Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τυμπανιδης Γιαννης


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • 4 εβδομάδες μετά...

Με ξεγέννησε και στις δυο κορες μου..

Πολύ καλός γιατρός , μα πανω απ' όλα άνθρωπος!!

Οχι σαν κάποιους άλλους ...γιατί έχουμε ακούσει διάφορα!

Ευχάριστος και άνετος στη συζήτηση!

:P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Κοριτσια καλημερα!

Θα ηθελα τις αποψεις σας σχετικα με τον Γιαννη Τυμπανιδη απο Θεσσαλονική..

Ευχαριστώ πολύ!!

:D

 

 

Kαλημέρα!Κι εγώ έχω γιατρό τον Γιάννη Τυμπανίδη και είμαι πολυ ευχαριστημένη.Καλός γιατρός και όπως προαναφέρθηκε και άνθρωπος. Εμένα δεν με ξεγέννησε γιατί είχα πριν τον καταπληκτικό κο Μόσχο Παπαδόπουλο ο οποίος παρέπεμψε όλες τις ασθενείς του στον κο Τυμπανίδη όταν σταμάτησε να εργάζεται.Και πίστεψε με ο κος Παπαδόπουλος είναι γιατρός με άποψη, δεν θα σύστηνε κάποιον ανάξιο εμπιστοσύνης.Αυτά! Ελπίζω να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!!!

Κ εγω τον Τυμπανιδη εχω κ εχω να πω μονο τα καλυτερα!!!!!!!!!!!!!!!

Πριν ειχα κ εγω τον Μοσχο τον Παπαδοπουλο κ ημουν λιγο επιφυλακτικη οταν πηγα στον Γιαννη αλλα ειναι απιστευτος!!!Κ γιατρος κ ανθρωπος!!!!

Αυτος με ξεγεννησε κιολας πριν 6 1/2 μηνες!!!!

Πααααραα πολυ καλος!!!!!:lol:

line_flow_rose_beg_minie_time_1254888000_text_e720f7e1ecefe3e5ebe9f4f3e120eceff520e5e9ede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια καλημερα!

Θα ηθελα τις αποψεις σας σχετικα με τον Γιαννη Τυμπανιδη απο Θεσσαλονική..

Ευχαριστώ πολύ!!

:D

 

Καλη μου Βambi,

θα προστεθω κι εγω στην... λιστα των fun του Γιαννη.

Πραγματικα οσα προανεφεραν οι προηγουμενες κοπελες ειναι περα για περα αληθινα.

Πολυ - πολυ καλος γιατρος, μου εκανε υστεροσκοποηση & λαπαροσκοπηση, με βοηθησε καθ' ολη την διαρκεια της εγκυμοσυνης μου, που δεν ηταν και ευκολη (μπορεις λοιπον να φανταστεις οτι μιλουσαμε συνεχεια στο τηλεφωνο) και φυσικα εφερε και στον κοσμο τον μικρουλη μου.

Καταπληκτικος ανθρωπος, ναι ειναι πανω απ'ολα ανθρωπος, με απιστευτο χιουμορ, με πραγματικο ενδιαφερον για την καθε πελατισσα του, συζητησιμος και χωρις να βιαζεται να σε ξεπεταξει για να μπει το επομενο ραντεβου.

Μπορω να πω οτι τον εμπιστευομαι... τυφλα.

 

Τι αλλα να πω... μονο τα καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

ο ανθρωπος δεν παιζεται......μακαρι ολοι σαν κ αυτον να ητανε. τοσο καλος , τοσο καθησυχαστικος.....τι ναπω ... δεν υπαρχουν λογια.. εγω ειμαι στις μερες μου κ με εχει απαλλαξει απο οοοολο το αγχος που ειχα...ειναι ψυχούλα!

Link to comment
Share on other sites

ο ανθρωπος δεν παιζεται......μακαρι ολοι σαν κ αυτον να ητανε. τοσο καλος , τοσο καθησυχαστικος.....τι ναπω ... δεν υπαρχουν λογια.. εγω ειμαι στις μερες μου κ με εχει απαλλαξει απο οοοολο το αγχος που ειχα...ειναι ψυχούλα!

 

Me το καλο να γεννησεις το μωρακι σου καλη μου, ολα θα πανε καλα αφου εχεις τον Γιαννη στο πλευρο σου....:D

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Κ εμενα με ξεγεννησε πριν απο 2 μηνες. Πραγματικα αισθανομαι τοοοσο τυχερη που τον εχω για γιατρο. Κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης με βοηθησε να ειμαι ηρεμη κ χαλαρη αλλα κ τη μεγαλη μερα με βοηθησε καθως ειχα πολυ αγχος. Αισθανεσαι οτι εχεις εναν δκο σου ανθρωπο να σε φροντιζει κ οχι απλα ενα γιατρο!

FU2np2.png
Link to comment
Share on other sites

ο γιαννης ειναι ο καλυτερος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

στις 21/11/2011 εφερε στον κοσμο το αντρακι μου μετα απο πολυ παιδεμα και πολλες ωρες..επισης ενω θα μπορουσε να με βαλει για καισαρικη πανω απο 5 φορες καθως το μωρακι μου εριχνε τους παλμους του επικινδυνα το παλεψε και γεννησα φυσιολογικα!!!!!!!!!σε ευχαριστω πολυυυυυυυυ!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

στις 21/11/2011 εφερε στον κοσμο το αντρακι μου μετα απο πολυ παιδεμα και πολλες ωρες..επισης ενω θα μπορουσε να με βαλει για καισαρικη πανω απο 5 φορες καθως το μωρακι μου εριχνε τους παλμους του επικινδυνα το παλεψε και γεννησα φυσιολογικα!!!!!!!!!σε ευχαριστω πολυυυυυυυυ!!!!!!!

20 11 2010 ξεγεννησε εμενα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εγώ δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένη...μου έκανε καισαρική τώρα που γέννησα το πρώτο μου παιδί άδικα :-( αφού πήγα στο μαιευτήριο (διαβαλκανικό) γιατί είχα λίγους,αλλά όχι πολύ δυνατούς πόνους το πρωι κ εκεί κ χωρίς να μου κάνουν καρδιοτοκογράφημα, με κοιτάζει η προισταμένη μαία,να δει αν έχω διαστολή κ μου σπάει τα νερα...κ μετά αφού περάσαν κάποιες ώρες κ δεν έκανα διαστολή μου λέει "αφού δεν έκανες μέχρι τώρα,δεν πρόκειται να κάνεις"...ενώ έχω ακούσει για πρωτοτόκο να την περιμέουν πολύ περισσότερες ώρες και η διαστολή να γίνεται την τελεταία ώρα ή στο τελευταίο μισάωρο...κ όπως περίμενα στην αίθουσα τοκετού κ έρχονταν να κοιτάξουν τη διαστολή μου,οι μαίες κ ο γιατρός,την μία μου έλεγαν "είναι πολύ χαμηλά το μωρό σε λίγο γεννάς" κ μετά τάχα το μωρό είναι ψηλά....κ το κορυφαίο είναι το μωρό ούτε για μια στιγμή δεν είχε ρίξει τους παλμούς του,αντιθέτως βρίσκονταν στο πάνω όριο του καρδιογραφήματος κ μου έλεγε ότι το μωρό ζορίζεται κ γι'αυτό πρέπει να κάνουμε καισαρική....

στο διαβαλκανικό 4 στις 5 γυναίκες γεννούν με καισαρική!!!!!!!!ακούγεται λογικό αυτό?????

Link to comment
Share on other sites

Η φίλη μου γέννησε δύο παιδιά σε αυτόν με καισαρική...στο πρώτο της πήρε 1200 ευρ'ω και στο δεύτερο 1500!!!ενώ εγώ που γέννησα λίγο αργότερα σ'αυτόν το πρώτο μου παιδί πήρε 1200 για καισαρική!!!!είναι δυνατόν να βάζεις στην επίτοκο τόση αναισθησία που να κοιμάται όσο περιμένει κ να περιμένεις να κάνει διαστολή?ούτε με ενημέρωσε ποτέ για τις επιπλοκές της επισκληριδίου....σπας ποτέ τα νερά της εγκύου χωρίς να άνεις καρδιογράφημα να δεις αν έχει ξεκινήσει η διαδικασία τοκετού?της βάζεις οξυτοκύνη με 1,5 εκατοστό διαστολή κ μετά επισκληρίδιο?πώς θα γίνει η διαστολή????για χαζούς ψάχνουν ο Τυμπανίδης και το διαβαλκανικό???προσπαθούν να μας κάνουν καισαρικες από το τίποτα που είναι μια τόσο σοβαρή κααι επικίνδυνη εγχείρηση,για να κερδίζουν χρήματα και χρόνο.....αισχος!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εχω το Γιαννη χρονια και απο μερα σε μερα θα γεννησουμε με τη βοηθεια του το πρωτο μου παιδι..

Ειναι πολυ καλος γιατρος και πολυ καλος ανθρωπος,σε κανει να αισθανεσαι ανετα και ωραια για να πας να γεννησεις,σε εμενα παιρνει τα ιδια λεφτα καισαρικη και φυσιολογικο,οποτε δεν νομιζω οτι τιθεται θεμα χρηματων..συνεργαζετε με 3 κλινικες και διαλεγεις μονη που θα πας και σε ζευγαρια με προβλημα κανει και διευκοληνσεις..

Το θεμα νομιζω ειναι καθαρα να εμπιστευσαι το γιατρο σου..αλλιως αλλαξε τον!

Link to comment
Share on other sites

Εχω το Γιαννη χρονια και απο μερα σε μερα θα γεννησουμε με τη βοηθεια του το πρωτο μου παιδι..

Ειναι πολυ καλος γιατρος και πολυ καλος ανθρωπος,σε κανει να αισθανεσαι ανετα και ωραια για να πας να γεννησεις,σε εμενα παιρνει τα ιδια λεφτα καισαρικη και φυσιολογικο,οποτε δεν νομιζω οτι τιθεται θεμα χρηματων..συνεργαζετε με 3 κλινικες και διαλεγεις μονη που θα πας και σε ζευγαρια με προβλημα κανει και διευκοληνσεις..

Το θεμα νομιζω ειναι καθαρα να εμπιστευσαι το γιατρο σου..αλλιως αλλαξε τον!

 

 

Mamapa Με το καλό να γεννήσεις το παιδάκι σου κ πραγματικά σου εύχομαι να μην ζήσεις την κοροιδία και την ταλαιπωρία που έζησα εγώ :-( όλα καλά να πάνε και για σένα και για το μωράκι!!!!!Μα εννοείται ότι τον εμπιστεύτηκα και γι'αυτό γέννησα με αυτόν!αλλά όταν είδα όλη αυτή την έλλειψη σεβασμου και την κοροιδία να μην με αφήσει να ζήσω έστω και λίγο την εμπειρία του τοκετού (αφού μου σπάσαν τα νερά πριν καν κάνουν υπέρηχο κ μου βάλαν οξυτοκύνη από την πρώτη στιγμή κ με καθηλώσαν στο κρεββάτι με μορφίνες και αναισθητικά κ έτσι εγώ κοιμόμουν συνεχώς),φυσικά και θα αλλάξω γιατρό,δεν το συζητώ!στις επισκέψεις πολύ καλός κ ευγενικός ήταν!!!στην γέννα όμως με απογοήτευσε εντελώς! το χειρότερο συναίσθημα είναι όταν έχεις εμπιστευθεί τον γιατρό σου κ στο τέλος σε προδίδει.....νιώθεις πραγματικά σαν να σε βιάζουν :-(

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα μου κανει εντυπωση επειδη ειχα μια εντελως διαφορετικη εμπειρια κ λυπαμαι που δεν το εζησες οπως ηθελες κ δεν αποτελει για σενα μια ομορφη αναμνηση. Το συζητησες μαζι του? Του ζητησες το λογο για ολο αυτο? Κ με συγχωρεις αν ειμαι αδιακριτη, απλα παραξενευτηκα κ ειμαι περιεργη να δω τι εξηγηση εδωσε

FU2np2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Αρχικά θα παραθέσω τους λόγους που μου έθεσε για να με βάλει για καισαρική:

1)"Αφού δεν έκανες διαστολή μέχρι τώρα,δεν πρόκειται να κάνεις".Είχαν περάσει 9-10 ώρες..Υπ'όψιν ότι ήμουν πρωτοτόκος και μου είχαν κάνει επισκληρήδιο στο 1,5 εκατοστό διαστολή (επομένως αν η διαστολή σε μία πρωτοτόκο αργεί πολύ περισσότερο να γίνει όσο μάλλον μετά από επισκληρήδιο που καθυστερεί ακόμαπερισσότερο...)

αφού του είπα αν γίνεται να περιμένουμε καποιες ώρες ακο΄μα μου είπε τον δεύτερο λόγο : "Επειδή τα νερά σου είναι σπασμένα τόσες ώρες,έχεις ανοικτή δίοδο μικροβίων και δεν μπορώ να σου βάλω αντιβιοτικά..." και επειδή προσπαθούσα να ακούσω έναν πιο πειστικό λόγο μου είπε και το τελευταίο "το μωρό κινδυνεύει" (οι παλμοί του μωρού ήταν στο πάνω όριο του καρδιογραφήματός του περίπου 150-160,απλά ειχε λίγο μικρύνει το εύρος των καμπυλών,αλλά αυτό δεν είναι ένδειξη ότι κινδυνεύει...)

Άστα έκλαιγα μόνη μου στο μαιευτήριο,μετά τη γέννα από τη στεναχώρια μου :-((

Στο ιατρείο που τον ρώτησα μου είπε "γινόταν αλλιώς?"

Είμαι κ εγώ χαή που δεν θέλω να μαλώνω κ έφυγα χωρίς να πω άλλη κουβέντα......:-(((

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια είμαι πολύ θυμωμένη και στεναχωρημένη με όλα αυτά που μου συνέβησαν κ που είμαι άλλο ένα αδικο θύμα της καισαρικής :-((( δεν μπορώ ακόμα να το ξεπεράσω :-(( δεν ξερω τι να κάνω.....κάθε φορά που το σκέφτομαι με πιάνει μελαγχολία :-( γιατί το άλλο : που ο αναισθησιολόγος μου έβαζε μορφίνη από την επισκληρήδιο κ όταν άρχισα να ξύνομαι παντού (παρενέργεια της μορφίνης) κ τον φώναξαν ήρθε κ έκανε πως δεν ήξερε τίποτα κ έλεγε :"τι να είναι αυτό τώρα?δεν το έχει παρουσιάσει άλλη......"....καλά για πόσο χαζούς μας περνάνε???????το φταίξιμό μου είναι ότι κ εγώ θεωρούσα τον Γιάννη αξιόπιστο γιατρό κ το διαβαλκανικό έμπιστο ιατρικό κέντρο και αφέθηκα στα χέρια τους κ δεν φρόντισα να ενημερωθώ κατάλληλα νωρίτερα....είναι κ πρώτο παιδί κ δεν ήξερα πολλά πράγματα κ όταν τις 5 από τις 9 ώρες που περιμένεις στην αίθουσα τοκετού κοιμάσαι από τα ισχυρά αναισθητικά κ εχεις κ το άγχος να πάνε όλα καλά για το παιδί ό,τι κ να σου πουν το δέχεσαι με κάποια παθητικοτητα..........αυτά...συγγνώμη αν έγινα κουραστική,αλλά ήθελα να το βγάλω από μέσα μου.....κορίτσαι μην την πατάτε!!!τα ιδιωτικά μαιευτήρια τα συμφέρει πολύ η καισαρική κ τους γιατρούς το ίδιο!!!!όποια θέλει να καταλάβει το γιατί να μου στείλει πμ να της εξηγήσω,για να μην κουράζω κ τις υπόλοιπες....

όσο για το ότι είναι πολύ καλός κ ευγενικός,αλοίμονο αν δεν ήταν..ιδιώτης γιατρός είναι!!!αλλιώς δεν θα έχει πελατεία....κ ο χαρακτηρισμός "άνθρωπος" για ένα γιατρό είναι μεγάλη κουβέντα.....ρωτήστε κ εμένα που τυχγάνω να ανήκω στον ιατρικό χώρο.....ας νοιαστεί καποιος για την υγεία κ την εξέλιξη μιας εγκύου χωρίς να πάρει λεφτά...ποιοί το κάνουν αυτό???εγώ πολύ λίγους ξέρω...

Link to comment
Share on other sites

Εχω το Γιαννη χρονια και απο μερα σε μερα θα γεννησουμε με τη βοηθεια του το πρωτο μου παιδι..

Ειναι πολυ καλος γιατρος και πολυ καλος ανθρωπος,σε κανει να αισθανεσαι ανετα και ωραια για να πας να γεννησεις,σε εμενα παιρνει τα ιδια λεφτα καισαρικη και φυσιολογικο,οποτε δεν νομιζω οτι τιθεται θεμα χρηματων..συνεργαζετε με 3 κλινικες και διαλεγεις μονη που θα πας και σε ζευγαρια με προβλημα κανει και διευκοληνσεις..

Το θεμα νομιζω ειναι καθαρα να εμπιστευσαι το γιατρο σου..αλλιως αλλαξε τον!

 

 

mamapa γέννησες???πήγαν όλα καλά???πώς είστε εσύ κ το μωράκι??

Link to comment
Share on other sites

Καρδουλινι, πραγματι ασχημη εμπειρια αλλα δε βγαινει τιποτα τωρα με το να το σκεφτεσαι κ να στεναχωριεσαι. Δυστυχως εγινε κ δεν αλλαζει. Το μονο που μπορεις να κανεις κ εκανες φανταζομαι ειναι να αλλαξεις γιατρο. Αστο καπου στην ακρη αυτο που εγινε. Να χαιρεσαι το μωρακι σου κ ολα καλα να πανε απο δω κ περα

FU2np2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Καλημέρα μανούλες:-D:grin::-D........είμαι υποψήφια μέλλουσα μαμά....σε λίγες μέρες μπαίνουμε στον 8ο μήνα κύησης...ο γιατρός που με παρακολουθεί είναι ο Τυμπανίδης Ιωάννης.....μέχρι στιγμής είναι άψογος αλλά όσο να'ναι έχω πολύ άγχος.....έχει γεννήσει καμία με τον Γιάννη???όλα καλά????

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Ας σου απαντήσω εγώ που ξεκίνησα και το θέμα.. ;)

 

Λοιπόν, η αλήθεια είναι ότι εμένα στο Γιάννη με παρέπεμψε ο προηγούμενος γιατρός μου λόγω "έλλειψης χρόνου" :eek:

Αλλά θεωρώ ότι μου έκανε μεγάλο δώρο!!!

 

Με παρακολούθησε καθ' όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης μου, απαντώντας στις πιο τρελές απορίες και στους πιο χαζούς φόβους μου (γιατί η αλήθεια είναι ότι δεν είμαι και εύκολος "πελάτης")..

 

Και σαν να μην έφτανε αυτό, την ημέρα που ήταν να γεννήσω τον ξύπνησα ξημερώματα, σηκώθηκε και ήρθε επιτόπου στο νοσοκομείο και έμεινε μαζί μου μέχρι την ώρα που γέννησα (φυσιολογικά)..

 

Επίσης, έμαθα ότι την ίδια ημέρα γεννούσαν ακόμη 2 κοπέλες με το Γιάννη και τη μία την περίμενε μέχρι τις 2 το βράδυ να γεννήσει (φυσιολογικά και πάλι)!

 

Εννοείται πως δεν ξαναγύρισα στον παλιό μου γιατρό, έμεινα στο Γιάννη και είμαι απόλυτα ευχαριστημένη και ικανοποιημένη!

 

Όσο για τους χαρακτηρισμούς ότι είναι πρώτα απ' όλα "άνθρωπος", θα συμφωνήσω απολύτως για λόγους που δεν θα ήθελα να αναφέρω αναλυτικά, απλώς θα πω πως σε κάποιες άτυχες στιγμές που είχα η αντιμετώπιση ήταν υπέρ το δέον "ανθρωποκεντρική"..

 

Αυτά από εμένα, εάν μπορώ να σε βοηθήσω σε οτιδήποτε άλλο μου λες.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...