Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μήπως μπορείτε να μου προτείνετε γυναικολόγο;(Πειραια)


Vanora

Recommended Posts

  • 5 months later...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 61
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Επαναφέρω το θέμα μήπως προκύψει κάτι νεότερο. Μετά από συστάσεις μελών του φόρουμ, επισκέφτηκα τον Χειράκη. Δυστυχώς, δεν ανταποκρίθηκε στις προσδοκίες που είχα. Ο λόγος είναι ότι μάλλον με "ξεπέταξε". Ήμουν τελευταίο ραντεβού, αλλά είναι αυτό δικαιολογία; Πήγα πρώτη φορά και δε μου πήρε καν ιστορικό! Η εξετάσεις που έκανε, υπέρηχοι κλπ. διήρκεσαν ελάχιστα λεπτά έκαστη. Να θεωρήσω ότι είναι τόσο έμπειρος που δε χρειάζεται παραπάνω χρόνο να κοιτάξει;

Δεν ξέρω, δυστυχώς απογοητεύτηκα. Δεν ξέρω αν θα ήθελα να του δώσω μια ευκαιρία ακόμη, μήπως ήταν κακή στιγμή...

Κατά τα άλλα, ήταν πολύ εντάξει στο οικονομικό, και οι τρόποι του μαλακοί.

Καμιά άλλη πρόταση;

Σε περίπτωση που ξαναμείνω έγκυος, δε βλέπω να με παίρνει για ιδιωτικό μαιευτήριο, οπότε αν ξέρετε κάποιον σε δημόσιο... Αλλιώς με ενδιαφέρει βασικά το Ρέα.

NLOdp3.png?XyVO1AM4
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Επαναφέρω το θέμα μήπως προκύψει κάτι νεότερο. Μετά από συστάσεις μελών του φόρουμ, επισκέφτηκα τον Χειράκη. Δυστυχώς, δεν ανταποκρίθηκε στις προσδοκίες που είχα. Ο λόγος είναι ότι μάλλον με "ξεπέταξε". Ήμουν τελευταίο ραντεβού, αλλά είναι αυτό δικαιολογία; Πήγα πρώτη φορά και δε μου πήρε καν ιστορικό! Η εξετάσεις που έκανε, υπέρηχοι κλπ. διήρκεσαν ελάχιστα λεπτά έκαστη. Να θεωρήσω ότι είναι τόσο έμπειρος που δε χρειάζεται παραπάνω χρόνο να κοιτάξει;

Δεν ξέρω, δυστυχώς απογοητεύτηκα. Δεν ξέρω αν θα ήθελα να του δώσω μια ευκαιρία ακόμη, μήπως ήταν κακή στιγμή...

Κατά τα άλλα, ήταν πολύ εντάξει στο οικονομικό, και οι τρόποι του μαλακοί.

Καμιά άλλη πρόταση;

Σε περίπτωση που ξαναμείνω έγκυος, δε βλέπω να με παίρνει για ιδιωτικό μαιευτήριο, οπότε αν ξέρετε κάποιον σε δημόσιο... Αλλιώς με ενδιαφέρει βασικά το Ρέα.

 

τι να πω??? εγω τον μανωλη τον εχω απο 20χρονων κ σημερα ειμαι 37 τον λατρευω οσο τιποτα... πριν 18 μηνες εγινα κ μανουλα σε μια πολυ δυσκολη εγκυμοσυνη.. λατρεμενε μου γιατρε σε ευχαριστω για ολα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 5 months later...
τι να πω??? εγω τον μανωλη τον εχω απο 20χρονων κ σημερα ειμαι 37 τον λατρευω οσο τιποτα... πριν 18 μηνες εγινα κ μανουλα σε μια πολυ δυσκολη εγκυμοσυνη.. λατρεμενε μου γιατρε σε ευχαριστω για ολα.

 

Ο καθε ανθρωπος εχει μια τελειως διαφορετικη εικονα για τον καθε γιατρο τελικα!Εχω και εγω τον ιδιο γαιτρο τον οποιο εμπιστευομαι απολυτα!Δεν μου εχει δωσει ποτε μα ποτε την εντυπωση οτι προσπαθει να βγαλει χρηματα το αντιθετο μαλιστα!Ουτε ποτε οτι προσπαθει να με ξε-πεταξει!

Προσφατως δε ..αντιμετωπισε μια απο εξαιρετικα δυσκολη γεννα στην οποια ανταπεξηλθε με το καλυτερο δυνατο ιατρικο αλλα και ανθρωπινο τροπο!

Εγω γεννησα την κορουλα μου μαζι τους (βαζω στο team και την υπεροχη μαια του) και τωρα διανυω τους πρωτους μηνες της νεας μου εγκυμοσυνης και ελπιζω να πανε ολα καλα!:)

KETsp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...

Στη Νικαια ειδα προσφατα και ενα νεο γυναικολογικο ιατρειο ΛΑΤΖΟΥΡΑΚΗΣ - ΓΚΙΚΑΣ..κατι φιλες μου μου ειπαν οτι εχουν Σιφνο και Αθηνα και ειναι εμπειροι γυναικολογοι

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 1 month later...

Εχεις απολυτο δίκιο.Συμβαίνει αυτο να σκεφτεται ο ιατρός μόνο το χρήμα και να μη θυμάτιαι τον όρκο του.Γνωρίζει κάποιος για τον κο Γουγουλάκη Αθ.? Οι γνώμες διίστανται. Περισσότερο καλά λόγια ακούγονται από ότι βλέπω για κο Ψαθά και Μαργέλη.

 

Έπεσα τυχαία στο θέμα. Δε θα σχολίαζα καθόλου, αλλά δεν άντεξα να βλέπω να τον προτείνουν και σαν τόσο καλό και αγαπημένο..

 

Είμαι από Θεσσαλονίκη αλλά έμεινα 4 χρόνια Πειραιά και χρειάστηκα γυναικολόγο, απλά για παρακολούθηση.

Ο συγκεκριμένος "κύριος" μου έβγαλε έναν απλό ερεθισμό (που τελικά πέρασε μόνος του) σοβαρή τραχηλίτιδα που θα χρειαζόταν τουλάχιστον 10 επισκέψεις-θεραπείες (50? η επίσκεψη) και καυτηριασμό!!!

Δυστυχώς τον εμπιστεύτηκα χωρίς δεύτερη γνώμη και πρόλαβα να κάνω και 2 "θεραπείες". Αφού τελείωσε και η δεύτερη, μου είπε ότι η κατάστασή μου είναι ακόμα κακή και θα χρειαστώ σίγουρα αρκετές θεραπείες ακόμα.

Ευτυχώς μου έκοψε και πήγα και στον γιατρούλη μου στη θεσ/νίκη ο οποίος μου είπε ότι δεν έχω ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ και να το αφήσω να περάσει μόνο του, όπως και έγινε τελικά.

Για να μην αναλύσω και το τι τράβηξα για να μου δώσει τα αποτελέσματα του τεστ παπ που μου έκανε... Όταν κατάλαβε ότι τα θέλω για να τον αφήσω και να πάω αλλού, μια δεν ήταν έτοιμα, μια χαλούσε ο εκτυπωτής, μια δεν μπορούσε να μπει στο πρόγραμμα για να εκτυπώσει, μια τα έστελνε με ταχυδρομείο και δεν ερχότανε ποτέ!! Μου τα έδωσε την τέταρτη φορά που πήγα, αφού η γραμματέας με είδε αποφασισμένη ότι δεν πρόκειται να φύγω χωρίς να τα πάρω.

 

Δεν ντρέπονται λιγάκι, απατεώνες που υπάρχουν..

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλημερα! Καινουργια στο φορουμ και επαναφερω το θεμα γιατι ψαχνω γιατρο αφου μπηκα πλεον στον τριτο μηνα της εγκυμοσυνης μου !!!

 

Επισκεφτηκα τον κ. Χειρακη οπου γενικοτερα εμεινα ικανοποιημενη, δυστυχως ομως σε καποια ερωτηματα μου με αφηνει με αποριες και αυτο με αγχωνει!!!

 

Μου προτειναν τον ψαθα, γεωργαντελο, νικολαιδου μαριλια, τον ζιωγα στην αθηνα και τον τσιγκρη!

 

Εχω θεμα με ινομυωμα, κυστη σε ωοθηκη και πιθανη περιδεση , οποια εχει εμπειριες απ αυτους ή καποιον αλλο γιατρο θα εκτιμουσα τις απαντησεις σας !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 7 months later...

Καλησπερα. Ειμαι σε αναζητηση γυναικας γυναικολογου. Ψαχνω απο τις παραπανω περιοχες. Θα ηθελα τη βοηθεια σας. Με τους ανδρες ειμαι λιγο αβολα. Γιατρος μου ηταν η Νταιζη Κατοπη η οποια δεν βρισκεται στη ζωη εδω και τρια χρονια. Ηταν μεγαλο πληγμα για μενα γιατι δεν ηταν γιατρος μονο σλλα πανω απο ολα ηταν Ανθρωπος. Οποτε τωρα ψαχνω κατι αναλογο και επειδη ισως εχω καποιο προβλημα θα ηθελα μια σοβαρη και εμπειρη γιατρο. Θα εκτιμουσα την οποια βοηθεια σας. Σας ευχαριστω.

Y9MXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Ειμαι σε αναζητηση γυναικας γυναικολογου. Ψαχνω απο τις παραπανω περιοχες. Θα ηθελα τη βοηθεια σας. Με τους ανδρες ειμαι λιγο αβολα. Γιατρος μου ηταν η Νταιζη Κατοπη η οποια δεν βρισκεται στη ζωη εδω και τρια χρονια. Ηταν μεγαλο πληγμα για μενα γιατι δεν ηταν γιατρος μονο σλλα πανω απο ολα ηταν Ανθρωπος. Οποτε τωρα ψαχνω κατι αναλογο και επειδη ισως εχω καποιο προβλημα θα ηθελα μια σοβαρη και εμπειρη γιατρο. Θα εκτιμουσα την οποια βοηθεια σας. Σας ευχαριστω.

 

Καλησπέρα κ απο εμένα

 

Τη συγκεκριμένη ιατρό την είχαν και οι αδερφές μου κ την γνωρίζαμε πολλα χρόνια. Πολύ άτυχη κοπέλα, δυστηχώς, δεν φαντάζεσαι ποσο στεναχωρηθήκαμε. Εμένα ο ιατρός μου είναι στο Μαρούσι όμως η ξαδέρφη μου που μένει Καστέλα έχει ιατρό στη Νίκαια (ήταν πριν στην Κα Κατόπη) και είναι πάρα πολύ ευχαριστημένη (έκανε προσπάθεια για παιδάκι). Αν θες στείλε πμ να σου δώσω στοιχεία.:-P

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...