Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Συνδυασμός ονομάτων και υποκοριστικό!


mpouki

Recommended Posts

Καλημέρα. Επειδή βλέπω ότι από έμπνευση δεν πάσχετε για πείτε και προς τα δω καμια ιδέα.

 

Λέμε να βγάλουμε τη μπουμπού Ευαγγελία (της μαμας μου) ή Ευαγγελία Θεοδώρα (μαμά- μπαμπάς). Ποια είναι η γνώμη σας και για σκεφτείται και κανένα υποκοριστικό και για τις δυο περιπτωσεις μπας και βοηθήσετε στην επιλογή. Τη μαμά μου τη φωνάζουμε Λίτσα αλλά δεν με ενθουσιάζει για τη μπουμπούκα.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και περιμένω.

yQPJp2.png N5FJp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αν ειχα κορη Ευαγγελία νομίζω θα τη φώναζα Εύα,που εμένα προσωπικά μου αρέσει,αλλά ξέρω οτι κυκλοφορούν πολλά ευφανταστα ονοματα,στυλ Εβελυν,Εβελυνα,Λια κλπ-

 

ό,τι σου αρέσει... :cool:

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol::lol::lol:

 

Στη μαμά μου το έχω συνηθίσει και δεν μου φαίνεται τόσο άσχημο αλλά για ένα μωρούλι τώρα δεν μου αρέσει.

 

Εμένα μου αρέσει και το Βάλια, αλλά ο μπαμπάς μας λέει "Βάλια, τι Βάλια, από που βγαίνει?" :evil:

 

Ε και εγώ του απάντησα "Από τα καρναβάλια." :P

yQPJp2.png N5FJp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το Εβελίνα είναι πολύ ωραίο, εάν βγαίνει βέβαια από την Ευαγγελία. Το Βένια, αρκετά καλό αλλά δεν θυμίζει Ευαγγελία. Το Βάλια νομίζω ότι βγαίνει από τη Βασιλική.

Παρεμπιπτόντως, έχετε να μου προτείνετε κανένα καλό υποκοριστικό για τη Σταυρούλα?Χριστιανικό μεν αλλά... : :D

Link to comment
Share on other sites

Παρεμπιπτόντως, έχετε να μου προτείνετε κανένα καλό υποκοριστικό για τη Σταυρούλα?Χριστιανικό μεν αλλά... : :D

 

λοιπον, επειδη το φυστικακι ειχε πητ ανημερα του σταυρου, ειχα πει αν γεννιοταν τελικα εκεινη τη μερα ισως την εβγαζα σταυριανη... τελικα αργοτερα στην εγκυμοσυνη την εταξα να της δωσω το εξωτικο ονομα μαρια!!! :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καταρχήν να πω ότι η πρώτη μου σκέψη από την εγκυμοσύνη ακόμα ήταν Εβελίνα. Γιατί μου άρεσε και εμένα. Το καλοκαίρι όμως βάφτισε η πρώτη μου ξαδέρφη το κοριτσάκι της Εβελίνα και δεν μου αρέσει να έχουν όλα τα παιδάκια στην οικογένεια το ίδιο όνομα. Όπως στο σόι του άντρα μου φωνάζεις Τάσο και γυρνάν όλοι. :?

Τώρα και για να εξηγήσω τα άλλα δύο πως μου ήρθαν:

1ον. Ευαγγελία= Βάλια :lol:

2ον. Ευαγγελία= B + Θεοδώρα=Θεοδωρένια= ένια =Βένια

 

:roll: Φαντασία εεεεε???????????????? :lol::lol::lol::lol:

 

Το Εύα δεν είναι κακό αλλά αρκετά συνηθισμένο.

 

Έχω μια γνωστή που από Σταυρούλα το έχει κάνει Ρόιλα.

yQPJp2.png N5FJp2.png
Link to comment
Share on other sites

Άντε λοιπόν σου εύχομαι να έχεις μια καλή εγκυμοσύνη και δύο υγιέστατα μωράκια.

 

Και εγώ για να πώ την αλήθεια όταν το άκουσα πρώτη φορά μου φάνηκε κάπως και ρωτούσα από που βγήκε. Αλλά τι να πώ γούστα είναι αυτά. Η συγκεκριμένη κοπέλα είναι πολύ περήφανη για το όνομά της.

yQPJp2.png N5FJp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ε, ναι αποψε χλωμο... εχω ακουσει για τη μεγαλη αποσταση που διανυει το σπερμα, αλλα αν τα καταφερνε αποψε ο αντρας σου απο τη γερμανια, δε θα γενναγατε παιδι, το μαγκαιβερ θα γενναγατε!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει πολύ το Βάλια, τι κι αν βγαίνει συνήθως από το Βασιλική, ό,τι θες το κάνεις.

Το Βένια καλό, δεν έχει πολύ καλή ηχητική (ενώ το Βάλια έχει το λάμδα που του χαρίζει).

Επίσης μου αρέσει και ολόκληρο Ευαγγελία. Είχα και μια φίλη που τη φωνάζανε Βαγγελίνα το οποίο μου αρέσει πολύ επίσης.

Ο συνδιασμός με το Θεοδώρα δεν μου βγάζει κάτι πολύ καλό σε υποκοριστικό.

Καλύτερα να βγάλεις το ένα από τα δύο, γιατί είναι και τα δύο υπέροχα και είναι κρίμα να "χαθεί" το ένα... :D

aPiIp2.png AMd6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...