Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΤΟΝ ΔΙΑΚΑΚΗ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ?


vicky29

Recommended Posts

είμαι κοντά στον 5ο και σκέφτομαι να αλλάξω τον γιατρό που έχω για κοντά 15 χρόνια γιατί είναι μόνο στο Ιασώ και επειδή ανέβασα πίεση προτιμώ την σιγουριά ενός δημόσιου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γειά σου Βίκυ. Μια πρώτη μου ξαδέλφη γέννησε τα παιδιά της στο Ελενα με τον Διακάκη και μου είχε πει τα καλύτερα λόγια. Και απ' ότι θυμάμαι,και στο οικονομικό ήταν πολύ εντάξει, λογική η τιμή (νομίζω 400Ε προ τριετίας για καισαρική)

Αγόρια μου είστε οι λατρείες μας!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Κοριτσια καλησπερα! Επαναφερω το θεμα με τον γιατρο Διακακη, μηπως στο μεταξυ υπαρχει καποια κοπελα που να μπορει να δωσει περισσοτερες πληροφοριες, καθως ειναι ο γιατρος της μητερας μου, ομως αλλο γυναικολογικη εξεταση και αλλο τοκετος. Οποια πληροφορια θα ηταν ευπροσδεκτη, ευχαριστω

LQvip2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ellain καλημέρα

εγω γεννησα με τον Διακακη.θα σου παραθεσω καποιες πληροφοριες τα συμπερασματα δικα σου. Δεν μου εδωσε ποτε το κινητο του,για ο,τι ηθελα επαιρνα τη Δρακοπουλου η οποια μου ζητησε στην ψυχρα χρηματα. Τα λογια της "εδω 1500 παιρνουν τα γιατρουδακια να μην παρει 2000 - 2500 ο κ. Διακακης;". Οταν ο αντρας μου του εκανε καποιες ερωτησεις για καποια εξεταση που μας "προτεινε" να κανουμε στον παγκαλο (η οποία κόστιζε 900 ευρω), γιατι και καλα το ελενα δεν ειχε ραντεβου,του ειπε "μη ρωτας πολλα γιατι θα ψαχνεις για γιατρο". Γέννησα με καισαρικη, ο μικρος ενεργηθηκε μεσα και αυτο δεν μπορω να το κρινω αν μπορουσε να αποφευχθει γιατι δεν εχω ιατρικες γνώσεις. Ξυπνησε ο μικρος θα επανελθω αργοτερα με περισσοτερες πληροφοριες και αν εχεις ερωτησεις ευχαριστως να σου τις απαντησω.

Link to comment
Share on other sites

:shock::shock::shock: Σοβαρα?? Δηλαδη τι τρομοκρατια ειναι αυτη?? ΑΚου μην ρωτας πολλα γιατι θα ψαχνεις για γιατρο, χαρα στο πραγμα, χαθηκαν οι γιατροι? Συγγνωμη vatzi μου αλλα τα παιρνω! Και παιρνει 2000-2500? Εσεις τελικα ποσα του δωσατε?

Οποια αλλη πληροφορια ευπροσδεκτη!! Και με πμ αν θες για να μην μας πιασει η λογοκρισια ;)Σ'ευχαριστω εκ των προτερων

LQvip2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και πάλι

αγαπητή ellain έτσι τα πήρε και ο άντρας μου αλλά τι να κάνεις όντας στον 6 μήνα της εγκυμοσύνης και μετά από αρκετό ψάξιμο; φυσικά δεν πήγαμε έτσι. Είχε γεννήσει μια ξαδέρφη μου με τον Διακάκη και μου είχε πει και μένα τα καλύτερα αλλά φαίνεται οι καιροί αλλάζουν και οι άνθρωποι επίσης. Ο άντρας μου δεν ήθελε να του δώσουμε τίποτα αλλά εγώ επέμενα και τελικά το μετάνιωσα που δεν τον άκουσα. Του δώσαμε 1000 ευρω και έκανε και μούτρα, δεν του άρεσε. Τελικά ο άντρας μου. είχε δίκαιο. Δεν έπρεπε να του δώσουμε τίποτα γιατί από τη μια βρίζουμε και από την άλλη τα δίνουμε. Με το καλό να έρθει το δεύτερο και κανείς δεν θα πάρει δεκάρα τσακιστή. Το θέμα είναι βέβαια αν θα βρεις κάποιον που να σου φερθεί καλύτερα. Το χαζοψάξαμε και εμείς εκείνη την περίοδο να βρούμε κάποιον άλλο, αλλά τελικά είδαμε ότι λίγο πολύ όλοι ήταν ίδιοι. Βέβαια σίγουρα θα υπάρχει και κάποιος που είναι Άνθρωπος με Α κεφαλαίο αλλά εγώ δεν έτυχα σε αυτόν. Και για μια ακόμα φορά να πω ότι από το υπόλοιπο προσωπικό του νοσοκομείου δεν έχω κανένα απολύτως παράπονο. Ήταν όλοι ευγενέστατοι και χωρίς φακελάκια.

Και κάτι που θυμήθηκα ο καημένος ο Διακάκης μου έκανε και παράπονα ότι παίρνει λίγα και μου έδειχνε και τη μισθοδοσία του ότι τόσα χρόνια γιατρός και έχει βασικό μισθό 2100! Φυσικά θεωρώ ότι εμείς τους κάναμε τζάμπα μάγκες και γι αυτό την επόμενη φορά δεν πρόκειται κανείς να πάρει σέντς.

Στο ιατρικό κομμάτι, πήγαινα κάθε μήνα έδινα 60 ευρω δεν μου έκανε ποτέ υπέρηχο, όταν χρειαζόταν πήγαινα σε ιδιώτη, απλά έβλεπε τις μηνιαίες εξετάσεις που έκανα, επίσης έξω, και μου έδινε κάποιες συμβουλές.

Αγαπητή ellain αυτή είναι η δική μου εμπειρία , δεν πιστεύω ότι έχεις -έχουμε και πολλές επιλογές. Εύχομαι να σε βοήθησα ότι άλλο χρειαστείς είμαι εδω.

Link to comment
Share on other sites

vatzi σε ευχαριστω πολυ, οντως βοηθουν πολυ τετοιες πληροφοριες, γιατι ακομα κι αν σε εμενα συμπεριφερθει καλυτερα(εχει προσωπικο οφελος λογω του ποστου της μητερας μου), κατα βαθος θα ξερω οτι δεν ειναι αυτο που πιθανον θα μου δειξει. Οποτε δεν με βλεπω να πηγαινω στον συγκεκριμενο. Ασε που μου την δινει αυτη η μιζερια, "κοιτα ποσα λιγα παιρνω", να σου δειξω κι εγω ποσα λιγα παιρνει ο αντρας μου που πηδαει με αλεξιπτωτο και ρισκαρει την ζωη του? Αιντε! Τελοσπαντων, παντως πολυ χρησιμες οι πληροφοριες σου και σε ευχαριστω! Να δουμε τωρα πού θα προσανατολιστουμε...

LQvip2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

ΓΕΙΑ ΣΑΣ!

ΕΙΔΑ ΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ Κ. ΙΩΑΝΝΗ ΔΙΑΚΑΚΗ ΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΠΟΥ ΞΕΓΕΝΙΣΕ ΤΗΝ ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ ΕΓΚΥΟΣ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΑΔΕΛΦΟ ΜΟΥ. Η ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ ΝΑ ΓΕΝΝΙΣΕ ΕΜΕΝΑ (ΤΟ 1994) Η ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΤΟΥ ΕΔΟΣΕ (ΣΕ ΣΗΜΕΡΙΝΑ ΧΡΙΜΑΤΑ) 600Ε ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΑΔΕΛΦΟ ΜΟΥ (ΤΟ 2006) 1500Ε ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΕΣΤΙΣΙΟΛΟΓΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΕΞΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΕΠΙΔΙ ΕΚΑΝΕ ΕΠΙΣΚΛΙΡΙΔΙΟ......

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΜΙΑ ΧΑΡΗ... ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΤΕ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΟΥ.....ΔΙΟΤΗ ΜΑΛΟΝ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟ ΖΗΤΙΣΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΤΟ ΜΑΘΕΙ ΠΕΘΑΝΑ... :( ...ΘΕΛΩ ΠΡΟΤΑ ΝΑ ΣΗΓΟΥΡΕΥΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΤΑΙ.....

Η' ΑΠΟ ΑΛΛΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΔΙΚΟ ΣΑΣ ΑΛΛΑ ΜΕ ΛΙΓΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΔΙΟΤΗ ΔΕΝ ΜΟΥ ΠΕΡΙΣΕΥΟΥΝ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ.....

 

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

ΚΑΛΗ ΣΑΣ ΜΕΡΑ!!!!

ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟΝ ΔΙΑΚΑΚΗ ΕΙΧΑ ΓΙΑΤΡΟ.ΓΕΝΝΗΣΑ ΠΕΡΥΣΙ ΣΤΙΣ 29/6.

ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΙΧΑΝ ΣΥΣΤΗΣΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗΣ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΗΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΟΥ.ΕΙΠΑ ΟΜΩΣ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΑΝΔΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΓΡΗΓΟΡΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ, ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΛΩΣ ΕΠΡΑΞΑ!!!!!

ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΕΞ ΑΡΧΗΣ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΤΟΥ Η ΒΟΗΘΟΣ ΤΟΥ.

ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Η ΒΟΗΘΟΣ ΤΟΥ ΓΙΑ ΧΡΗΜΑΤΑ.

ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΑ ΕΓΩ Η ΙΔΙΑ ΣΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΑΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ ΤΙ ΧΡΗΜΑΤΑ ΘΕΛΕΙ.

ΠΑΝΤΑ ΑΚΟΥΓΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΕ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΧΙΟΥΜΟΡ(ΑΝ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΣΤΗΡΟΣ - ΣΟΒΑΡΟΣ) ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΗΤΑΝ ΕΥΓΕΝΕΣΤΑΤΟΣ.

ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΣΑ ΚΑΙ ΗΡΘΕ ΝΑ ΜΕ ΔΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΕΞΕΤΑΣΕΙ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΜΟΥ, ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΝΑ ΚΑΝΟΝΗΣΟΥΜΕ ΠΡΙΝ ΠΑΡΩ ΕΞΙΤΗΡΙΟ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΩ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΑΩ ΣΠΙΤΙ ΝΑ ΤΑΚΤΟΠΟΙΗΘΩ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ, ΝΑ ΜΠΟΥΜΕ ΣΕ ΜΙΑ ΣΕΙΡΑ, ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΤΟΥ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΩ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ. ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ!

ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΟΛΟΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΓΝΩΜΗ.

ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ TEAM!!!ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΔΙΠΛΑ ΣΟΥ.

ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ.

ΟΠΟΙΑ ΘΕΛΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΑΣ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ Π.Μ.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καλησπερα!

Οσων αφορα στο Διακακη εχω να πω πως απο το 2004 που ειναι ο γυναικολογος μου, ειμαι απολυτα ευχαριστημενη. Η μητερα μου τον εχει πανω απο 15 χρονια και ποτε δεν της ειχε ζητησει ποτε μα ποτε χρηματα για καμια απο τις γυναικολογικες εγχειρησεις που εχει κανει. Το 2001 (πριν παω στο Διακακη) εναν αλλος γυναικολογος στο Μητερα μου ειχε πει πως επειδη ειχα καποιο γυναικολογικο προβλημα δεν θα μπορεσω να κανω ποτε παιδια (τοτε ημουν 20 χρονων) και για να μου κανει βιοψια ζητουσε τοτε 2500?... Πηγα στον Διακακη γιατι δεν υπηρχε περιπτωση να δωσω τοσα χρηματα χωρις δευτερη γνωμη, ο οποιος ειδε τις εξετασεις μου και μου ειπε πως δεν εχω κανενα προβλημα αλλα χρειαζομαι λιγο πιο "εντατικη" προσπαθεια στο να μεινω εγκυος οπως και εγινε, χωρις καμια θεραπεια. Βεβαια, δυστυχως, δεν ημουν τοσο τυχερη και επρεπε να αποβαλω. Ο γιατρος μου φερθηκε αψογα, με προσεξε, μου τονωσε το ηθικο με τις συμβουλες του, με πηρε στο δωματιο που ημουν τηλεφωνο μετα την επεμβαση να δει πως ειμαι πριν με επισκεφτει (ημουν σε μονοκλινο) και δε μου ζητησε τιποτα,καθολου χρηματα, ουτε αφησε να εννοηθει κατι τετοιο. Επισης επειδη ημουν στο ΙΚΑ πηρα επιστροφη σχεδον το 90% του ποσου που πληρωσα για την επεμβαση και τις εξετασεις μου. Οσο για τον Παγκαλο που εστειλε τον συζηγο μου να παει δειγμα απο τον πλακουντα για να δουμε τι εχει, τον ενημερωσε οτι ειναι καπως ακριβος και τον ρωτησε αν εχει τοσα χρηματα (αν θυμαμαι καλα 250 με 300?) να δωσει αλλιως θα μας προτεινε καποιον αλλον. Αλλα επειδη ο Παγκαλος ειναι πολυ κοντα επελεξε να παει εκει για να ξεμπερδευουμε. Μετα που θελαμε να κανουμε κι εμεις εξετασεις στον Παγκαλο για να δουμε αν εχουμε καποιο γενετικο προβλημα και προκαλεσαμε το προβλημα στο εμβρυο,πηγαμε απο μονοι μας στον Παγκαλο και ειμαστε απολυτα ευχαριστημενοι. Πηγαμε τις εξετασεις στον Διακακη και μας δεχτηκε χωρις ραντεβου για να του δειξουμε τα αποτελεσματα.

Η μητερα μου μου ειχε πει πως παλια ηταν πολυ αυστηρος αλλα για μενα ειναι απο τους καλυτερους που εχω συναντησει και πραγματικα επεσα απο τα συννεφα μολις ακουσα οτι ζητησε τοσα πολλα χρηματα και οτι αλλιως θα μεινετε χωρις γυναικολογο κλπ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Καλησπέρα σας

 

Μετά από μια παλίνδρομη κύηση διδύμων και μια αποβολή είμαστε αυτή την φορά σε καλό δρόμο.

 

Ψάχνουμε για γύναικολόγο στο έλενα.Το όνομα Διακάκης έχει αναφερθεί συχνά.

 

Έχει καμμία περισσότερες και νεότερες πληροφορίες?

 

Ευχαριστούμε πολύ

 

Ο σύζυγος

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...