Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Η πρώτη μου δημοσίευση !!


gogga

Recommended Posts

kalisperaaaaaaaaaaaaaaaa

 

 

 

 

γεια σας και απο μενα... renaki ηθελα να σου πω να μην αγχωνεσαι και να συνεχισεις την προσπαθεια. εγω εχω ενα αγορακι 2,5 χρονων και ειμαι στο δρομο για αλλα δυο. μετα το αγορακιμου ειχα πολυ αγχος να κανω κι αλλο παιδι και εκανα οτι εκανες και συ. προσπαθουσαμε ενα χρονο μεχρι που ειπα στον εαυτο μου πως μαλλον δεν θα μπορεσω να ξανακανω παιδι και τα παρατησα. τον επομενο μηνα ημουν εγκυος. οποτε μαλλον φταιει το αγχος σου. σταματα να μετρας τις μερες. και απλα απολαυσε τη καθημερινοτητα. το ζουζουνι σου θα ερθει την καταλληλη στιγμη!!!!!!:wink:;-):wink:;-):wink:;-):wink:;-):wink:;-):wink:

ΟΙ ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΑΝΤΡΕΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ ΜΟΥ!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

γεια σας και απο μενα... renaki ηθελα να σου πω να μην αγχωνεσαι και να συνεχισεις την προσπαθεια. εγω εχω ενα αγορακι 2,5 χρονων και ειμαι στο δρομο για αλλα δυο. μετα το αγορακιμου ειχα πολυ αγχος να κανω κι αλλο παιδι και εκανα οτι εκανες και συ. προσπαθουσαμε ενα χρονο μεχρι που ειπα στον εαυτο μου πως μαλλον δεν θα μπορεσω να ξανακανω παιδι και τα παρατησα. τον επομενο μηνα ημουν εγκυος. οποτε μαλλον φταιει το αγχος σου. σταματα να μετρας τις μερες. και απλα απολαυσε τη καθημερινοτητα. το ζουζουνι σου θα ερθει την καταλληλη στιγμη!!!!!!:wink:;-):wink:;-):wink:;-):wink:;-):wink:;-):wink:

makari na borousa na to kanw omws mou einai poly duskolo .:-( euxomai na exeis mia teleia egkumosunh kai n xairesai ta zouzounia sou :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα κοριτσια μου ειμαι καινουργια εδω αλλα σας διαβαζω απο τοτε που εμεινα εγκυος στον μπεμπη μου πριν 22 εβδομαδες και πηρα την αποφαση να εγγραφω και να απολαμβανω την παρεουλα σας..ανυπομονω να ανταλλαξουμε χαρες ανακοινωσεις ανηςυχιες...ολα εδω στα ωραια και ασχημα γιατι η ζωη τα εχει ολα....ευχομαι σε ολες τα καλυτερα..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..εχω πορχωρησει με το αγορι μου (δεν εχουμε ολοκληρωσει) απλα εκεινος ακουμπησε το μοριο του και ειχε βγαλει αυτα τα διαφανη υγρα και υστερα απο καποια λεπτα μυ εβαλε δαχτυλο.. αυτες τις μερες περιμενω περιοδο και εγω αγχωθει! υπερχει περιπτωση να εμεινα εγκυος; σας παρακαλω απαντησε μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά! Είμαι ολοκαίνουργια εδώ και είπα να σας γράψω δυο πραγματάκια για μένα. Αύριο μπαίνω στα 36 και μετά από δύο χρόνια γάμου και δύο χρόνια προσπαθειών, ακόμα να καταφέρω να μείνω έγκυος! Εδώ και ένα χρόνο περίπου το ψάχνουμε όσο μπορούμε με εξετάσεις. Η απογοήτευση μεγάλη και τα χρήματα που μας φεύγουν πολλά. Δε θέλω να πιστέψω ότι δεν θα τα καταφέρουμε. Ο Θεός είναι μεγάλος. Υπομονή και Πίστη σε όλες όσες προσπαθούμε. Στις υπόλοιπες να χαίρεστε τα παιδάκια σας και την οικογένειά σας. Ελπίζω να τα λέμε από δω και στο εξής.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα σας...συγνωμη αν κανω καποιο λαθος αλλα δεν μπορεσα να βρω πως μπορω να αναβασω θεμα η κατι αναλογο στα θεματα...οποτε ειπα να κανω την ερωτηση μου εδω...λοιπον ενδιαφερομαι για καλοκαιρινο καροτσι και εχω δει της peg perego αλλα με προβληματιζει που ειναι μαυρο χρωμα ειδικα η κουκουλα...να το παρω η θα πιανει 40 βαθμους λογω χρωματος και η μικρη θα σκαει απο την ζεστη;;;ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,ειμαι στην 11 εβδομάδα της κύησης και ειναι το πρώτο μου.Θα ήθελα να μοιραστώ τις σκέψεις μου και φυσικά τις ανησυχίες μου μαζι σας και να ακούσω τις συμβουλές σας και τις δικές σας εμπειρίες .Καλημερα σε όλους και καλώς σας βρήκα :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας και απο εμένα ψαχνω εδω και λίγο καιρό για το που θα γεννήσω το μωράκι μου ...άκουσα καλά λόγια για το νοσοκομείο Έλενα για μονόκλινα και lux δωμάτια και για τον γιατρό κ. Φαρμακίδη ...

θα ήθελα πολύ την προσωπική σας άποψη ..ειμαι 5 μηνών και πρέπει να αποφασίσω τ θα κάνω γιατί είμαι ήδη σε ιδιώτη γιατρό που με παρακολουθεί αλλα΄ αυτός ειναι στο ΡΕΑ το οποίο όμως χρειάζεται πολλά παραπάνω χρήματα ΄....

και κάτι άλλο ...γίνεται να συνεχίσω με τον ιδιώτη..... και αν μπορώ να χρησιμοποιήσω το γιατρό στο δημόσιο μονο για την γέννα? Το δέχονται κάτι τέτοιο?

Τέλος απο καθαριότητα? όλα καλά ...σεντονια και τα λοιπά ?

περιμένω τα νέα σας , σας ευχαριστώ πολύ πολύ ....

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας, σας διαβαζω 2 χρονια τωρα και εχω παρει πολλεσ συμβουλεσ από εσας. σημερα ομωσ εγινα και μελοσ σας .

είμαι ενασ μπαμπασ από το βολο που από εκει που περνουσα ατελειωτεσ ωρες με το παιδι μου , ξαφνικα χωρισα εμ τη γυναικα μου, το μεγαλυτερο πληγμα ομωσ είναι το αγορακι μου.

 

δεν μου γεμιζει η μερα χωρισ αυτόν..

 

τι να κανω ομωσ πρεπει να είμαι εγω καλα για να είναι κ αυτοσ καλα..

προσπαθω να εκμεταλευτω τον οποιαδήποτε χρονο που εχω ώστε να περνω καλα μαζι του αφου αυτό ton νομο απο το 1956 δινει default την επιμελεια στη μητερα.

 

εχω ένα θεματακι θα το γραψω στο καταλληλο θεμα καιπεριμενω τις αποψεισ σας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Είμαι καινούργια σε αυτή τη σελίδα και την βρίσκω πολύ ενδιαφέρουσα και εξυπηρετική! Θα γεννήσω το πρώτο μου μωράκι το Νοέμβριο και θα ήθελα να μάθω αν ξέρει κάποια τον κ. Μουρελάτο που είναι στο Ρέα. Πως είναι σαν γιατρός και τι αμοιβή ζητάει;;; Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΜΕΛΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΧΡΙΣΤΙΝΑ.ΕΙΜΑΙ 33 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΜΕΝΩ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΡΑΒΩΝΙΑΣΤΙΚΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΑ 2 ΜΑΣ ΣΚΥΛΑΚΙΑ.ΤΟΝ ΙΟΥΝΙΟ ΠΑΝΤΡΕΥΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΗΔΗ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΟΥΜΕ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ.ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΤΩ ΤΙΣ ΑΝΗΣΥΧΙΕΣ ΜΟΥ,ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΜΟΥ Κ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΟΥ ΦΑΝΟΥΝ ΧΡΗΣΙΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΝΕΟ ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας είμαι νέο μέλος χαίρομαι που ήρθα στην παρέα σας!

Γεια σου με λενε Κυριακουλα . Οπως εσυ ετσι κι εγω ειμαι νεο μελος και προσπαθω να μπω στον αγνωστο για μενα κόσμο του διαδικτυου. Κανω αρχη στέλνοντας σε σένα το πρώτο μου μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα και καλό μήνα!!!

Μέλλουσα μητέρα (στον 5ο μήνα) και μετά απο αρκετό καιρό παρακολούθησης των θεμάτων του φόρουμ σας είπα να γίνω κ εγώ μέλος στην όμορφη παρέα σας!!!

Καλώς σας βρήκα λοιπόν!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!! Ειμαι νέο μέλος και χαίρομαι που μπήκα στην παρέα σας. Το όνομα μου ειναι Μαρία και είμαι 33 ετών. Μένω στην Αθήνα μαζί με τον αρραβωνιαστικό μου και σε ενα χρόνο παντρευομαστε. Σας διαβάζω αρκετό καιρό (4-5 χρονια ) και σήμερα πήρα την απόφαση να γίνω μέλος. Εχω πάρει πολλές συμβουλές απο το φόρουμ και ομολογώ ότι έχω βοηθηθεί πολύ. Καλώς σας βρήκα λοιπον!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας,

 

ονομάζομαι άντα και είμαι 26 χρονών. μένω στον Πειραιά και είναι η πρώτη μου δημοσίευση στη σελίδα. διανύω την 21 εβδομάδα της εγκυμοσύνης μου και χαίρομαι πολύ που μπήκα στην παρέα σας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμενα… ειμαι νέο μελος… πολύ αγχωμένη γιατι προσπαθούμε για παιδάκι ..προσπαθώ να διαβάζω οσο περισσότερο μπορω το forum…αλλα λόγω δουλειάς (Λογίστρια) λιγάκι δύσκολο…πάντως πολύ χαίρομαι που σας βρήκα..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα ειμαι νεο μελος και νεα μανουλαααα!!ειμαι 28 χρονων και με τον αντρα μου το θελαμε πολυ η αληθεια ειναι νομιζα ειχα ιωση μετα απο καθυστερηση 5 ημερων εκανα τεστ κ βγηκε θετικο μετα πηγα για χοριακη και εδειξε 13345 καπου εκει δυστηχως δεν ξερω αν εχω κρυωσει νομιζω κολησσα ιωση μιας κ κανω εμετους επηρεαζει αυτο να ανυσηχω;

Link to comment
Share on other sites

Επισης ξεχασα να προσθεσω για τις νεες υποψηφιες μανουλες να μην ανχωνοντε θα ερθει οταν θα ναι ηρεμες και εγω μετα απο 3 μηνες κοιταγα συνεχεια γονιμες μετραγα θερμοκρασιες τπτ κοριτσια αν δεν υπαρχει προβλημα θα ρθει μονο του εγω οταν εμεινα δεν το περιμενα αλλα ημουν πολυ ηρεμη εκεινο το διαστημα γι αυτο μην χανετε ελπιδες ο θεος ξερει πιστη και υπομονη και ευχομαι σε ολες τις φιλες εδω το πολυποθητο θετικο απο καρδιας φιλακια!

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Δημιουργία νέου...