠΟΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΑΛΛΟ ΟΝΟΜΑ ΠΟΣΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ. ΒΕΒΑΙΑ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΣΟΥ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ. Ο ΜΟΝΟΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ.

ΑΝΤΕ ΚΟΥΡΑΓΙΟ... :wink:

Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσακι μου :( !! Τι να πω !!! η καλυτερη λύση μεχρι στιγμης ειναι μάλλον της Μαμας του Ωρίων!!! Κανε λίγο υπομονη, δουλεψε το λιγο με τον αντρα σου, πες του πως νιωθεις ξανα και ξανα και οπως ειπα τυπωσε τα προσκλητηρια και στειλτα!!!! Αν σε απειλησουν οτι δεν θα ερθουν στα βαπτισια (μεταξύ μας αυτο θα ειναι πολυ χοντρο εκ μερους τους αλλα ... το βλεπω να ερχεται ) τοτε σηκωσε επιτελους κεφαλι και απαντησε τους αναλογως!!! κανε υπομονη γιατι εχεις αγωνα ακομα!!! Οι γονεις σου τι λενε για ολα αυτα???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν είναι δυνατον να συμβαινουν όλα αυτά!!!:shock::shock::shock:

 

Πιστεύω ότι σε αυτή την περίπτωση έχει μεγάλο μερίδιο ευθύνης κι ο άντρας σου.Πώς του επιτρέπει να σου μιλάει έτσι.Εδώ μαθαίνουμε πώς πρέπει τα παιδιά μας να αντιμετωπίζουν τα άλλα επιθετικά παιδιά λέγοντας "δεν σου επιτρέπω" κι αυτός δεν ξέρει ούτε να αντιμετωπίσει τον ίδιο του τον πατέρα...

Κι οι δικοί μου έχουν προβλήματα υγείας, και μάλιστα πολύ σοβαρά, αλλά αυτό δεν τους δικαιολογεί στο να έχουν τέτοιου είδους συμπεριφορά απένατι στο νέο τους "παιδί".Είμαι ξεκάθαρη σε αυτό.Το ίδιο ισχύει για τον σύζυγό μου.Δεν σηκώνει μύγα στο σπαθί του...

Έχετε συζητήσει σχετικά??Ξέρει πόσο επιρρεάζεται το έμβρυο ,αλλά και το μωρό,από την κατάσταση της μητέρας??

Πρέπει να είμαστε οι οικογένειες δεμένες σαν μια γροθιά απέναντι σε όλες τις δυσκολίες.Στη δική σας περίπτωση πρέπει να προστατεύει εσένα και το μωράκι σας.Συζήτηση, ξανά και ξανά, μήπως και καταλάβει πόσο πολύ σε πληγώνει με το να μην αντιμετωπίζει τον πατέρα του...Μακάρι όλα να πάνε καλά...

ΣΤΕΛΛΑ blbnp2.png DF5ip2.png

Link to comment
Share on other sites

Κουκλα μου τι μαρτυριο περνας ... ...

 

Ειμαι συνολικα 11 χρονια με τον αντρα μου και καλο λογο δεν εχουν πει τα πεθερικα μου ποτε ουτε για τον αντρα μου ουτε για μενα. Εχουμε τσακωθει απειρες φορες αλλα τελικα τον αντρα μου τον πιανει το φιλοτιμο και κανει πισω για να τα βρουν ξανα (τους αγαπαει βλεπεις τους γονεις του :evil: )

 

Με εμας ακολουθουν αλλο κολπο τα πεθερικα. Μας κατηγορουν σε ολο τον κοσμο δηλαδη συγγενεις, συνεργατες, γειτονες γενικα σε οποιον μπορεις να φανταστεις και πολλες φορες λεγοντας ψεμματα για το οτιδηποτε. Αν βγηκαμε εξω για καφε, αν φαγαμε στις 3 το μεσημερι ή στις 5, αν κανει ο αντρας μου σωστα την δουλεια του κτλ

 

Να σημειωσω οτι ουτε μενουμε μαζι, ουτε δουλευουμε μαζι, ουτε εχουμε να μοιρασουμε κατι.

 

Για να μην σε κουρασω: οσο ημουν εγκυος και μαλιστα το 1ο τριμηνο ξαπλα στο κρεβατι με αιμοραγιες ουτε ηρθαν να με δουν, να μου μαγειρεψει βρε αδελφε αυτη η πεθερα ενα φαγητο ή να παρουν τουλαχιστον ενα τηλεφωνο να δουν πως ειμαι.

 

Οταν γεννησα τρελλαθηκαν να ερχονται καθε μερα στο σπιτι για να βλεπουν το μωρο και μονο αυτο (δεν τους ενοιαζε αν εγω σαν λεχωνα ηθελα να κοιμηθω ή να ξεκουραστω) και το επαιζαν καλοι παππουδες.

 

Μεχρι που τους ανακοινωσε ο αντρας μου οτι θα βγαλουμε το ονομα της μητερας μου. Εγινε φυσικα φασαρια και απο τοτε τους βαλαμε στον "παγο".

 

Η βαπτιση ειναι για τον Ιουνιο και ακομα δεν τους το εχουμε πει. Ο αντρας μου δεν θελει να συγκρουστει μαζι τους (ειπαμε τους αγαπαει πολυ) και εγω σκεφτομαι να τους δωσω το προσκλητηριο 10 μερες πριν την βαπτιση, χωρις πολλες πολλες κουβεντες :P

Μπιζουδενια μου γεννήθηκες 29/12/2007 !!!

Ηρθε και ο μαγκας 30/01/2010 !!!

Link to comment
Share on other sites

ε ωραία... αν ο άντρας σου συμφωνεί, πείτε τους κι εσείς ένα τεράστιο ψέμα...

χτυπήστε τους με το ίδιο νόμισμα...

 

πείτε ότι είναι άρρωστος ο άντρας σου και τάξατε το παιδί :P

 

ή ακόμα καλύτερα ότι έταξες το παιδί για να γίνει καλά ο πεθερός σου!!! :lol::lol::lol:

 

 

...αυτό κι αν είναι ανωτερότητα!!! :wink::lol:

.png.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ε ωραία... αν ο άντρας σου συμφωνεί, πείτε τους κι εσείς ένα τεράστιο ψέμα...

χτυπήστε τους με το ίδιο νόμισμα...

 

πείτε ότι είναι άρρωστος ο άντρας σου και τάξατε το παιδί :P

 

ή ακόμα καλύτερα ότι έταξες το παιδί για να γίνει καλά ο πεθερός σου!!! :lol::lol::lol:

 

 

...αυτό κι αν είναι ανωτερότητα!!! :wink::lol:

 

Κ Ο Ρ Υ Φ Α Ι Ο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αυτό να κάνεις!!!!!

Μην ντραπείς.... ειλικρινά, κάντο!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και εγώ! Και να σου πω και κάτι? Χειρότερα τα πράγματα να γίνουν δεν γίνετε! Και να μην μιλάνε στον άντρα σου, τουλάχιστον θα ηρεμήσετε!!!!

Το ίδιο λέω και στην κολλητή μου, που θέλει την κόρη της να την βγάλει Ραφαέλα ενώ την πεθερά της την λένε Κατερίνα (όπως και την μητερα της). Και ενώ συμφωνεί και ο άντρας της, η πεθερά της της λέει "Εγώ παντως θα την φωνάζω Κατερίνα!!!! :evil::evil::evil::evil: "

Δηλαδή το παιδάκι θα πάθει πολιτισμικό σοκ :!::!::!::!::!:

Γι' αυτό της λέω και εγώ! Πες τους ότι στην διάρκεια της εγκυμοσύνης είχα κάποια επιπλοκή και το έταξα το μωρό στον Άγιο Ραφαήλ! και απ' ότι ξέρουμε είναι αμαρτία να μην εκπληρώσεις το τάμα σου!!!!

έτσι και εσύ λοιπόν!!!!!

 

Τάξε μου!!!! Τάξε μου!!!!!!!! Και θα μάθεις τι θα κάνω....:lol::lol::lol::lol:

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites

LouLou έγραψε:

Μαμά του Ωρίων έγραψε:

ε ωραία... αν ο άντρας σου συμφωνεί, πείτε τους κι εσείς ένα τεράστιο ψέμα...

χτυπήστε τους με το ίδιο νόμισμα...

 

πείτε ότι είναι άρρωστος ο άντρας σου και τάξατε το παιδί

 

 

ή ακόμα καλύτερα ότι έταξες το παιδί για να γίνει καλά ο πεθερός σου!!!

 

 

...αυτό κι αν είναι ανωτερότητα!!!

 

 

ΤΕΛΕΙΟ....ΑΨΟΓΟ............emoticon_exp_39.gif

Link to comment
Share on other sites

:shock::shock::shock::shock:

ειμαστε με τα καλα μας?

αν ειναι δυνατον!!!!!

θα προτινα εσυ να μην ανακατευτεις γιατι θα βρεις το μπελα σου οσον αφορα το ονομα.

συζητησε με τον αντρα σου και μην πειτε τι ονομα θα βαλετε και να το ξερει μονο η νονα!!!

το ονομα να το μαθουν στη βαφτιση....

:D:D:D:D

9a7bp2.pngIm47p2.png
Link to comment
Share on other sites

Γιατι τετοια εχθροτητα βρε παιδι μου?

Αντι να κατσει να χαρει λιγο το εγγονι του και

τα παιδια του ανοιγει πολεμο? Δεν μπορω να το καταλαβω

αυτο. Γιατι δηλαδη να κανει δυσκολη τη ζωη των παιδιων

του? Γιατι?

Αλλα εγγονια εχει? Αλλα παιδια?

Παντως σε μια τετοια συμπεριφορα αξιζει να κανεις αυτο που

ειπε η Μαμα του Ωριωνα και η LouLou.

Ακου εκει δεν εχεις δικαιωμα να αποφασιζεις για το παιδι σου.

Τον γιο του δεν τον σκεφτεται? Ουτε εκεινος εχει δικαιωμα στο

παιδι του? Στα δικα του παιδια ποιος αποφασιζε? Ο δικος του πατερας?

 

Don't let fears hold you back from living everyday to your fullest!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω περάσει μια ανάλογη κατάσταση αυτό που πρέπει να γίνει είναι να πάει ο άντρας σου και να τα πει χύμα και τσουβαλάτα.Εσύ ήσουν,είσαι και θα είσαι μια ξένη γι αυτούς τους ανθρώπους άρα πολύ που θα σε λογαρίσουν κι αν θα μιλήσεις.Το μόνο που τους νοιάζει είνα το παιδί τους και το εγγόνι τους.Ο άντρας μου έχει να μιλήσει στον πατέρα του από τον Δεκέμβριο του 2001 και εννοείτε ότι δεν έχει δει και το παιδί(το γιο μου εννοώ που είναι 7) και τι έγινε;;;;;;Εκείνος το επέλεξε κι ας ζήσει μ' αυτό.Ξέρεις τι μου λεγε κοπέλα μου;"Το παιδί είναι δικό μου και θα βγει το όνομα μου".Απάντηση:"Μαζί το κάναμε και δεν θυμάμαι;Ή μήπως ο αντρας μου το φερε προίκα από την μάνα του;".Από τότε είμαι η κακιά νύφη.....στεναχώρια μου.......... :twisted:

url=http://www.xarakas.gr]line_test_beg_39_time_1181880000_text_c720eafcf1e720eceff520e5dfede1e9.gif[/url]

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτο το τι τραβάς bebouli!!!!

 

Είναι ανήκουστο πραγματικά πιστεύω ότι ο άντρας σου θα πρέπει να σε προστατέψει απο αυτούς σε κάθε περίπτωση.

 

Καλά εννοείται να μην δώσεις το όνομα του πεθερού-τέρας γιατί μια ζωή του παιδάκι σου θα στον θυμίζει!

 

Πατήστε πόδι κορίτσια εμείς έχουμε το πάνω χερι!

Link to comment
Share on other sites

Απιστευτο αυτο που περνας και απορω για την σταση του αντρα σου!!!!!

 

Αυτο τον βρωμιαρη πεθερο δεν αξιζει να τον βλεπεις ποτε και θα πρεπε να χες βαλει εμπαργκο απο νωρις.......αν δεν μαθει συμπεριοφρα να μη ξαναπατησει σπιτι σου ........το να σαι τοσο καλη και υπομονετικη μονο κατα σου ειναι......

 

Η λυση της Λουλους ειναι τοι καλυτερο!!!!! Χαχαχα....βιτριολικο χιουμορ!!!!! :lol: Θα πεις οτι νοιαζεσαι για την υγεια του και θα κανεις το ταμα σου αλλιως θα ξεραθει απο την οργη του αγιου!!!!! :lol::lol::lol:

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

ε ωραία... αν ο άντρας σου συμφωνεί, πείτε τους κι εσείς ένα τεράστιο ψέμα...

χτυπήστε τους με το ίδιο νόμισμα...

 

πείτε ότι είναι άρρωστος ο άντρας σου και τάξατε το παιδί :P

 

ή ακόμα καλύτερα ότι έταξες το παιδί για να γίνει καλά ο πεθερός σου!!! :lol::lol::lol:

 

 

...αυτό κι αν είναι ανωτερότητα!!! :wink::lol:

:D αυτή την καταπληκτική ατάκα να χρησιμοποιήσεις. Άκου εκεί μεγάλος άνθρωπος να κάνει υστερίες ότι θα αυτοκτονήσει για ένα όνομα...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...